לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

ונציה במסכה - קרנבל של כל החושים

 • יציאה בתאריכים: 26.02.19 - 22.02.19
 • משך הטיול: 5 ימים

ונציה במסכה - קרנבל של כל החושים

 • יציאה בתאריכים: 26.02.19 - 22.02.19
 • משך הטיול: 5 ימים

מסלול הטיול

 

Ran

רן שהם - אדריכל פעיל ומדריך טיולים ותיק, מרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.

 

 

 

 

 

 

 

omernew

עמר בן זאב - מנכ"ל קשרי תרבות תבל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"מכל המקומות הנפלאים בהם היה הקרנבל השנה, בריקוד, בשיר, בסרנדה, נשף ובסוד ותחפושות, ומסתורין, וחיקויים ועוד. עכשיו הזמן לומר, ובגדול כי הנשף בוונציה לקח מכול. וברגע זה, בו אני כותב העלילה, העיר שנולדה מן המים הייתה בשיא התהילה (ציטוט של לורד ביירון 1817).

ונציה זו, העיר השלווה שנולדה מן המים, היא עיר של קיצוניות: עיר תעלות שלווה וכרך סואן. עיר נידחת באמצע הלגונה, ומרכז תרבותי ומסחר קוסמופוליטי. עיר מתפוררת ומרכז תיירותי. עיר דתית ועמוסה בכנסיות ומנזרים ועיר הדקדנס והקרנבל.

סודותיה של ונציה והקרנבל משלב דת ופריצות. היסטוריה וחדשנות. מתגלים אט אט בטיול זה. העיר הופכת במשך הקרנבל למחזה רב חושי העולה מן ההיסטוריה ומחזק עוד יותר את אופייה המסתורי של העיר, המפסיקה למשך כמה ימים להיות עיר מוזיאון והופכת למקום חי וסוער.

בטיול זה נחווה את הקרנבל, מן הכיכר הגדולה והאירועים הגדולים ועד לאינטימיות של דמויות מחופשות ברחבי העיר. וכמובן, השהות בוונציה כמה ימים ברציפות יוצרת היכרות מעמיקה ומהנה עם עיר זו על עושרה ההיסטורי והאמנותי. נבקר בכל האתרים החשובים והמוכרים ונתעמק גם בפנינים הנפלאות של העיר אליהן מגיעים רק בסיורי עומק. זו הזדמנות נהדרת לגלות את סודותיה של אחת הערים המרתקות בעולם, בזמן המרתק ביותר במהלך השנה.

 

 

תכנית הסמינר:

יום 1, יום ו', 22.02.2019  תל אביב - ונציה

1

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לרומא, ממנה נמשיך אל ונציה. לאחר התרעננות קצרה במלון, נצא לסיור היכרות ראשון עם עיר התעלות הקסומה בעולם, עיר שבנויה כולה על תעלות מים. ונציה, עיר הולדתם של המאהב הגדול קזנובה ושל הנוסע הגדול מרקו פולו, שוכנת על 118 איים שפזורים ברחבי הלגונה. נשוטט בסמטאותיה ונתרשם משלל בנייניה וארמונותיה של העיר, כולל המקומות המפורסמים והחשובים ביותר בה. בשעות אחר הצהריים נגיע אל סביבת כיכר סן מרקו (Piazza San Marco), בה ננסה לחוש ולהבין את אווירת הקרנבל. הכיכר המרכזית של העיר והיחידה הנושאת את השם "כיכר", Piazza (הכיכרות האחרות בעיר נקראות קאמפו, Campo), מפורסמת בהמוני היונים המשוטטות ומעופפות מעליה ובשלל מבנים מרשימים: בזיליקת סן מרקו, קתדרלה מרשימה מהמאה ה- 9; מגדל הפעמונים של בזיליקת סן מרקו; ארמון הדוג'ה; גשר האנחות ועוד.

ונציה - בירת מחוז ונטו שבצפון-מזרח איטליה. העיר שוכנת מצפון לשפך הנהר פוֹ.

 יום 2, יום שבת, 23.02.2019 ארמון הדוג'ים - כנסיית סן מרקו והכיכר

2

הבוקר נערוך ביקור בלתי נשכח במרכז ונציה, בארמון הדוג'ים (Palazzo dei Dogi), השתקפות העושר והעוצמה של הרפובליקה הוונציאנית. נסייר בבניין מדהים זה על אגפיו השונים, בהם ידמה לנו כי הזמן קפא מלכת. נמשיך לביקור בכנסייה המפורסמת ביותר בעיר, כנסיית סן מרקו (Basilica di  San Marco), נתרשם ונבין את אדריכלות הבזיליקה המיוחדת ונשקיף אל הכיכר וקומפלקס הבניינים המרשים המשקף היבטים שונים מההיסטוריה והתרבות של העיר. נתכנס למרכז החגיגות ומופעי הרחוב, נראה תחפושות בשלל צבעים, דמויות מהעבר ומההווה, והכל באווירת קרנבלים בלתי נשכחת. היום גם נחווה כמה מהאירועים המסורתיים והססגוניים ביותר של הקרנבל. נשוב עם מצלמותינו לכיכר סן מרקו ההיסטורית, הלב הפועם של חיי העיר. נבקר בכיכר בה מתקיימים האירועים הציבוריים האזרחיים, הדתיים והבידוריים של העיר ונשתלב באירועים המרהיבים של הקרנבל המתרחשים בכיכר.

פיאצה סן מרקו - היא הלב של ונציה. כל הטקסים והאירועים החשובים התרחשו בכיכר זו. הכינוי המפורסם ביותר של הכיכר ניתן לה על ידי הסופר ואיש הרוח גתה שהכריז: "זה הסלון של אירופה".

 

 

 יום 3, יום א',  24.02.2019 סנטה מריה דלה סלוטה - "מעוף המלאך" ומוזיאון האקדמיה

3

המעוניינים ומשכימי קום מוזמנים לצאת אל התאורה והאווירה המיוחדת של העיר המתעוררת, לצלם ולהתרשם מערפילי הבוקר המתפזרים מעל הכיכר עם שחר והסמטאות באור ראשון... זוהי חוויה ייחודית להתבוננות על כל המחופשים היוצאים עם שחר לדגמן את מיטב התחפושות, על רקע קו המים. נחזור אל המלון ולאחר ארוחת הבוקר, נצא לכנסיית סנטה מריה דלה סלוטה (Basilica di Santa Maria della Salute). הכנסייה המעוטרת כיפות מרשימות ניצבת במלוא עוצמתה, בקצה חצי האי, בפתחה של התעלה הגדולה, הקנאלה גרנדה (Canale Grande). זהו המונומנט הנלכד בעינו של כל צלם הנכנס לעיר מכיוון כיכר סן מרקו. נצא לכיכר העמוסה לראות את טקס "מעוף המלאך", אחת מהמסורות הוותיקות של הקרנבל, בו משתלשלת דמות מחופשת ממרומי מגדל הפעמונים אל הבמה שבכיכר.

בצהריים נבקר במקדש האמנות המרשים של ונציה, גלריה של האקדמיה (Galleria del'Accademia), בה נמצאים יצירות מופת של מיטב ציירי ונציה בתקופת הרנסנס המוקדם (ונציאנו), הרנסנס (בליני, טיציאן, ג'ורג'ונה) והרנסנס המאוחר או המנייריזם (טינטורטו למשל). הציור הוונציאני חווה את מהפיכת הציור בשמן, וניזון מפיגמנטים יקרים המובאים בחלקם ממרחקים. צבעוניות ורטט אור-צל, חושניות ואווירה שורים על הציורים, בניגוד לפירנצה או רומא של אותם הימים, שם ה"דיזניו" - הרישום, התכנון, המבנה של הקומפוזיציה עמדו בראש סדר העדיפויות.

המרכז ההיסטורי של ונציה בנוי על 118 איים, המקושרים ביניהם בכ- 400 גשרים. בין האיים עוברות כ- 170 תעלות מים, שהשייט בהן הוא אופן התחבורה היחיד בעיר.

 

 

 יום 4, יום ב', 25.02.2019 האי טורצ'לו - האי בוראנו - בזיליקה די סן ג'יורג'יו מג'ורה

4

ביקור בוונציה אינו שלם ללא קפיצה לאחד או יותר מהאיים המקיפים אותה. לאחר ארוחת הבוקר, נשוט לאי הקטן טורצ'לו (Torcello), שם נבקר בקתדרלה עתיקה ומרשימה, סנטה מריה אסונטה (Chiesa di Santa Maria Asunta), שנוסדה עוד במאה ה- 7 לספירה והורחבה ושוחזרה במאה ה- 11. לאחר הביקור נשוט לאי בוראנו (Burano), ארכיפלג זעיר המורכב מארבעה איים המחוברים ביניהם באמצעות גשרים. ייצור התחרה באי החל עוד במאה ה- 16, ופרח במיוחד בסוף המאה ה- 19. באי בתים צבעוניים וססגוניים בשלל גוונים עזים, המשווים לו מראה ציורי שובה לב. את השייט נסיים באי המשקיף על כיכר סן מרקו. לקראת שקיעה נבקר בכנסייה המדהימה שתכנן האדריכל האיטלקי הגאון אנדריאה פאלאדיו (Andrea Palladio), בזיליקה די סן ג'יורג'יו מג'ורה (Basilica di San Giorgio Maggiore). אם מזג האוויר יאפשר, נעלה לתצפית בלתי נשכחת ממרומי מגדל הפעמונים.

בוונציה כ- 63,000 תושבים, וברחבי המטרופולין כ- 200,000 תושבים.

 

 

 

 יום 5, יום ג', 26.02.2019  כנסיות ואמנות

5

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחת מהכנסיות החשובות והיפות בוונציה - סנטה מריה גלוריוזה די פרארי (Santa Maria Gloriosa di Frari). לאחר מכן נמשיך לביקור במוסד הוונציאני ששימש שנים כמרכז תמיכה חברתי וכלכלי, והוקדש לאחד מהקדושים הנוצרים החשובים - הסקואולה גראנדה די סן רוקו (Scuola Grande di San Rocco). המקום מכונה גם "הקאפלה הסיסטינית של ונציה", בגלל ציוריו המדהימים של הגאון הוונציאני טינטורטו (Tintoretto).  נמשיך לביקור מיוחד במוזיאון  קורר  (Museo Correr) המתאר את ההיסטוריה של ונציה ובו נוכל לראות מגוון תמונות של עיר התעלות, כלי נשק עתיקים ומסמכים המתעדים את שלבי בנייתה והתפתחותה של ונציה. בשעות אחר הצהריים נחזור למלוננו לאסוף את המזוודות, ונצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לתל אביב דרך רומא. בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת (יום רביעי, 27.02.19) ננחת בתל אביב. 

הסקואולה די סן רוקו היא בניין לאמנות, מהעתיקים בעולם כולו, שהוקמה בשנת 1478 ע"י קבוצת ונציאנים עשירים ומשמרת מספר יצירות אמנות נדירות בניהם של טינטורטו.

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של המדריך ו/או מנהל הסמינר בלבד.
 2. בית המלון מאוד מרכזי אך חדריו קטנים (כמו בבתי מלון הנמצאים במרכזי הערים באירופה).
 3. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 4. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, להבדיל מהזמנות אישיות, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
 5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב מוקדם ככל האפשר, ואנו מעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה והקצאת החדרים במלון שהיא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את מקומות הישיבה שביקשתם.
 6. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 7. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות ותחנונים של מטיילים, שבחוסר אחריות לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד הכספי עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם חזרה.
 8. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 9. חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש שאינן מוחזרות. בתקופות שיא, כדוגמת הקרנבל בוונציה, הדרישות אף מחמירות יותר וכך גם תנאי הביטול. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - במידה והינכם מעוניינים להשתתף בסמינר זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותהנו גם מההטבות לרישום מוקדם.
 10. הטבות רישום מוקדם מיוחדות למהירי החלטה הנרשמים עד 25.10.2018: הנחה בסך 75 אירו ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

טל"ח

                                                                                                                        

אצלנו זה אחרת

 

קרנבל המסכות בוונציה

שילוב של חוויה רגשית ומעשירה, מפגש ייחודי, ויזואלי ואינטלקטואלי עם ונציה, אתריה ותרבותה! 

רק ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

 

מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 •  אירוח בבית מלון BONVECCHIATI בדרגת *4 במרכז ונציה, בסמוך לכיכר סן מרקו, שלו מעגן פרטי למוניות (סירות)
 •  מיקומו המצוין של המלון מאפשר "לקפוץ" אליו להתרעננות במהלך שעות הקרנבל
 •  מנהל סמינר הדואג לפרט ולפרטים
 •  טיסות סדירות לוונציה וחזרה
 •  כניסות והדרכה באתרים ייחודים
 •  דגשים ותוספות בתוכניות, בוונציה הבלתי מוכרת ו"הלא תיירותית"
 •  מפגש הכנה מיוחד לפני היציאה לטיול הכולל הרצאת מבוא
 •  חבורת מטיילים איכותית ביותר
 •  מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל
 •  מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
 •  אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 •  חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 •  הטבה מיוחדות לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 אירו למטייל ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

1,595 אירו לאדם בחדר זוגי (25 מטיילים ומעלה)
1,695 אירו לאדם בחדר זוגי (20-24 מטיילים)
* המחיר כולל תוספת מיוחדת לקרנבל *

 

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 25.10.2018: 75 אירו הנחה לנוסע ו- 10 תשלומים הנחה לנרשמים בין 26.10-8.11.2018: 30 אירו הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים. למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו אחרי 1.1.16, הנחה נוספת בסך 25 אירו לנוסע מתמיד, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות בחברת אל איטליה.

 •  לינה: מלון BONVECCHIATI ברמת 4 כוכבים,  בסמוך לכיכר סן מרקו (מאוד מרכזי).

 • כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול.

 • הדרכה: מדריך מצוות קשרי תרבות תבל, מומחה להיסטוריה ואמנות, ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנת ב-23 מטיילים).

  • מפגש הכנה מורחב בארץ לפני היציאה לטיול
  • מקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל.
  • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית
  • מסים עירוניים
  • תשר לנותני השירותים המקומיים

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת ליחיד בחדר זוגי: 560 אירו

 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י

   

 • חב' התעופה (המחיר נכון ל- 28.5.2018 - $272)

 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית

   

 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון, וכו'.

   

 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול

   

 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל

   

 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי  הקרקע  ומיסי  נמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 25.10.2018

   

 • ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.

 • תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 אירו למטייל ליום)

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:    

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038.  טל: 072-211-68-88, פקס: 09-7428885, מייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הסדרי תשלום::כמפורט בטופס הרישום.

אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"

(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה) אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20-30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14-19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 7-13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.  יציאת הטיול מותנית במינימום 20 משתתפים.                 טל"ח.

** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ולאחר החזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

הערות:

 1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים  ושרותי התיירות השונים בארץ היעד
 2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.  טל"ח

גלרית תמונות

1
2
3
4
5
CarnivalofVenice2

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze