לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

סמינר ספרות, אמנות ומוסיקה בפריז

 • יציאה בתאריכים: 17.05.19 - 12.05.19
 • משך הטיול: 6 ימים

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

סמינר ספרות, אמנות ומוסיקה בפריז

 • יציאה בתאריכים: 17.05.19 - 12.05.19
 • משך הטיול: 6 ימים

מסלול הטיול

 

rouamaelbag

ד"ר רוחמה אלבג - מרצה בכירה בחוג לספרות במכללת לוינסקי, מתמחה ביהדות ובספרות העברית במזרח-אירופה. מלווה אקדמית ותיקה בסיורים בחו"ל  ומרצה מבוקשת במסגרות רבות בארץ.

 

 

 

 

BarakMeirav

מרב ברק - בעלת תואר שני מהפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל-אביב ומרצה בתחום האופרה בקתדרות מובילות בארץ. מנחת קונצרטים בשיתוף מחלקת החינוך של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, מדריכה ומרצה בטיולים מוסיקליים באירופה

 

 

 

 

 

פריז - עיר האורות והתרבות - היא ללא כל ספק אחד המקומות היפים, הקלאסיים והרומנטיים בעולם כולו. המעוניינים להקדיש לעיר קצת יותר זמן, או שזו לא הפעם הראשונה שהם מבקרים בפריז, מוזמנים להצטרף אלינו לסמינר איכותי הכולל מקומות חדשים ופעילויות ייחודיות. במהלך הסמינר נתמקד ביצירות ספרות נבחרות העוסקות בעולם היהודי וכן ביצירות מופת מהספרות הצרפתית, נתוודע לאוספי אמנות נדירים ולציורים ממיטב הקלאסיקה העולמית המשלימים את הפסיפס הרב-גוני שמציעה העיר. נהנה מתכנית מוסיקלית מעניינת ומגוונת במיוחד עם ביצועים מרשימים.

בפריז נצפה בשלושה מופעים, עם הרצאה מקדימה לפני כל אחד מהם. נפתח בערב מיצירותיו של המלחין הרוסי הנודע צ'ייקובסקי בבית האופרה גרנייה, בית האופרה ההיסטורי של פריז, בו נצפה באופרה "יולנתה" וכן בבלט המפורסם "מפצח האגוזים". בבית האופרה Bastille, נראה שתי אופרות בביצועים עיליים: "חליל הקסם" של מוצרט בבימוי המרתק של Robert Carsen ולסיום נקנח במופע הבכורה (הכינו את החליפות!) של האופרה "טוסקה" של פוצ'יני בביצוע טובי המוזיקאים: המנצח הישראלי דן אטינגר ובתפקידים הראשיים השמות הכי "חמים" היום בעולם האופרה: Anja Harteros  בתפקיד טוסקה, Jonas Kaufmann  בתפקיד קוורדוסי, Zeljko Lucic  בתפקיד סקרפיה.

 

 

תכנית הסמינר:

יום 1, יום א', 12.05.19  תל אביב - פריז

day1

נמריא לפריז בשעות הבוקר, בטיסה ישירה וסדירה של אל-על. לאחר הנחיתה, נאכל ארוחת צהריים חופשית ונבצע צ'ק אין במלון. לאחר מנוחה והתרעננות, נצא להכיר את הרובע בו נשהה במלך הסמינר - החנויות, המסעדות ובתי הקפה המצויים בשפע באזור. במהלך הסיור נבקר בפאסז'ים של פריז הסמוכים למלוננו, שהם מבנים נדירים במינם בעיקר עבודות הפרזול והעץ, המרצפות, חלונות הראווה ותקרות הזכוכית שלהם. נטייל בפסאז' ג'ופריו (Jouffroy), פנורמה (Panoramas) וכן ורדו (Verdeau), המשמרים ניחוח ייחודי של פריז במאה ה- 19, כולל הגלריות, חנויות הספרים, בתי התה האקסקלוסיביים, המסעדות וחנויות הווינטאז'. משם נמשיך למועדון הלילה והתיאטרון המהולל "פולי ברז'ר" (Folies Bergère), נתוודע לתולדותיו וכן לייצוגו בציוריהם של טולוז-לוטרק ופייר-אוגוסט רנואר ולא נפסח גם על הנקודה היהודית של המועדון.

  יום 2, יום ב', 13.05.19  סיור גרפיטי בשכונת בלוויל - אופרה ובלט מאת צ'ייקובסקי

day2

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור גרפיטי בשכונת בלוויל (Belleville), שכונת מהגרים תוססת, צבעונית ורוחשת פעילות. נסייר בסמטאות המעוטרות בציורי גרפיטי של אמנים ידועים בתחום ציורי הקיר ובמסרים שלהם. הסיור ילווה בהדרכה מקצועית של מדריך דובר עברית, ובמהלכו נתחקה גם אחר התקופה הפריסאית של המשורר נתן אלתרמן שהתגורר כאן וכתב לא מעט על העיר. כן נשמע את סיפורה של זמרת השאנסונים אדית פיאף שנולדה בשכונה ועשתה את צעדיה הראשונים במקום. בהמשך נעקוב אחר תולדותיו של הילד מומו, גיבור הספר הידוע "כל החיים לפניו" מאת הסופר היהודי רומן גארי-אמיל אז'אר, שעלילתו מתרחשת בבלוויל.

בערב נצא לבית האופרה גרנייה, בית האופרה המפורסם והוותיק של פריז, על מנת לצפות בשתי יצירות מאת המלחין פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, האופרה "יולנתה" והבלט "מפצח האגוזים". שתי היצירות מוצגות בערב זה כיצירות הקשורות זו בזו ועוסקות במעבר מנעורים לבגרות. הערב כולו מבויים על ידי  Dmitri Tcherniakov והכוריאוגרפיה של הבלט נתונה בידיהם של שלושה כוריאוגרפים עכשוויים מובילים: Arthur Pita, Édouard Lock  וכן Sidi Larbi Cherkaoui.

* תחילת המופע בשעה 19:00. השירה ברוסית. תרגום מוקרן באנגלית וצרפתית.

משך המופע כארבע שעות כולל שתי הפסקות.

 

 יום 3, יום ג', 14.05.19  ג'יברני - ביתו של קלוד מונה - אובר סור וואז

day3

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע ל"גן עדן"' הפורח בעונת האביב והוא בשיאו כעת, הלא הוא הכפר ג'יברני, שם קבע את ביתו הצייר האימפרסיוניסטי קלוד מונה. במהלך הביקור נתמקד בביתו של הצייר, שנשמר היטב על חדריו ומטבחו הצהוב, נשמע על קורותיו והשקפת עולמו גם דרך סדרת שיחות מרתקות שערך עם הסופר מארק אֶלדֶר. נבקר בסטודיו ובגינה המרהיבה והמטופחת בדייקנות, כפי שעיצב אותה בעל הבית, שהיה גם גנן מקצועי. גולת הכותרת בביקור היא הברכה עם שושנות המים, נימפאות, והגשר היפני, שהיו מקור השראה לציוריו הרבים והידועים בעולם כולו. בשעות הצהריים ניסע לאובר סור וואז, העיירה הציורית בה התגורר וינסנט ואן-גוך בחודשי חייו האחרונים. "הרבה אושר מרחף באוויר" כתב לאחיו כשהגיע לכאן בתקווה להתאושש ולהמשיך לצייר בנופי הסביבה. מערכת יחסיהם של האחים מתוארת בהרחבה בספר "מכתבים לתיאו", שילווה את סיורנו כאן בעקבות ציוריו ועד לגבעה בו קבורים צמד האחים האהובים. לקראת ערב נשוב לפריז.///i

 

 

 

 יום 4, יום ד', 15.05.19  רחוב מונסו - מוזיאון נסים קמונדו - פארק מונסו - "חליל הקסם"

day4

לאחר הרצאת בוקר לקראת מופע הערב, נצא לבקר באחד האזורים הקסומים ביותר בפריז בסביבת פארק מונסו. נערוך סיור באחד הרחובות היוקרתיים, שאצולת הממון התגוררה בו בתחילת המאה העשרים - ביניהן משפחות רוטשילד, אפרוסי וקמונדו. עלית יהודית זו, רובם בנקאים, התרכזו כאן גם בקשרי נישואין. נצעד לאורך רחוב מונסו ונתרשם מבתי הפאר שבו ונתמקד בבית משפחת אפרוסי, שהגיעו מאודסה לכאן כמתואר בספר הנפלא "הארנבת עם עיני הענבר" (אדמונד דה ואל). נבקר בביתה המרשים של משפחת קמונדו, שהוסב למוזיאון ובו אוספי רהיטים ושכיות חמדה אותנטיים, שהיו חלק מאוספיו ותחביבו של בעל הבית אנין הטעם. נצעד בעקבות היצירה המרגשת "האחרון לבית קמונדו" (פייר אסולין) המשרטט את תולדות המשפחה בעלת העושר האגדי. הנקודה האחרונה ביום העשיר, תתמקד בפארק מונסו, נהלך בשביליו ונראה את הפסלים שבו, ובין עציו וספסליו נחתום את סיפורה הטראגי של משפחת קמונדו.

בערב נצא אל בית האופרה החדש של פריז על מנת לצפות באופרה "חליל הקסם" של מוצרט. הבמאי Robert Carsen יצר הפקה ייחודית, מינימליסטית, פסטורלית ומרהיבה ביופיה לסיפור הנצחי של נצחון האור על החושך. מנצח:  Henrik Nanasi.

* תחילת המופע בשעה 19:30. השירה בגרמנית, תרגום מוקרן באנגלית ובצרפתית.

משך המופע כשלוש שעות כולל הפסקה.

 

 

יום 5, יום ה', 16.05.19 בית הכנסת הגדול של פריז - מוזיאון יהדות ואמנות - "טוסקה"

day5

לאחר הרצאת בוקר לקראת מופע הערב, נבקר בשני אתרים המקיפים את תולדות יהדות צרפת בכלל ויהודי פריז בפרט. בית הכנסת הגדול ביותר בצפון צרפת, דה לה ויקטואר, נשמע על ייסודו, על חתונותיהם של אלפרד דרייפוס וגם של בני משפחת רוטשילד, שהיו שותפים להקמתו, וכן את סיפור ביקורו של הרצל והתרשמותו מבית הכנסת המפואר. נמשיך לרובע לה מארה, שבו נמצא המוזיאון לאמנות ויהדות, השוכן בבית אצולה מרהיב. המוזיאון מקיף את תולדות יהדות צרפת ומכיל אוספים נדירים כציורים, טבעות נישואין, חנוכיות ועוד. כן נמצא מונומנט ייחודי הנוגע במלחמת העולם השניה, ומנציח את העובדה שבבית זה התגוררו פליטים יהודים שנלקחו מכאן אל הלא-נודע. בחלק זה של היום נשוחח על הסופר זוכה פרס נובל, פטריק מודיאנו וספריו "מה קרה לדורה ברודר" ו"כיכר אטואל". בעת ביקורינו תתקיים באגף מיוחד במוזיאון תערוכה מיוחדת על פועלה וחייה של אשת הקוסמטיקה והתעשיינית הלנה רובינשטיין.

בערב נצא שוב אל בית האופרה בסטי, הפעם למופע הבכורה של האופרה "טוסקה" מאת פוצ'יני. אולי פסגת האופרה הריאליסטית. זוהי הפקה קלאסית של הבמאי Pierre Audi, קאסט הזמרים הינו מהמשובחים והמובילים כיום בעולם, עליהם מנצח דן אטינגר, שבין היתר התמנה לאחרונה למנהל האמנותי של האופרה הישראלית. 

* תחילת המופע בשעה 19:30. השירה באיטלקית. תרגום מוקרן באנגלית ובצרפתית.

משך המופע שלוש שעות כולל שתי הפסקות.

 

 

יום 6, יום ו', 17.05.19  פריז - תל אביב  

day6

בשעות הבוקר נצא לשדה התעופה. "פריז לעולם אינה מסתיימת... תמיד שבנו אליה לא חשוב מי היינו או עד כמה היא השתנתה... פריז תמיד הייתה שווה זאת...", כתב הסופר ארנסט המינגווי בספרו הנפלא "חגיגה נודדת" שהוא מסע מלא אהבה בעיר. מלים אלה יחתמו את ביקורינו לקראת טיסתנו ארצה

 

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר בלבד.
 2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרים ללא עישון (Non-Smoking) ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, להבדיל מהזמנות אישיות, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
 4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את מקומות הישיבה שביקשתם.
 5. כרטיסי הטיסה עם חברת התעופה אל-על כוללים כבודה עד 23 קילו, 8 קילו תיק יד, הושבה ללא עלות במושבים אחוריים לאחר כרטוס.
 6. לאלו המעוניינים להזמין טיסות באופן עצמאי- יקוזזו 350 אירו לאדם מהמחיר הכולל ואין צורך להוסיף מסי נמל, דלק וביטחון.
 7. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות של מטיילים, שבחוסר אחריות לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד הכספי עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם חזרה.
 8. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 9. חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש שאינן מוחזרות. בתקופות שיא, הדרישות אף מחמירות יותר וכך גם תנאי הביטול. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - במידה והנכם מעוניינים להשתתף בסמינר זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותיהנו גם מההטבות לרישום מוקדם.                                                        
 10. הטבות רישום מוקדם מיוחדות לנרשמים עד 13.12.2018: תשלומים ללא ריבית והצמדה, טיפול V.I.P ביציאה מהארץ (ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!) וכרטיס ללא עלות ל"טוסקה" ל- 8 הנרשמים הראשונים!

 

טל"ח

                                                                                                                         

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

2,195  אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
2,295 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
2,395 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

 

הטבות מיוחדות לנרשמים עד 13.12.18:

כרטיס לאופרה "טוסקה" (ל- 8 הנרשמים הראשונים) + 10 תשלומים + שירות V.I.P בנתב"גמטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.16 למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז

 

המחיר כולל:

 • טיסה:  טיסות סדירות וישירות ב"אל-על"
 • לינה:  בית מלון ברמת 4*, במרכז פריז
 • כלכלה:  ארוחות בוקר למעט יום ההגעה
 • תחבורה:  אוטובוס על פי התכנית
 • הדרכה: 2 מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה ארגוני צמודים לקבוצה.
 • מפגש הכנה בארץ
 • הרצאות הכנה לקראת המופעים המוסיקליים 
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים המפורטים בתכנית
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • הטבות מיוחדות לנרשמים עד 13.12.18: כרטיס חינם למופע הבכורה של האופרה "טוסקה" ל- 8 הנרשמים הראשונים, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול VIP ביציאה מהארץ.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 450 אירו
 • מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה ע"י חברת התעופה (נכון ל- 28.11.18: כ- 110 אירו)
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מ- 28.11.18.
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • כרטיסים למופעים בערבים
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו')
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 אירו למטייל ליום)
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה  אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:        

הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל.  072-2116888 , פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הסדרי תשלום::כמפורט בטופס הרישום.

אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"

(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים כגון כרטיסים למופעים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 45% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 65% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 75% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. *יציאת הסמינר במחיר הזה מותנית במינימום 20 משתתפים.       טל"ח

** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ולאחר החזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

הערות:

 1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים  ושרותי התיירות השונים בארץ היעד
 2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.  טל"ח

גלרית תמונות

Day1
Day2
Day3
Day4
Day5
Day6

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze