לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

ספרד אנדלוסיה ואקסטרמדורה

 • יציאה בתאריכים: 16-23.10.18
 • משך הטיול: 8 ימים

ספרד אנדלוסיה ואקסטרמדורה

 • יציאה בתאריכים: 16-23.10.18
 • משך הטיול: 8 ימים

מסלול הטיול

 

בהדרכת:

rotד"ר רות אפלבום - מדריכה מנוסה ומרצה לתולדות האמנות, חוקרת את נושא הקיום המשותף בין שלוש התרבויות (יהדות, אסלאם ונצרות) בימי הביניים.

 

 

 

 

 

 

 

eliאלי עציון - היסטוריון של אמנות ואדריכלות, בעל תואר שני בתולדות אמנות.

 

 

 

 

 

 

 

אנדלוסיה - חבל ארץ עשיר בערים עתיקות, נופים הרריים, מבנים וארמונות מיוחדים, מטעי זיתים, כרמי יין, נופים הרריים וכפרים נדחים לצד חיי תרבות עשירים והיסטוריה מרשימה. בדרומה ומזרחה של ספרד חלו בסוף ימי הביניים התפתחויות שהשפיעו על ההיסטוריה הכללית ועל עתידו של העם היהודי. קהיליות יהודיות פורחות, שהצמיחו תרבות עשירה וכתבו ספרות מפוארת, נאלצו ליטול את מקל הנדודים ולעזוב את מולדתן. בסיור זה נחשף ל"תור הזהב" של יהדות ספרד, לסודות מחשבתם ויצירתם של גדולי עמנו בתקופה זו, ומנגד, לשבר הגדול שפקד את יהדות ספרד. אנו נסייר בספרד שאחרי... אחרי תנומה היסטורית ארוכה, ספרד, שהמריאה במהירות מפתיעה למאה ה- 21, אך הותירה סדקים החושפים את העבר.

 

יום 1, יום ג', 16.10.18 ת"א - מדריד - טולדו
1נצא בטיסת בוקר למדריד (Madrid). לאחר הנחיתה בשדה התעופה במדריד, נתארגן ונצא בדרכנו לטולדו (Toledo), עיר בה יצרו המשוררים יהודה הלוי (1141 - 1075) ואברהם אבן עזרא (1161 - 1089). עם הגעתנו לטולדו נצא לסיור רגלי בסמטאות טולדו העתיקה, המכונה ירושלים דה ספניה, ובאזור בו התקיים רובע יהודי עשיר ובוטח. נבקר בבית הכנסת סנטה מריה לה בלנקה (Santa Maria La Blanca) ולאחר מכן בכנסיית סנטו תומא (Iglesia de St. Tomé), לחזות ביצירת המופת של אלגרקו (El Greco), הפסל והאדריכל יליד יוון - קבורתו של הדוכס אורגז. נמשיך בדרכנו, דרך שערי העיר אל נהר הטחו (Tajo) המגן עליה, נהר שנוהגים לדמותו לנחל הקדרון הסובב את ירושלים. בסיורנו נבין כיצד קרה שמרכז חיי התרבות עבר מהמזרח לספרד. נגיע למלוננו במרכז טולדו לארוחת ערב ולינה.

 

 

 

 

 

 יום 2, יום ד', 17.10.18 קורדובה - הפתיחה לתור הזהב

1בשעות הבוקר, נתחיל בנסיעה דרומה דרך חבל לה מנשה Mancha) (La, מחוזו של דון קישוט, העשיר בכרמי זית. נחלוף על פני כפרים ותחנות רוח עתיקות ונבקר באתרים בהם לכאורה התרחשו עלילותיהם של דון קישוט ונושא כליו, סנצ'ו פנצ'ה. נמשיך בדרכנו לאגן נהר הגוודלכביר (Rio Guadalquivir) ולעיר קורודובה (Cordoba), בה נלמד אורח חיים חצרני מהו. את ארוחת הערב נסעד במסעדה מקומית ומשם נגיע למלוננו שבמרכז העיר.

 

 

 

 

 

 

 
יום 3, יום ה', 18.10.18 קורדובה - גרנדה

1לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במתחם המסגד הגדול, הידוע כמסקיטה (Mezquita), שיפתח בפנינו את תור האסלאם באנדלוסיה. נראה כיצד האדריכלות שימשה ככלי לשליטה ותעמולה. נמשיך דרך סמטאות הגרניום, נחלוף על פני פתחים המסתירים "פאטיו" מפואר לכל בית ומרפסות (בלקונים) אופייניות. נבקר באלקזאר של קורדובה (Alcazar of The Christian Monarchs), ארמון מבצר שנבנה במאה ה- 14 על ידי המלך אלפונסו ה- 11 ושימש כמקום מגוריהם של פרדיננד ואיזבלה וכמטה האינקוויזיציה. נסיים את הביקור בעיר בבית הכנסת העתיק שברחוב היהודים (Calle Judios). מכאן נצא באוטובוס, לפנינה שבכתר, העיר גרנדה (Granada), שהייתה המרכז השלטוני של חליפות בית אומיה ועירם של המשוררים שמואל הנגיד (993 – 1,056) ומשה אבן עזרא (1,055 – 1,140). לקראת ערב נצפה על גרנדה מאזור אל בייסין (Al Baicin) הידוע במערות הצועניים שלו. לאחר ארוחת הערב במסעדה מקומית, נצא לצפות במופע פלמנקו סוחף. לינה בגרנדה.

 

 

 

 

 
יום 4, יום ו', 19.10.18 גרנדה - מלגה - מרבייה

1בבוקר, נצא לביקור בארמון אלהמברה (Alhambra), ובגני חנרליפה (Generalife), מיטב האדריכלות ועיצוב הנוף המורית. בארמון זה נחתם צו הגירוש ליהודי ספרד. לאחר מכן נטייל במרכז העיר ונראה את הקתדרלה של גרנדה בה קבורים המלכים הקתוליים. ניפרד מגרנדה ונצא בנסיעה דרומה דרך נופי סיירה נבאדה(Sierra Nevada) אל חוף קוסטה דל סול(Costa Del Sol) נעצור לביקור רגלי קצר בעיר מלגה(Malaga) , שם ממתין לנו פסלו של שלמה אִבְּן גַבִּירוֹל, יליד העיר (1,058 – 1,021). משם נמשיך בנסיעתנו לאורך חופי השמש לעיירה מרבייה (Marbella), המחכה לנו עם סמטאותיה היפות.

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום שבת, 20.10.18 מרבייה - רונדה - סביליה
1נצא ליום בנופי ההרים והכפרים הלבנים, במרכזם העיירה רונדה (Ronda), "עיר של מלחמות". נבקר בעיר העתיקה ובזירת מלחמת השוורים העתיקה, וניתן לנפש קצת זמן חופשי (אבל רק קצת...). לאחר הפסקת הצהריים, נמשיך בנסיעתנו לבירת אנדלוסיה, העיר סביליה (Sevilla) היפה והחמימה, דוגמה להתחדשות אורבנית סביב אירועים בינלאומיים. נגיע לסביליה לקראת ערב ונפנה היישר אל הרובע היהודי. ברובע נראה בין השאר את בית סוזאנה House) (Suzana ונשמע את סיפורו העצוב. לפנות ערב נצא לשייט על נהר הגוודלכביר. ארוחת ערב ולינה בסביליה.

 

 

 

 

 

 

 
יום 6, יום א', 21.10.18 סביליה - קאת'רס

1היום נשלים את סיורנו בסביליה, תוך שנשלב בו פנינים של אדריכלות רומנטית מודרנית. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בקתדרלה של סביליה, סנטה מריה דה לה סדה (Santa de María de la Sede), שנבנתה על חורבות מסגד אלמחמד. הקתדרלה בנויה בסגנון גותי ספרדי, המשלב השפעות מוריות והיא הקתדרלה הרומית-קתולית הגדולה בעולם. נראה את מגדל הפעמונים המפורסם שלה, החירלדה (Giralda), שבנייתו החלה בשנת 1184 ואת הקבר המיוחס לכריסטופר קולומבוס. הקתדרלה הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי עוד בשנת 1987. נבקר בגני מריה לואיזה (Parque de Maria Luisa) היפים, בכיכר אמריקה (Plaza de América) ובכיכר אספניה (Plaza De España). לאחר הפסקת הצהריים נצא לעיר קאת'רס (Cáceres) ובדרכנו נראה את הכיכר המרכזית המרשימה שלה, ובמידה שהזמן יותיר, נבקר במוזיאון קאת'רס (Museo de Cáceres), שבו ממוקמים מקווי המים (Aljibe) המפורסמים. בערב נסייר בעיר העתיקה, שהוכרה אף היא, בשנת 1986 כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. ארוחת ערב ולינה בקאת'רס.

 

 

 

 

 יום 7, יום ב', 22.10.18 קאת'רס - פארק מונפראגווה - ארוואס

1יום זה מוקדש רובו ככולו לטבע. לאחר ארוחת הבוקר נצא לפארק הגיאולוגי מונפראגוואה (Parque Nacional de Monfrague). בפארק עושר אקולוגי רב, צמחייה מגוונת המושכת מינים רבים של בעלי חיים, ביניהם נדירים. נבקר במרכז המבקרים של הפארק ועם תום ביקורנו, ניסע לארוואס (Hervás), עיירה בסמוך לגבול פורטוגל, אליה נמלטו יהודים מרדיפות הכנסייה והשכנים הנוצרים, עד יעבור זעם. הרובע היהודי בעיירה נשתמר ומשמש כאחד ממוקדי הביקור. העיירה הייתה ידועה במאות ה- 18-19 בתעשיית הטקסטיל שלה. כיום, מתבססת כלכלת העיירה על תעשיית עץ, מלאכות יד ומזכרות ותיירות. ארוחת ערב ולינה בארוואס.

 

 

 

 

 

 

יום 8, יום ג', 23.10.18 ארוואס - סגוביה - תל אביב
1את יומנו האחרון בטיול נתחיל בעיירה ארוואס (Hervás). נראה את חלקה העתיק, נסייר בסמטאותיה הציוריות ולאורך הנחל והגשר העתיק. עם תום הביקור נמשיך בדרכנו ונגיע לסגוביה (Segovia), אליה נוהים תיירים רבים מכל רחבי העולם, כדי לצפות בכמה פלאי ארכיטקטורה מרהיבים, בהם אמת המים הרומית הגדולה, עם 144 הקשתות, השמורים בצורה מושלמת. גם כאן נמצאים שרידים לעברם המפואר של יהודי ספרד. נראה את כנסיית קורפוס קריסטי (Corpus Christi). כנסיה זו נמצאת בבניין בו היה בית הכנסת הגדול. נצפה על ארמון המלכים של קסטיליה (Alcázar de Segovia), המקום בו חיו מלכים ולצדם שרים ויועצים יהודיים, ונסגור בכך את המעגל שהחל בטולדו. עם תום הסיור נצא לשדה התעופה של מדריד לקראת טיסתנו ארצה. נחיתה בארץ ביום המחרת.

 

 

 

 

 

 

הערות:

 • תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
 • לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או מקלחת ו/או אמבטיה בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 • ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון הקצאת חדרים על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי, להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
 • אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 • בחירת מושבים במחלקת תיירים כרוכה בתשלום של 35€ לנוסע הלוך ושוב.
 • הזמנת מושב מועדף כרוכה בדמי טיפול של 120€ לנוסע הלוך ושוב (מושב מועדף במחלקת תיירים הוא מושב הממוקם בשורה ראשונה ו/או במושב הסמוך ליציאת חירום, בכל אזורי המטוס, ובד"כ הוא מושב עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים).
 • ניתן גם לבחור הושבה החל מ- 24 שעות לפני ההמראה - ללא עלות בהתאם לזמינות המושבים.
 • אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה, הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 • חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים, גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש, שאינן מוחזרות. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - אם הנכם מעוניינים להשתתף בטיול זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותיהנו גם מההטבה לרישום מוקדם.
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 3.5.18: הנחה בסך 75€, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!
 • טל"ח
 

אצלנו זה אחרת

לטייל עם  "קשרי תרבות תבל" בספרד אנדלוסיה ואקסטרמדורה לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר !:
 • צוות הדרכה מורחב עם המומחה לספרד ומומחה לאמנות ואדריכלות
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים, בזכות צוות ההדרכה המורחב
 • מנהל קבוצה הדואג לפרט ולפרטים
 • טיול ייחודי ומקורי במסלול שאינו מופיע במפת הטיולים בישראל
 • שלוש ארוחות ערב במסעדות מקומיות
 • מופע פלמנקו כולל משקה אחד
 • שייט על נהר הגוודלכביר בסביליה
 • מפגש הכנה מקיף לפני היציאה
 • מקראה מהודרת על אנדלוסיה בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הסמינר
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
 • הנחה בסך 75 אירו למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, טיפול V.I.P ביציאה מהארץ, ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים


ב"קשרי תרבות תבל" - תמורה מלאה לכספך !
סמינר מטייל מהנה ופורה
מצוות

תנאים ומחירים

 

המחיר:

2,495€ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
2,595€ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
2,695€ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 3.5.18: 75€ הנחה לנוסע, 10 תשלומים ו- V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 4-18.5.18: 30€ הנחה לנוסע.
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 1.1.15.
למטייל המתמיד: הנחה בסך 25€ עבור הטיול הראשון ועוד 10€ לכל טיול נוסף מאז.


המחיר כולל:

 • טיסות ישירות וסדירות בחברת אל-על
 • לינה: בתי מלון מרכזיים ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • הדרכה: שני מדריכים מומחים מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנית ב- 22 מטיילים לפחות)
 • תחבורה::אוטובוס ממוזג, שייט וטיסות כמפורט בתכנית
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת בהפקה של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - תשר לנותני שירות מקומיים
  - לנרשמים עד 3.5.18: הנחה 75€, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה ושירות V.I.P לטיפול מאיץ תור בנתב"גהמחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 490€
 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברת התעופה. (המחיר כיום 88€).
 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון וכו')
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 22.4.18
 •  ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6€ למטייל ליום).


נהלי רישום ותשלום

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל או בדואר: רח' ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038.
טל' 072-211-6888, פקס 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר שדמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 •  במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 € למטייל (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 30-20 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 19-14 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 13-7 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 75% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
 • ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 משתתפים. טל"ח


** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ולכל מצב רפואי. כך תהינו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

הערות:
1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

גלרית תמונות

 
1
2
3
4
5
6
7
8
spain

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze