לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

טיול תרבות לפירנצה בדגש על אומנות

 • יציאה בתאריכים: 19.11.18 - 13.11.18
 • משך הטיול: 6 ימים

טיול תרבות לפירנצה בדגש על אומנות

 • יציאה בתאריכים: 19.11.18 - 13.11.18
 • משך הטיול: 6 ימים

מסלול הטיול

 

AvivLior

ליאור אביב - דוקטורנט לתולדות האמנות, היסטוריון אמנות, מרצה ומדריך מוסמך ומורשה בפירנצה בה הוא שוהה זה למעלה מעשור.

 

 

 

 

 

פירנצה, ערש תרבות הרנסנס ובירת טוסקנה, הינה עיר בעלת מורשת תרבותית מפוארת שראשיתה לפני אלפיים שנה. מעיר שאיכלסה תחילה כעשרת אלפים איש, הלכה פירנצה והידרדרה, עם דעיכת האימפריה הרומית, לעיר המונה במאה החמישית לספירה כאלפיים תושבים בלבד. מאז הצליחה פירנצה למצוא, לכבוש ולרכוש את דרכה חזרה לצמרת עד שהפכה לאחת הערים החשובות ביותר באירופה של ימי הביניים המאוחרים. לאחר מכן, הרנסנס האיטלקי התחיל בה וממנה גלש וחלחל לכל רחבי אירופה ואז לעולם כולו, ושכיות החמדה שנוצרו בה הינן עדיין מקור הערצה אליו נשואות העיניים מכל רחבי העולם. פירנצה, על פניה הרבות, מספקת חוויה הפועלת על חושים רבים בו זמנית, ואנחנו ביחד, ניחשף לפחות לחלק מאלה. בין המוזיאונים בעלי השמות העולמיים, דרך הכנסיות המרהיבות ועד לסמטאות הקסומות, ניתן לעיר לעטוף ולרגש אותנו במה שמציעה, ברוב חן ובאדיבות.

 

מלון מילו (Hotel Milù) מתגאה במיקומו שבמרכז ההיסטורי של פירנצה (Firenze), ונמצא במרחק של  כ- 400 מ' בלבד מגלריית אופיצי (Uffizi) ומפונטה וקיו (Ponte Vecchio). בקומה האחרונה נמצאת טרסת גג עם מבט לעיר. המלון שוכן בבניין אלגנטי מהמאה ה- 14, ומציע שילוב של עיצוב קלאסי ומתקנים מודרניים. החדרים מרווחים וממוזגים, וכוללים טלוויזיה חכמה, גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי ומכונת קפה אספרסו. המלון בכלל וגרם המדרגות בפרט, משמשים כגלריית אמנות חיה בה מוצגות יצירות אמנות (Contemporary Art) תוך פירוט שם האמן שאחראי לה ושם היצירה. עיצוב המלון מינימליסטי ומודרני מאוד, ומשחק בין העולם הישן לחדש - פירנצה הקלאסית עם היצירות הקלאסיות אל מול היצירות המודרניות במלון.

 

 

תכנית הסמינר:

יום 1, יום ג' 13.11.18 ת"א - פירנצה

444

נטוס בשעות הבוקר לפירנצה דרך פרנקפורט. פירנצה, בירת חבל טוסקנה, נחשבת לערש תרבות הרנסנס. בעיר, שנשלטה על ידי בני משפחת מדיצ'י במשך מאות שנים, פעלו גדולי אמני הרנסנס, ובהם בוטיצ'לי, לאונרדו דה וינצ'י, מיכלאנג'לו ורפאל. הביקור בעיר הוא חגיגה אמיתית לכל אוהבי האמנות והאסתטיקה בכלל - מוזיאונים שמציגים יצירות מופת מהחשובות בעולם, רחובות ימי ביניימיים מרוצפי אבן, גשרים עתיקים, כנסיות וכיכרות מקסימות. עם הגעתנו, ניסע לבית המלון להתארגנות, ולאחר מנוחה קלה נצא עם ליאור אביב לסיור חוצות רגלי להיכרות ראשונית עם העיר.

 
 יום 2, יום ד' 14.11.18 ברג'לו - סנטה קרוצ'ה - פאלאצו וקיו

2

לאחר ארוחת הבוקר נתכנס לשמוע את הרצאתו של ליאור אביב - "הקדמה לתולדות האמנות לפי תקופות". לאחר מכן נצא לביקור באחד מהמוזיאונים החשובים ביותר בעולם לפיסול מתקופת הרנסנס והמנייריזם, ברג'לו (Museo Nazionale del Bargello), המכיל בין השאר פסלים של דונטלו(Donatello)  ומיכלאנג'לו (Michelangelo). אחרי הפסקת צהריים נמשיך לביקור בבזיליקת סנטה קרוצ'ה (Basilica di Santa Croce), הנחשבת לכנסייה הפרנציסקנית הגדולה באירופה ובחזיתה סימן המעורר תמיהה בקרב בני העם היהודי. כנסייה זו, שבנייתה החלה בשנת 1294, ידועה גם בזכות החשובים שקבורים בה, ביניהם מיכלאנג'לו, גלילאו גלילאי, המלחין רוסיני ועוד. מכאן נגיע לארמון הישן - פאלאצו וקיו (Palazzo Vecchio) המשמש היום כבית העיריה ומוזיאון. הארמון שבנייתו החלה בשלהי תקופת ימי הביניים כולל ציורי קיר ופיסול מתקופת הרנסנס והמנייריזם והיווה מאז ועד היום המרכז השלטוני אזרחי של העיר.

 

יום 3, יום ה' 15.11.18 מנזר סן מרקו - גלריית האקדמייה - כנסיית סנטה מריה נובלה

4

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במנזר סן מרקו (Convento di San Marco). מקום זה נחשב לפנינה אמנותית גם בזכות הפרסקאות מהמאה ה- 15 של פרא אנג'ליקו (Fra Angelico), המעטרים את תאי הנזירים. נבקר בגלריית האקדמיה (Galleria dell'Accademia) הידועה, בראש ובראשונה בזכות פסל "דוד" המקורי של מיכלאנג'לו, שהועבר אליה בשנת 1873, ולאחריו פסליו הבלתי גמורים. לאחר ארוחת הצהריים, נמשיך לעבר הכנסייה הדומניקנית סנטה מריה נובלה (Santa Maria Novella), שבנייתה החלה בשלהי המאה ה- 13. לימים מיכלאנג'לו יכנה אותה La Mia Sposa, היינו "הכלה שלי", ככל הנראה לאור העובדה שבהיותו נער לקח חלק בציור אחת מהקפלות החשובות והמרהיבות שבה.

 

 

 

יום 4, יום ו' 16.11.18 פאלאצו דבנצטי - אופיצי

5

 לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בפאלאצו דבנצטי (Palazzo Davanzati), מבנה יפהפה מהמאה ה- 14 אשר שימש כבית מגורים פרטי של משפחה שהייתה ואיננה עוד, הבית נשאר כעד לחיים שהיו שם פעם ואופיים. במבנה זה ננסה עד כמה שניתן להבין ממרומי המאה ה- 21 את התנהלות החיים באותה עת לרבות מעמד האישה. לאחר מכן נצא לביקור בגלריית האופיצי (Uffizi), בו מוצגות יצירות של מיטב אמני הרנסנס האיטלקי: בוטיצ'לי (Botticelli), לאונרדו דה וינצ'י (Leonardo da Vinci), מיכלאנג'לו (Michelangelo), רפאל (Raffaello), טיציאן (Tiziano) ועוד רבים וטובים אחרים. נשמע על האמנים ונכיר את יצירותיהם, תוך התמקדות בשכלול וחידוד כלים שונים לקריאת יצירות אמנות. כדי לכבד את המגבלה של כמות המשתתפים, נפצל את הקבוצה ל- 2 תתי קבוצות. קבוצה אחת תסייר באופיצי בהדרכת ליאור והקבוצה השנייה במקביל תקיים פעילות הכוללת שאלות מנחות אל מול יצירות אמנות שונות. דרך השאלות, תתבקש כל קבוצה לנתח ולהעלות משמעויות אודות היצירות הנדונות. לאחר ארוחת הצהריים, הקבוצות תתחלפנה כך שכל מטייל ייהנה גם מסיור באופיצי וגם מהפעילות המרתקת. הטיעונים והמסקנות יידונו בעת המפגש של 2 הקבוצות יחד.

 

 

 יום 5, יום שבת 17.11.18 קפלה מדיצ'אה - כנסיית סן לורנצו

6

נתחיל את יומנו בפירנצה בביקור בקפלה מדיצ'אה (Cappelle Medicee), בהן נראה את קבריהם של בני המשפחה ואת עבודות הפיסול המרהיבות של מיכלאנג'לו. נמשיך לבזיליקת סן לורנצו (Basilica di San Lorenzo), אותה התכוונו בני משפחת מדיצ'י להפוך לכנסייתם המשפחתית. בנייתה החלה בשנת 1419 וחזיתה, למרות שתוכננה על ידי מיכלאנג'לו, מעולם לא נבנתה. לאחר ארוחת הצהריים, נצא לביקור בצידו השני של הנהר, הנקרא אולטר'ארנו ((Oltr'arno. כאן נבקר בקפלה ברנקצ'י (Brancacci Chapel) המכונה גם לעיתים הקפלה הסיסטינית של המאה ה- 15". בית תפילה זה קטן ומעוטר בשלל ציורי קיר (פרסקאות) של מאזולינו, מאזאצ'יו ופיליפינו ליפי, המתאר סיפורים מן התנ"ך והברית החדשה. משם נמשיך לביקור בכנסייה האוגוסטינית סנטו ספיריטו (Chiesa di Santo Spirito), שבנייתה החלה בשנת 1444.

 

 

 

יום 6, יום א', 18.11.18 מוזיאון הדואומו - וחזרה לארץ

7

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במוזיאון של הדואומו המאכלס יצירות שהובאו לשם מהדואומו עצמו, בית הטבילה ומגדל הפעמונים. המוזיאון המחודש, שהוא לכשעצמו יצירת אמנות, מכיל יצירות חשובות ומרהיבות לרבות 'דלתות גן העדן' המקוריות של גיברטי (Ghiberti), מריה מגדלנה של דונטלו (Donatello) ו'הפייטה הפיורנטינית' של מיכלאנג'לו (Michelangelo). בשעות אחר הצהריים נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו ארצה וננחת בארץ לפנות בוקר של יום המחרת, 19.11.18.

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הטיול מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
 2. יש לקחת בחשבון שהסיורים בפירנצה רובם ככולם רגליים. המעוניינים יוכלו להזמין מונית על חשבונם במקרה הצורך. הליכה ברגל ברחובות פירנצה מומלצת לא רק מטעמי נוחות, אלא גם משום שזו הדרך הנעימה ביותר לחוות את העיר. סמטאות האבן הצרות והכיכרות הציוריות מלאות קסם בכל שעות היום, ותוך כדי הליכה בהם נדמה כי אפשר להבין ולו במעט כיצד סיפקו בזמנו השראה לאישים כגון דנטה, מיכלאנג'לו, גלילאו ורבים אחרים.
 3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
 4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה (בכפוף לסעיף הקודם). נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 5. בחירת מושב רגיל במחלקת תיירים כרוכה בעלות של 60 אירו לנוסע (כולל כל 4 קטעי הטיסה: הלוך ת"א-פרנקפורט, פרנקפורט-פירנצה וחזור פירנצה-ציריך, ציריך ת"א). מושבים אלו נוכל לאשר רק לאחר כרטוס הקבוצה כולה ועל בסיס מקום פנוי. ניתן גם להמתין עד 24 שעות לפני ההמראה ולבחור הושבה ללא עלות.
 1. ניתן לקבל זיכוי על הטיסות ולהזמינן עצמאית.
 2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבטיה).
 3. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 12.07.18: הנחה בסך 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה.
 4. הטבה לנרשמים בין 13-31.07.18: 40 אירו הנחה ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

                                                                                                                        

אצלנו זה אחרת

 

טיול תרבות בסרי לנקה שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית במפגש עם נופים ותרבויות רק ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר! מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:רק ב"קשרי תרבות תבל" שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית, במפגש מרתק עם פירנצה, בדרך שלא הכרתם:

 

 • מפגש הכנה מיוחד לפני היציאה לטיול
 • אתרי התיירות ריקים כמעט מתיירים, החום חלף ועדיין לא קר מאוד
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים בזכות היסטוריון של אמנות ומרצה לתולדות האמנות המתגורר בפירנצה
 • שכיות החמדה של פירנצה - אוספים נדירים של גדולי הציירים והפסלים אשר צמחו ויצרו באיטליה והיכרות עם חייהם ומורשתם 
 • לינה במלון בוטיק מרכזי אחד, ברמת ארבעה כוכבים, המציע יחס אישי לכל אורח: www.hotelmilu.com
 • במלון חדרי סופריור ודלקס, ניתן לשדרג בתוספת מחיר (ראו נא בסעיף: "המחיר לא כולל")
 • כרטיס פירנצה קארד הכולל כניסות למוזיאונים רבים בשווי 85 אירו לאדם
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכול כלול במחיר
 • אין זמן חופשי במהלך הטיול - הימים מלאים בתוכנית הטיול עד תומם
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • תמורה מלאה לכספך! ולא פחות חשוב - כל היתרונות במחיר אטרקטיבי
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 12.07.2018: הנחה בסך 75 אירו למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
 • טל"ח

תנאים ומחירים

 

מחיר הסמינר:  

 1795 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-30 מטיילים
1995 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 12.07.18 : 75 אירו הנחה לנוסע, 10 תשלומים
הנחה לנרשמים בין 13-31.07.18: 40 אירו הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים.
למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו אחרי 1.1.15 -
הנחה נוספת בסך 25 אירו לנוסע מתמיד, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

 

המחיר כולל:

 • טיסה: הלוך עם לופטהנזה לפרנקפורט וחזור עם סוויס מציריך
 • לינה: בית מלון מרכזי ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: לינה על בסיס ארוחת בוקר
 • תחבורה: מיניוואנים אל/מ שדה התעופה
  (מרבית האתרים בפירנצה נמצאים במרחק הליכה מהמלון הממוקם במרכז העיר)
 • הדרכה: מדריך מצוות קשרי תרבות תבל, מומחה
  להיסטוריה ואמנות ומלווה ארגוני
  - מפגש קבוצה מקיף בארץ
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - תשר לנותני שרות מקומיים
  - מיסי לינה עירוניים
  - לנרשמים עד 12.07.18: 75 אירו הנחה,
  10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  - 40 אירו הנחה ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה לנרשמים בין 13-31.07.18
 • לנרשמים עד 7.06.18: הנחה של 75 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול VIP, מאיץ תורים, בשדה התעופה.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת ליחיד בחדר בסך 529€ 
 • המחיר מוגבל ל- 2 חדרי סינגל, הבאים - תוספת 795 €
 • ניתן לשדרג לחדר דלקס בתוספת מחיר של 65 € לאדם
 • ניתן לשדרג לחדר דלקס עם מרפסת בתוספת של 90 € לאדם
 • מיסי נמל, בטחון ודלק כפי שיקבע בסמוך ליציאה ע"י חברת התעופה (נכון ל- 20.06.2018: כ- 176 אירו)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו'
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל, הדלק והביטחון, החל מ- 20.06.2018.
 •  **ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 € סה"כ למטייל ליום)
 • לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו ממליצים לנסות ולמצוא שותף/ה לחדר

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:    

הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038, או במשרדי קשרי תרבות תבל.  טל':  072-2-11-68-88, פקס: 09-7428885, מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה) אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 45% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 65% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 7- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 85% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.      יציאת הסמינר מותנית במינימום 20 משתתפים.                    טל"ח

** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום.

     יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה.

אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם  פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה מאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל וגם לאחר החזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.    

הערות:

 1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים  ושרותי התיירות השונים בארץ היעד
 2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.  טל"ח

גלרית תמונות

1
2
3
4
5
6
7
l

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze