לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

קוריאה – חגיגות סיום הקיץ ותחילת הסתיו

 • יציאה בתאריכים: 03.10.19 - 19.09.19
 • משך הטיול: 15 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

קוריאה – חגיגות סיום הקיץ ותחילת הסתיו

 • יציאה בתאריכים: 03.10.19 - 19.09.19
 • משך הטיול: 15 ימים

מסלול הטיול

מדריכים:

איתמר (איתי) סופר, מומחה בתרבות קוריאה, חי את ההוויה הקוריאנית, מתגורר בגיונגג'ו בקוריאה מאז 2004 ונשוי לקוריאנית. דובר, קורא וכותב קוריאנית. התמקד בלימוד המסורת, המנהגים, ההוויה והתרבות המקומית תוך כדי התנסות אישית בחיי היום יום.

ד"ר אלון לבקוביץ, מרצה בחוג ליחסים בינלאומיים ולימודי אסיה באוניברסיטה העברית ובמסלול אסיה באוניברסיטת בר-אילן, עמית מחקר במכון בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים. מומחה בפוליטיקה, בכלכלה ובמדיניות החוץ והביטחון של קוריאה. כל זאת בנוסף להיכרות אינטימית מעמיקה עם תרבות קוריאה ועמה.

מבוא

בחודש ספטמבר הקוריאנים נושמים לרווחה. החום והלחות של הקיץ הארוך מתפוגגים לאט לאט, בערבים מתחיל להיות קריר ואפשר כבר ללכת לישון ללא מזגן. זאת התקופה לצאת לטייל וליהנות מחגיגות ופסטיבלים.

קוריאה הדרומית צמחה בעשורים האחרונים באופן הראוי להערצה ולחיקוי: מעוני ונחשלות למעצמה כלכלית מובילה בכל תחומי התעשייה והמסחר; משלטון מלכים ואצילים לדמוקרטיה משגשגת. במשך כל מסענו נחווה את המיזוג בין מסורת לקדמה. נסייר בסיאול, עיר אולטרה מודרנית, בה נמצא מגדלי עסקים מעוצבים ומיוחדים בצד ארמונות עתיקים ושווקים עממיים. נתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו. נפגוש אומנים קוריאניים המתמחים באומנויות מסורתיות עממיות מגוונות, ונתחקה אחר השילוב המיוחד והמרתק של שימור המסורות העתיקות בצד חדשנות טכנולוגית מהמתקדמות בעולם. נטייל גם בנופי הטבע המגוונים ועוצרי הנשימה של חצי האי הקוריאני.

הסמינר המטייל מתאים לאנשים שזוהי פגישתם הראשונה עם קוריאה, המעוניינים בהכרות מעמיקה עם האתרים הקלאסיים ובמקביל להגיע למחוזות עלומים, המוכרים בעיקר בקרב האוכלוסייה המקומית. נטייל בקבוצה קטנה ונזכה לחוויה איכותית ומעמיקה במפגשנו עם תרבותה הייחודית של קוריאה. מועדי הסמינר, המסלול והאתרים נבחרו בקפידה רבה כדי להגיע לשיא חגיגות סיום הקיץ ותחילת הסתיו.

קוריאה בשבילנו אינה עוד יעד, אלא היעד. את הסמינר יובילו שני המומחים מצוותExplore Korea  הטובים ביותר והמובילים בתחומם באקדמיה ובשטח: ד"ר אלון לבקוביץ ואיתמר סופר, שניהם חיים ונושמים קוריאה מבוקר ועד ליל, והם יחשפו בפניכם את רבדיה הגלויים והסמויים של תרבות ייחודית זו.

קוריאה מהווה עדיין תרבות עלומה ובלתי מוכרת לתיירים מערביים, הזדמנות לתגליות וחוויות ייחודיות. אתם מוזמנים לצאת עמנו אל הקסם הקוריאני.

 

תכנית הטיול

יום 1 – 19 בספטמבר, יום חמישי | בדרכנו לקוריאה:

נפגש בערב בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לקוריאה הדרומית.

יום 2 – 20 בספטמבר, יום שישי | סיאול (Seoul):

בשעות אחר הצהריים ננחת בשדה התעופה של סיאול (אינצ'ון). נצא לעבר הר נאם-סאן שבראשו מתנוסס מגדל סיאול הנראה לכל עבר, ממנו נצפה על המטרופולין הענקית (הביקור במגדל מותנה בראות טובה). בהמשך הערב נתכבד יחדיו בארוחת הערב הראשונה שלנו על אדמת קוריאה.

לינה: סיאול

יום 3 - 21 בספטמבר, יום שבת | סיאול:

הימים הבאים יוקדשו להיכרות בלתי אמצעית עם עיר הבירה השוקקת של קוריאה הדרומית, סיאול: בהליכה, במוניות, ברכבלים ובמערכת הרכבות התחתיות היעילה. נתחיל  את סיורנו לאורך אפיק הנחל צ'אונגיצ'און ((Cheonggycheon Stream, העובר במרכז סיאול, ממנו נגיע לכיכר העיר והשדרה המרכזית (Seoul plaza ושדרת Sejog-daero). נכנס לסיור בבית העירייה המרשים, המשלב אדריכלות מודרנית עם המבנה ההיסטורי מתקופה השלטון היפני בקוריאה. נמשיך לטקס החלפת המשמרות בארמון דאוקסוגונג (Deoksugung), נתהלך לאיטנו בסמטאות העיר ונכנס לביקור במוזיאון ההיסטוריה של העיר סיאול (Seoul Museum of History). המוזיאון ממחיש את החיים בעיר מיום הקמתה ועד היום. היהלום שבכתר הינו מודל תלת מימדי של העיר בקנה מידה 1:1500, המאפשר למבקרים מעין תצפית פנורמית על מרחבי העיר, מדהים! לאחר ארוחת הצהרים נמשיך לשיטוט בשוק נאמדאמון (Namdaemun Market), השוק הגדול, הצבעוני וההומה ביותר בקוריאה. תחנתנו הבאה תהיה ביקור ברובע הצעירים מיונגדונג (Myeong-dong). נסיים את היום בביקור במרכז העיצוב החדשני DDP (Dongdaemun Design Park), בתכנונה של האדריכלית זאהה חדיד. זהו קומפלקס בעיצוב עתידני, המזכיר חללית "חייזרים" שנחתה לביקור בכדור הארץ. בשעות החשיכה המבנה מואר במופע אורות קסום בשלל צבעים, המשתנים משנייה לשנייה.

לינה: סיאול   

1818 1616 66

יום 4 - 22 בספטמבר, יום ראשון | סיאול:

נפתח את היום בביקור במקדש ג'וגיה-סה (Jogyesa), המשמש כמרכז המינהלי והרוחני של הזרם המרכזי בבודהיזם הקוריאני. נתרשם מהאווירה החגיגית ומהקישוטים הצבעוניים. נמשיך לסיור בארמון המלך גיונגבוק (Gyeongbokgung), הארמון המרשים מתקופת שושלת ג'וסון הקונפוציאנית, ששלטה בקוריאה מהמאה ה- 14 ועד הסיפוח היפני ב-1910. נחזה בטקס החלפת המשמרות המפורסם, וממנו נמשיך למוזיאון הלאומי לפולקלור. אחר ארוחת הצהריים נשוטט ברובע בוקצ'ון (Bukchon), בו התגוררו האצילים ופקידי המלוכה. תחנתנו הבאה תהיה רובע האומנים, האומנות והגלריות המפורסם אינסה דונג (Insadong) והסמטאות המוליכות אליו.

לינה: סיאול      

יום 5 – 23 בספטמבר, יום שני | סיאול, האי ג'ג'ו (Jeju):

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את סיאול ונצא בטיסה לאי ג'ג'ו. עם נחיתתנו באי נצא לארוחת צהריים ולביקור בשוק המסורתי המפורסם דונגמון ((Dongmun, שם נוכל להתענג על מגוון הצבעים והשפע של פירות ההדר והתוצרת המקומית שנמכרת בו. נמשיך למרכז העולמי של אונסק"ו למורשת הטבע של האי ג'ג'ו  (Unesco Jeju World Natural Heritage Center). המרכז הוקם כמודל לתיירות בת קיימא. במתחם תערוכות ומיצגים אינטראקטיביים, שיאפשרו לנו להיחשף, להבין ולחוות את תופעות הטבע והמערכת האקולוגית שנפגוש באי במהלך שהותנו בו. נמשיך לעבר פארק האבנים של ג'ג'ו (Jeju Stone Park), פארק אקולוגי ותרבותי המלווה את "תרבות האבן" שהינה ציר מרכזי בהיסטוריה, בגיאולוגיה הוולקנית ובתרבות האנושית של האי, שעל פי אמונת המקומיים נברא ע"י האלה האם הלמאנג (Seolmundae Halmang), שאחראית גם לבריאתם של האבנים, האדמה, הרוח, הברזל והמים.     

לינה: האי ג'ג'ו 

88 1919

יום 6 – 24 בספטמבר, יום שלישי | האי ג'ג'ו:

יומנו יוקדש להיכרות עם אתרים נבחרים של האי ג'ג'ו, שצורף בשנת 2011 לרשימת פלאי עולם הטבע החדשים של זמננו. נפתח בסיור במערת הלבה מנג'נגול (Manjanggul Cave), הארוכה בעולם, ונלמד את ההיסטוריה הגיאולוגית של האי. נמשיך לביקור במוזיאון האניו (Haenyo Museum), המספר את סיפורן של נשות ההאניו, הצוללות ושולות את פרי הים ממעמקים באופן מסורתי, ללא שימוש בבלוני חמצן, וחיות במסגרת קהילה מטריארכאלית, בה הנשים אחראיות לפרנסת המשפחה. אם ישחק לנו המזל נוכל לצפות בהן בפעולה. נעפיל לפסגת הר הגעש סאונגסן ילצ'ולבונג ((Seongsan Ilchulbong, ממנה נשקף נוף מרהיב לכל עבר.

נבקר בכפר הפולקלור סונגאפ (Seongeup folk village), בו נוכל לחזות כיצד התגוררו תושבי האי מדורי דורות. נצא אל מפלי צ'אונג'איאון (Cheongjeyeon Waterfall), שפירוש שמם בקוריאנית הוא "אגם האל". מקור השם באגדה מקומית, המספרת על שבע פיות אשר שירתו את מלך גן העדן, שבחרו לרחוץ במימי אגם צלולים באי ג'ג'ו. אם זמננו יאפשר נמשיך בסיורנו אל נמל העיר המקומית סאוגוויפו (Seogwipo) ולעבר גשר סיאונגיו, המיוחד בעיצובו האדריכלי ונראה בזמן השקיעה כלהבה על רקע הים הכחול.

לינה: האי ג'ג'ו  

יום 7 – 25 בספטמבר, יום רביעי | האי ג'ג'ו, סיאול, DMZ, סוקצ'ו (Sokcho):

לאחר ארוחת הבוקר באי ג'ג'ו הקסום נטוס בחזרה לסיאול. יום זה יוקדש לאחד הפרקים החשובים ביותר של קוריאה – מלחמת קוריאה, חלוקתה וכמיהתם של תושבי קוריאה הדרומית לאיחוד עם אחיהם בצפון. לאחר הנחיתה נצא לסיור מיוחד ומתואם מראש באזור המפורז (DMZ - Korean DeMilitarized Zone), המפריד בין קוריאה הדרומית לקוריאה הצפונית. נחוש את הניגוד בין הרצון העז של תושבי הדרום לאיחוד עם אחיהם שנותרו בצפון לבין המאבק של הצפוניים בקוריאה הדרומית, המסמלת עבורם את הקפיטליזם. בהמשך היום נצא לעבר עיר הנמל סוקצ'ו, שבסמוך אליה נמצאת שמורת הטבע של הר סאוראק, הנחשבת בעיני רבים כאזור הטבע היפה ביותר בחצי האי. את הלילה נבלה ב'בועה תרבותית אנגלית' - מלון ייחודי הממוקם בלב השמורה, שהוא גם מוזיאון לתרבות אנגליה, מהביטלס ועד האוטובוס האדום האגדי.

לינה: שמורת הר סאוראק  

1717 77

 יום 8 – 26 בספטמבר, יום חמישי | סוקצ'ו הר סאוראק (Seoraksan):

נקדיש את יומנו ל"אדריכלות הטבע" בשמורת סאוראק, בתחילת הופעתם של צבעי השלכת. נעפיל לפסגתו של הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong), ממנה נפרסת תצפית מרהיבה לכל עבר. נסייר במנזר סינאונג-סה (Sinheungsa) ונפגוש בפסל הבודהה מברונזה הגדול ביותר בחצי האי. נבקר במפל "הדרקון המעופף", ובדרך המובילה אליו נחווה את עוצמת הטבע בהליכה בקניונים שמשני עבריהם מתלולים נישאים, מים זורמים וטבע פראי. אחר הצהריים נצא לסיור באזור הנמל של העיר סוקצ'ו ולארוחת ערב האופיינית למטעמי האזור. 

לינה: שמורת הר סאוראק 

2020 55

יום 9 – 27 בספטמבר, יום שישי | סוקצ'ו, אנדונג (Andong):

לאחר ארוחת הבוקר, אם זמננו יאפשר, נבקר במתחם באוג'ו-קאן (בית הבמבוק השחור), בו נולדו האישה שין סה אים דאנג ובנה יול גוק אי-אי ,(Shin Sa Im Dang & Yul Gok Yi-Yi) שהינם מודל לחיקוי לעם הקוריאני. המתחם הינו אחד ממתחמי המגורים של המעמד הגבוה, שנשתמרו בשלמותם מתקופת שושלת ג'וסון. נמשיך בדרכנו וניסע למערת וואנסאנגול (Wansangol), המפורסמת בתופעות הטבע התת-קרקעיות הייחודיות שבה: אגמים, מפלים, נטיפים ועוד. אל המערה נעפיל בנסיעה מרתקת ברכבת מונורייל, המטפסת בשיפוע חד מאוד בין ההרים. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך לכיוון העיר אנדונג, מרכז הקונפוציוניזם הקוריאני, בה ניקח חלק בפסטיבל הפולקלור וריקוד המסכות (Andong Mask dance Festival), המתקיים מדי שנה בסוף ספטמבר. לריקוד המסכות המסורתי חלק חשוב במורשת הקוריאנית. בתקופת שושלת ג'וסון היווה ריקוד המסכות את אחת הדרכים "לשחרור לחץ", בה איפשר השלטון להמוני העם להביע את דעתם ותחושותיהם לגבי המעמד הגבוה השולט.

לינה: אנדונג

11 22

 

 יום 10 – 28 בספטמבר, יום שבת | אנדונג, האין-סה (Haeinsa), גיונגג'ו (Gyeongju):

בשעות הבוקר נסייר בכפר ההואה (Hahoe), שתירגום שמו מקוריאנית הינו "הכפר המוקף מים". האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 2010. הכפר משמר את הארכיטקטורה וצורת החיים שהייתה מקובלת בתקופת שושלת ג'וסון. נשוטט בכפר ונחווה את אופי החיים המיוחד למקום ונתוודע באופן בלתי אמצעי למלאכות ואומנויות מסורתיות של התושבים המקומיים. נמשיך לביקור במוזיאון המסכות המיוחד. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך למקדש האין-סה (Haeinsa) המבודד, שהיה אחד האתרים הראשונים בקוריאה שהוכר כאתר מורשת עולמית. במקדש מאוחסנים ה"טריפיטאקה קוריאנה" - 81,258 לוחות עץ שעליהם חרוטות דרשותיו הקדושות של בודהה. נמשיך לעיר גיונגג'ו - בירתה העתיקה של קוריאה בתקופת שושלת שילה, העיר שכינויה "המוזיאון ללא קירות" וארבעה אתרים בה הוכרו ע"י אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. לאחר ארוחת ערב משותפת ממטעמי גיונגג'ו נסייר במתחם אנאפג'י (Anapji), בו נחזה במופע אורות מרהיב.

לינה: גיונגג'ו

 

99 44

 

יום 11 – 29 בספטמבר, יום ראשון | גיונגג'ו:

את יומנו נקדיש לביקור באתריה של העיר גיונגג'ו. נתחיל את ביקורנו במתחם הקברים המרשים של מלכי שושלת שילה. תלי הקברים נותרו חתומים עד היום, ובקבר היחיד שנפתח (באקראי, כשאיכר חפר בשולי התל) נמצאו בין השאר כתרי זהב של מלכי שילה, שהעתקיהם מוצגים במקום. נבקר גם בצ'אמסאנגדה (Cheomsangdae), מצפה הכוכבים הראשון באסיה. נמשיך לביקור ברובע העתיק הקסום של גיונגג'ו, בו נתוודע לאורח החיים ולמנהגים המסורתיים של התושבים המקומיים. אחר הצהריים נבקר במתחם בולגוקסה (Bulguksa) המקודש, שהוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. עצירתנו הבאה תהיה במנזר גולגול סה Golgulsa)), בו נחזה בהדגמה מאלפת של תלמידי אמנות הלחימה זן מודו (Seon Mudo).

לינה: גיונגג'ו

1414 33

1313 2121 1212

יום 12 – 30 בספטמבר, יום שני | גיונגג'ו, אולסאן (Ulsan), גיונגג'ו:

היום נתמקד במיזוג הייחודי לקוריאה בין מסורת לקידמה.

נצא בבוקר לביקור במספנה של חברת יונדאי בעיר אולסאן, הנמצאת דרומית לגיונגג'ו. יונדאי, מעבר להיותה ענק מוביל בתעשיית הרכב ובתעשיות נוספות, הינה חברת בניית האניות המובילה בעולם, עם פלח שוק של יותר מ-15% (הביקור מותנה באישור החברה). הידעתם – המספנה הוקמה בשנת 1972 ומאז ועד היום בנתה יותר מ-2000 אניות, שסופקו ללקוחות ביותר מ-52 מדינות.

את המשך היום נחווה במפגשים אנושיים ותרבותיים קסומים ומרתקים. 

לינה: גיונגג'ו     

יום 13 – 1  באוקטובר, יום שלישי | גיונגג'ו, בוסאן (Busan), ג'ינג'ו (Jinju):

נצא בבוקר לכיוון בוסאן, עיר הנמל הראשית של קוריאה והעיר השנייה בגודלה במדינה, עיר נמל יפה ותוססת. נתחיל את ביקורנו באזור הייונדאי דוסאן, הידוע בחופיו הקסומים ובאדריכלות העכשווית ששולבה בו, ובמתחם  APECהמפורסם, בו התקיימה בשנת 2005 פסגת ראשי 21 הכלכלות המובילות של האזור. נמשיך לביקור בשוק הדגים ג'אגאלז'י (Jagalchi), המפורסם ביותר בקוריאה, אשר שמו יצא למרחקים באיכות ובמבחר פירות הים והדגה. נבקר בשוק הבינלאומי הפתוח ונתוודע למאכליה המסורתיים של העיר ולמרכז העיר השוקק חיים. ממרכז העיר נעפיל להר יונגדוסאן (Yongdusan) במערכת מדרגות נעות. על פסגת ההר ניצב מגדל בוסאן, ממנו ניתן לצפות על מרחבי העיר, הבנויה על חוף הים בינות למפרצים, חופים ואיים.

נמשיך לביקור בכפר הפולקלור גמצ'און (Gamcheon Culture Village). הכפר, שזכה לתואר "מצ'ו פיצ'ו של בוסאן", הינו רובע ציורי וצבעוני השזור בגלריות ובבתי קפה ייחודיים, והוא בנוי על שיפולי ההרים היורדים לעבר מפרץ בוסאן.   

נפרד מבוסאן וניסע אל העיר ג'ינג'ו, שם נשתתף בפסטיבל מנורות הנייר נאמגאנג יודיאונג (Yudeung (Namgang. הפסטיבל מתעד את האסטרטגיה הצבאית שנקטו הקוריאנים לפני 422 שנה נגד המתקפה היפנית. היפנים רצו לחצות את הנהר נאמגאנג (Namgang) ולתקוף את המצודה. הקוריאנים 'הדליקו את המים' וניסו לחסום את ההתקפה (נשמע מוכר? תעלת סואץ – 1967...). כיום המנהג הוא להשיט על מימי הנהר פסלי נייר מוארים ומנורות נייר דולקות, הנושאות משאלות אישיות. ההרגשה היא של שהייה ב"עולם חלומי", עם השתקפויות מדהימות במי הנהר.

 לינה: ג'ינג'ו

יום 14 –  2 באוקטובר, יום רביעי | ג'ינג'ו, ג'יריסאן (Jirisan), ג'ונג'ו (Jeonju), סיאול :

נשכים קום ולאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במרחב הכפרי ובשמורת הטבע הלאומית ג'יריסאן (Jirisan). תחנתנו הראשונה תהיה באזור האדונג ( ,(Hadongהמפורסם בגידולי התה המשובחים שלו ובמדרונות התלולים שעליהם נטועים בטרסות שיחי התה. נלמד את תהליך הכנת התה ונתנסה בטקס שתיית תה מסורתי. נמשיך בנסיעה בנופי טבע קסומים לביקור  בכפר "האנפה הכחולה", המוכר רק בקרב התושבים המקומיים. נתוודע לקהילה הייחודית, שמאסה באופי החיים העירוני המודרני ומאמינה באורח חיים בדרכו של טאנגון (,Tangun "שליט הר הליבנה"), אבי האומה הקוריאנית. אחר הצהריים נצא לעבר העיר ג'ונג'ו, בירת ייצור הנייר הקוריאני המסורתי "Hanji", שבעת העתיקה שימש לא רק לכתיבה וציור, אלא גם לציפוי רצפות הבית וקירותיו, ולמגוון רחב של שימושים נוספים. נשוטט בסמטאות הרובע העתיק והקסום של ג'ונג'ו (Jeonju Hanok Village) בשעות הערב והלילה ונראה את אורותיו היפים, את הנסתר לאור יום, והנגלה לאורן של מנורות ופנסים, ונחוש כאילו שעון הזמן עצר מלכת.

לינה: ג'ונגו

1515

יום 15 – 3 באוקטובר, יום חמישי | סיאול – תל אביב:

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשיטוט בוקר ופרידה מג'ונג'ו הקסומה ומקוריאה המרתקת. נשים פעמינו לעבר   שדה התעופה הבינלאומי של סיאול (אינצ'ון).

נצא בטיסה ישירה של חברת קוריאן אייר מסיאול לתל אביב.

 

הערות:

 • • הסמינר המטייל מתמקד בשיטוט בנתיבי ההוויה הקוריאנית ואינו טיול למיטיבי לכת, אולם לצורך הגעה לחלק מהאתרים נדרשת הליכה, לעתים הליכה במדרון וכן עלייה במדרגות.
 • כדי להתוודע לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו, נשתמש בתחבורה ציבורית בטיולינו בסיאול (רכבת תחתית, מוניות, רכבלים ועוד).
 • יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות.
 • אין צורך בוויזה לכניסה לקוריאה הדרומית.
 • אין צורך בחיסונים לביקור בקוריאה הדרומית.
 • בבתי המלון בקוריאה הדרומית אין שירות נשיאת מזוודות (במידת הצורך יעזרו למשתתפים נהג האוטובוס ומדריכי הטיול).
 • תוכנית הטיול המופיעה לעיל כפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות, שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות Explore Korea.
 • התוכנית מבוססת על מועדי הנחיתה וההמראה של טיסות חברת קוריאן אייר מישראל ואליה. אם יחולו שינויים במועדים אלה תשתנה התוכנית בהתאם.
 • התוכנית כוללת טיסות פנימיות מסיאול לאי ג'ג'ו ובחזרה לסיאול.
 • במהלך הטיול ישולבו "מגוון הפתעות תרבותיות".

טל"ח                                                                                                                                         

 

תנאים ומחירים

מחיר הטיול:

מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי הינו 5640$ (המחיר כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 254$ למטייל).

הערות:

 • לנרשמים עד ה-19 ביוני 2019 תינתן הנחת רישום מוקדם בסך 110$ למטייל.
 • למטיילים ותיקים של "יפן חוויה אחרת" תינתן הנחת הרשמה בסך 30$ למטייל.
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה. עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה.
 • תוספת ליחיד בחדר - סך של 880 למטייל.
 • זיכוי עבור כרטיס הטיסה למטיילים שטסים באופן עצמאי - סך של 1190$ למטייל (הזיכוי כולל את עלות מיסי נמל ודלק בחברת קוריאן אייר, בסך 254$ למטייל).
 • Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את מחיר הטיול אם יחולו שינויים במחירי שירותי הקרקע או במחירי הטיסות, גם אם המטייל שילם תשלום חלקי או מלא.

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות ישירות בחברת קוריאן אייר – ישראל-קוריאה-ישראל
 • טיסות פנימיות –סיאול -האי ג'ג'ו-סיאול
 • 15 ימי טיול
 • טיול בקבוצה קטנה - עד 25-24 מטיילים
 • 13 לילות בבתי מלון מערביים מודרניים, שווה ערך ל-4* ו 5*(בקוריאה אין דירוג כוכבים)
 • תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד ונסיעות משלימות באמצעי תחבורה מגוונים (תחתית / מוניות / רכבלים ועוד)
 • הדרכה:
 • איתמר סופר - מומחה בתרבות קוריאה, מתגורר בקוריאה שנים רבות, חי ונושם את ההוויה הקוריאנית מדי יום. נשוי לקוריאנית ודובר את השפה המקומית.
 • ד"ר אלון לבקוביץ - מרצה בחוג ליחסים בינלאומיים ולימודי אסיה באוניברסיטה העברית ובמסלול אסיה באוניברסיטת בר-אילן, עמית מחקר במכון בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים. מומחה בפוליטיקה, בכלכלה ובמדיניות החוץ והביטחון של קוריאה.
 • 13 ארוחות בוקר
 • 13 ארוחות ערב
 • כניסות לכל האתרים
 • מגוון פעילויות וחוויות ייחודיות - הסמינר משופע בפעילויות חווייתיות, כמו פסטיבלי פריחה, הופעת פולקלור, מפגשים תרבותיים, סדנת ייצור נייר ועוד.
 • אסופת מאמרים ייחודית - "מסע מרתק בארץ השחר השלו" - תוענק לכל מטייל
 • מכשירי שמע

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל"
 • ביטוח רפואי ומטען
 • חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית
 • הוצאות בעלות אופי אישי

אופן רישום ותנאי התשלום:

 • להבטחת מקום בסמינר יש להרשם אצל עופר דנון: 
 • טלפון 054-4734897, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • תנאי תשלום: ניתן לשלם בכל אמצעי התשלום המקובלים, לרבות כרטיסי אשראי. להלן תנאי התשלום לסמינר:
 • מקדמה בסך 2,000 ₪ למטייל תשולם במעמד ההרשמה לסמינר.
 • יתרת התשלום למחיר הסמינר תועבר עד 6 לאוגוסט 2019
 • התשלומים יבוצעו לפי שער דולר העברות והמחאות גבוה ביום התשלום.
 • ניתן לשלם את יתרת התשלום ב-3 תשלומים דולריים או שקליים שווים בכרטיס אשראי, ללא ריבית והצמדה. אם החיוב דולרי, כל תשלום יתורגם לערכו השקלי ביום החיוב של הלקוח.
 • התשלומים יבוצעו אצל מאיה מור מ'דיזנהאוז רמת השרון', שאחראית מטעמנו על גביית התשלום*. מאיה תשמח לענות לכל שאלה בנושא תשלומים וטיסות. ניתן ליצור עמה קשר בטלפון ישיר:

 03-548-8183 בימים א-ה, בשעות 09:00–15:30. 

 • מטיילים שיבחרו לשלם במזומן (בשקלים או בדולרים) - ניתן לבצע את התשלום בכל סניפי דיזנהאוז ברחבי הארץ. יש לפנות למאיה לפני התשלום והיא תנחה אתכם כיצד לבצעו.
 • ניתן גם לשלם בהמחאה אחת במזומן (לא ניתן לשלם בתשלומים במספר המחאות).
 • משתתפים שיבחרו לבצע העברה בנקאית, להלן פרטי הבנק והחשבון:
  • הבנק הבינלאומי הראשון, סניף צמרות הרצליה 064, חשבון מספר 409-098000
  • עבור דיזנהאוז - רמת השרון
  • הערה: אנא ציינו בהעברה "עבור סמינר מטייל ספטמבר 2018 לקוריאה"

תנאי דמי ביטול:

 • עד 31 ימי עבודה לפני יציאת הטיול – ייגבו 500 ₪ דמי ביטול.
 • מ-31 ימים ועד 20 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 35% ממחיר הטיול לאדם.
 • מ-19 ימים ועד 14 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 55% ממחיר הטיול לאדם.
 • מ-13 ימים ועד 7 ימי עבודה לפני יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול בסך 70% ממחיר הטיול לאדם.
 • מ-6 ימי עבודה לפני יציאת הטיול, או במהלך הטיול, ייגבו דמי ביטול מלאים.

במועד בו יבטל מטייל את השתתפותו בטיול לאחר ההרשמה, יחויב המטייל (בנוסף על דמי הביטול המצוינים לעיל) בעלות ביטול מרכיבי התעופה (טיסות בינלאומיות ו/או טיסות פנים, כמתחייב בחוקי הביטול של חברת התעופה).

הודעה על ביטול יש למסור ל-Explore Korea בכתב במייל לעופר דנון This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הגדרת "ימים" או "ימי עבודה" - ימי עבודה הם הימים א' עד ה' - להוציא חג או ערב חג.

* על אף האמור לעיל, מרגע הודעת הביטול, Explore Korea תעשה כל מאמץ למזער את הנזק הכספי ותפעל כמיטב יכולתה מול כל הגורמים הרלוונטיים.    

כללי / תקנון:

 • הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס אינה נמצאת בשליטתנו (ככלל ברוב חברות התעופה לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס, להבדיל מהזמנות אישיות).
 • בקוריאה אין דירוג "כוכבים" רשמי ומפורסם לבתי מלון בדומה למדינות אחרות בעולם. כדי לתת למטיילים מדד על איכות בתי המלון בהם אנו משתכנים אנו משווים אותם לתקינה המקובלת באירופה (HOTREC- EHQ).
 • החדרים בקוריאה לרוב קטנים מהמקובל במערב. כדי שנוכל ליהנות ממרחב אישי גדול יותר, החדרים המוזמנים על ידינו הינם מסוג Double Bed – DB (מיטה אחת גדולה), Non-Smoking. למטיילים החולקים חדר יוזמן חדר מסוג Twin (שתי מיטות נפרדות), Non-Smoking.   
 • אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 • מטיילים הבוחרים לחרוג ממסגרת הטיסה הקבוצתית בתאריך היציאה, החזרה או ביעד ההגעה או החזרה, בן שטסים באותה חברה תעופה או בחברת תעופה אחרת, יהיו חייבים להודיע על כך ל Explore Korea  90 יום לפני מועד היציאה לטיול. המטיילים יזוכו בעלות הטיסה המופיעה במסמך זה. במקרים שבהם טיסות הפנים כלולות בעסקה הקשורה בטיסה הבינ"ל, יחויבו המטיילים בעלות טיסות הפנים במחיר מלא ונפרד. המטיילים יהיו אחראים להגיע באופן עצמאי ועל חשבונם משדה התעופה למלון ובחזרה לשדה.  

ביטול כרטיס טיסה לפני היציאה לטיול יחייב את המטייל בסכום דמי הביטול כפי שחויב על ידי חברת התעופה (כולל טיסות פנימיות).

 • לפני הטיול יערך מפגש קבוצה. במפגש תינתן הרצאת מבוא על יעד הטיול, סקירה כללית על מסלול הטיול, הכרות עם חברי הקבוצה ומעבר על כל הפרטים הטכניים הקשורים להתנהלות הטיול. אנו ממליצים מאד להשתתף במפגש הקבוצה,
 • בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה לטיול פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. לידיעתכם, בסוכנויות ביטוח רבות ניתן כיום לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל המאפשרת ביטוח 90 יום מראש ויותר.
 • Explore Korea תהיה רשאית להודיע על ביטול טיול, מלא או חלקי, אף בהתראה קצרה ביותר, אם לפי שיקול דעתנו הבלעדי והמוחלט לא ניתן לבצעו או שנוצרה מניעה או סכנה בביצועו, בנסיבות שאינן תלויות בנו, לרבות בשל שביתות, התרעות, הנחיות של רשויות מוסמכות, מגפות, פגעי טבע, מצבי מלחמה וחירום וכיו"ב (מצבי כוח עליון). בכל מקרה כאמור, אנו לא נהיה אחראים לכל נזק, ישיר או עקיף, או לאי נעימות עקב הביטול המלא או החלקי. במקרה של ביטול מלא כאמור, יוחזרו למטייל הכספים ששולמו לחברה בפועל, בשקלים, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר.

אם יבוטל הטיול באופן חלקי, יוחזרו למטייל התשלומים בעבור שירותי הקרקע אשר לא ניצל בלבד, בקיזוז אלו אשר החברה לא תקבל בעבורם החזר. בכל מקרה שבו מטייל יחליט לבטל את יציאתו לטיול, לרבות בגין הסיבות דלעיל, יחולו לגביו ההוראות המפורטות בתקנון בנוגע לאפשרות ביטול.

* על אף האמור לעיל, מרגע הודעת הביטול, Explore Korea תעשה כל מאמץ למזער את הנזק הכספי ותפעל כמיטב יכולתה מול כל הגורמים הרלוונטיים.   

 • Explore Korea לא תהיה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, לגוף או לרכוש, שייגרם למטייל במהלך הטיול או עקב ביטולו או שינויים בו, מכל סיבה שהיא, לרבות בגין תאונה, גנבה, אובדן של כבודה או מסמכים, או הוצאות שיהיה על המטייל להוציא בגינם. אם הוציאה החברה הוצאה כלשהי בעבור המטייל, יהא המטייל חייב בהשבה מלאה שלה לחברה. המטייל מתחייב לרכוש בעצמו ובעבורו ביטוח מלא ומתאים לגוף ולרכוש, בלא זכות שיבוב כלפי החברה או מי מטעמה.
 • Explore Korea שומרת לעצמה את הזכות לדחות בקשה להרשמה ו/או לסרב לשתף כל אדם אשר לדעתה עלול להפריע למהלכו התקין של הטיול, ללא כל צורך לנמק את עמדתה בנידון. החברה שומרת לעצמה את הזכות להפסיק השתתפותו של מטייל אשר התנהגותו ו/או מצב בריאותו מונעים המשך השתתפותו בטיול/או פוגעים או עלולים לפגוע במטייל עצמו, במדריך או במשתתפים אחרים, והכל על פי שיקול דעתו הבלעדי והמוחלט של המדריך בטיול. במקרה של הפסקת השתתפות כאמור, לא יוחזרו למטייל הכספים אשר נגבו על הטיול אלא אם החברה תקבל החזר בעבור אותו חלק יחסי שלא נוצל.

*  כל הכתוב לעיל מתייחס לגברים ולנשים כאחד. טל"ח.

*  'דיזנהאוז רמת השרון' הינה קבלן של Explore Korea ואיננה אחראית לקביעת מחיר הטיול ולמדיניות התשלומים של המטיילים. 

גלרית תמונות

1111
1212
1313
1414
1515
1616
1717
1818
1919
2020
2121
11
22
33
44
55
66
77
88
99
1010

 

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze