לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

פולין - תרבות, יהדות וספרות

 • יציאה בתאריכים: 11.06.19 - 07.06.19
 • משך הטיול: 5 ימים

פולין - תרבות, יהדות וספרות

 • יציאה בתאריכים: 11.06.19 - 07.06.19
 • משך הטיול: 5 ימים

מסלול הטיול

 

rouamaelbag

ד"ר רוחמה אלבג - מרצה בכירה בחוג לספרות במכללת לוינסקי, מתמחה ביהדות ובספרות העברית במזרח-אירופה. מלווה אקדמית ותיקה בסיורים בחו"ל  ומרצה מבוקשת במסגרות רבות בארץ.

 

 

 

 

 

 

 

zeev

זאב רגב - בוגר החוג למדעי החברה של האוניברסיטה העברית בירושלים, המתמחה בברית המועצות ובמזרח אירופה. מדריך קבוצות לפולין ולרוסיה, בדגש על התמורות הפוליטיות וההיסטוריות באירופה וההיסטוריה של הכנסייה.

 

 

 

 

 

 

 

ההיסטוריה היהודית של פולין שזורה בהיסטוריה הפולנית, החל מהקמתה של המדינה הפולנית בסביבות שנת 1000 לספירה. למן ימי הביניים ועד השואה, הייתה זו הקהילה הגדולה ביותר בעולם היהודי בגולה. קהילה עשירה בעשייה וביצירה בה חיו סופרים, מקובלים, צדיקים, רבנים וחסידים, מהחשובות שבקהילות היהודיות בעולם.        

מאז ימי הביניים, היחסים בין הפולנים ליהודים ידעו תמורות רבות. ממתן זכויות מיוחדות על ידי שליטיה של המדינה הפולנית, ועד פרעות וגזרות קשות. יצירה יהודית פורייה, לצד שנות הרס תרבותי. פריחה דתית תורנית עשירה, אך גם אנטישמיות עממית מסורתית וממוסדת. פולין הייתה בית ומקלט במשך תקופה ארוכה. הקהילה היהודית מנתה בשיאה, ועד פרוץ מלחמת העולם השנייה, למעלה מ- 3.4 מיליון נפש. השואה שהתרחשה על אדמת פולין שינתה את המציאות הזו ללא הכר.

מאז כינונה של הרפובליקה הפולנית ב- 1989, יש התחדשות מסוימת בחיים היהודיים במדינה הפולנית, שהפכה בהדרגה לאחת המדינות המרתקות והמתקדמות: "הפנינה של אירופה". בשנת 1990 חודשו היחסים הדיפלומטיים בין פולין לישראל ועתה, היחסים הם מהטובים הקיימים בגוש האירופי.

 זהו טיול של פעם בחיים ולכן, לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר !

 

 

תכנית הסמינר:

יום 1, יום ו',7.06.19   תל אביב - ורשה

1

נצא בטיסה ישירה בשעות הצהריים מתל אביב לוורשה (Warszawa), בירת פולין והעיר הגדולה ביותר בה הממוקמת על גדות נהר הוויסלה (Wisła), כ- 350 קילומטרים מחופי הים הבלטי בצפון ומהרי הקרפטים בדרום. עם הגעתנו, נצא לסיור פנורמי קצר להיכרות ראשונה עם העיר. נבקר בפארק המרחצאות וָואזֶ'נקי (Łazienki Królewskie), נצפה בארמון על המים ובפסלו של המלחין שופן. פארק וָואזֶ'נקי הוא הפארק הגדול ביותר בוורשה - וזה אינו תואר שקל לזכות בו. הפארק תוכנן במאה ה- 17 עבור אציל פולני. במהלך השנים החליף היער העצום הזה בעלים, ואת שטחו מילאו מבנים וארמונות מפוארים וגם מרחצאות מלכותיים שהעניקו לו את שמו. כיום נמצאים במתחם גם אמפיתיאטרון, אגם, פסלים, גנים מסוגננים (לרבות גנים בוטניים) ועוד. נשמע על דמויות מפתח שחיו בעיר (נתן אלתרמן, איציק מאנגר, בשביס זינגר והצלם והסופר אלתר קציזנה). בתום הסיור ניסע למלוננו.

 יום 2, יום שבת, 8.06.19  לודז'

2

הבוקר נצא לביקור בלודז' (Lodz), העיר השנייה בגודלה בפולין, שמשום מה לא זוכה לתשומת לב רבה אצל תיירים בפולין - וחבל. לודז' התפתחה רבות במהלך המהפכה התעשייתית, והפכה לסמל של מודרניזם והצלחה, עד אשר באה המלחמה והרסה הכול. נפתח את הסיור באתר הנצחה מרשים הנמצא בתחנת רכבת מקורית. נבקר בארמון פוזננסקי (Izrael Poznański's Palace), בית המגורים של משפחת אילי הטקסטיל היהודים, שהגיעו לכאן בראשית המאה ה- 19 מהעיר פוזנאן. בארמון, המשמש כיום כמוזיאון, תצוגה של גדולי יהדות לודז'. אגף מיוחד מוקדש לארתור רובינשטיין, הפסנתרן היהודי הדגול. במהלך הסיור נשמע על סופרים שחיו כאן ועל תרומתם לספרות, ביניהם המשוררים יצחק קצנלסון ויוליאן טובים. בסמוך לארמון נמצא המנופקטורה (Manufaktura) - מרכז קניות גדול ומגוון. המבנים המרכזיים בו שמשו בעבר כחלק מאימפריית הטקסטיל של משפחת פוזננסקי. ראשי המשפחה, ובעיקר ישראל פוזננסקי, הקימו כאן עיר בתוך עיר. המתחם האדיר הקנה ללודז' את כינוייה "מנצ'סטר של הצפון". נסייר ברחוב פיוטרקובסקה (Piotrkowska), זהו הרחוב הראשי של לודז', עורק החיים המרכזי המושך אליו מבקרים רבים מדי יום. כ- 7 ק"מ של רחוב ראשי ובו מאות חנויות, אזורי מסחר, תרבות ובילויים וכן שפע מסעדות המגישות ממיטב מאכלי המטבח של פולין. נחזור ללינה בוורשה.

 

 

יום 3, יום א' 9.06.19  ורשה היהודית

3

נבקר באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית ובשאר אתרי העיר. בבוקר נצא לביקור ברובע פראגה (Praga) שנמצא בצד המזרחי של נהר הוויסלה - הוא אחד המקומות שבהם אפשר לראות ולחוות את ורשה של פעם. שכונה זו מלאה במתחמי תעשייה מהמאה ה- 19 ומתחילת המאה ה-20, שמוקפים בבנייני מגורים סובייטיים, ומשובצת חורשות וחלקות של צמחייה בלתי מבויתת. נבקר בגן החיות של ורשה, גן זואולוגי-מדעי שהוקם ב- 1928 וכולל 5,000 בעלי חיים שונים ו- 500 זנים, חלקם נדירים, של צמחים. כשכבשו הנאצים את פולין הם לא פסחו גם על גן החיות של ורשה והרגו את החיות הנדירות. בכלובים הריקים הסתירו מנהלי הגן, יאן ואנטונינה ז'בינסקי, מאות יהודים. את סיפורם והמשפחות שהצילו נשמע בביקורנו בבית שהפך מוזיאון. נראה את שרידי חומת גטו ורשה, סמלה המובהק של ההתנגדות היהודית. נשמע את סיפורו של אורי אורלב "האי ברחוב הציפורים". נמשיך למוזיאון לתולדות יהודי פולין. המקום שנבחר להקמתו לא היה יכול להיות סמלי יותר - לב ליבו של מה שהיה הגטו היהודי של ורשה, ברחבת האנדרטה המפורסמת של נתן רפופורט, לזכר מרד גטו ורשה. על הקמתה וגלגוליה נשמע במהלך הסיור. על האזור שהפך לעיי חורבות ולגלי אפר, הוקם מבנה המוזיאון, המשתרע על פני 4,000 מ"ר - יצירת אדריכלות יוצאת דופן, שמהווה אתר תיירות חשוב ולו רק בשל עיצובו הייחודי. בערב נצא שוב לעיר העתיקה ונשוב למלוננו ללינה.

 

 

יום 4, ב', 10.06.19  ורשה - העיר העתיקה

4

הבוקר נסייע בעיר העתיקה על סמטאותיה: כיכרות מרשימות, סמטאות צרות ומלאות אווירה, מבנים מפוארים, ולמעשה, מרבית המבנים העתיקים שייקרו בדרכנו נבנו במהלך 60 השנה האחרונות, כשחזור מדויק של המבנים שהיו בעיר טרם הפצצתם במלחמת העולם השנייה. כזהו, למשל, המבצר המלכותי (Zamek Krolewsky) ששימש כמקום מושבם של המלך והממשלה. בעיר העתיקה יש גם כנסיות מרשימות רבות, ובהן כנסיית יוחנן הקדוש הגותית, כנסיית סנט. מרטין ועוד. נראה את כיכר השוק ונצפה אל הטירה המלכותית שבחזיתה מתנוסס אחד המוצגים המזוהים ביותר בעיר, עמוד הנישא לגובה 22 מטר ובראשו פסל של המלך זיגמונט השלישי. נראה גם את פיסלה של בת הים הקטנה, סמלה של העיר. נבקר בפארק וילאנוב (Wilanow), ששוכן כעשרה קילומטרים מדרום למרכז העיר, ובו ארמון וילאנוב הבארוקי הנהדר מהמאה ה- 17. את הארמון מקיף גן איטלקי בארוקי בשני מפלסים ופארק רומנטי בסגנון אנגלי. נבקר בבית הקברות היהודי בוורשה, הממוקם ברחוב אוקופובה שברובע וולה, והוא אחד מבתי הקברות היהודיים הגדולים בעולם, ומאחרוני בתי הקברות היהודים הפעילים בפולין. בבית עלמין זה קבורים גם מנהיגים יהודיים וציוניים רבים, בהם ראשוני "חובבי ציון", הלשונאי לודוויג זמנהוף, הרב צבי יהודה ברלין (הנצי"ב), ההיסטוריון מאיר בלבן, הסופר י.ל. פרץ, מחבר "הדיבוק" ש.אנ-סקי ועוד. חלק מן המצבות עוצבו על ידי אמנים ופסלים. כמו כן, בסמוך לכניסה לבית הקברות נראה את האנדרטה לזכרו של יאנוש קורצ'אק, הרופא והמחנך הנערץ, שנרצח במחנה ההשמדה טרבלינקה. 

 

 

 

יום 5, יום ג', 11.06.19  ורשה - תל אביב

5

ביומנו האחרון, נתרשם מבית המשפט העליון ואנדרטת מרד וורשה. רק ב- 1989, 45 שנים לאחר פרוץ המרד הפולני בנאצים, נחנכה בוורשה אנדרטת זיכרון לציון ההתקוממות. כישלונו של המרד וחורבנה של העיר שבא בעקבותיו לא היו הסיבות היחידות להצנעת המרד, אלא בעיקר העובדה שהמרד הונהג על ידי צבא המולדת הפטריוטי, עובדה שהייתה לצנינים בעיני המשטר הקומוניסטי. היום האנדרטה היא אחד האתרים המבוקרים ביותר בוורשה והיא מרשימה בהחלט. בשעות הצהריים נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו ארצה.

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר בלבד.
 2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרים ללא עישון (Non-Smoking) ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, להבדיל מהזמנות אישיות, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
 4. כרטיסי הטיסה עם חברת התעופה לוט כוללים כבודה עד 23 קילו + 8 קילו תיק יד. הושבה ללא עלות לאחר כרטוס. בטיסות מקבלים חטיף + שתיה קלה.
 5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב מוקדם ככל האפשר, ואנו מעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את מקומות הישיבה שביקשתם.
 6. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות ותחנונים של מטיילים, שבחוסר אחריות לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד הכספי עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם חזרה.
 7. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 8. חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש שאינן מוחזרות. בתקופות שיא, הדרישות אף מחמירות יותר וכך גם תנאי הביטול. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - במידה והנכם מעוניינים להשתתף בסמינר זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותיהנו גם מההטבות לרישום מוקדם.
 9. הטבות רישום מוקדם מיוחדות למהירי החלטה הנרשמים עד 31.10.2018: הנחה בסך 75 אירו ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

טל"ח

                                                                                                                        

אצלנו זה אחרת

 

סמינר מטייל בפולין - רק ב"קשרי תרבות תבל" שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית במפגש עם פולין, נופיה, ותרבותה לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

 סמינר ייחודי ולא שגרתי בו תיהנו מ:

 • מסלול עשיר, מרתק ומקורי בן 5 ימים
 • הדרכה מורחבת עם המומחים לפולין בדגש על: תרבות, פולקלור, היסטוריה, פוליטיקה, ספרות עברית, היהדות והחברה הפולנית.
 • העמקה לא שגרתית ורבת פנים בזכות צוות ההדרכה המורחב
 • הרחבה בנושא הקהילה היהודית בפולין - הכרות עם עולם יהודי עשיר של ספרות ויצירה, בו "החייט הוא גם משורר".
 • כניסות לאתרים ייחודיים - ביקור באתרים מרתקים, כולל כאלה שאינם כלולים במסלול התיירותי הרגיל.
 • סיור ייחודי בעיר לודז' - בירת הטקסטיל והתרבות האידית והעברית
 • מפגש הכנה מקיף טרם היציאה לטיול, כולל הרצאת רקע
 • לינה במלון אינטרקונטיננטל ברמת 5 כוכבים - מרכזי ומפנק
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
 • הנחה בסך 75 אירו
 • 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
 • טיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות

           הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

1590 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 מטיילים ומעלה
1790 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים

 

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 31.10.18:
75 אירו הנחה לנוסע + 6 תשלומים + שרות
V.I.P בנתב"ג!
הנחה לנרשמים בין 1-15.11.18 : 30 אירו הנחה לנוסע
מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.16
למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות וישירות בחברת LOT

   

 • לינה: מלון אינטרקונטיננטל, 5 כוכבים מרכזי

   

 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר (למעט יום ההגעה)

   

 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התכנית

   

 • הדרכה: צוות הדרכה מורחב ומומחה לפולין  

        ומלווה ארגוני.

  • מפגש הכנה בארץ לפני היציאה לטיול
  • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  • מקראה, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל.
  • דמי כניסה לכל האתרים המפורטים בתכנית
  • תשר לנותני השירותים המקומיים בלבד

  לנרשמים עד 31.10.18: הנחה בסך 75 אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ לטיפול מאיץ תור.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 295 אירו
 • מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה על ידי  
 • חברת התעופה (המחיר כיום כ- 115 אירו).
 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון, בידו וכו').
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר כולל הוצאות שאינן מפורטות במחיר כולל
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 16.10.18
 • ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 € למטייל ליום)

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:       

הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל.  072-2116888 , פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הסדרי תשלום::כמפורט בטופס הרישום.

אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"

(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. *יציאת הסמינר במחיר הזה מותנית במינימום 15 משתתפים.       טל"ח

** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ולאחר החזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

הערות:

 1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים  ושרותי התיירות השונים בארץ היעד
 2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.  טל"ח

גלרית תמונות

1
2
3
4
5
sub

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze