לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

מרוקו - נסיכת המגרב

 • יציאה בתאריכים: 19.10.18 - 06.10.18
 • משך הטיול: 13 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

מרוקו - נסיכת המגרב

 • יציאה בתאריכים: 19.10.18 - 06.10.18
 • משך הטיול: 13 ימים

מסלול הטיול

 

michal moreno

בהדרכת ד"ר מיכל בז'רנו (מומחית לאזור) מדריכה ותיקה ומנוסה, בעלת תואר שלישי בביולוגיה, משלבת בהדרכתה היסטוריה, אומנות, בוטניקה, תרבויות וטבע.

 

 

 

 

 

מרוקו (Morocco) שבפינתה הצפונית-מערבית של אפריקה, בשער הים התיכון, היא שילוב מופלא של אוקיינוס, מדבר והרים גבוהים מאוד. מקומה "בקצה העולם" העתיק, במקום בו עמד אטלס ונשא על גבו את משא היקום, היקנה לו את השם מגרב (המערב); שם שהוחל לאחר מכן על כל ארצות צפון אפריקה. הגיאוגרפים הערביים קראו למדבר - ים, לדיונות החול - גלים, ולגמל הנודד בו - ספינת המדבר.

מרוקו היא מדינה מוסלמית המשלבת אסלאם וערביות עם ברבריות ואפריקאיות, הר ומדבר, מודרנה ומסורת, קסם ומסתורין, ידע ועומק רוחני ועיוני. טיולנו מבקש לטעום מכל אלו: פסגות האטלס המושלגות באטלס התיכון והגבוה, נאות המדבר המכתימות בתפילאלת ובדרעא את הנוף המדברי בירוק, קסבות ציוריות בנויות בוץ וקש כאיית בן-הדו ותאורירת, קניונים חתורים עמוק בקירות אבן כדאדס וטודרה, שווקים תוססים וססגוניים בפֶס ובמרקש, ערים כחולות לבנות כאסווירה וערים אדומות כמרקש, ארכיטקטורה מוסלמית ומקומית ייחודית, מלאכות יד שממשיכים ליצרן כמו לפני מאות בשנים, וכמובן נתענג על מאכלים מקומיים ועסיסיים.  

 

יום 1, יום שבת 6.10.18  תל אביב - קזבלנקה

morocco6בשעות הבוקר המוקדמות נטוס דרך איסטנבול אל קזבלנקה (Casablanca), הגדולה בערי מרוקו. עיר מודרנית שמציעה אווירה שונה, קצת פחות מסורתית ויותר קוסמופוליטית. קזבלנקה, עיר החוף ואחד הנמלים המרכזיים של מרוקו, זכתה לתהילת נצח דווקא בזכות הסרט ההוליוודי בכיכובו של המפרי בוגרט, שנושא את שמה. יוצרי הסרט מעולם לא ביקרו במרוקו. בוגרט אמנם היה מועמד לאוסקר על הסרט, אבל זכה בו לבסוף על סרט אחר שנקרא "מלכה אפריקאית". רבים ראו בכך צדק מסוים, כי גם עיר החוף במרוקו היא סוג של מלכה כזו. אפשר ליהנות בה ממיטב האדריכלות המוסלמית המודרנית, לחוות אווירה ים תיכונית נעימה ולראות את אחד המסגדים הגדולים בעולם.

 

 

 

 

  יום 2, יום א' 7.10.18 קזבלנקה - רבאט

day2

נבקר במסגד חסן השני (Hasan The 2nd Mosque), שבנייתו נסתיימה בשנת 1993, שנים אחדות לפני מותו של המלך חסן ה- 2. אחד המסגדים הגדולים והמפוארים בעולם, וגם אחד המסגדים היחידים במרוקו שהכניסה אליו מותרת גם למי שאינו מוסלמי. המסגד מסוגל להכיל למעלה מ- 100,000 מתפללים באולם התפילה וברחבה שסביבו. בנייתו מממשת את הפסוק מהקוראן "כס מלכות אללה על המים", וזה חלק מיופיו - "הישיבה" על המים. לאחר הביקור נמשיך וניסע לכיוון רבאט (Rabat), עיר הבירה הרשמית של מרוקו, בה מצויים ארמון המלך, בית הפרלמנט, ומבני שלטון אחרים ובה נערכים הטקסים הרשמיים והחשובים של הממלכה. נטייל ברבאט, השוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, על גדתו הדרומית מערבית של הנהר בו רג'רג' (Bou Regreg), עיר המציעה שילוב נהדר של ישן וחדש. נתחיל את טיולנו במצודת שלה (Chellah) - אתר ארכיאולוגי, בו ניצבים קברי בני מרין - שושלת חשובה שהפכה את האמנות המוסלמית-מרוקאית לאמנות עדינה ומרהיבה. נמשיך אל המאוזוליאום של המלך מוחמד ה- 5 (Mohammad V Mausoleum), שנבנה עם מותו ב- 1961. קבורים בו המלך מוחמד ה- 5 ושני בניו: המלך חסן ה- 2 והנסיך עבדאללה שנספה בתאונת דרכים. גברים נוהגים לשבת במקום ולקרוא פסקי קוראן, דבר הנחשב לכבוד גדול ולמצווה גדולה. המאוזוליאום ניצב לצד מסגד טור חסן (Mosque Tor Hassan), הניצב על מדרגה טבעית מוגבהת הצופה אל הנהר, הים, הקסבה והעיר. זו יצירה ארכיטקטונית מאוד מעניינת ומורכבת המזכירה את החירלדה בסביליה (ספרד) והכותוביה במרקש. נבקר בקומפלקס הממלכתי הגדול שבמרכז העיר הכולל את מושב הפרלמנט, ארמון המלך מוחמד ה- 6 ומסגד אהל פס, שבנו תושבי פס במחווה למלכם. בניית הארמון החלה ב- 1864, והוא רק ארמון אחד מארמונותיו של המלך. נקנח את טיולנו בסמטאותיה הנאות של קסבת אל-אודאיה (Kasbah des Oudaias), העומדת על מקומו המקורי של הריבאט מהמאה ה- 12, על שפך נהר הבו-רג'רג' אל הים. הקסבה בנויה בסגנון אנדלוסי ושער הכניסה הוא אחת מיצירות המופת של העולם המוסלמי. לינה ברבאט.

 

 

יום 3, יום ב' 8.10.18 ווזאן - שפשאוון - טטואן

day3ניסע לווזאן (Ouazzane) בה חיה קהילה יהודית גדולה ונפקוד את קברו של ר' עמרם בן דיוואן שנחשב לאחד מצדיקי מרוקו החשובים והמפורסמים. נמשיך אל שפשוואן (Chefchaouen),  "העיר הכחולה", הממוקמת בשולי רכב הרי הריף. נתרשם מן הסמטאות הכחולות ב"מדינה" ומן הבתים הלבנים בסגנון ספרדי. העיירה שפשוואן היא אחד המקומות הרומנטיים ביותר במרוקו. בתי העיירה צבועים תכלת, לבן, כחול, סגול ולילך, ולעתים מהלכות בסמטאות נשים ברבריות המובילות עדרי עזים. הדלתות והשערים מסוגננים וכל דלת פותחת פתח לעולם נפלא של עיצוב ואסתטיקה. בארות וברזים מיוחדים הפזורים בסמטאות מספקים מים זורמים לתושבים. בחנויות הקטנות יושבים בעלי מלאכה ומייצרים גלימות מרוקאיות, שטיחים ותכשיטי כסף מסורתיים. ניסע ללינה בטטואן (Tétouan), בירת מחוז טנג'יר שבצפון-מרוקו.

 

 

 

 ימים 4-5, ימים ג'-ד' 9-10.10.18 מקנס - פס - ססגוניות הקסבה והמדינה (2 לילות)

day4נמשיך בדרכנו לכיוון העיר מקנס (Meknes). מקנס, ששוכנת בצפון מרוקו, היא אחת מארבע הערים הקיסריות של מרוקו, והיא מפורסמת בארמון המלכותי שלה, המוקף בגנים מפוארים. גולת הכותרת של מקנס היא העיר העתיקה, שכוללת את המדינה, את המלאח (השכונה היהודית) ואת העיר הקיסרית והארמון המלכותי. בעבר התגוררה בעיר קהילה יהודית ענפה. כיום חיים בעיר רק כ- 200 יהודים. נערוך סיור להכרת העיר, נטייל בסמטאות ונסתובב בשוק המקומי. ניסע לפס (Fes), העתיקה בארבע הערים המלכותיות (פס, מקנס, מרקש ורבאט). זו נחשבה כבר עם ייסודה לאחת הערים הקדושות לאסלאם, ותוארה כמעוז דתי מצד אחד וכמרכז לימודים מתקדם מצד שני. אווירה זו השתמרה בפס עד היום, אף שהתיירים לא חשים בה. כאן מתגוררים המשכילים, השמרנים והמהפכנים של מרוקו. פס היא גם המרכז הפיזי של מרוקו, ומיקומה בלב המדינה הולם את שליטתה על מרכזי העצבים ועמדות הכוח במדינה. פס מחולקת לשלושה רבעים: פס אל-באלי (Fès El Bali), העיר העתיקה, שהוקמה במאה ה- 9 לספירה; פס אל-ג'דיד (Fès el Jédid), שנוסדה במאה ה- 13; והעיר החדשה (Ville Nouvelle), שהקימו הצרפתים בראשית המאה ה- 20 (בה נלון). נבקר במדינת פס אל ג'דיד, שם ממוקם ארמון המלך והמלאח (Mellah), הרובע היהודי העתיק. נבקר בבית הקברות "בית החיים" (Bet HaChaim Cemetery) בו טמונים עצמותיהם של רבנים חשובים, אנשי ספר וגיבורים יהודיים, כסוליקה הנערה (שהפכה לצדיקה). נבקר גם ברובע עצמו, בבית כנסת אבן דנאן וברחובות שהיו פעם נאים וננטשו עם עליית היהודים לישראל בראשית ימי המדינה.

נמשיך אל פס אל-באלי (Fès El Bali), המחולקת לגילדות עד היום, ובכל אחת מייצרים מלאכה אחרת - עושי הנעליים )השרבילייִן, (Cherabliyin עדיין מייצרים ביד נעליים מעור בעבודה יפה; התבלינאים )אל עטרין, (el Attarin  יציעו לכם כל דבר הקשור לעולם התרופות והקוסמטיקה, חלקם מומחים גדולים בתחום; הנגרים (פלאס א-נג'רין, en Nejjarin), מייצרים היום כיסאות כלה מרהיבים, שיא האופנה; בשוק החינה (el Henna) נכיר את עולם הטיפוח הישן; הצבעים (Sabbighin) והבורסקאים (Dabbighin) הם בעלי מלאכה הממשיכים מסורת משפחתית ארוכה, מאב לבן, ומטפלים בעור כפי שעשו זאת לפני דורות רבים. נראה גם את המבנים העתיקים וההיסטוריים הזרועים בתוכה: מדרסת בו עינניה (Medersa Bou Inania) שנבנתה בתקופת המרינים בקווי הארכיטקטורה הייחודית והמפותחת שלהם; קבר מולאי אידריס (Moulay Idriss Tomb) שבנה את העיר; המדרסה-אוניברסיטה הקיירואנית (Kairaouine Mosque) - הראשונה במרוקו, שרק בעשור האחרון הוצאה מן המַדינה אל העיר המודרנית. לינה 2 לילות בפס.  

 


יום 6, יום ה' 11.10.18 פס - האטלס התיכון - נאת התפיללת - ארפוד - גולשים מההר למדבר

day5לפנינו יום נסיעה ארוך ויפה, בו נעלה ממישור תאזה העשיר והפורה (בו ממוקמות הערים פס ורבאט, וגם מקנס וואזן) אל רכס האטלס התיכון (The Middle Atlas) - הרכס הצפוני מבין שלושת רכסי האטלס. הרי האטלס משתרעים לאורך 2,400 ק"מ בשלוש מדינות: מרוקו, אלג'יריה ותוניסיה. הפסגה הגבוהה ביותר, ג'בל טובקל (4,167 מ'), נמצאת במרוקו. הרכס נחלק לאטלס הגבוה, האטלס התיכון ומול האטלס, וההרים הללו מאופיינים בנופים שקשה לתאר במילים, צריך להיות שם כדי להבין. פסגות דרמטיות, קניונים פראיים, עמקים ירוקים ושופעי מים, ולצד כל אלה מצפה למטיילים מפגש מרתק עם תושבי ההרים, השבטים הברברים הממשיכים לחיות באותה הדרך בה חיו אבות אבותיהם, בכפרים קטנים הממוקמים באזורים נידחים וקשים להגעה. ניסע בתוך אזור חקלאי יפה וכרי מרעה לעדרים, ודרך יערות של אלון וארזים אטלנטיים. בדרכנו נעבור את איפראן (Ifrane), עיר תיירות קטנה הנמצאת בגובה 1,650 מ' שנבנתה ע"י הצרפתים כעיר נופש, והפכה להיות אבן שואבת לאירופים ולמרוקנים רבים בתקופות החמות. נמשיך ונגלוש לדרום-מזרח, אל אזור המדבר. נעצור בעיר המדברית מידלת (Midelt), כדי לבקר במפעל שנבנה עבור נשים. נראה את הרצועה הירוקה, הצומחת בזכות נהר הזיז (Ziz) היורד מן ההרים ויוצר את נאת התפיללת (Tafilalt) על ערוגות הירקות, שדות החיטה, מטעי הדקלים ועצי הפרי ועל הקסבות הציוריות הצומחות ביניהם. לעת ערב נגיע לארפוד (Erfoud) בה נלון.  

 

 

 יום 7, יום ו' 12.10.18 ארפוד - ריסאני - שקיעת השמש במרזוגה

day6בבוקר נבקר בעיירה ריסאני (Rissani), בירת מחוז תפילאלת. נבקר בקסבה מן המאה ה- 18, הבנויה כמבוך של מעברים מסתוריים. נבקר גם בשוק המקומי הצופן בחובו דוכני תבלינים מעניינים, ערמות תמרים, ירקות ועוד. מרזוגה (Merzouga Desert) הוא כפר מדברי קטן בדרום-מזרח מרוקו שהסיבה העיקרית להגיע אליו היא העובדה שהוא מהווה בסיס מצוין לטיול בדיונות ארג צ’בי השוכנות בסמוך. אלו הן דיונות חול עצומות, הגדולות ביותר במרוקו, שמגיעות לגובה של 150 מטר ונראות כאילו נלקחו מתוך ציור. אסור להחמיץ את השקיעות המרהיבות, כשהחול משנה את צבעיו מזהוב לאדום. זהו אחד מהאזורים הפופולריים ביותר במרוקו לטיולי גמלים ושאר פעילויות מדבריות. בשעות הצהריים נצא ברכבי שטח אל דיונות החול לצפות בשקיעת השמש בנוף בראשיתי, קסום וציורי של דיונות חול אין סופיות. לינה בארפוד.

 

 

 

 יום 8, יום שבת 13.10.18 קניון טודרה - קניון הדאדס - בומאלן דו דאדס

day7בבוקר נראה את תופעת בארות שרשרת (פוגארות), מערכת תת-קרקעית עתיקה להולכת מים מרשימה בגודלה ובתחכומה, שמקורה בפרס. ניסע אל קניון טודרה (Todra Gorge), מאתרי הטבע היפים של מרוקו, השוכן באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. זהו קניון מרשים שקירותיו זקופים ואדמדמים. גולת הכותרת של הקניון היא 700 המטרים האחרונים שלו, בהם הוא הופך לצר במיוחד וקירותיו תלולים באופן מרשים. נטייל לאורכו של נהר הדאדס (Dades Gorge) ונתפעל ממראות נוף סלעי גיר ואבני חול צבעוניים ותצורות גיאולוגיות מורכבות ומפתיעות, שנוצרו במשך מיליוני שנים בתהליכי בלייה שנגרמו על ידי המים והרוח. נמשיך אל העיירה בומאלן דו דאדס (Boumaine du Dades) השוכנת בשולי מדבר הסהרה, בה נלון. נחלוף על פני כפרים קטנים וציוריים השוכנים על מורדות רכס הרי האטלס הגבוה בואכה שולי מדבר הסהרה, ונכיר את חיי היום יום בכפרים המרוחקים "שנות אור" מהציוויליזציה המערבית, במקומות בהם ידמה לנו כי הזמן עצר מלכת. לינה בבומאלן.

 


יום 9, יום א' 14.10.18 וורזאזאת - מרקש

day8ניסע מערבה ב"דרך הקסבות", דרך עיירת הוורדים קלעה אל-מגונה (Kelaa El M'Gouna) אל עיירת הנופש המדברית וורזאזאת (Ouarzazate), שבמרכזה קסבת תאורירת (Taourirt Kasbah) המרשימה בגודלה ובעוצמתה. וורזאזאת מכונה "הוליווד של אפריקה" וגאוותה על חלקה הנכבד בתעשיית הקולנוע המקומית: כ- 75% מכלל ההפקות במרוקו מתקיימות באולפנים שבעיר. נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר המסעירה והססגונית מרקש (Marrakech), בדרך צרה ומפותלת, החוצה את מרומי רכס האטלס הגבוה. נעבור במעבר ההרים טיזי אנ'טישקה (Tizi n'Tichka) מהמפנה הדרומי היבש אל המפנה הצפוני המקבל לחות וגשם מהאוקיינוס. לקראת שעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע לעיר מרקש, בירת הדרום והלב הפועם של מרוקו. במרקש נלון בארבעת הלילות הבאים.

 

 

 

יום 10, יום ב' 15.10.18 מוגדור (אסווירה) - עיר לבנה בתוך חומה אדומה

day9

נצא ליום טיול מקסים בחוף האוקיינוס האטלנטי. בדרכנו מערבה, נעצור לביקור בקואופרטיב של נשים לייצור שמן הארגן המפורסם ומוצרי קוסמטיקה שונים. נכיר את יתרונותיהם ושימושיהם הרפואיים, את תהליך היצור ואת סיפורם של הקואופרטיבים לנשים.

נמשיך בנסיעתנו אל עיר הנמל הפורטוגזית היפה והציורית מוגדור-אסווירה (Mogador-Essaouira) ששימשה בית ליהודים ממגורשי ספרד. נבקר בבית הקברות היהודי שבו טמון רבי חיים פינטו - מגדולי הצדיקים של יהדות מרוקו. נמשיך אל תוך העיר העתיקה והלבנה, המוקפת חומה אדומה הנמשכת עד למצודה הפורטוגזית. ממנה נלך אל נמל הדייגים הצבעוני והציורי, אחד הנמלים הגדולים ביותר בעולם ובחוף המערבי של אפריקה. דגים בו שפע של דגי ים עמוק, הנמכרים ומשווקים לרחבי העולם (ולרחבי מרוקו), וכמובן נאכלים במסעדות המקומיות. נבקר גם בתעשיית עץ הערער המאפיינת את העיר. בתום הביקור באסווירה, נחזור אל מרקש ללינה.

 

 יום 11, יום ג' 16.10.18 מרקש

morocco14

את היום נקדיש לסיור במרקש, העיר ללא הפסקה. נפתח את יומנו בביקור בבריכת מנרה (Manera Gardens), מאגר המים העתיק שאסף את מי הפשרת השלגים לצרכי השקיה ושימושי יום יום בעיר בעת העתיקה. לאורך הבריכה ניטעו זיתים, אשר בצלם חגגו יהודי מרקש את חגיגות המימונה. ניכנס לקברי המלכים הסעידים (Saidian Tumbs), אחת השושלות המרוקניות החשובות, ששלטה במאות ה- 15 וה- 16. נבקר באחד מ"בתי המרקחת" המייצר תרופות ותכשירים מהטבע, בהם מפורסמת העיר מרקש; רופאים ומרפאים עממיים עשו בהם שימוש במשך דורות. נאזין להסברי הרוקחים ולהמלצותיהם. נמשיך לארמון הבאהיה (Bahia Palace) שהוקם בסגנון אנדלוסי על ידי סי סעיד, עבד אפריקאי שהפך לוואזיר ולשליט העיר, לאשתו האהובה. מרקש, העיר המדברית השוכנת בדרום-מערב מרוקו, שהייתה בעבר בירת האימפריה, היא, לדעת רבים, העיר המרגשת ביותר במרוקו. רבים זוקפים זאת לזכות כיכר השוק הססגונית ג'מע אל פנה (Jma El-Fna), שהפכה לסמלה של מרוקו כולה. הכיכר, שגובלת בשוק, היא הלב הפועם של העיר, והיא רוחשת חיים בכל שעות היום והלילה עם מוזיקאים, להטוטנים, מאלפי נחשים, מגידי עתיקות, מספרי סיפורים, מרפאים עממיים, קוסמים ועוד. הכיכר מוקפת במסעדות ובתי קפה, והרחובות היוצאים ממנה מובילים לשווקים הצבעוניים של מרקש, שבהם מוכרים בדים, עורות, תבלינים, כלי נחושת, בשמים, תכשיטים ועוד, מכל וכל. עם הגעתנו, נערוך היכרות ראשונית עם הכיכר, בה הוצאו במאה ה- 12 להורג אלו שלא התאסלמו, והיום נקבצים אליה מידי ערב המוני אדם כדי לסחור, לאכול ולבלות ב"תיאטרון הרחוב" המרשים ביותר בעולם. נשתתף בחגיגה הצבעונית, התוססת והמדהימה, ונשתלב בעשרות מעגלי צופים במרקידי נחשים, מקפיצי קופים, מספרי סיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מרפאי שיניים ומגלי עתידות הפזורים בין עשרות דוכני אוכל טרי, עסיסי וריחני.

 

יום 12, יום ד' 17.10.18 רכס הרי האטלס הגבוה

 הבוקר נצא אל עמק האוריקה (The Ourika Valley) היפהפה, המפריד בין רכס האטלס הגבוה לרכס האטלס התיכון. עמק האוריקה הירוק מכונה "שוויץ של מרוקו".  העמק נמשך לאורך הנהר אוריקה, המנקז את מימי רכסי האטלס הגבוהים והמושלגים. על העמק פזורים כפרים ברברים, שפרנסתם מגידול עצי פרי נשירים: תפוח, דובדבן, שזיף, אפרסק, משמש, אגוז מלך ושקדים. הם מגדלים ירקות כמו תפוחי אדמה, שעועית ירוקה, דגנים כמו תירס, חיטה, שעורה, וכן קטניות ותבלינים, בעיקר לואיזה. הקירבה לעיר הגדולה מרקש (כ- 60 ק"מ) הפכה את עמק האוריקה ליעד תיירותי מבוקש בעיקר באביב ובקיץ. נבקר באימליל (Imlil) - אחד הכפרים התלויים היפים ביותר בהרי האטלס, ונתארח בבית ברברי, בו יארחו אותנו התושבים המקוריים של מרוקו, נלמד על אורחות חייהם ונשתתף בטקס תה מסורתי. נטפס בדרכים מתפתלות בנוף הררי פראי, מיוחד ומרהיב אל אתר הסקי אוקאימדן (Oukaimeden). נתרשם מנופי בראשית ונצפה על הר הטובקאל (Toubkal), הפסגה הגבוהה של הרי האטלס, המתנשאת לגובה 4,165 מטר. נחזור ללון במרקש.

 

 יום 13, יום ה' 18.10.18 מרקש וטיסות לארץ

לאחר ארוחת הבוקר, נראה את גני מג'ורל (Majorelle Garden), שריד לאמנים ובוהמיינים שמצאו במרוקו אקזוטיות. ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של קזבלנקה לטיסה חזרה לתל אביב.

*הנחיתה בארץ בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת ה- 19.10.18.

 

הערות:

 1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של המדריכה ו/או מנהל הטיול.
 2. דרושה אשרת כניסה למרוקו (בטיפול קשרי תרבות תבל) אשר תונפק בנמל התעופה בקזבלנקה.
 3. אשרת הכניסה ניתנת ע"י הרשויות המקומיות במרוקו. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לקבלת אשרת כניסה לישראלים, אין החברה אחראית לאי מתן אשרה ע"י שלטונות מרוקו. הרשמת המטייל לטיול כמוה כהסכמה להגבלות אלו. יש לוודא שהדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום הכניסה למרוקו, כולל 2 דפים ריקים.
 4. בעלי דרכון זר, ייתכן והנכם פטורים מאשרת כניסה למרוקו. אנא בדקו זאת מול שגרירות המדינה שבה הונפק הדרכון. יש לשלוח צילום דרכון.
 5. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 6. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
 7. לא ניתן להזמין הושבה מראש, גם לא בתשלום. לאחר כרטוס (שיתבצע כשבועיים-שלושה לפני ההמראה), ניתן להיכנס לאתר של טורקיש איירליינס כדי לבחור הושבה, להכניס מספר נוסע מתמיד ולהזמין אוכל מיוחד - ללא עלות.בטיסות רשאי כל נוסע לשלוח כבודה במשקל של עד 20 ק"ג. בנוסף, רשאי כל נוסע לשאת עמו למטוס כבודת יד אחת במשקל של עד 8 ק"ג.
 1. טורקיש אירליינס היא חברת התעופה הלאומית של טורקיה, אחת מ- 10 חברות התעופה הגדולות בעולם. על אף העליות והמורדות שידעה טורקיה מול ישראל, עדיין מתקיימות טיסות מרובות לישראל וממנה. בסיס חברת התעופה מצוי בנמל התעופה אטאטורק באיסטנבול והיא מפעילה טיסות סדירות ל- 222 יעדים בעולם ובתוך טורקיה. החברה מפעילה טיסות המשרתות מיליוני נוסעים מרחבי העולם מדי שנה. זמינות הטיסות, רשימת היעדים הנרחבת, חדישות המטוסים ושירות הצוות המסור, מציבים את טורקיש איירליינס במעלה רשימת חברות התעופה המקצועיות והמשמעותיות. סקייטראקס (Skytrax), האוסקר של תעשיית התעופה (ארגון הבוחן רמות איכות, בטיחות, טיפול ושירות בנוסעים בחברות תעופה בינלאומיות) הכתיר את טורקיש איירליינס כחברת התעופה הטובה באירופה שש שנים ברציפות (2016-2011).
 2. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 3. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 4. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשגת מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 5. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם: הנחה בסך 100 דולר, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליוויי של  נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!

 

אצלנו זה אחרת

טיול במרוקו הצבעונית
שילוב של חוויה רגשית ומעשירה במפגש ייחודי, ויזואלי ואינטלקטואלי עם מרוקו על נופיה, אתריה ותרבותה!
ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מסלול חדש, ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 

 • אירוח בבתי מלון בדרגת 4 ו-5*, על בסיס חצי פנסיון
 • לינה 2 לילות במלון אחד בפס ו- 4 לילות במלון אחד במרקש על מנת לחסוך מעברים וטלטולים
 • מדריכת טיולים בכירה ומנוסה למרוקו
 • מדבר הסהרה - סיור ג’יפים במרזוגה לצפייה בשקיעה
 • עמק האוריקה - ביקור בבית ברברי אותנטי
 • כניסות והדרכה באתרים ייחודים
 • אין זמן חופשי בטיול (למעט בשווקים) - הזמן מנוצל במלואו
 • מפגש הכנה מיוחד ומקיף לפני היציאה לטיול
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניות אישיות לכל מטייל
 • מקראה מהודרת על מרוקו, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
 • אין תשלומים נוספים על אופציות (Optionals) במהלך הטיול, כל האתרים כלולים
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך

 

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2,495$ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
2,695$ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים
2,895$ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 14.06.2018:
100 דולר הנחה לנוסע, עד 10 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג!
לנרשמים בין 15-28.06.2018 - הנחה בסך 30 דולר לנוסע.
למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו החל מה- 1.01.15:
הנחה נוספת בסך 25 דולר למטייל מתמיד, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז!

 

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות Turkish Airlines
 • לינה: מלונות ברמת 4 ו- 5 כוכבים
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (למעט ביום ההגעה וביום העזיבה)
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התכנית, ג'יפים
 • הדרכה: מדריכה בכירה ומנוסה ומלווה ארגוני (מ- 18 מטיילים)
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית, כולל אוזניות אישיות
  - אשרת כניסה למרוקו
  - דמי כניסה לאתרים/פעילויות, כמפורט בתכנית הטיול
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - 2 בקבוקי מים מינרליים מדי יום

 

לנרשמים עד 14.06.2018: הנחה בסך 100 דולר לנוסע, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 359$
 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך
 • לנסיעה ע"י חב' התעופה (המחיר כיום כ- 295$)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון וכו')
 • כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ומפורטים במחיר הכולל של הטיול
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 27.05.2018
 • ** ביטוח בריאות ומטען. מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריכת הטיול (נהוג כ- 3 אירו לאדם ליום).

 

גלרית תמונות

Morocco16
Morocco17
Morocco18
Morocco1
Morocco2
Morocco3
Morocco4
Morocco5
Morocco6
Morocco7
Morocco8
Morocco9
Morocco10
Morocco11
Morocco12
Morocco13
Morocco14
Morocco15

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורד טופס הרשמה

email call waze waze