לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

גרמניה של ימי הביניים

 • יציאה בתאריכים: 02-08.07.18
 • משך הטיול: 7 ימים

גרמניה של ימי הביניים

 • יציאה בתאריכים: 02-08.07.18
 • משך הטיול: 7 ימים

מסלול הטיול

 

בהדרכת:

efiד"ר אפי שהם שטיינר - היסטוריון של ימי הביניים, היסטוריה אירופית, חברתית ויהודית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 

 

 

 

 

 

 

yaskaיסכה הרני - מרצה ומדריכה בנושא נצרות וצליינות. משמשת כיועצת ומרצה במוסדות לידיעת הארץ, במשרדי הממשלה בכלל ובמשרד התיירות בפרט. זוכת פרס הר ציון לשנת 2013 מטעם אוניברסיטת לוצרן.

 

 

 

 

 

 

noritנורית גוטהלף - מומחית לגרמניה ולתולדות האמנות וארכיטקטורה.

 

 

 

 

 

 

 

טיול זה עוסק במעשה הרקמה העדין השזור מעולמן של שתי תרבויות אחיות, הנוצרית והיהודית, במרחב גיאוגרפי יפהפה. זה בצד זה, פרחו חיים נוצרים מרשימים וחיים יהודיים עתירי תרבות והישגים רוחניים וחומריים. בצילו של היופי הנשגב של הקתדרלות שנבנו בערי גרמניה בימי הביניים והטירות הקסומות שלאורך הריין, הייתה זירת התרחשותם של העימותים הקשים בין שתי תרבויות - אלו שגבו מחיר כבד מן היהודים ונצרבו בתודעת שתי הדתות לדורות.
נטייל במסלול ייחודי בוורמס, עירו של רש"י, במיינץ בה הומצא הדפוס, בשפייר, טרייר וקלן. נשמע אגדות וסיפורים הקשורים לתקופה ולמקומות בהם נבקר.

 

יום 1, יום ב' 2.07.18, תל אביב - פרנקפורט - קובלנץ
מוקדם בבוקר נטוס מתל אביב לפרנקפורט (Frankfurt am Main), לאחר קבלת המזוודות נצא בנסיעה למרכז העיר פרנקפורט, שם נתחיל את סיורנו בדום(Dom) , שנבנה החל מהמאה ה- 13 בסגנון גותי. נסייר בכיכר המרכזית העתיקה של העיר - הרומר (Roemer), שרוב בתיה משוחזרים בנאמנות למקור, בסיום הביקור בעיר, נשים פעמינו לקובלנץ (Koblenz) בה נלון בשני לילות הראשונים.

יום 2, יום ג' 3.07.18, קלן
קלן (Köln) היא מן הערים החשובות והמרתקות בצפון מערבה של גרמניה. נבקר בקתדרלה (Koelner Dom) של העיר שתחילת בנייתה בימי הביניים וסיומה רק במחצית הראשונה של המאה ה- 19. קתדרלה זו התהדרה בתואר המבנה הגבוה בעולם עד שנת 1884, עת נטלה אנדרטת וושינגטון בבירה האמריקאית את התואר.
מהמפורסמים שבאוצרות הקתדרלה הם הרליקוואר המפואר והגדול מסוגו במערב עם שרידי "שלושת המאגים", וצלב "גרו" מהמאה העשירית, הצלב התלת מימדי, הגדול והעתיק ביותר מצפון לאלפים. כאן נספר את סיפורה הייחודי של הקדושה הנוצרית ממוצא יהודי, אדית שטיין, שחייתה במנזר בקלן, והוכרזה כקדושה בקתדרלה בשנת 1998. נראה את האנדרטה הייחודית לשואה שהקים האמן דני קרוון ליד הקתדרלה, נמשיך לכיכר העירייה הישנה ונבקר בשרידי הרובע היהודי הנמצא לידה. בימים אלו הולך ומוקם במקום מוזיאון שיתעד את החיים היהודיים בקלן של ימי הביניים. אנו נפגש עם צוות ההקמה של המוזיאון, הנקרא Miqua - ראשי התיבות של המילים הגרמניות אמצע הרובע (Mittel Quarter) ורמז למקווה היהודי מימי הביניים הנמצא במקום. נחשף לשיקולים שמנחים את מעצבי האתר, המשלב בין החפירות הארכיאולוגיות העדכניות והרצון לשמר ולהציג את הממצאים באופן המודרני ביותר. נראה ונשמע על חלק מן הממצאים שנחשפו ויוצגו במוזיאון ונקבל הצצה אל העבר ואל הדרך בה משמרים את העבר במאה ה- 21. בתום הביקור נחזור למלוננו בקובלנץ השוכנת על מפגש הנהרות ריין - מוזל.

יום 3, יום ד' 4.07.18, לאורך המוזל בואכה טרייר
היום ניסע לאורכו של עמק המוזל (Mosel), אחת מדרכי הנוף היפות ביותר בגרמניה. אזור זה, ארץ כרמי היין, היה אחד החשובים בימי הביניים ונפל בחלקה של גרמניה הימי - ביניימית בעת שיורשי קרל הגדול חילקו ביניהם בשנת 824 את ממלכתו הגדולה בוורדן, בשל כרמי היין. נגיע לעיר טרייר (Trier), אחת הערים העתיקות ביותר בגרמניה אם לא העתיקה שבהן, המתהדרת במסורת רומית אימפריאלית מהמאה ה- 2 לספירה, וברחובות ציוריים. את עיקר חשיבותה היא יונקת מנוכחותם של הרומאים בעיר מהעידן הטרום נוצרי, אך תושביה מתפארים בכך שטרייר הייתה גם עירו של הקיסר קונסטנטינוס שהביא להתנצרותה של האימפריה הרומית באמצע המאה הרביעית. טרייר ידועה גם כעיר לידתו של פילוסוף, כלכלן, סוציולוג, היסטוריון, עיתונאי וסוציאליסט מהפכני גרמני ממוצא יהודי, קרל מרקס (Karl Marx), המייסד העתידי של התנועה הקומוניסטית והסוציאליסטית. נבקר בבזיליקה הרומית של קונסטנטינוס (Basilika Aula Palatina), מושב הנציב הרומי שהפך לימים לארמונו של הבישוף והיה גם האתר בו קידשו יהודי העיר את השם, במהלך הפרעות שפקדו את יהודי חבל הריינוס בשנת 1096 - מסע הצלב הראשון. נבקר גם בקתדרלה העירונית המתפארת בכך שאת שרידי הקדושים המצויים בה הביאה מירושלים, עיר הקודש, הלנה אמו של קונסטנטינוס שהייתה נוצרית עוד לפני בנה. לאחר הפסקת הצהריים נבקר באתר הרומי המרשים ביותר הפורטה נגרה (Porta Nigra) הוא השער השחור - שער כניסה עתיק ומרשים לעיר שהשתמר ובו גם קפלה מן המאה ה- 11, המוקדשת לסימון הקדוש, נזיר יווני בן המאה ה- 11 שהפך לקדוש הפטרון המקומי. בתום הסיור ניסע למלוננו במנהיים (Mannheim), בו נלון למשך ארבעה לילות.

יום 4, יום ה' 5.07.18, שפייר
הבוקר ניסע לשפייר (Speyer) - שפירא, בעברית, וכאן נתחיל את טיולנו באחת משלוש "קהילות השו"ם" בהן נבקר. נתחיל בקתדרלה המקומית שנבנתה במהלך המאות ה- 11 וה- 12, ושהוכרזה אתר מורשת עולמי בשל עתיקותיה, יופייה ובשל הקיסרים הגרמניים מן השושלת האוטונית הסאלית הקבורים בה. נבקר בשרידי רחוב היהודים, חצר בית הכנסת והמוסדות היהודיים מימי הביניים. נראה את שרידי בית הכנסת ואת המקווה המקומי שהשתמרו להפליא. נבקר גם בבית העירייה הישן הבנוי בסגנון הבארוק ובשער הכניסה המרשים של העיר ששרד מימי הביניים. נחזור למלוננו במנהיים.


יום 5, יום ו' 6.07.18, וורמס
נצא בבוקר לוורמס(Worms) ונפתח בבית הקברות היהודי העתיק בו קבורים כמה מחשובי רבניה ופרנסיה של הקהילה היהודית, וביניהם קברו של ר' מאיר בן ברוך מרוטנברג וסיפורו הייחודי. נברר מה ומי הביא לפדיון עצמותיו של הרב החשוב 14 שנים לאחר שמת "עזוב ונשכח מטובה" במבצר באלזס וכיצד הובאו עצמותיו חזרה לעיר הולדתו וורמס. נמשיך בדרכנו לבית הכנסת העתיק (המשוחזר) של קהילת יהודי וורמס, ונבקר בשרידי מקווה טהרה ובמוזיאון היהודי הנמצא "בבית החתונות", אולם השמחות הקהילתי העתיק מימי הביניים.
נמשיך לקתדרלה של העיר (St. Peter Dom), קתדרלה המוקדשת לפטרוס הקדוש והיא מן העתיקות והמרשימות בגרמניה. נסיים למרגלות פסלו של מרטין לותר, ונדון גם בחשיבותה של וורמס לתהליך הרפורמציה בגרמניה. בתום הביקור נחזור למלוננו במנהיים.


יום 6, יום שבת 7.07.18, מיינץ
את היום נקדיש לעיר מיינץ (Mainz), מגנצא בעברית, נבקר בכנסיית סטפן הקדוש (Stephanskirche), כנסייה גותית מן המאה ה- 14, ונתרשם מחלונותיה המעוטרים בויטראז'ים ייחודיים של האמן היהודי מארק שאגאל. נרד רגלית לחלקה העתיק של העיר, לסיור במוזיאון גוטנברג (Gutenberg-Museum).
נשמע סיפורים מרתקים אודות חיי הקהילה כדוגמת הסיפור על כומר גנב, יהודי עבריין ואציל סחטן - מעולמם של "אנשי עסקים" יהודיים מהמאה ה- 11.
בצהריים נוכל לשוטט בשוק יום השבת שבמרכז העיר, ולאחר הפסקת הצהריים נבקר בקתדרלה הגדולה (St. Martin Dom), אשר למן המאה ה- 8 הייתה למרכז הכנסייתי שמצפון לאלפים. לינה במנהיים.

יום 7, יום א' 8.07.18, מיינץ - בית הכנסת החדש - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא עם המזוודות מהמלון וניסע לשדה התעופה בפרנקפורט. בדרך נעצור במיינץ לביקור בבית הקברות היהודי העתיק שבעיר, שנוסד במאה ה- 11 ושימש לקבורה בהפסקות עד למאה ה- 19, אז נחנך בית הקברות החדש. מכאן נעבור לבית הכנסת החדש שנשרף על ידי הנאצים באירועי ליל הבדולח בנובמבר 1938, ובשנת 2010 נחנך בית הכנסת "מאור הגולה", בדיוק באותו מקום. זהו בניין יוצא דופן מבחינת צורה, נפח וצבע, והינו אייקון אדריכלי בולט אותו תיכנן האדריכל מנואל הרץ. הצורה הייחודית של הבניין נובעת מתרגום אבסטרקטי של חמש האותיות במלה "קדושה" - תוך כדי רמיזה למעמדו הרוחני הרם. במבט ראשון השימוש באותיות כמוטיב גיאומטרי נראה מעט ישיר מדי, אבל חללי הפנים שנוצרים בתוך הבניין מצדיקים את המאמץ. המבקרים חוווים שורה של חללים משתנים עם פרופורציות לא שגרתיות וחלונות חריגים שמחדירים את האור הטבעי מן החוץ בצורות שונות. לאחר הפסקת הצהרים נמשיך בדרכנו לשדה התעופה בפרנקפורט לקראת טיסתנו חזרה לישראל.

הערות:

 • תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
 • לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון.
 • ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות).
 • במידה וחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה מוקדם ככל האפשר כדי שנעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד. אין באפשרותנו להבטיח את מבוקשכם.
 • עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 • בחירת מושב במח' תיירים בטיסות (חלון, אמצע או מעבר) כרוכה בתשלום של 35€ לנוסע, הלוך ושוב.
 • הזמנת מושב מועדף כרוכה בתשלום של 120€ לנוסע, הלוך ושוב (מושב מועדף במח' תיירים הוא מושב הממוקם במושב הסמוך ליציאת חירום ובד"כ עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים).
 • ניתן גם לבחור הושבה בתהליך אונליין צ'ק אין החל מ- 24 שעות לפני ההמראה, ללא עלות, בהתאם לזמינות המושבים.
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 אירו, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P. ביציאה מהארץ - ליוויי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הבטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!
 

אצלנו זה אחרת

לטייל עם  "קשרי תרבות תבל" בגרמניה של ימי הביניים לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר ! ב"קשרי תרבות תבל" שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית במפגש עם גרמניה, נופיה ותרבותה:
 • מסלול ייחודי ולא שיגרתי עם המומחים לנצרות, יהדות והאזור
 • דגש מיוחד על היסטוריה יהודית ונוצרית בחבל ארץ זה, והקשר ביניהם
 • הדרכה מורחבת בנושא אמנות וארכיטקטורה בגרמניה בכלל, ובכנסיות בפרט
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים בזכות צוות ההדרכה המורחב
 • מפגש הכנה מיוחד לפני היציאה לטיול
 • שני בתי מלון בלבד, שניהם ברמת ארבעה כוכבים
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 • אין זמן חופשי במהלך הטיול, הזמן מנוצל נטו
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • הטבה מיוחדת לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 אירו, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול ללא תור בבדיקות הבטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!


ב"קשרי תרבות תבל" - תמורה מלאה לכספך !
סמינר מטייל מהנה ופורה
מצוות

תנאים ומחירים

 

המחיר:

1,795 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
1,895אירו לאדם בחדר זוגי בקב' של 20-29 מטיילים
(עם 3 מדריכים מומחים!)

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 22.2.18:
75 אירו הנחה לנוסע, עד 10 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג!
לנרשמים בין 23.2-8.3.18 - הנחה בסך 30 אירו לנוסע.
למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו החל מה- 1.01.15:
הנחה נוספת בסך 25 אירו למטייל מתמיד, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז!


המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות וישירות בחברת אל על
 • לינה: שני בתי מלון ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: ארוחות בוקר
 • הדרכה: שלושה מדריכים מצוות ההדרכה של  קשרי תרבות תבל
 • תחבורה: תחבורה לפי התכנית
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית כולל אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - תשר לנותני שירות מקומיים
 • לנרשמים עד 22.2.18:
  הנחה בסך 75 אירו לנוסע, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וליווי P.I.V בבדיקות הבטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכוניםהמחיר אינו כולל:

 • תוספת בחדר ליחיד בסך של 330€
 • מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר כיום כ- 114€)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון וכו')
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 7.2.18
 • לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו ממליצים לנסות ולמצוא שותף/ה לחדר
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 3 אירו למדריך ליום). (3X3X7)


נהלי רישום ותשלום

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל או בדואר: רח' ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038.
טל' 072-211-6888, פקס 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר שדמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 •  במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 € למטייל (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 30-20 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 19-14 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 13-7 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 75% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
 • ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 משתתפים. טל"ח


** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ולכל מצב רפואי. כך תהינו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

הערות:
1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

גלרית תמונות

ger1
ger2
ger3
ger4

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze