לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

יפן סוד הקסם והחידה

 • יציאה בתאריכים: 11.10.18 - 25.09.18
 • משך הטיול: 17 ימים

יפן סוד הקסם והחידה

 • יציאה בתאריכים: 11.10.18 - 25.09.18
 • משך הטיול: 17 ימים

מסלול הטיול

 

dalit

 ד"ר דלית בלוך - אנתרופולוגית וחוקרת יפן. מתעניינת בהיבט האנושי, בתרבות ובחיים החברתיים ביפן. מרצה על חברה ותרבות יפן באוניברסיטת תל-אביב. סיימה דוקטורט באנתרופולוגיה בנושא זוגיות ביפן המודרנית. דוברת יפנית. התגוררה ביפן שש שנים בהן טיילה, גידלה ילדים, חקרה ולמדה - ממורים, פרופסורים, חברים וזרים, ומחיי היומיום שלא כתובים בשום ספר.

 

 

 

 

בטיול נלמד להכיר בצורה המעניינת ביותר את ההיסטוריה, התרבות והחברה של יפן. נתנסה בחיי היומיום ביפן המסורתית והמודרנית. נשמע על אספקטים שונים בחברה ובתרבות היפנית: היסטוריה, ספרות, אמנות, תרבות פנאי, דתות, פוליטיקה, ביטחון ונוף. נתבונן ונכיר את יפן מעבר לחזות השגרתית המוצגת לתיירים. נערוך ביקורי עומק - בכפרים, בשווקים מקומיים, בעיירות קסומות, ברחובות צדדיים וביפן הסמויה מהעין.

מסלול הטיול תוכנן כך שדרכו נוכל ללמוד על פניה המגוונות של "ארץ השמש העולה": יפן המסורתית, האוצרת בתוכה עושר תרבותי מפואר, אסתטיקה ייחודית, מקדשים עתיקים ואומנויות מרתקות. יפן הכפרית, השלווה והציורית הפרוסה על פני מרחבים מוריקים ותחומה בתוך הרים אדירים. יפן המודרנית, המעוצבת בכרכים עירוניים תוססים המשמשים כבתי גידול פוריים לאופנות ומגמות חברתיות עכשוויות. 

במהלך הטיול נבקר במוקדי היסטוריה ותרבות מרתקים כמו קיוטו ונארה. נטייל בערים ובכפרים ציוריים כמו טאקיאמה, גוג'ו הצ'ימן ושירקאווה-גו. נחשף לאומניות יפניות מסורתיות כמו אוריגמי ואיקבנה. נטייל בחבלי הטבע המרשימים של האלפים היפניים, אגם האקונה והאי מיאג'ימה. נטבול בבית מרחץ יפני מסורתי ונבקר בפארק השלום בהירושימה.

נשוטט במטרופולינים האנרגטיים והמעניינים של נגויה וטוקיו, ונתוודע אל תרבות עכשווית מלאת החיים של הצעירים. נבקר ברובעי קניות ושעשועים שוקקי חיים ונצפה בארכיטקטורה העירונית המעניינת.

את הימים האחרונים של הטיול נבלה בטוקיו: אחת הערים המיוחדות, האדירות, והמעניינות ביותר בעולם. המרכז הכלכלי, הפוליטי, והתרבותי של יפן המודרנית, אך היא איננה "רק" עוד עיר גדולה. היא ערב רב ומיוחד של מונומנטים, אנשים, חנויות, טכנולוגיות, פרסומות, מקדשים ושעשועים. ערבוב של השפעות, אופנות וריגושים וזרם בלתי פוסק של אורות, רכבות ומכוניות. הביקור בכרך העצום של טוקיו הוא תמיד חוויה מרגשת ולא ניתן להשוותו לביקור באף עיר אחרת בעולם. צריך להיות שם כדי להבין.  

בכל אלה ועוד, נתנסה באופן ישיר וחוויתי בטיול תרבות יחיד מסוגו - "יפן".

 

יום 1, יום ג', 25.9.18 תל אביב - פרנקפורט - קאנסאיי (אוסקה)

נצא בטיסת בוקר עם חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה דרך פרנקפורט אל אוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן.

 

יום 2, יום ד', 26.9.18 קיוטו

day2בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה קאנסאיי (Kansai), הבנוי על אי מלאכותי מעשה ידי אדם, ליד אוסקה. נעשה דרכנו בבוקר אל קיוטו (Kyoto), בירתה העתיקה של יפן ומקום מושבו של הקיסר עד לשלהי המאה התשע עשרה. בימים הקרובים נתוודע אל העושר התרבותי המגוון אותו אוצרת העיר קיוטו ונבקר במקדשים ובגנים שהם מהיפים ביותר ביפן. נתרשם ממקדש פושימי אינארי(Fushimi Inari) המשתרע על שטח גדול במורדות הר אינארי, דרומית לתחנה המרכזית של קיוטו. אחד מהמקדשים המקדשים את דמות השועל (ביפנית Inari). ביפן יש כ- 40,000 מקדשי אינארי. החקלאים היפנים האמינו כבר מתקופות קדומות שהשועל הוא שליח ודובר של אל קציר האורז (לאורז יש משמעות עמוקה בתרבות היפנית, הסאקה - הוא יין המופק מהאורז ונחשב גם כ"משקה האלים"). נבקר בפביליון הכסף גינקאקוג'י (Ginkakuji), כפילו המוכסף של המקדש המוזהב, השוכן למרגלות הגבעות המזרחיות של קיוטו. נטייל לאורך שביל הפילוסופים(Tetsugaku no Michi) הנמתח למרגלות הרי קיוטו המזרחיים ותחום בשדרת עצי סקורה ארוכה. שמו של נתיב ההליכה ניתן לו על ידי פילוסוף יפני בשם קיטרו (Kitaro) שחי בין השנים 1870-1945 בקיוטו. קיטרו לימד פילוסופיה באוניברסיטה של קיוטו. פילוסוף זה נהג לצאת אל נתיב ההליכה לאורך תעלת מים, להתבודד ולהעלות מחשבות העוסקות בסוגיות שברומו של עולם. לינה בקיוטו.

 

 

 

 

 

יום 3, יום ה', 27.9.18 קיוטו - הבירה הקיסרית

day3נבקר בטירת ניג'ו (Nijō Castle), טירה שנבנתה במאה ה- 16 עבור השוגון טוקוגאווה. מערך ההגנה של הטירה כולל תעלות מים המקיפות אותה ו”רצפת זמיר” - רצפת עץ רגישה לתנועה שבעת הדריכה עליה חורקת, “מצייצת” ומסגירה את הדורכים עליה (אלא אם הדורך הוא נינג’ה מיומן שאומן לפסוע עליה בלי להשמיע קול…). נסייר בנישיקי(Nishiki) , שוק המזון הצבעוני והתוסס של קיוטו המציע מגוון רחב של מאכלים מקומיים. שוק המזון הוא רחוב צר, שאורכו 400 מטרים, בין הרחובות טראמאצ'י (Termachi) וטאקאקורה (Takakura), בו מסודרים עשרות דוכנים בצפיפות יפנית טיפוסית בהם ניתן למצוא רבים מהפריטים המרכיבים ארוחה יפנית. נבקר במקדש קיומיזודרה (Kiyomizudera), זהו אחד המקדשים המפורסמים והמרהיבים ביפן ופירושו: "מקדש המים הטהורים". המקדש ניצב על גבעות מיוערות במזרח קיוטו ומציע למבקרים תצפית מרהיבה על קיוטו ממרפסת העץ המפורסמת שבו. מתחת למרפסת ניתן ללגום ממי המעיין הטהורים, מהם נגזר שם המקדש ולהם מיוחסים סגולות ריפוי. נמשיך לאזור Ninenzaka and Sannenzaka, זהו איזור מסורתי משוחזר שבו תוכלו לדמיין איך קיוטו נראתה לפני תהליך המודרניזציה. נסייר ברובע העתיק גיון (Gion), רובע הבילויים והגיישות המפורסם של קיוטו. ברחובות ישנם בתי תה קטנים, חנויות המוכרות אמנויות מסורתיות, מסעדות, בתים בארכיטקטורה יפנית מסורתית ועוד. אם יתמזל מזלנו, אף נוכל לראות ברחוב גיישה... בערב נצא לארוחת ערב ומפגש עם גייקו-סאן ("גיישה" אמיתית!). לינה בקיוטו.

 

 

 

 

 
יום 4, יום ו', 28.9.18 קיוטו - הבירה הקיסרית

japan14נבקר בגן הסלעים המפורסם ריואנג'י (Ryoanji Temple) המצוי בפאתי קיוטו, שהינו חלק ממנזר ריואנג'י ונמצא על מורדות הגבעות הצפון מערביות של העיר. ספרי ההיסטוריה מספרים שנוצר ב־ 1490 על ידי אומן הגנים סומאי. אחד המקומות המופלאים לראות את התמורות של עונות השנה הוא המקדש המצופה זהב קינקאקוג'י (Kinkakuji Temple), הממוקם בצפון מערב העיר. המבנה המרכזי והמוזהב משקיף על בריכה ובה מספר איים קטנטנים. השתקפות המבנה המוזהב במים מרגשת כל פעם מחדש. כל שנה, מדי סתיו, הגן מאדים ומעניק גוון נוסף לזהוב המקדש. נבקר במקדש Tenryu-Ji שהוקם לפני כ- 700 שנים, אחד המקדשים הייחודיים באזור. המקדש נודע בגנו היפה. בגבעות מסביב חבויים מקדשים רבים, מאחוריהם מסתתרים סיפורים על דמויות מרתקות מההיסטוריה של יפן, שבחרו להגיע לחלק מרוחק זה של קיוטו כדי להתבודד. נסייר ביער הבמבוק המפורסם (Sagano Bamboo Forest). מראה עצי הבמבוק הצרים והירוקים, המתנשאים לגובה רב לאורך שביל צר, הוא ללא ספק אחד המראות היפים של קיוטו. בערב נצפה בטקס תה שבסיומו יגישו לנו תה ונקשיב להדגמת כלי נגינה מסורתיים. לינה בקיוטו.

 

 

 

 

 

 
יום 5, יום שבת, 29.9.18 נארה - הבירה העתיקה

day5בבוקר נבקר במקדש הבודהיסטי סַאנג'וּסאנגֶנְדוֹ (Sanjusangendo). למקדש יש השפעה מהפנטת על מבקריו, בזכות 1001 הפסלים הזהים של אלת הרחמים קאנון (Kannon), הערוכים בשורות בתוך האולם המוֹאֳרָך, ובוהקים באור קלוש. האפקט הנוצר הוא קסום. ניסע אל נארה(Nara) , עיר עתיקה ונעימה שבמאה השמינית שימשה כבירה הקיסרית של יפן. כאן נמשיך בחקירתנו את האסתטיקה, ארכיטקטורת העץ והדת ביפן. נבקר במקדש טודאיג'י(Todaiji) ובו פסל בודהה מברונזה, הגדול ביותר בעולם, השוכן במקדש העץ הגדול ביותר ביפן, ובמקדש השינטואיסטי קסוגה (Kasuga Taisha). נטייל בפארק המקומי, המפורסם בצבאים החביבים הסובבים סביב המבקרים, וברחוב הסוחרים הישן של העיר. בערב נבקר במרכז של קהילת בית-שלום
(כפוף לאישור מוקדם), שם יערכו עבורנו קבלת פנים לבבית. זהו בית הארחה של קבוצה נוצרית יפנית, ששמה “אגודת ישו הקדוש”. מכנה את עצמה גם “האגודה לידידות בין ישראל ויפן”. מייסד קבוצתם, האב אוצוקי טקג'י, חרט על דגלו את הידידות לישראל ולעם היהודי. לינה בקיוטו.

 

 

 

 

 

יום 6, יום א', 30.9.18 קיוטו - מיאג'ימה - הירושימה

day6הערה חשובה: על מנת להקל על התנועה ברכבות, המזוודות ישלחו ישירות למלון באוסקה, ולכן יש צורך בתיק קטן (כדוגמת טרולי) לנשיאת חפצים למהלך הלילה בהירושימה.
את הבוקר נתחיל בהכרות עם מערכת הרכבות ביפן. נצא מהמלון וניסע לתחנת הרכבת המרשימה של קיוטו, משם נצפה על העיר. התחנה עוצבה ותוכננה על ידי האדריכל היפני המפורסם הירושי הארה (Hiroshi Hara) ובנייתה הושלמה בשנת 1997. התחנה עצמה היא מיצג ארכיטקטוני אדיר וחדשני, המעניק למבקרים בה תחושה כאילו הם נמצאים בעיר העתיד.
מתחנה זו נעלה על רכבת "קליע" מהירה (Shinkansen), פאר מערכת התחבורה היפנית, שתיקח אותנו אל הירושימה (Hiroshima). מהירושימה נצא בשייט במעבורת לאי מיאג'ימה(Miyajima) , שנחשב לאחד משלושת המקומות היפים ביותר ביפן. במשך מרבית ההיסטוריה היפנית האי עצמו נחשב למקודש, ולאנשים פשוטים אסור היה אף להניח את כף רגלם על אדמת האי. במיאג'ימה נבקר במקדש השינטואיסטי האדיר איצוקושימה (Itsukushima) המשקיף על הים, ובו השער הכתום (טוריאי) שנראה כאילו "צף" על פני המים. נבקר במקדש דאישו-אין (Daisho-in) - מקדש בודהיסטי של כת שינגון ("המילה האמיתית"), המשתייכת לבודהיזם הטנטרי שמבוסס על מיסטיקה וכישוף והובאה ליפן בשנת 806 על ידי נזיר בשם קוקאי. השינגון מאמין בקיומו של בודהא קדמון, שממנו מוקרנות כל האלוהיות והישויות האחרות בעולם. לינה בהירושימה.

 

 

 

 

 
יום 7, יום ב', 1.10.18 הירושימה - אוסקה

day7בבוקר נצא לסיור רגלי בהירושימה. נלמד על ההיסטוריה המודרנית של יפן - על תהליכי המודרניזציה המואצים בתחילת המאה העשרים, על התנהלותה של יפן בזמן מלחה"ע השנייה, ועל השיקום התעשייתי לאחר המלחמה. נבקר במוזיאון השלום ובפארק השלום, המספרים את סיפור ההפצצה הגרעינית של העיר באוגוסט 1945, ונשמע הסברים על ההיסטוריה של העיר לפני ואחרי ההפצצה. נחזור לתחנת הרכבת בהירושימה ונעלה שוב על רכבת השינקנסן וניסע מזרחה אל אוסקה, שם נתוודע מקרוב ליפן מסוג אחר - זו המורכבת ממרכזים אורבאניים דינמיים ומעניינים. באוסקה נעלה לפסגתו של בנין אומדה(Umeda Sky Building) לתצפית אורבאנית על העיר ונמשיך לסיור ערב רגלי באזור נאמבה (Namba), אזור הבארים והמסעדות התוסס.

 

 

 

 

 

 

יום 8, יום ג', 2.10.18 וואקאימה והר קויה

day8הערה חשובה: על מנת להקל על התנועה במנזר, המזוודות ישלחו ישירות למלון בנגויה ולכן יש צורך בתיק קטן (כדוגמת טרולי) לנשיאת חפצים למהלך הלילה במנזר.
בבוקר נעזוב את הכרך הגדול ונצא לנסיעה הררית אל הר קויה(Koya-san) . בדרך נבקר בעיירה הנעימה וואקאימה (Wakayama), ונתרשם מהגן ומהביצורים הסובבים את הטירה הנמצאת במרכז העיירה. משם נמשיך להר קויה, מרכז בודהיסטי עתיק ואחד ממוקדי עליה לרגל החשובים ביפן. הפעילות הדתית בהר קויה החלה במאה התשיעית, כשהנזיר קובו דאיישי (Kobo Daishi) קבע בו את משכנו. מאז, ההר הוא ביתם של נזירים ומבקרים המקדישים את עצמם לפעילות מדידטטיבית. נבקר בבית הקברות העתיק והמסתורי (Okunoin) השוכן בתוך יער עצי ארז עבות, ובערב נהנה מארוחת ערב צמחונית טעימה ומיוחדת במקדש בו נלון (לינה בסגנון יפני מסורתי). 

 

 

 


יום 9, יום ד', 3.10.18 מוזיאון מיהו ונגויה

day9משכימי קום יוכלו לצפות בתפילת הבוקר של הנזירים ולהצטרף לאחרים לארוחת הבוקר במנזר. לאחר מכן, נבקר במקדש קונגובוג'י (Kongobu-ji), המקדש הראשי של דת השינגון (בודהיזם איזוטרי). משם נמשיך אל מוזיאון מיהו (Miho Museum), מוזיאון חשוב לאמנות יפן ואסיה, השוכן בשמורת טבע מיוערת, הררית ומרהיבה במחוז שיגה. המוזיאון תוכנן על ידי הארכיטקט הנודע מ.י. פיי (M.I. Pei), שהתפרסם בעיקר בזכות האגף החדש של מוזיאון הלובר בפריז, אבל אחראי לעוד מספר גדול מאוד של יצירות ארכיטקטוניות גדולות ומוכרות. מוזיאון מיהו הוא יצירת מופת ארכיטקטונית הפועלת בהרמוניה עם הטבע. במוזיאון אוספים מגוונים: אומנות טקס התה, אומנות בודהיסטית, קרמיקה של העולם הקדמון ובנוסף לכך יש תערוכות מתחלפות. בחירתם הקפדנית של הפריטים ומיקומם האסתטי, בשילוב יופיו של המקום והנוף הנשקף מהחלונות הגדולים של המבנה, גורמים למבקר לעמוד משתאה לנוכח המיצגים. אחר הצהריים ניסע ללינה בליבה התעשייתי של יפן - נגויה (Nagoya).

 

 

 

 

 

 

 

יום 10, יום ה', 4.10.18 יפן הכפרית

day10את היום נתחיל במסע של שלושה ימים נעימים במחוזות הכפריים של יפן, שם נלמד על ה"אינאקה"(Inaka) - פנים הארץ היפני ואורח החיים בו. נעבור בעיירה יאוטסו (Yaotsu) שבמחוז גיפו, לביקור מרגש בבית המורשת של הקונסול היפני סוגיהרה (Sugihara Chiune Memorial Museum), אשר פעל בעיצומה של מלחמת העולם השנייה (1940) על מנת להנפיק אלפי אשרות מעבר דרך יפן לפליטים יהודיים אשר הגיעו ליפן וניצלו וזכה לתואר 'חסיד אומות העולם'. אם יתאפשר, נבקר במפעל של ענקית המכוניות טויוטה (כפוף לאישור מוקדם), וננסה להתחקות אחר סוד עוצמתה התעשייתית האדירה של יפן - זו שבזכותה מכשירי חשמל ומכוניות יפניות כובשים את שווקי העולם. נלון בעיירה טאקיאמה (Takayama), עיירה עתיקה, שרחובותיה ובתי העץ שבה השתמרו היטב. העיירה, הממוקמת בלב אזור יערות, הפכה את חרושת העץ למרכיב ההשפעה הבולט ביותר על האדריכלות שלה, התעסוקה, האומנות ועוד. אומני העץ של טאקיאמה היו האומנים המועדפים על המשפחה הקיסרית. נשוטט בסמטאות העיר העתיקה של טאקיאמה ובסדנאות של אומנויות מקומיות. היום ומחר נלון בטאקיאמה.

 

 

 

 

 

 

יום 11, יום ו', 5.10.18 טאקיאמה - שירקאווה-גו

day11נבקר ב- Yatai Kaikan, מוזיאון הפולקלור האוצר בתוכו את עגלות האומיקושי האדירות, אותן דוחפים החוגגים בפסטיבלים מקומיים. נשמע הסבר על המצורי (פסטיבל) היפני, על מקורותיו, מאפייניו, והתנהלותו. אם יתאפשר, נבקר במקדש של הכת המסתורית מהיקרי(Mahikari) , שם נקבל הסבר קצר על אמונת אנשי הכת. ניסע אל הכפר שירקאווה גו, נבקר בבית משפחת וואדה ונתרשם מחיי היומיום של אנשי הכפר בתקופת אדו (תקופה בהיסטוריה של יפן שהחלה בשנת 1603 והסתיימה בשנת 1868 עם ביצוע הרסטורציה של מייג'י והפיכתה של יפן למדינה מודרנית). בערב נוכל להשתכשך באונסן שבמלון (בריכות המים החמים - בית מרחץ יפני).

 

 

 

 

 

 יום 12, יום שבת, 6.10.18 מצומוטו

day12נתרשם משוק הבוקר של העיר, בו מוכרים החקלאים מהאזור את מרכולתם. נצא בנסיעה לעיר ההררית מצומוטו(Matsumoto) , כשאנו עוברים בנסיעה דרך הרכס ההררי העצום של האלפים היפניים. נסיעה במורד האלפיים בכביש בעל נוף מדהים יביאנו לחוות וואסבי (Wasabi). נלמד על צמח זה שמפורסם כמלווה סושי וסשימי, ודרך גידולו הייחודית והמצריכה תנאים ספציפיים. ננסה להבין באיזה אופן הוואסבי משקף חשיבה ותפיסה יפנית. נבקר במבצר מצומוטו המכונה גם "המבצר השחור", הנחשב לאחד המבצרים היפים ביותר ביפן, אשר בו ישב ה"דאימיו" (שליט) המקומי ונלמד על חיי הסמוראים בתקופת אדו (1603-1868). נבקר ברחוב הסוחרים העתיקKaerumichi ("רחוב הצפרדע") הנמצא במרכז העיירה. לינה במצומוטו.

 

 

 

 

 

 

 

 

יום 13, יום א', 7.10.18 יום בטבע: האקונה ומוזיאון קובוטה

japבבוקר נצא להאקונה(Hakone) , עיירת הספא השוכנת באזור המפורסם במעיינות החמים שבו. בדרך, למרגלות הר פוג'י, נבקר במוזיאון איטצ'יקו קובוטה המרשים (Itchiku Kubota Art Museum), אשר מוקדש לפועלו של אומן הטקסטיל איצ'יקו קובוטה אשר שיחזר את אמנות טוויית הקימונו שהייתה נפוצה בתקופת מורומצ'י (1392-1573). המוזיאון מציג רקמות קימונו מרהיבים לצד פריטי אמנות מסורתיים ובית תה יפיפה. נצא לסיור בעמק התרמי אווקודאני(Owakudani) ונצפה על הר פוג'י המתנשא לגובה של 3,776 מטר (אם מזג האוויר יאפשר). בלילה נוכל לטבול ולהתרענן באונסן שבמלון. לינה בהאקונה.

 

 

 

 

 

 יום 14, יום ב', 8.10.18 טוקיו

japan10הבוקר נצא למוזיאון הפתוח בהאקונה (Chokoku No Mori), לסיור אמנותי האוצר מגוון יוצא דופן של יצירות אמנות מודרניות ופסלים סביבתיים ששולבו בנוף בקפידה. אחר הצהריים נגיע אל טוקיו(Tokyo) , בירתה התוססת של יפן ואחד הכרכים האורבאניים הגדולים ביותר בעולם. בהשוואה לטוקיו, ערים כמו פריז, לונדון וניו-יורק עשויות להיראות כשכונות מנומנמות. בשלושת הלילות הבאים נלון בטוקיו הבירה. נסייר בשינג'וקו (Shinjuku), אזור הבילויים והמסעדות האהוב על הצעירים המקומיים. אורות ניאון על כל הבניינים, מסכי ענק שמשדרים פרסומות ושירים, כמויות עצומות של אנשים ברחובות וחנויות מטורפות שמציעות את כל הדברים הכי הזויים שרק אפשר לדמיין. סיור ברחובות שינג'וקו ידהים אתכם גם אחרי כמה ביקורים; כל פינה חושפת עולם חדש של אוכל, מועדונים, חנויות בגדים והשיא - משחקיות פאצ'ינקו, שאליהן מגיעים גברים מעונבים אחרי שעות העבודה ומבלים שעות ארוכות במשחקי וידאו יפניים. לינה בטוקיו.

 

 

 

 

 

 


יום 15, יום ג', 9.10.18 טוקיו - אמנות, תרבות וצרכנות

japan7טוקיו מהממת את המבקר בה בקצב החיים המסחרר, בטכנולוגיה המפותחת, במרכזי הקניות העצומים, ברחובות הסואנים ובלבוש יוצא הדופן של חלק מבני הנוער והצעירים. לצד כל אלה, יש בה גם גנים יפהפיים שמציעים רגעים שלווים. צרפו לזה את האוכל היפני המשובח ואת האסתטיקה היפנית הידועה ותקבלו את אחת הערים המרתקות במזרח הרחוק. בבוקר נבקר במוזיאון אדו (Museum Edo) - אדו הוא השם העתיק של טוקיו ומוזיאון זה מציג את ההיסטוריה של אדו מהמאה ה- 16, אז התיישבו לראשונה מנהיגי יפן בעיר והפכו אותה לבירתם. במוזיאון נמצא אוסף מרשים של פריטי אומנות, היסטוריה וארכיאולוגיה, דרכם יכולים ללמוד המבקרים על תקופה מרתקת בציר הזמן של טוקיו. אם לחובבי טכנולוגיה הייתה עיר בירה משלהם, אין ספק שהייתה זו אקיהברה (Akihabara). נסו לדמיין אלפי יפנים ותיירים ממושקפים, מטיילים בגאווה ברובע של אחת הערים הגדולות בעולם, לבושים בתחפושות של דמויות האנימציה האהובות עליהם או מציגים את אוסף הצעצועים שלהם לעוברים ושבים, ומקבלים כבוד מלכים בכל אחת מאלפי החנויות ובתי-הקפה. רובע אקיהברה, לא רחוק ממרכז טוקיו, הוא אחד המרכזים הגדולים ביותר בעולם, אם לא הגדול שבהם, לממכר מוצרי חשמל ואלקטרוניקה. שורות של בנייני כלבו מציעים את כל הדגמים האפשריים לכל המוצרים שניתן להעלות על הדעת. כל מה שמתחבר לחשמל, בכל מתח ובכל פורמט, נמצא על המדפים, לעתים קרובות גם בדגמים שטרם שוחררו לשוק רשמית. בערב נסייר ברובע גינזה (Ginza) היוקרתי, אזור השעשועים והקניות של האלפיון העליון היפני. יותר מ- 400 גלריות, ואינספור מסעדות, מועדונים וחנויות נפלאות ממלאות רובע יוקרתי זה. זהו אזור הקניות והבילויים המפורסם ביותר בטוקיו, והיקר ביותר. אין פלא שדווקא כאן קבעה ענקית האלקטרוניקה Sony את משכנה. לינה בטוקיו.

 

 

 

 

יום 16, יום ד', 10.10.18 טוקיו - צוקיג'י, האראג'וקו, שיבויה

day16בבוקר נצא לביקור בשוק צוקיג'י (Tsukiji), שוק הדגים הגדול ביותר בעולם. שם נוכל להתרשם מהמגוון העצום של הדגים ומאכלי הים (הביקור בשוק כפוף לאישור מוקדם). נמשיך לסיור בהאראג'וקו (Harajuku), אזור המפורסם בתרבות הנוער הססגונית שמתקיימת בו. נצעד לאורך רחובות אומוטסנדו ומייג'י (Omotesando, Meiji), מקום מושבם של אמנים ומפורסמים יפנים צעירים, אשר בהם גם מתעצבות מגמות האופנה העכשוויות של יפן. נקבל הסבר על חיי החברה והתרבות הפופולארית ביפן המודרנית. נבקר בתערוכת אמנות מיוחדת במוזאון נזו(Nezo Museum) ובבניין פראדה המפורסם. נסיים בשיבויה (Shibuya), שהוא, קרוב לוודאי, הרובע התוסס והמרתק ביותר בטוקיו, בו כל מאפייני העיר שראינו בימים האחרונים - אמנות, חברה, צרכנות, תקשורת, תרבות פופולארית ואלקטרוניקה - מגיעים לשיא. בשיבויה נמצא מעבר החציה הגדול בעולם, שלא מעט סרטים צולמו בו. בערב נתכנס לארוחת ערב, מפגש סיכום ופרידה באיזקיה (Izakaya), בר יפני טיפוסי. לינה בטוקיו.

 

 

 

 

 

 

יום 17, יום ה', 11.10.18 טוקיו - תל אביב

בבוקר ניסע אל שדה התעופה נריטה, ניפרד מארץ השמש העולה ונעלה לטיסה חזרה לארץ עם אוסטריאן איירליינס דרך וינה. ננחת בישראל בשעה 00:50 בתאריך 12.10.18.

 

הערות:

 • תכנית הטיול המופיעה לעיל, מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה או מנהל הטיול.
 •  לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבט (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבט).
 • החדרים ביפן קטנים מהמקובל במערב. חדרי היחיד אינם חדרים זוגיים לשימוש יחיד ומרבית החדרים הזוגיים מכילים 2 מיטות נפרדות (Twin Room).
 • ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
 • אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 • הושבה רגילה בהלוך עם לופטהנזה אינה כרוכה בתשלום. הושבה באקזיט עם מרווח לרגליים בטיסה הקצרה עולה 60$ והושבה עם מקום לרגליים בטיסה הארוכה עולה 130$.
 • כל הושבה בטיסות החזור (עם אוסטריאן איירליינס) כרוכה בתשלום - טווח המחירים נע בין 60$-130$ בטיסה הארוכה ו- 30$-60$ בטיסה הקצרה, תלוי בסוג המושב (מושב רגיל/אקזיט/יותר מקום לרגליים).
 • הושבה אפשרי להזמין רק לאחר כרטוס (בהתאם לזמינות המושבים).
 • אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 • עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי המלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 • הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 3.05.18: הנחה בסך 100 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח

אצלנו זה אחרת

טיול תרבות ביפן - סוד הקסם והחידה
שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית- מפגש עם התרבות, המסורת ודופק החיים העכשווי של יפן
ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 • הדרכה עם אנתרופולוגית חברתית וחוקרת החברה היפנית המודרנית
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים
 • 4 ארוחות ערב
 • מדריכה מקומית דוברת אנגלית רהוטה
 • בנוסף לצוות ההדרכה, מנהל טיול הדואג לפרט ולפרטים
 • דגשים ותוספות בתוכנית, ביפן הבלתי מוכרת ו"הלא תיירותית"
 • לינה מסורתית במנזר - לילה אחד של חוויה מרתקת עם דרך החיים הנזירית
 • ביקור חווייתי ב"בית שלום" טקס תה והדגמת כלי נגינה מסורתיים
 • מפגש מרתק עם גיישה
 • מקראה מהודרת: "יפן", בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל
 • הכל כלול במחיר - אין תשלומים נוספים (Optionals)
 • זמן הטיול מנוצל כולו - אין זמן חופשי במהלך הטיול
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה - בשביל השקט הכלכלי שלך

תנאים ומחירים

 

המחיר:

6995 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים ומעלה
7295 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
7595 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

 

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 3.05.18: 100 דולר הנחה לנוסע, 10 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 4-17.05.18: 30 דולר הנחה לנוסע.
למטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל: הנחה נוספת בסך 25 דולר
לטיול הראשון החל מ- 1.1.15, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.

 

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות (הלוך עם לופטהנזה וחזור עם אוסטריאן)
 • לינה: מלונות ברמת 4 ו- 5 כוכבים ולינה מסורתית.
 • כלכלה: ארוחות בוקר מלאות במשך כל ימי הטיול (למעט יום ההגעה) וארבע ארוחות ערב.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ורכבת מהירה.
 • הדרכה: מדריכה בכירה מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל, מלווה ארגוני ומדריכה מקומית.
 • מפגש הכנה בארץ
 • מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • דמי כניסה לאתרים
 • טקס תה והדגמת כלי נגינה מסורתיים
 • ביקור בבית שלום, בחוות וואסאבי ומפגש מרתק עם גיישה
 • תשר לנותני שירותים מקומיים
 • לנרשמים עד 3.05.18: הנחה של 100 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, וליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת דרכונים.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 1395 $.
 • מיסי נמל, דלק וביטחון: כפי שייקבע בסמוך  לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר נכון ל- 16.04.2018: 175 $)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
 • תוספת לטיסה במחלקת עסקים.
 • הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו')
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול.
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע  ומיסי נמל, הדלק והביטחון, החל מ- 22.04.18.
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכה (נהוג כ- 4 $ למטייל ליום).

 

הרשמה:
הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רח' ויצמן 74, כפר סבא 4425038, או במשרדי "קשרי תרבות תבל". טל' 072-2116888 פקס. 09-7428885 מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"
(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 $ למטייל דמי רישום וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20 - 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14 - 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 7 - 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.


ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 מטיילים

** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, ציינו זאת בטופס הרישום. 

 הערות

1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

גלרית תמונות

JapanSpring3
Japan5
Japan6
Japan7
Japan8
Japan1
Japan2
Japan3
Japan4

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze