לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

סמינר תרבות, אמנות ומוסיקה בדרדזן

יציאה בתאריכים: 02.06.19 - 27.05.19 

משך הטיול: 6 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

סמינר תרבות, אמנות ומוסיקה בדרדזן

יציאה בתאריכים: 02.06.19 - 27.05.19 

משך הטיול: 6 ימים

מסלול הטיול

 

בהדרכת:

Ran

רן שהם - אדריכל פעיל ומדריך טיולים ותיק, מרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.

 

 

 

 

 

ShifmanYossi

 

יוסי שיפמן - מבכירי מבקרי המוסיקה הקלאסית בישראל ומרצה מבוקש למוסיקה. יועץ אמנותי לתזמורות ומנהל פסטיבלי מוסיקה, יוזם ומוביל סיורי מוסיקה קלאסית בחו"ל.

 

 

 

"דרזדן - הפלא על נהר האֶלבֶּה", בירת מדינת סקסוניה, מקסימה את מבקריה מזה ימים ימימה בזכות תערובת מרתקת של מסורת ומודרניות. סיור רגלי במרכז העיר, בין משכנותיהם של נסיכים ומלכים סקסוניים, מגלה את הקסם הייחודי של העיר, הנקראת, ולא בכדי, "פירנצה של האלבה". במרכז העיר מבנים נפלאים מתקופות הרנסנס, הבארוק והניאו קלסיקה והיא עיר שוחרת תרבות ברמה עולמית. למרות ההרס הקשה במלחמת העולם השנייה, חלקה הגדול של העיר העתיקה ומבניה היפים, עברו שיקום ושחזור שהחזירו לעיר את הוד עברה. הארמון, כנסיית גבירתנו, כנסיית הארמון, הצווינגר, והסֶמפֶּר אופרה - כל פינה בדרזדן מרהיבה!

מסורת פסטיבל המוסיקה בדרזדן החלה עוד בתקופת השלטון הקומוניסטית, כשהייתה עיר מחוז ברפובליקה הדמוקרטית הגרמנית (מזרח גרמניה). למרות היותה "עיר מעבר לחומה", הופיעו בה הרברט פון קראיאן, זובין מהטה וקלאודיו אבאדו עם הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק ותזמורת לה סקאלה. נפילת החומה, לפני כחצי יובל שנים, הציבה בפני הפסטיבל אתגרים חדשים בהתמודדות עם ההיצע העצום שהיה במערב כל אותן השנים, איתם התמודד בהצלחה. חשובי האמנים בעולם מגיעים כיום לדרזדן ומופיעים בפסטיבל, בניהולו של הצ'לן והמנצח יאן פוגלר.

"אני כל כך שמח כשאני מטייל בין השיחים, ביערות בין הסלעים והשיחים. אין מי שאוהב את הטבע יותר ממני. אחרי הכל היערות והסלעים נותנים לבן האדם את ההד שהוא משתוקק לו", כך אמר לודוויג ון בטהובן שהעולם מציין השנה את יום הולדתו ה- 250.

ברוח אהבת הטבע של בטהובן בנינו השנה את פסטיבל דרזדן. כללנו הרבה יצירות שנכתבו בהשראת הטבע, ויצירות של בטהובן ובשיאן ב- 5 ביוני, יום הגנת הסביבה הבינלאומי, ננגן את הסימפוניה הפסטורלית.  חוט של אהבה לטבע משוך על רוב התכניות שמח לארח אתכם בפסטיבל דרזדן לשנת 2020"

יאן פוגלר, מנהל אמנותי.

פסטיבל דרזדן מתקיים באביב בכל שנה ומארח אנסמבלים חשובים מכל העולם בעונה היפה של השנה, בעיר סימפטית ורווית היסטוריה  מרתקת.  

במהלך הסמינר נצפה בארבעה מופעים:

 • 05.20 - ברברה הניגן (Barbara Hannigan) והפילהרמונית של מינכן - מנצחת וזמרת קנדית המשלבת את שתי האמנויות שלה במהלך מופע.
 • 05.20 - איווֶטׇה אַפּקַלנׇה (Iveta Apkalna) והפילהרמונית של דרזדן - נגנית העוגב הלטבית תנגן את הקונצ'רטו לעוגב של פאול הינדמית ושתיים מיצירות ברהמס.
 • 05.20 - המקהלה הקאמרית של דרזדן (Dresdner Kammerchor) בכנסיית אנה הקדושה - ארבע יצירות שכולן הערצה לטבע, לנוף, למזג האוויר, ליציאה לחופשה.
 • 05.20 - עמנואל טיינקנבוריאן (Emmanuel Tjeknavorian) והפילהרמונית של סנט פטרבורג -הכנר האוסטרי הצעיר ינגן את הקונצ'רטו המרגש של ז'אן סיבליוס.

 

 

יום 1, יום ד', 27.05.20  תל אביב - ברלין

kt 0005 day1נמריא בשעות אחר הצהרים בטיסה ישירה וסדירה של אל על לברלין. עם ההגעה בשעות הערב המאוחרות נעבור למלון בקרבת שדה התעופה ללינה.

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום ה', 28.05.20  פוטסדאם - דרזדן ובערב ברברה הניגן והפילהרמונית של מינכן

 kt 0004 day2לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל העיר העתיקה פוטסדאם (Potsdam), בירתה של מדינת ברנדנבורג. ניזכר בוועידה המפורסמת שהתקיימה במקום, נסייר בגני ארמון סן סוסי (Sanssouci), המשתרעים על שטח של 2900 דונם. זהו מקבץ הארמונות והגנים החשוב ביותר בגרמניה, עם טרסות מרהיבות ומזרקות המשתרעות על פני שטח של שלושה קילומטרים רבועים. לאחר הביקור נמשיך לסיור במרכז העיר המשוחזרת ומשם נמשיך לעיר דרזדן בה נשהה ונסייר בימים הקרובים. עם ההגעה לעיר נגיע למלוננו למנוחה. לעת ערב, נצא רגלית אל היכל התרבות (Kulturpalast), שם נצפה בברברה הניגן (Barbara Hannigan), אחת התופעות המדהימות בעולם האמנות כיום. בפסטיבל השנה הניגן תשיר ותנצח על התזמורת הפילהרמונית מינכן. הערב נפתח ב"ג'מילה בופאשה" יצירה לזמרת ללא לווי על לוחמת החירות מאלג'יר של המלחין האיטלקי לואיג'י נונו. בהמשך הסימפוניה מס' 49 "הפסיון" של היידן ואחת מיצירותיו המרתקות. בסימפוניה הרביעית של מאהלר היא גם תנצח וגם תשיר. 

תחילת המופע ב- 19:30, משך המופע כשעה וארבעים (כולל הפסקה). 

 

 

יום 3, יום ו', 29.05.20  מוזיאון גרונה גוולבה - אופרה סמפר ובערב הפילהרמונית של דרזדן

kt 0003 day3לאחר ארוחת הבוקר נשמע הרצאה של יוסי שיפמן על קונצרט הערב. לאחר ההרצאה נצא לביקור במוזיאון גרונה גוולבה (Gruene Gewoelbe) בו מוצג אוסף אוצרות אוגוסט שהוצג בעבר בחללים עם קמרונות ירוקים, ומכאן שמו. באוסף ששרד באורח פלא את המלחמה, יצירות נפלאות של עבודות קריסטל, שעונים, פסלים קטנים ומבחר מעבודותיו של יוהן מלכיור דינגלינדר שהיה צורף החצר. נמשיך לביקור באופרת סמפר (SemperOper), שתוכננה על ידי האדריכל גוטפריד סמפר(Gottfried Semper) , לפי העקרונות המוזיקאליים החדשים של ריכארד וגנר. לעת ערב, נצא רגלית שוב אל היכל התרבות שם נצפה באיווֶטׇה אַפּקַלנׇה (Iveta Apkalna), נגנית העוגב הלטבית, כוכב בינלאומי המשמשת כנגנית העוגב הראשית של אולם הקונצרטים החדש בהמבורג ה'אלבפילהמרוני'. בהופעתה עם הפילהרמונית דרזדן תנגן אפקלנה את הקונצ'רטו לעוגב של פאול הינדמית. עוד בקונצרט שתיים מיצירות ברהמס: הפתיחה הטראגית והסימפוניה השניה האהובות והמוכרות על רגעי האור והצל שלהן. על הקונצרט ינצח מארק ינובסקי מחשובי המנצחים באירופה כיום מי שהקים אנסמבלים חשובים במפת המוסיקה של אירופה.

תחילת המופע ב- 19:30, משך המופע כשעה וחצי (כולל הפסקה). 

 

 

יום 4, יום שבת, 30.05.20 מוזיאון אלברטינום - המקהלה הקאמרית של דרזדן

kt 0002 day4לאחר ארוחת הבוקר, נאזין להרצאה של יוסי שיפמן לקראת המופע בו נבקר בערב. נצא אל מוזיאון אלברטינום (Albertinum) המציג עבודות ציור ופיסול מתקופת הרומנטיקה, מהמאה ה- 19 ועד ימינו, של קספר דוד פרידריך וגרהארד ריכטר ופסלים של רודין. לצידם, אוסף העתקי פסלים מהעת העתיקה שמאוחסן ומוצג בצורה מעניינת. המוזיאון יוצר את המעבר בין עבר לעתיד באמצעות יצירות של אימפרסיוניסטים כמו דגה, מונה ומקס ליברמן ואקספרסיוניסטים גרמנים מחברי תנועת הגשר כמו ארנסט לודוויג קירשנר, אריך הקל וקרל שמידט רוטלוף. נראה גם יצירות של אמנים מודרניים, ביניהם גאורג בזליץ יליד דרזדן, שתרם את כל האוסף שלו למוזיאון. המוזיאון עבר שיפוץ לאחר שנפגע קשות בשיטפון הגדול בדרזדן ב- 2002.  בערב נצא לכנסיית אנה הקדושה (Annenkirche), שם נצפה במקהלה הקאמרית של דרזדן (Dresdner Kammerchor), ונזכה להזדמנות לעמוד מקרוב על הדרך שבה תפסו מלחינים 'רציניים' רגעים אנושיים קלילים. אנחנו מכירים בעיקר את המוסיקה של מנדלסון, ברהמס ושל דבוז'ק אך לרבים מאיתנו תהיה זו חשיפה ליצירת ארנסט קזֶ'נֶק הצ'כי שכבר כלל מוסיקה ג'ז ביצירותיו ונאלץ בשעתו לברוח מאוסטריה של הנאצים לארצות הברית.

תחילת המופע ב- 17:00, משך המופע כשעה (אין הפסקה). 

 

 

יום 5, יום א', 31.05.20  גלרי אלטה מייסטר - הפילהרמונית של סנט פטרבורג

kt 0001 day5לאחר ארוחת הבוקר נאזין להרצאה של יוסי שיפמן לקראת הקונצרט אותו נשמע הערב. לאחר ההרצאה נצא אל מוזיאון האמנות גלרי אלטה מייסטר(Galerie Alte Meister) . מוזיאון זה הוא אחד המפורסמים בגרמניה בשל יצירות האמנות המוצגות בו מימי הביניים ועד המאה ה- 19 וגולת הכותרת שלו, היא ציור המדונה הסיסטינית של רפאל. נספר את סיפורו של הציור, מאז הגעתו מאיטליה ועד שובו מרוסיה, לאחר שנלקח במלחמת העולם השנייה על ידי הרוסים. כמו כן, נראה יצירות של רובנס ובני תקופתו, יצירות נפלאות של רמברנדט (שמשון ודלילה, העולה של מנוח ואוטופורטרטים של אשתו האהובה ססקיה), עבודות נפלאות של ורמר, ורונזה, טינטורטו ועוד. לאחר מנוחה בבית המלון, לעת ערב, נצא רגלית שוב אל היכל התרבות שם נצפה בכנר האוסטרי הצעיר, עמנואל טיינקנבוריאן (Emmanuel Tjeknavorian), אשר ינגן יחד עם  התזמורת הפילהרמונית של סנט פטרבורג (St. Petersburg Philharmonic), את הקונצ'רטו המרגש של ז'אן סיבליוס. בתכנית המיוחדת הזאת תנגן התזמורת את פתיחה פנטסיה רומיאו ויוליה שחיבר צ'ייקובסקי בהנחייתו של המלחין מיליי בלקירב. המלחין הצעיר צ'ייקובסקי עשה עבודה נפלאה והצליח לתמצת את העלילה של גדול המחזאים לכעשרים דקות של מוזיקה צרופה.

תחילת המופע ב- 19:30, משך המופע כשעתיים (כולל הפסקה). 

  

 

יום 6, יום ב', 1.06.20  "שוויץ הסקסונית" - יום "כיף" בטבע  - ארמון פילניץ - תל אביב

kt 0000 day6את היום נקדיש לאזורים יפיפיים מסביב לדרזדן. ניסע דרך ה"גשר הכחול", גשר הברזל התלוי הראשון בגרמניה ומשם נמשיך ל"שוויץ הסקסונית" (Saxon Switzerland) עתירת המצוקים הפראיים - אחד מאתרי הנוף היפים בגרמניה. לאחר סיור רגלי נינוח בחיק הטבע נמשיך לשדה התעופה בברלין, משם נטוס לארץ.

 

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
 2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרים ללא עישון (Non-Smoking) ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה כמובן מקלחת או אמבטיה).
 3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
 4. במידה שחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, אנא העבירו אלינו את הבקשה, בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי הקצאת החדרים במלון היא של בית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את החדרים שביקשתם.
 5. הזמנת הטיסות הקבוצתית היא בחברת אל על. המעוניינים יוכלו להזמין טיסות באופן עצמאי, מהמחיר יקוזז 315 € לאדם ולא ייגבו מסי נמל, דלק וביטחון.
 6. חברות התעופה החלו לאחרונה במודל של תמחור דינמי ברכישת הושבה, כלומר מחירי ההושבה יהיו נתונים לשינויים מצד החברה מעת לעת, מיעד ליעד, ומטיסה לטיסה.
 7. ניתן להזמין הושבה הלוך חזור החל משורה 36 ואילך (אמצע עד סוף המטוס) עבור 20 אירו לנוסע, בשורות 23-25 (קדמת המטוס) עבור 65 אירו לנוסע.
 8. ניתן להזמין הושבה הלוך חזור בשורה 21 ו- 22 (שתי השורות הראשונות במטוס) עבור 130 אירו לנוסע.
 9. נכון להיום, הזמנת מושב ביציאת חירום, בד"כ מושב עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים, כרוכה בדמי טיפול של 130 אירו לנוסע, הלוך ושוב. ניתן גם להמתין עד 24 שעות לפני ההמראה ולבחור הושבה רנדומלית ללא עלות.
 10. כל הבקשות להושבות יטופלו לאחר כרטוס בהתאם לזמינות המושבים. יש לקחת בחשבון, כי המעוניינים בכרטוס מוקדם (במטרה להבטיח מקום הושבה מראש טרם הכרטוס הקבוצתי), במקרה של ביטול השתתפות, תתווסף עלות ביטול כרטיסי הטיסה לעלות הכוללת, בהתאם לתנאי הביטול.
 11. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 12. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובית המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 13. המופעים הינם במסגרת תוכנית המנויים של אולם הקונצרטים, ולכן הכרטיסים שמורים לנו עד 31.12.19. אשר על כן, מומלץ להקדים ככל האפשר את הרישום וההזמנה.
 14. מחירי המופעים אינם כלולים במחיר, ניתן לבחור את הקטגוריה והמחיר לכל אירוע - פרטים בנספח אירועים.
 15. ההרצאות פתוחות לכל המשתתפים, גם אם לא רכשו כרטיסים לאירוע.
 16. אנו ניצור אתכם קשר לאחר ההרשמה לאישור הזמנת הכרטיסים לאירועים שיתקיימו בערבים.

הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 5.12.19  75 אירו הנחה, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!             

 

 

 

 

 

תנאים ומחירים

 

המחיר:

 • 1895 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים ומעלה
 • 1995 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
 • 2145 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים
 • 2245 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 05.12.19: 75 אירו הנחה + 6 תשלומים + טיפול V.I.P בנתב"ג! הנחה לנרשמים בין 6-19.12.19: 30 אירו הנחה לנוסע. מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 1.01.17.  למטייל המתמיד: הנחה נוספת בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות בחברת אל על לברלין
 • לינה: במלונות 4 כוכבים. בדרזדן במרכז העיר
 • כלכלה: ארוחות בוקר מלאות, למעט היום הראשון
 • תחבורה: על פי המפורט בתכנית
 • הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות  תבל" ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנית במינימום 22 מטיילים)
  - מפגש הכנה מורחב בארץ
  - הרצאות הכנה למופעים המוסיקליים
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה למוזיאונים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - מס עירוני עבור הלינה בבתי המלון
  - לנרשמים עד 5.12.19 - 75 אירו הנחה למטייל,
  6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P בנתב"ג.

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 325 אירו
 • מיסי נמל, דלק ובטחון, כפי שיקבע בסמוך ליציאה  (נכון ל- 20.11.19: כ- 75 אירו)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • כניסות למופעים בערבים
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו').
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר.
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 אירו למטייל ליום)

 

 

נהלי רישום ותשלום

הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.  יציאת הסמינר מותנית במינימום 15 מטיילים משלמים.      טל"ח

** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 240 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

 

הערות:

1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושירותי התיירות השונים בארץ היעד.

2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.

טל"ח

 

גלרית תמונות

kt_0000_day6
kt_0001_day5
kt_0002_day4
kt_0003_day3
kt_0004_day2
kt_0005_day1

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze