לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

Pin It

אוזבקיסטן

 • יציאה בתאריכים: 26.04-7.05.18
 • משך הטיול: 12 ימים
Pin It

אוזבקיסטן

 • יציאה בתאריכים: 26.04-7.05.18
 • משך הטיול: 12 ימים

מסלול הטיול

 

בהדרכת:

BarIlAvihuד"ר אביהו בר איל - היסטוריון, עוסק בתנועות אידיאולוגיות ודתות. מרצה בקורסים של מלווי קבוצות, במסגרות שונות ובהשתלמויות מורים. מדריך בטיולי עומק וסמינרים מטיילים שנים רבות.

 

 

 

 

HermanIzikאיציק הרמן - אדריכל, מתמחה בשימור מבנים ומרצה לאמנות ואדריכלות מוסלמית, מומחה לעבודות יד בוכריות.

 

 

 

 

 

אוזבקיסטן היא ארץ רבת פנים וגוונים, השוכנת במרכז אסיה, כאשר מצידה האחר מדבר ומצידה האחר הרים השייכים לרכס ההימלאיה האדיר- ניגוד מרתק של נופים. מיקומה על דרך המשי גרם להתפתחות תרבותית מרתקת שספגה השפעות מסין, מפרז ומהעולם ההלניסטי והפכה אותה לארד ממרכזי התרבות החשובים של סוף ימי הביניים. הפתיחות התרבותית הזו ניכרת גם כיום בהליכות אנשיה וביחסם אל הזר. התייחסותם של האוזבקים אל הדת, מראה שיכול להיות גם אסלאם אחר, שפוי ונעים הליכות. נוצרה בה ארכיטקטורה שמשאירה אותנט פעורי פה\ וצבעוניות מרתקת ושובת לב. הסמינר המטייל יתרכז כמובן בכל האספקטים האלה, שכאשר הם מחוברים יחדיו הם יוצרים חוויה מרתקת שלא תישכח במהרה.

 

יום 1, יום ה', 26.04.18, תל אביב - טשקנט

day1נצא מת"א בשעות הצהריים בטיסה אל נמל התעופה הבינלאומי של טשקנט (Tashkent), בירת אוזבקיסטן, בה ננחת בשעות הערב המוקדמות. לאחר ארוחת הערב במסעדה מקומית נגיע למלוננו ללינה.

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום ו', 27.04.18, טשקנט

day2נצא לסיור הכרות ראשון בו נעצור באנדרטה המנציחה את רעש האדמה העז שהרס את העיר בשנת 1966. נבקר בקבר החייל האלמוני, המנציח את זכרם של חצי מיליון אוזבקים שנפלו במלחמת העולם השנייה, בעת ששרתו בצבא האדום. חיילים אלו מלאו תפקיד חשוב בקרבות במוסקבה, בסטלינגרד ובמהלך כיבוש ברלין. נסייר במתחם חאסט אימאם (Khasti-Imam), המרכז הדתי של אוזבקיסטן, שבספרייתו נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים של הקוראן העתיק בעולם. נמשיך אל הגדול בשווקי אוזבקיסטן, צ'ורסו באזאר (Chorsu Bazari), ההומה אדם בכל שעות היום. נשוטט בין דוכני הרוכלים, נעבור ברחוב בעלי מלאכה ונכיר את העריסה האסיאתית הייחודית, ובה פתרון לבעיה כיצד ניתן לגדל תינוק מבלי להחליף חיתולים. נבקר במוזיאון לאמנויות שימושיות (Applied Art Museum)  ונמשיך למוזיאון האמיר טימור (Amir Timur Museum), שייתן לנו מבוא טוב למה שצפוי לנו בהמשך הסיור באוזבקיסטן. נסיים את היום בארוחת ערב במסעדה מקומית שלאחריה נשוב למלוננו ללינה.

 

 

 

 

 

 

 יום 3, יום שבת, 28.04.18 טשקנט - חיוה

day3לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא לשדה התעופה ונטוס לעיר אורגנץ'  (Urgench) בירת חבל ח'וארִזם (Xorezm). משדה התעופה ניסע ללב מדבר קיזילקום (Kyzylkum Desert) ונבקר באייאז קלה (Ayaz Qale), אחד המבצרים שנבנו כדי לאבטח את נאות המדבר מפני פשיטות של הנוודים. משם ניסע אל העיר חיוה (Khiva), ונוכל להתרשם ממנה בעת השקיעה. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בחיוה.  

 

 

 

 

 

 

 

יום 4, יום א', 29.04.18 חיוה

day4נקדיש את היום כולו למדרסותיה, ארמונותיה, שווקיה וצריחיה של חיוה, שהינה עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה התורכמנית-אוזבקית, נשתמרה בשלמותה ומאפשרת מבט אל הארכיטקטורה האופיינית כל כך לאסיה התיכונה. נבקר בארמון קוחנה ארק (Kunya Ark Palace), ונתרשם מהצריח הצבעוני קאלטה מינור (Kalta Minor Tower) - סמלה התיירותי של העיר. ניכנס למסגד ג'ומה (Juma Masjid) הייחודי, אחד ממבני העץ הגדולים בעולם ולא נחמיץ את המאוזוליאום של המתאבק פחלוון מחמוד (Pahlavan Mahmud) הקדוש, אליו עולים לרגל מאמינים, כדי להתפלל ולשתות ממי המעיין הקדושים. לאחר ארוחת ערב מוקדמת נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לטשקנט הבירה. לינה בטשקנט.  

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום ב', 30.04.18 טשקנט - בוכרה היפה

day5לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו לבוכרה (Bukhara), שם נבקר במסגד ששימש גם כבית כנסת, נתרשם מכיכר ליאבי חאוז (Lyab-i Khauz), מהבריכה שבמרכזה, ומהמדרסות שסביבה. נתוודע לעלילותיו של חוג'ה נאצר א-דין, שהיה פילוסוף ומתמטיקאי ולא נוותר על ביקור ברובע היהודי ובבית הכנסת הסמוכים לכיכר. נסעד ארוחת ערב במסעדה מקומית. בשלושת הלילות הבאים נלון בבוכרה.

 

 

 

 

 

 

 

יום 6, יום ג', 1.05.18 בוכרה היפה

day6בוכרה היא אחת משבע הערים הקדושות לאסלאם ומרכז לימוד מהחשובים בימי הביניים בעולם כולו. בוכרה הייתה המרכז הדתי והתרבותי של כל עולם האסלאם, ממנו יצאו גדולי המלומדים, שלא רק עצבו את חיי האסלאם, אלא גם תרמו תרומה מכרעת לידע המדעי בתחומים נרחבים כרפואה, אסטרונומיה, מתמטיקה ושטחי ידע רבים ומגוונים אחרים. נצא אל המאוזוליאום של אסמאעיל הסאמאני (Samanid's Mousoleum), המבנה העתיק ביותר באוזבקיסטן, בו טמון השליט שהפך את בוכרה למרכז חשוב כל כך. נראה את מבנה הקבורה באר איוב (Chasma Ayub), בו היכה איוב המקראי במטהו על האדמה ומיד פרצו ממנה מים, נראה את חומות העיר ונבקר בשוק האיכרים ובמסגד יום השישי. נטפס אל  המצודה העתיקה, שרובה נהרס בהרעשה סובייטית בשנת 1920 ובה מוזיאון המתעד את התפתחותה של בוכרה ונבקר בבית הכלא הידוע לשמצה, הזינדאן (Zindan). נמשיך דרך שכונת מגורים טיפוסית אל המסגד הגדול ונראה את הצריח העצום, קאלון מינור (Kalon Minor) הצופה על העיר כולה. נתוודע לעבודות היד המפורסמות של בוכרה, הרקמות והשטיחים, נסתובב בשוק ההומה תוך התמקדות בדוכני השטיחים ורקמות הסוזנה (Suzane) המיוחדות לאוזבקיסטן. אחר הצהריים ניסע אל מסגד ארבעת הצריחים (Chor Minor) . בערב נהנה מארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית.

 

 

 

 

יום 7, יום ד', 2.05.18 בוכרה היפה

day7היום נצא מבוכרה לביקורים בסביבותיה. נפתח את היום בעיר הקברים צ'ור באקר (Chor Bakr),  שבה קבור אחד מצאצאיו של הנביא מוחמד. נתוודע אל הארכיטקטורה המיוחדת של מבני הקבורה ואל האישים הקבורים בהם. נמשיך לאחד האתרים הדתיים החשובים ביותר באוזבקיסטן, האתר לזכרו של בהא אוד דין נקשאבנד (Bahauddin Naqshband). נעסוק בתורת הנסתר באסלאם ובייחודה של תורת נקשבאנדי (Imam Naqshbandi), נתרשם מעולי הרגל הרבים הפוקדים את האתר ומריטואל העלייה לרגל. נסיים את היום בארמון הקיץ של האמירים של בוכרה ובגנים שלו.

 

 

 

 

 

 

יום 8,  יום ה', 3.05.18 בוכרה היפה - שאחריסאבז - סמקרנד

day8בבוקר נצא אל עיר הולדתו של הגיבור הלאומי של אוזבקיסטן, מגדולי הכובשים בכל הדורות, אמיר תימור לנג (Amir Timur Lang), שאחריסאבז (Shahrisabz). נסייר בשרידי ארמונו של תימור, הארמון הלבן (Ak Saray), בחומות העיר, במסגד הכיפה הכחולה ובאתרים נוספים של השושלת התימורית. אחר הצהריים נצא לכיוון סמרקנד (Samarkand) במכוניות קטנות, בכביש הררי מתפתל, סעיף של דרך המשי המובילה מהודו לעיר היסטורית זו. בדרך נעצור לתצפית בראש מעבר ההרים. בערב נגיע לסמרקנד. לארוחת הערב נתארח בביתה של נינה, יהודייה תושבת אוזבקיסטן. בשני הלילות הבאים נלון בסמרקנד.

 

 

 

 

 

 

 

יום 9, יום ו' 4.05.18  סמרקנד

day9סמרקנד היא ללא ספק הפנינה של אוזבקיסטן. לאחר ארוחת הבוקר  נצא לביקור בשוק הגדול (Siab Bazari), שם נפגוש בנשים בעלות לבוש ססגוני, נטעם מלחמה המפורסם של סמרקנד ונתבשם מריחות התבלינים. נבקר בכיכר רג'יסטאן (Registan) המהוללת, מהיפות שבכיכרות העולם, במרכז ההיסטורי של סמרקנד ונתוודע למדרסות הנהדרות המכוסות אריחים צבעוניים בתמונות מרהיבות. נבקר במאוזוליאום גורי אמיר (Guri Emir), שם טמונים תימור לנג ובני משפחתו. ניסע אל המסגד העצום ביבי ח'אנום (Bibi Khanum), נשמע את סיפורו המעניין ונבקר במתחם הקברים המדהים של שאהי זינדה (Shohi Zinda), שם נקבר לפי המסורת בן דודו של הנביא מֻחמד, קֻסאם אבן עבאס. נסיים בביקור בבית הקברות היהודי. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 10, יום שבת, 5.05.18 סמרקנד - טשקנט  

day10את יומנו נפתח במצפה הכוכבים של אולוג בג (Ulug Beg), מגדולי האסטרונומים בכל הדורות, שנרצח בשל הערצתו למדע ודחייתו את האמונות הקדומות. נראה את ביתו (כיום מוזיאון) של הגביר היהודי יליד 1873, אברהם קלנטרוב (Abram Kalantarov), ונבקר בבית הכנסת הישן של סמרקנד ובמוזיאון של אפרוסיאב (Afrosyab), בו מתועדים שרידיה הקדומים של סמרקנד, ששיאם חדר מלכותי ועליו תמשיחי צבע מרהיבים. נסיים בביקור במאפייה ללחם מיוחד ובבית חרושת בו מייצרים בעבודת יד נייר משי (Silk Paper). לאחר מכן נצא לנסיעה ארוכה לעיר הבירה טשקנט (Tashkent). ארוחת ערב במסעדה מקומית.

 

 

 

 

 

 

 

יום 11, יום א', 6.05.18 יום בטבע - הרי טיאן שאן הנישאים 

day11ננוח מעט משפע המבנים המרהיבים, בסיור באזור הנופש העיקרי של תושבי טשקנט, הרי טיאן-שאן (Tian Shan), הרכס הצפוני ביותר של הרי ההימליה. נצא אל צ'ימגאן (Chimgan), המרוחקת כ- 100 ק"מ מטשקנט. ניסע בין נהרות, אגמים ואולי אף נספיק לראות משטחי שלג שטרם נמסו. אם יתאפשר תעבור דרכנו בעיירה חוג'ה קנט (Hodjakent), מאגר צ'ארואק (Charvak) ואתר הנופש של באקאצ'ור (Bakachur). נעלה ברכבל כסאות (אם מזג האוויר יאפשר) אל פסגת הר שגובהו למעלה מ- 2600 מ' (וקר בו מאוד!!!). לעת ערב נשוב לטשקנט ונסיים את טיולנו בשיחת סיכום וארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית.

 

 

 

 

 

 

 

יום 12, יום ב' 7.05.18 טשקנט - תל אביב

day12לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נשים פעמינו לשדה התעופה לקראת טיסת הבוקר מטשקנט לשדה התעופה בן גוריון, אליו נגיע בשעות הצהריים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אצלנו זה אחרת

טיול באוזבקיסטן
שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית
ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מסלול חדש, ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 • דגש מיוחד למפגש עם התרבות ודופק החיים של אוזבקיסטן
 • שני מדריכים מקצועיים המומחים לאוזבקיסטן, לאסלאם ולאמנות
 • *מנהל/ת טיול הדואג/ת לפרט ולפרטים, בנוסף לשני המדריכים המקצועיים
 • עמקה לא שגרתית ורבת פנים, בזכות צוות ההדרכה המורחב
 • דגשים ותוספות בתוכניות, באוזבקיסטן הבלתי מוכרת ו "הלא תיירותית"
 • לינה בבתי מלון ברמת 4 כוכבים או הטוב בנמצא
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים אחת
 • מופעי פולקלור
 • 3 טיסות פנים לחסוך את הנסיעות הארוכות במדבר
 • מפגש הכנה לפני היציאה כולל הרצאת רקע
 • מקראה מהודרת על אוזבקיסטן, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול 
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אזניות אישיות לכל מטייל
 • הכל כלול במחיר - אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול
 • אין זמן חופשי במהלך הטיול - הזמן מנוצל נטו
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  - הנחה בסך 100 דולר למטייל
  - 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  - טיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים.

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2895 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
2995 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של עד 25 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 30.11.17: 100 דולר הנחה לנוסע+10 תשלומים+V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 1-14.12.17: 50 דולר הנחה לנוסע+6 תשלומים

למטייל מתמיד: הנחה בסך 25 דולר עבור הטיול הראשון, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.15.

 

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות ישירות וסדירות בחברת אוזבקיסטן איירווייס
 • לינה: בבתי מלון ברמת 4* או הטובים ביותר בנמצא
 • כלכלה: חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים אחת
 • הדרכה: מדריך בכיר לאוזבקיסטן, מדריך מומחה לאמנות האסלאם ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנת במינימום 20 מטיילים)
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, 3 טיסות פנים
 • מפגש הכנה מקיף בארץ
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • מקראה מהודרת בהפקה של קשרי תרבות תבל
 • מופעי פולקלור
 • דמי כניסה לאתרים 
 • תשר לנותני השירותים המקומיים 
 • *לנרשמים עד 31.11.17: 100 דולר הנחה, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, ליווי v.i.p בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין, ובביקורת הדרכונים.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 395 דולר
 • מיסי נמל, דלק וביטחון: כפי שיקבע סמוך ליציאה ע"י חברת התעופה (נכון ל-20.11.17: כ-95 דולר)
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו').
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ומפורטים  במחיר הכולל של הטיול.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 20.11.17
 • תשר למדריכי הטיול
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה!!!)
 • מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית, איתור וחילוץ. יש לוודא את הכסוי במקרה של ביטול.החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.

 

פרטי טיסות:

flight

גלרית תמונות

Uzbekistan1
Uzbekistan2
Uzbekistan3
Uzbekistan4
Uzbekistan5
Uzbekistan6
Uzbekistan7
Uzbekistan8
Uzbekistan9
Uzbekistan10
Uzbekistan11
Uzbekistan12
Uzbekistan13
Uzbekistan14
Uzbekistan15
Uzbekistan16
Uzbekistan17
Uzbekistan18
Uzbekistan21
Uzbekistan22
Uzbekistan23
Uzbekistan24
Uzbekistan25
Uzbekistan26
Uzbekistan27
Uzbekistan28
Uzbekistan29
Uzbekistan30
Uzbekistan31
Uzbekistan32
Uzbekistan33
Uzbekistan34
Uzbekistan35
Uzbekistan36
Uzbekistan37
Uzbekistan38
Uzbekistan39
Uzbekistan40
Uzbekistan41
Uzbekistan42
Uzbekistan43
Uzbekistan44
Uzbekistan45
Uzbekistan46
Uzbekistan47
Uzbekistan48
Uzbekistan49
Uzbekistan50
Uzbekistan51
Uzbekistan52

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze