לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

צרפת בעקבות ז'אן דארק

 • יציאה בתאריכים: 02.05.18 - 10.05.18
 • משך הטיול: 9 ימים

צרפת בעקבות ז'אן דארק

 • יציאה בתאריכים: 02.05.18 - 10.05.18
 • משך הטיול: 9 ימים

מסלול הטיול

 

HarmelinYaelבהדרכת יעל הרמלין - ילידת צרפת, התחנכה וגדלה בצרפת וספגה את תרבותה, מדריכת טיולים מוסמכת, בעלת תואר אקדמאי בכלכלה וניהול, עם התמקדות בניהול בינלאומי ובתרבויות. חקרה את נושא הגיבורים הלאומיים של צרפת בכלל ואת תופעת ז'אן ד'ארק בפרט.

 

 

 

המיתוס של ז'אן ד'ארק (Jeanne D'Arc), הגיבורה הלאומית של צרפת מהמאה ה- 15, מרתק ומסקרן עד היום. תרומתה לביטחון הלאומי ולעצמאותה של ממלכת צרפת, בעימות עם איום הכיבוש הזר, מהדהדת בימינו בלבם של צרפתים רבים וסיפורה מסמל עבור רבים, גבורה, אומץ וגאווה לאומית.

טיולנו ייקח אותנו למסע ממקום הולדתה של ז'אן, ילדה תמימה, רועת הצאן מכפר קטן באזור לורן, דרך המקומות שבהם הובילה את הצבא הצרפתי לניצחונות רבים ועד הכיכר שבה נשרפה על המוקד ככופרת.

בין אתוס למיתוס, דמותה של ז'אן ד'ארק ממשיכה לרתק ולסקרן... למרות עובדות היסטוריות, חייה ותרומתה של הנערה עמדו למבחן לאורך השנים, קרנה עלתה וירדה בהתאם לאירועים שפקדו את צרפת, ודמותה עוצבה במטרה מאוד מחושבת, כסמל לגבורה ואיחוד העם כנגד האויב הזר והאכזר. במהלך הטיול ננסה להבדיל בין עובדות לבין שמועות ותיאוריות שונות ולצייר את דמותה של ז'אן, בצורה נאמנה למי שהייתה באותה תקופה.

 

 

יום 1, יום ד', 2.5.18  תל אביב - פריס - קומפיין - ריימס

day1נמריא לפריס בשעות הבוקר, בטיסה סדירה של אל-על. לאחר הנחיתה, נעלה לאוטובוס וניסע לקמפיין (Compiegne), תחנתנו הראשונה בעקבות הגיבורה הלאומית. בקמפיין, הממוקמת צפונית לפריס, באה לקיצה תהילתה של ז'אן ד'ארק. לאחר ניצחונות רבים על האויב, ז'אן ד'ארק נופלת כאן בשבי, נבגדת ונמכרת לאנגלים. נספר על יומה האחרון כאישה חופשייה, על הקרב שלא היה ועל האמביוולנטיות השוררת בעיר, בין הרצון להזדהות לבין הצורך להצטדק. בכנסייה המקומית, נראה ויטראז' המתאר את רגע לכידתה של "הבתולה", פניה מופתעות ומבוהלות וידיים המורידות אותה מהסוס. בתום הביקור במקום, ניסע לריימס (Reims). אחד השיאים במסלול הניצחונות של ז'אן ד'ארק היה כיבושה של העיר והכתרתו של שארל ה- 7 למלך צרפת, כפי שחזתה גיבורתנו. לינה בריימס.

 

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום ה', 3.5.18  ריימס - דומרמי - קולומביי - טרואה

francedark9בשעות הבוקר נשלים את ביקורנו בריימס וניסע לדומרמי (Domremy), כפר הולדתה של ז'אן ד'ארק במחוז לורן(Lorraine) . כאן נולדה ז'אן בשנת 1412 למשפחה כפרית, כאן הוטבלה בכנסייה, כאן רעתה את עדרי הצאן של המשפחה, כאן טוותה צמר עם אמה וכאן, בגיל 12, החלה לשמוע קולות שהורו לה לצאת לדרך על מנת לגאול את צרפת מהכיבוש האנגלי. נבקר בבית ילדותה של ז'אן הקטנה, בית מקורי וטיפוסי מימי הביניים ונמשיך למוזיאון הקטן, המספר את סיפור חייה ומסביר על תקופתה. בתום הביקור, ניסע לעבר טרואה(Troyes) . בדרך נעצור בקולומבי (Colombey), ונבקר גיבור נוסף שחי במקום וקבור בבית הקברות המקומי: שארל דה גול (Charles de Gaulle). לקראת ערב, נגיע לטרואה, עיר מקסימה עם תעלות מים ובתים עתיקים בשילוב קורות עץ (קולומבאג') ייחודיים. לינה בטרואה.

 

 

 

 

 

 

יום 3, יום ו', 4.5.18  טרואה: מורשת רש"י, טבילה באווירת ימי הביניים - אורליאן

day3היום נבקר בטרואה, בירת המחוז הדרומי של חבל שמפיין (Champagne), בה נחתם בקתדרלה בשנת 1420 "הסכם טרואה" (Traite de Troyes) , אשר הכיר במלך האנגלי הנרי ה- 5 כיורש העצר החוקי של ממלכת צרפת. הנרי היה אמור לרשת את הכתר אחרי מותו של מלך צרפת שארל ה - 6, אבל ההיסטוריה מתנהלת אחרת כאשר ז'אן ד'ארק מופיעה... אי אפשר לטייל בטרואה, מבלי להזכיר את הסיפור של יהודי צרפת בימי הביניים. נראה את מיקומו של הרובע היהודי בתחילת האלף השני, פסלו של רש"י יליד העיר, ובית הכנסת של הקהילה הנמצא מול המרכז האקדמי הנושא את שמו. נבקר במוזיאון הרוקחות L'Apothicairerie)) ,מהמאה ה- 18, המציג אוסף נדיר של קופסאות עץ מעוטרות, כלי חרסינה להכנת תרופות ושימורן, כלים אישיים של חולים, וכמובן המעבדה בה רקחו תרופות נגד מחלות, הרעלות, נשיכות ארסיות ואף נגד מגיפת הדבר. לרוממות הרוח, נטעם כמובן מהשמפניה המקומית ובשעות אחר הצהריים, ניסע לאורליאן (Orleans), סמל ניצחונה של ז'אן ד'ארק על הצבא האנגלי. ננסה לפענח את סוד ניצחונה של הגיבורה הלאומית בעזרת ניתוח העובדות ההיסטוריות. לקראת ערב נגיע למלוננו באזור אורליאן בו נלון בשלושת הלילות הבאים.

 

 

 

 

 

יום 4, יום שבת, 5.5.18  אורליאן חוגגת את שחרורה

francedark38נקדיש את היום לסיור מקיף באורליאן. בתקופה זו, אורליאן לובשת בגדי חג ומארגנת אירועי רחוב לציון שחרורה ממצור האנגלים על ידי ז'אן ד'ארק ב- 8 במאי 1429. לפני שנתמסר לאווירת החגיגות במקום, נבקר בבית העירייה הישן שבפתחו מוצב פסלה של ז'אן ד'ארק, המושיעה מפני האנגלים, נראה את השדרה הקרויה על שמה של הגיבורה, את בית המושל שאירח אותה בעת שהייתה בעיר ואת שרידי חומות העיר מתקופתה. כמובן שנבקר גם במוזיאון המקומי לאמנויות היפות ונוכל להתרשם מהיצירות השונות המציגות את ז'אן ד'ארק, מנקודות מבט שונות.

 

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום א', 6.5.18  ארמון שינון - גני וילנדרי - קלו לוסה ועולמו של ליאונרדו דה וינצ'י

day5נתחיל את היום בארמון בו פגשה ז'אן ד'ארק את יורש העצר הצרפתי, לימים המלך שארל ה- 7. נבקר בחדר בו התקיימה הפגישה ההיסטורית ונשמע על האגדה האופפת את אותו המפגש. נמשיך בעמק הלואר (Vallee de la Loire) - "הגנים של צרפת" - לביקור בגני וילנדרי (Jardins de Villandry). הגנים המרהיבים מתקופת תחילת הרנסנס, בנויים במספר טראסות ומחולקים לגנים נושאיים: גן הפרחים, גן התבלינים, גן ירקות, צמחי מרפא ועוד. לא הרחק משם, נבקר באחת העיירות היפות של עמק הלואר, אמבואז (Amboise), השוכנת על שפת הנהר ובה התגורר ליאונרדו דה וינצ'י בשנותיו האחרונות. נבקר באחוזתו, שהפכה למוזיאון המציג את המצאותיו הרבות מאותם ימים, בתחום המלחמה, ההנדסה, התעופה ועוד. בערב, נשוב למלוננו.

 

 

 

 

 

יום 6, יום ב', 7.5.18 אורליאן - שאטר - עמק הסיין - רואן

francedark15בסופו של יום, נגיע לעיר בה סיימה ז'אן ד'ארק את מסעה, אך בדרך, נעצור לביקור בשארטר (Chartres), עיירה מקסימה, הידועה בעיקר בזכות הקתדרלה, הנחשבת לאחד משיאי האדריכלות הגותית הצרפתית. הקתדרלה הוכרזה עוד בשנת 1979 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. נבקר בקתדרלה שעליה אמר נפוליאון שהיא "גורמת לאתיאיסט לחוש שלא בנוח". נמשיך בנסיעה מערבה לאורך נהר הסיין (Seine) ונראה את המבצרים השונים הפזורים לאורכו, אשר שימשו כמאחזי כוח של הצרפתים והאנגלים. נמשיך לרואן (Rouen), בירת נורמנדי עילית, לביקור בעיר העתיקה השוקקת חיים, בניחוח ימי הביניים. בשני לילות הבאים נלון ברואן.

 

 

 

 

 

 

 

יום 7, יום ג', 8.5.18  רואן - המשפט וגזר הדין

francedark23נתחיל את סיורנו בעיר בקתדרלה הידועה כל כך מציוריו של האמן האימפרסיוניסטי מונה (Claude Monet). כאן נטמן ליבו של ריצ'ארד לב הארי וכאן כיהן הבישופ קושון (Pierre Cauchon), הקטגור במשפטה של ז'אן ד'ארק. נבקר במוזיאון ז'אן ד'ארק
(Musée Jeanne d'Arc), המציג את חייה והישגיה של גיבורתנו, אשר נמצאה אשמה בכפירה, זוכתה לאחר מותה ונשארה בליבם של צרפתים רבים, כסמל לגבורה וניצחון מול האויב הזר. נמשיך ברגל ברחובותיה של העיר העתיקה ונראה את השעון הגדול שנבנה בסגנון גותי, מהמאה ה- 14, ואשר חולש על הרחוב הראשי ואת שרידי הרובע היהודי מאותה תקופה. נגיע לכיכר השוק, בה הועלתה ז'אן ד'ארק על המוקד ב- 30 במאי 1431 בייסורים קשים ובטקס פומבי רב משתתפים. כאן תמו חייה של ז'אן וכאן החל המיתוס לצמוח.

 

 

 

 

 

 

יום 8, יום ד', 9.5.18  הונפלר - אטרטה - פקאם

day8היום יוקדש לחופי האוקיינוס האטלנטי בנורמנדי עילית, מצוקי גיר לבנים ומרשימים מעל גלי הים המתנפצים אל החוף. האזור כולו משך אליו ציירי אימפרסיוניסטים רבים אשר תיעדו את הנופים ואת הטבע בעוצמתו. נתחיל את ביקורנו בהונפלר (Honfleur), עיירת דייגים קטנה ברוח ימי הביניים. נטייל לאורך הנמל הישן והצבעוני, נראה את סמטאות העיר העתיקה ואת כנסיית העץ העתיקה. נמשיך לאטרטה (Etretat), עיירה הבנויה על מצוק לבן בוהק שאת יופיו הנציח מונה. נתהלך על הטיילת לאורך המצוק והאמיצים שבינינו יוכלו לטפס לנקודת תצפית על רצועת החוף. בתום הביקור, תוביל אותנו נסיעה לארמון הבנדיקטין (Palais Bénédictine) בפקאם (Fecamps). נבקר בארמון ונתוודע להליך ייצור הליקר המפורסם, הבנדיקטין - טעימה מובטחת! לקראת ערב  נחזור לרואן לארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית ומשם נגיע למלוננו.

 

 

 

 

 

 יום 9, יום ה', 10.5.18  רואן - אובר סור אואז - פריס - תל אביב

francedark5היום הוא יומנו האחרון בטיול, ניסע מזרחה לעבר פריס ובדרך, נעצור באובר סור אואז (Anvers sur Oise), העיירה בה חי הצייר וינסנט ואן-גוך van Gogh) (Vincent, בחודשי חייו האחרונים, ובה שם קץ לחייו ונקבר. נבקר במוזיאון האימפרסיוניסטים (Musée des Impressionisms), המציג את חיי האמנים בסוף המאה ה- 19 ומזמין למסע מרגש בזמן, בין שמרנות לחדשנות. בתום הביקור, נעצור להפסקת צהרים במרכז קניות גדול ונמשיך לשדה התעופה לטיסת ערב ארצה. ננחת בארץ כרבע שעה לאחר חצות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אצלנו זה אחרת

צרפת - מסע בעקבות ז'אן דארק
שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית 
ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מפגש עם מסלול חייה של הגיבורה הלאומית 

 • מדריכה ישראלית המתמחה בצרפת ולגיבורה ז'אן דארק, דוברת צרפתית
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים
 • הכרות בלתי אמצעית עם ההיסטוריה של צרפת במאה ה- 15 ונופים של היום
 • טיול ייחודי ומקורי במסלול שאינו מופיע במפת הטיולים בישראל
 • מפגש הכנה מקיף לפני היציאה הכולל הרצאת רקע
 • מנהל/ת טיול הדואג/ת לפרט ולפרטים, בנוסף לצוות ההדרכה
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  - הנחה בסך 75 אירו למטייל
  - 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  - טיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים.

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2795 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
2595 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-29 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 15.12.17: 75 אירו הנחה לנוסע+10 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 16-31.12.17: 30 אירו הנחה לנוסע.

למטייל מתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.15.

 

המחיר כולל:

 

 • טיסה: טיסה ישירה וסדירה בחברת אל על
 • לינה: בתי מלון ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: ארוחות בוקר ועוד ארוחת ערב אחת
 • הדרכה: מדריכה מומחית מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג כמפורט בתכנית
 • מפגש הכנה בארץ
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • דמי כניסה לאתרים
 • תשר לנותני שירות מקומיים
 • מיסים עירוניים

 

*לנרשמים עד 15.12.17: הנחה 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה ושירות V.I.P לטיפול מאיץ תור בנתב"ג

 

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 594 אירו.
 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר נכון ל- 30.11.17: $114).
 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית.
 • הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו').
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל.
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך.
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה).
 • מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכת הטיול (נהוג כ- 3 € למטייל ליום).

 

פרטי טיסות:

flight

גלרית תמונות

francedark1
francedark2
francedark3
francedark4
francedark5
francedark6
francedark7
francedark8
francedark9
francedark10
francedark11
francedark12
francedark13
francedark14
francedark15
francedark16
francedark17
francedark18
francedark19
francedark20
francedark21
francedark22
francedark23
francedark24
francedark25
francedark26
francedark27
francedark28
francedark29
francedark30
francedark31
francedark32
francedark33
francedark34
francedark35
francedark36
francedark37
francedark38
francedark39
francedark40

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze