לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

אירלנד וצפון אירלנד

 • יציאה בתאריכים: 05.08.18 - 16.08.18
 • משך הטיול:  12 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

אירלנד וצפון אירלנד

 • יציאה בתאריכים: 05.08.18 - 16.08.18
 • משך הטיול:  12 ימים

מסלול הטיול

GurfinkelDoritבהדרכת דורית גורפינקל - אנתרופולוגית בנפשה ובהשכלתה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ובלשנות, תואר ראשון בסוציולוגיה ותואר שני באנתרופולוגיה. חיה באירלנד מספר חודשים במהלך עבודת התיזה. מדריכה למעלה מ- 20 שנים במגוון יעדים בעולם תוך מיקוד על תרבות וחברה על כל גווניהן.דורית גורפינקל - אנתרופולוגית בנפשה ובהשכלתה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית ובלשנות, תואר ראשון בסוציולוגיה ותואר שני באנתרופולוגיה. חיה באירלנד מספר חודשים במהלך עבודת התיזה. מדריכה למעלה מ- 20 שנים במגוון יעדים בעולם תוך מיקוד על תרבות וחברה על כל גווניהן.

 

 


אירלנד, האי הירוק, אי האזמרגד, אי של נופים ירוקים וקסומים שתושביו חוו כיבוש ממושך, והשכילו, בעזרת הטבע הפראי והקסום להמציא עצמם מחדש. יש משהו באי זה ששואב את המבקר בו אל נבכי העבר, היסטוריה רווית מלחמות ומאבקים המשולבת בדרך נפלאה בסיפורי אגדות על פיות ולפריקונים, הם הגמדים האיריים הטובים.נעסוק בהיסטוריה של אירלנד מהתקופה הקלטית הקדומה ועד ה"נמר הקלטי המתעורר" של העת החדשה. ההצלחה הכלכלית, שהתגלתה במערומיה, הובילה למעין מוסכמה, על פיה, אירלנד שבה לתקופת הזוהר הקלטית, שהתבטאה בעושר כלכלי אך בעיקר בעושר תרבותי. אנו נסקור את התפתחותה ההיסטורית של אירלנד מאותה תקופת זוהר שבה שלטו באירלנד שבטים מקומיים (גאלים), דרך הופעתו של סט. פטריק, פטרונה של אירלנד, כיבושה של אירלנד ע"י הנרי ה- 2 , מאבקה המתמיד לעצמאות ועד ימינו.הטיול באירלנד כולל מפגש עם נופים בראשיתיים עוצרי נשימה, עיירות ציוריות וקסומות ואתרים ארכיאולוגיים. נתוודע לנופים הקסומים שיש לאי להציע: הצוקים הנופלים בצורה חדה לאוקיינוס האטלנטי, האגמים הרבים המשובצים על רקע ירוק העד, הטירות הקסומות ועוד. כמו כן, יוצגו העיירות הקטנות הצבעוניות, שהינן חלק בלתי נפרד מהנוף של מערב אירלנד. אירלנד היא גם ערש התרבות הקלטית, ושרידים מרשימים מאותה תקופה יוצגו וישולבו  בביקורים באתרים הנזיריים המרתקים.הסופרים והמחזאים של אירלנד הם מהידועים והמשפיעים ביותר עד עצם היום הזה על סופרים וקוראים כאחד. במהלך הטיול ניחשף לחשובים מבניהם כמו: ג'ונתן סוויפט (מסעות גוליבר); ג'יימס ג'ויס (יוליסס); אוסקר ויילד (תמונתו של דוריאן גריי), ג'ורג' ברנרד שו (פיגמליון) ועוד. ביקור באירלנד חושף בפנינו את מקומו של הפאב בחברה האירית: מקומות בילוי המנקזים לתוכם שאיפות, מטרות, צרכים ומשמעויות של יחידים בחברה ועבורם. נושא זה יוצג הלכה למעשה במסגרת הטיול הייחודי והמקיף לאירלנד ולצפון אירלנד.

אז - Céad mílle fáilte כלומר - מאה אלף ברכות (באירית כמובן).

 

יום 1, יום א', 5.08.18  ת"א - דבלין ו"מכת" ירק ראשונה

day1נצא מתל אביב לדבלין (Dublin), אליה נגיע דרך לונדון בשעות הצהריים המאוחרות. לאחר הנחיתה נדרים אל מחוז וויקלו (Wicklow) שמדרום לדבלין המכונה "הגן של אירלנד", על שום שפע הנהרות, האגמים וההרים שבו. נבקר בהתיישבות נזירית קדומה גלנדלוך (Glendalough) הנמצאת בין אגמים, כולל טיול רגלי קצר. לקראת ערב נגיע למלון במחוז קרלו (Carlow). לינה וארוחת ערב במלון בטולו (Tullow).

 

 

 

 

 

 

 


יום 2, יום ב', 6.08.18 אירלנד של ימי הביניים

day2לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה לביקור בגני אלטמונט (Altamont Gardens), גן אנגלו-אירי המשתלב בנוף הטבעי ומשתפל לכיוון האגם הסמוך. נבקר גם בגנים היפניים במחוז קילדייר, חלק מתוך קומפלקס חוות הסוסים האירית הלאומית. אדריכל הגנים היפני אידה (Eida) עיצב את הגנים הללו יחד עם בנו, מינורו (Minoru). הגן הוא בעצם טיול אלגורי לאורך חיי האדם, ותחנות בחייו מיוצגות על ידי עצים, פרחים מים וסלעים. הגנים הוקמו בשנים 1910-1906 ומאז משובבים את נפשם של תיירים מכל העולם. בתום הביקור נמשיך לעיר הימי ביניימית הנחמדה קילקני (Kilkenny). נטייל בסמטאות העיר הציורית ונהנה מאווירת המקום. קילקני מפגישה את המטייל עם פרק חשוב בהיסטוריה של אירלנד. בעיר, שהייתה מוקפת חומה, ישבו המתיישבים האנגלו-נורמנים וכאשר חוקקו חוקים נגד התבוללות תרבותית, הילידים הגאלים נדחקו מחוצה לה. לינה בקילקני.

 

 

 

 

 

 


יום 3, יום ג', 7.08.18 אל מחוזות הדרום

day3נתחיל את היום בביקור ב- Farney Castle, המשמש כביתם של משפחת Cullen בראשה עומד מעצב האופנה הידוע סיריל קאלן (Cyril Cullen). נסיעה דרומה תביא אותנו אל מזקקת הוויסקי של מידלטון (Middleton). נכון שעדיין ניטש הוויכוח מי המציא את הוויסקי, האירים או הסקוטים, ונכון גם שסקוטלנד ניצחה את אירלנד בהיקף ובכמות, אך בנוגע לטעם ולאיכות, הינכם מוזמנים לשפוט בתום הסיור. נמשיך לביקור בעיירה קוב (Cobh), שהייתה נמל ההגירה של האירים בעיקר בתקופת הרעב הגדול, וכן הנמל האחרון ממנו הפליגה הטיטאניק. נבקר במוזיאון הקטן המציג את סיפור הטיטאניק ואת נושא ההגירה מאירלנד. לינה בקורק (Cork).

 

 

 

 

 

 

 

יום 4, יום ד', 8.08.18 הפתח למערב - ירוק וכחול בעיניים

day4נצא בשעות הבוקר ונחלוף על פני העיר קורק, השנייה בגודלה בין ערי אירלנד, בדרכנו למצודת בלארני (Blarney) המוקפת בגן יפה. נטפס במעלה 109 מדרגות כדי לנשק את אבן בלארני המפורסמת, ולזכות ביכולת לדבר ברהיטות. יש האומרים שנשיקת האבן מקנה אפשרות לשקר באופן חופשי למשך שבע שנים. מקור הסיפור במלכה אליזבת הראשונה, שטענה שהבעלים של המצודה מנעו ממנה את קבלת המצודה בסיפורי חנופה, בעזרת לשונם החדה. אם עליה זה עבד, אז אולי ננסה גם? בתום הביקור נמשיך לעיירה הססגונית קילארני (Killarney), המשמשת מקום מוצא לטבעת קרי, בה נלון בשני הלילות הבאים.

 

 

 

 

 

 


יום 5, יום ה',  9.08.18 סיבוב בטבעת קרי

day5יום טיול בטבעת קרי - מסע חובה לכל מטייל באירלנד. בחצי האי קרי נחלוף על פני צוקי חוף, מפרצים, הרים, פארקים ירוקים, עיירות ססגוניות ואיים, שילוב ייחודי של כל היופי שמציג עבורנו הטבע. אין פלא שטבעת זו היא אזור התיירות המבוקש והידוע ביותר באירלנד. ניסע לאורך הכביש הטבעתי ואפילו נוכל להצטלם עם צ'ארלי צ'פלין, שפסלו מוצב בטיילת העיירה ווטרוויל (Waterville). נמשיך אל עבר חוות אימון כלבי הרועים של ברנדון, בה נלמד כיצד מאלפים את כלבי הבורדר-קולי במשימתם להנחות את הכבשים באזורים ההרריים. נגיע לעיירה סנים (Sneem), עיירה צבעונית היושבת בטבעת קרי על שפך נהר הסנים ויוצרת לשון ים צרה. בעיירה נמצאת אנדרטת "עץ הפלדה" לזכר נשיא אירלנד לשעבר, שנתרמה על ידי נשיא ישראל לשעבר, חיים הרצוג, בעצמו יליד אירלנד. סופה של טבעת קרי יביא אותנו לפארק הלאומי של קילארני - חגיגת אגמים, זרימות, יערות ואפשרות למסלולי הליכה קלים כולל טיפוס קל למפל טורק, השני בגובהו באירלנד הטובל בירק ועצים קדומים (אם יאפשר הזמן). קילארני היא העיר הקטנה המתויירת ביותר באירלנד. מלבד דבלין, מספר מקומות הלינה בה הוא מהגבוהים באירלנד כולה ואף על פי שהיא מצטיירת כצפופה ומלאה בתיירים, היא מצליחה לשמור על אופייה העממי. לעת ערב נשוב למלוננו. 

 

 

 

 

 


יום 6, יום ו', 10.08.18  אל מצוקי האוקינוס האטלנטי

day6לאחר ארוחת הבוקר, נצא צפונה לשולי חצי האי דינגל (Dingle), שם נסייר בגן הוורדים של העיירה טראלי (Tralee), ונצפין עוד לכיוון נהר השאנון (Shannon) אותו נחצה על גבי מעבורת. נמשיך בנסיעה לצוקי מוהר(Cliffs Of Moher)  הנחשבים אתר הטבע המרשים ביותר באירלנד. צוקי מוהר הם צוקים המתנשאים לגובה של 200 מטרים ולאורך שמונה קילומטרים בחוף האוקיינוס האטלנטי. בחלקו האחרון של היום ניסע דרך איזור שונה לחלוטין ממה שראינו עד עתה באירלנד - האזור הטרשי של הבארן (Burren), ארץ הגזירה אליה שלח אוליבר קרומוול את אויביו האירים הקתולים. האזור מלא בסלעים אפורים, עצים מועטים, צמחיה דלילה ומעט מים, ובכל זאת מדהים ביופיו. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לעיר המערבית גאלווי (Galway), עיר אוניברסיטאית תוססת, הנמצאת בקצה הגן הלאומי בארן ובפתחו של חצי האי קונמארה. נטייל במדרחוב הומה האדם לשפת הנהר קוריב. לינה בגאלווי. 

 

 

 

 

 


יום 7, יום שבת, 11.08.18 מצודות, מים וירק במערב

day7ניסע בדרכים יפות בין הרים ואגמים לחבל קונמארה (Connemara) הפראי, שעשיר בנוף הררי, אגמים, נחלים וביצות. קונמארה הוא חבל ארץ מיוחד, שבו מגוון רב של נופים, משטחים חשופים ועד ליערות עבותים. השם קונמארה הוא גם שמו של זן סוסי הפוני שמגדלים פה והוא נפוץ מאוד. טיול קצר באזור יגלה לעיניכם אוכלוסייה קטנה מאוד שחלקה עוד שומרת על השפה העתיקה של האירים, גאלית. אם יוותר לנו זמן, נבקר בעיירה הקטנה קליפדן (Clifden). בחלקו האחרון של היום נעשה דרכנו לעיירה סלייגו (Sligo) ללינה וארוחת ערב במלון.

 

 

 

 

 

 


יום 8, יום א', 12.08.18  צפון אירלנד

day8לאחר ארוחת הבוקר נצפין ונחצה את הגבול לאירלנד הצפונית לצידו של אגם ארן (Erne) היפה. משם נעשה דרכנו צפונה לחומות העיר דרי/לונדונדרי (Derry/Londonderry) - העיר שהקתולים והפרוטסטנטים קוראים לה בשמות שונים. דרי היא עיר יפה מוקפת חומה השוכנת על נהר הפויל (River Foyle), שעדין ניכרים בה שרידי האירועים האלימים בין הקתולים לפרוטסטנטים במאה שעברה. נערוך בה סיור היכרות, נהלך על חומותיה ובמידת האפשר נסייר בשכונה בה התרחשו אירועי "בלאדי סאנדיי" ב- 1972. קירות הבתים כיום עטורים בציורי מחאה. בערב ניסע לבלפסט (Belfast) ללינה. יום 9, יום ב', 13.08.18 אל נופי הצפון היפים במחוז אנטרים (ANTRIM)יום טיול באתרי הטבע הנהדרים של צפון אירלנד. את ביקורנו באיזור נתחיל בביקור באתר המורשת העולמי של "משעול הענק" (Giant's Causeway) על 40,000 סלעיו המשושים. משם נגיע לפינת החוף של CARRICK A REDE בה נהלך בין שמיים וארץ על גבי גשר חבלים. בהמשך ניסע בחבל אנטרים היפהפה ונערוך טיול רגלי קצר ונינוח בפארק גלנאריף (Glenariff State Park). בסוף היום נחזור למלוננו בבלפסט, בירת הצפון, ללינת לילה.

 

 

 

 

 


יום 10, יום ג', 14.08.18  אל  זירת המאבק שנסתיים זה לא מכבר

day10את חלקו הראשון של היום נקדיש לבלפסט העוברת שגשוג ופיתוח מרשימים בשנים האחרונות. נסייר ברחובות של הקתולים והפרוטסטנטים ובהם ציורי קיר (Murals) מרשימים מימי המאבק האלים. נראה מבחוץ את בניין הפרלמנט ששב לפעול במאי 2007 אחרי שנים של שיתוק כתוצאה מהמאבק בצפון אירלנד. אחרי הביקור נעשה את דרכנו דרומה בכבישים יפים, וניפרד מאירלנד הצפונית. לעת ערב נגיע לדבלין (Dublin). דבלין היא אמנם העיר הגדולה ביותר באירלנד, אבל לעומת ערי בירה אירופיות אחרות, היא קומפקטית למדי ורוב אתריה החשובים נמצאים במרחק הליכה זה מזה. לאחר התארגנות קצרה במלון נצא רגלית לבלות באזור הפאבים המפורסמים של דבלין, הנקרא טמפל בר (Temple Bar), אזור תוסס שעבר מתיחת פנים ובו נעשה כמנהג האירים "סיבוב פאבים" (Pub Stroll). 

 

 

 

 

 

 

יום 11, יום ד', 15.08.18  קינוח בבירה האירית  

day11לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בפארק פיניקס עצום המימדים בו נראה את הצלב הגדול שהוקם לכבוד ביקור האפיפיור; את בית נשיא אירלנד ואת אנדרטת וולינגטון. נבקר גם במוזיאון היהודי, הממוקם בקרבת מקום לביתו לשעבר של הנשיא חיים הרצוג ז"ל. בערב נצא לחגוג ערב אחרון בפאב עם הופעה של להקה.

 

 

 

 

 

 

 

יום 12, יום ה', 16.08.18    פרידה מהאי הירוק

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בכלא קילמיינהם - הכלא הלא מאויש הגדול באירלנד שעבד בין השנים 1796-1924. הוא ממחיש למבקר בצורה דרמטית את החיים בתקופת פעילותו. בכלא נכלאו מנהיגי המרידות שידעו האירים בהיסטוריה שלהם. הביקור בכלא מתבצע בסיור מאורגן וכולל ביקור במוזיאון ובאזור התאים. נמשיך לביקור באחד האתרים המפורסמים ביותר של דבלין, טריניטי קולג' (Trinity College) , המוסד החינוכי הוותיק, שהוקם ב-1592. באוניברסיטה העתיקה נבקר באולם הספרייה המדהים עם יצירת הפאר THE BOOK OF KELLS, ספר מאויר באופן מרשים בידי נזירים. מכאן נצא בנחת לנמל התעופה, לטיסה חזרה הביתה.

 

אצלנו זה אחרת

טיול תרבות באירלנד
שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית
ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מפגש עם אירלנד, נופיה ותרבותה בו תיהנו מ:

 • טיול מקיף ביותר לאירלנד המקיף את דרום הרפובליקה האירית ואת צפון אירלנד כאחת.
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים. 
 • דגש מיוחד למפגש עם התרבות של אירלנד.  
 • ביקורים במסלולים שאינם הרגילים באירלנד - OFF THE BEATEN TRACK.  מ
 • סלול הטיול יעסוק  בהיסטוריה המיוחדת של אירלנד, מהתקופה הקלטית ועד סיום הסכסוך בצפון אירלנד. 
 • היכרות "כמעט אישית" עם מי שהביא לאמנציפציה של הקתולים באירלנד - דניאל אוקונל "המשחרר", היכרות מעמיקה עם דמותו המרשימה ודעותיו. 
 • סיור ברחובות המאבק בין הקתולים והפרוטסטנטים בעיר המריבה בלפסט. 
 • ארוחת ערב בפאב אירי כולל הופעה. 
 • דגשים ותוספות בתוכנית, באירלנד הבלתי מוכרת והבלתי מתויירת, הרבה יותר כניסות לאתרים מהמקובל.  
 • אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה. 
 • מקראה מהודרת על אירלנד, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול. 
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל. 
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר. 
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך.  חבורת מטיילים איכותית ביותר.

 

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2895 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
2995 אירו בחדר זוגי בקבוצה של 15-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 11.01.18: 75 אירו הנחה לנוסע+10 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 12-31.01.18: 30 אירו הנחה לנוסע.

למטייל מתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.15.

 

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות בחברת התעופה BRITISH AIRWAYS 
 • לינה:  בתי מלון ברמת תיירות טובה ודרגה ראשונה 
 • כלכלה:  על בסיס לינה וארוחת בוקר וארבע ארוחות ערב  
 • הדרכה:  מדריכה בכירה מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנית במינימום 22 מטיילים).
 • תחבורה:  אוטובוסים וטיסות לפי התכנית.
 • מפגש הכנה בארץ 
 • מקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
 • ארוחת ערב בפאב אירי כולל הופעה
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • דמי כניסה לאתרים
 • תשר לנותני שירות מקומיים

*לנרשמים עד 11.01.18: 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, וליווי P.I.V בבדיקות הבטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים.

 

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 790 אירו
 • לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו ממליצים לנסות ולמצוא שותף או שותפה לחדר.
 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חב' התעופה. (המחיר כיום 154 $)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית.
 • הוצאות בעלות אופי אישי:    (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו')
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול.
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע מיסי  נמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 18.12.17.
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה).
 • מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול.
 • החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכת הטיול (נהוג כ- 3 € למטייל ליום).

 

פרטי טיסות:

flight1

גלרית תמונות

Ireland5
Ireland6
Ireland7
Ireland8
Ireland9
Ireland10
Ireland11
Ireland12
Ireland13
Ireland14
Ireland15
Ireland16
Ireland17
Ireland18
Ireland64
Ireland65
Ireland66
Ireland1
Ireland2
Ireland3
Ireland4

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze