לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

גיאורגיה - מוסיקה, הרים, דתות, ופולקלור

 • יציאה בתאריכים: 07.06.19 - 31.05.19
 • משך הטיול: 8 ימי הדרכה

גיאורגיה - מוסיקה, הרים, דתות, ופולקלור

 • יציאה בתאריכים: 07.06.19 - 31.05.19
 • משך הטיול: 8 ימי הדרכה

מסלול הטיול

 

noam sela

נעם סלע - בעל תואר ראשון בהיסטוריה, ותואר שני  בתכנית לפיתוח משאבי תיירות. רכז קורס מדריכי טיולים לחו"ל, מורה דרך עם התמחות בגיאורגיה והאזור.

 

 

 

 

 

 

 

 

גיאורגיה - ארץ של נופים פראיים וטבע בתולי. רכס הקווקז התוחם אותה מצפון השפיע רבות על התפתחותה וסייע להפוך אותה לנתיב חשוב המחבר בין אירופה לבין אסיה. עברו דרכה סחורות, אנשים, תרבויות, דתות, שפות וכובשים רבים. כולם השאירו בה חותם והיא מהווה מקום של חיבור ומפגש בין עולמות. רבים רואים בגיאורגיה את ערש הנצרות וגם את מולדת היין, ואנו נטעם מזה ומזה. נכיר את נינו הקדושה (נחשבת למפיצת הנצרות), את יצירת המופת "סיפור אהבתם של עלי ונינו", מנזרים חצובים בסלע, נשמע את סיפור גיזת הזהב מהמיתולוגיה היוונית אשר התרחש כאן, וכמובן - את סיפורו של פרומתיאוס אשר נקשר על הרי הקווקז. נטעם מהמאכלים המקומיים המיוצרים מחומרי גלם מקומיים (ולא רק חצ'פורי), נשמע מוזיקה מקומית, נבקר בכפרים נידחים עם מגדלי שמירה עתיקים מאבן ועוד עוד ועוד...

אגדה גיאורגית עתיקת יומין מספרת כי הקווקז היה חבל ארץ אותו שמר בתחילה אלוהים לעצמו.

 

תכנית הסמינר:

יום 1, יום ו' 31.5.19   ת"א - טביליסי - סיור הכרות בעיר   

g 0000 day1נצא מתל אביב בשעות הבוקר בטיסה ישירה לטביליסי (Tbilisi), בירת גיאורגיה. עם ההגעה בשעות הצהריים המוקדמות, נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר המרתקת באותו שילוב קסום בין עולם עתיק לבין העידן המודרני שמפלס את דרכו אט אט למדינה. נבקר בשוק המקומי הגדול ונעלה לתצפית יפה ומרשימה המשקיפה על העיר והנהר מהאנדרטה למלכי גיאורגיה (Memorial for Georgian Kings). לינה בטביליסי.

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום שבת 1.6.19   טביליסי - מוזיאון הזהב - המרכז לכתבי יד - קונצרט ערב  

g 0007 day2הבוקר נקדיש יום שלם לטבליסי, נתחיל את היום בביקור במוזיאון הלאומי (Georgian National Museum), שם נבקר בחדר הזהב המאוד מרשים וגם בשלל החדרים האחרים האוגרים בתוכם אוצרות ויצירות אמנות מיוחדות מאוד. משם נצא להליכה לאורך חומת העיר העתיקה לכיוון הנהר עד למגדל השעון של תיאטרון הבובות. בשעה 11:57 בצהריים השעון מצלצל והבובות מתחילות לצאת כמו בשעון קוקייה, חוויה שאין חמודה ומצחיקה ממנה. נמשיך לביקור במרכז הלאומי לכתבי יד גיאורגיים (Georgian National Center Of Manuscripts), אשר לשם הקבוצה מוזמנת לביקור ייחודי ואישי. בשעות הצהריים נחזור למלון למנוחה והתארגנות לקראת יציאה לארוחת ערב (עצמאית, בסביבת המלון) ולאחריה ערב גאלה בהיכל המוסיקה של טביליסי. בתום הקונצרט נחזור למלון למנוחה לקראת תחילת המסע למחוזות חדשים ואחרים.

 

 

 

 

 

יום 3, יום א' 2.6.19 טבליסי - מנזרי הסלע דוד גארג'ה - קחטי  ארץ היין - סירנארי - טלאבי

g 0006 day3לאחר ארוחת הבוקר נפרד לשלום מטביליסי ונתחיל את מסענו לעבר מחוזות רחוקים. נתחיל בביקור  במנזרי הסלע - דוד גארג'ה (Davit Gareja) אשר נמצאות בקרבת הגבול עם אזרבייג'ן. משם נסע לליבו של מחוז קאחטי (Kakheti), חבל היין. נבקר ביקבים בייתים ואולי גם נוכל לראות את בוצרי הענבים בין הכרמים. נבקר בעיירה היפה והרומנטית סירנארי (Sighnaghi), ונשתדל להגיע למוזיאון של פירוסמנאי מגדולי הציירים הגיאורגים. את היום נסיים בבירת המחוז טלאבי (Telavi), והעיר הגדולה ביותר במחוז. ידוע כי בימי הביניים המחוז היה ממלכה עצמאית מופרדת וידועה בעיקר בזכות הענבים והיין המקומי אותם כבר ראינו ובעיקר טעמנו מוקדם יותר היום. נגיע למלוננו בעיר ללינה וארוחת ערב לאחר יום ארוך ומלא חוויות.

 

 

 

 

 

יום 4, יום ב' 3.6.19 הדרך הצבאית - מעבר ההרים ג'וארי - קזבגי - כנסיית גרגטי סאמבהי

g 0005 day4לאחר ארוחת הבוקר נצא מטלאבי ונתחיל בעלייה לעבר רכס הרי הקווקז. נסע ב"דרך הצבאית" ההיסטורית, שמחברת בין העיר וולדיקווקז שברוסיה לטביליסי. אלפי שנים נשמר המשעול ההררי הצר על ידי שבטים נאמנים למלכי גיאורגיה העתיקים, ובמאה ה- 19 הרחיב אותו הצבא הרוסי. מאז ועד היום משמר הכביש באופיו את הסיפור ההיסטורי של הדרך המטפסת בנופים הללו ומגיעה לתצפית מרהיבה על הפסגות המושלגות ממרפסת האחווה ההיסטורית בין המדינות. נצפה במונומנט הידידות גיאורגיה-רוסיה שהוקם ב- 1983, בעקבות מלאת 200 שנה להסכם שאפשר את השתלטות רוסיה על גיאורגיה. נעבור דרך מעבר ההרים ג'וארי (Juari Pass) ברום של 2379 מ'. בשעות הצהריים נגיע לקזבגי(Kazbegi) , עיירה קטנה ויפה השוכנת למרגלות ההר, שם יחכו לנו ג'יפים 4X4 לעלייה להר לביקור בכנסיית גרגטי סאמבה (Gergeti Sameba), הממוקמת על פסגת הגבעה. מולנו נפרסת שרשרת הרי הקווקז כשבראשם הר קזבק (Kazbek) המתנשא לרום של 5047 מ' - אחד מששת ההרים הגבוהים של הקווקז. נשמע את האגדה המספרת שלהר זה נכבל פרומתאוס. ארוחת ערב ולינה בגודאירי.

 

 

 

יום 5, יום ג' 4.6.19  גודאירי - עמק טרוסו - כפרים מקומים  - גודאירי

g 0004 day5את היום הזה נחווה בצורה מעט שונה, נקדיש אותו לעמק טרוסו (Truso Valley). נסיעה בדרך כפרית יפיפייה, בקרבת הגבול עם דרום אוסטיה. מדובר באזור ספר כמעט לא מאוכלס, עם הרבה פולקלור מקומי, איכרים, סוסים, נוף משגע והמון אוויר פסגות מושלגות. נעצור בדרך בחווה מקומית, נראה את התושבים המקומיים ואם יתאפשר גם נטעם מהתוצרת המקומית הטרייה והאיכותית. נמשיך בנסיעה לכיוון הכפרים Sno ו- Juta המתאפיינים במגדלי שמירה עתיקים מאבן. נעצור בדרך ונערוך פיקניק בחיק הטבע. בשעות אחר הצהריים נשוב לבית המלון בגודאירי למנוחה.

 

 

 

 

 

יום 6, יום ד' 5.6.19 גודאירי - גורי - מערות אופלסחיצה - טבליסי  

g 0003 day6ארוחת הבוקר נפרד לשלום מההרים ונצא לבקר בעיר גורי (Gori) הידועה בגלל המצודה, אך יותר מכל כעיר הולדתו של יוסיף ויסריונוביץ' או בשמו הגרוזיני המקורי יוסב דז'וגשווילי, המוכר לכולנו כ"איש הפלדה" - יוסף סטלין. נבקר במוזיאון סטלין, נמשיך לכיכר העיר המרכזית בה ניצב עדיין פסלו הענקי, ונסיים בכנסיית אוביסה (Ubisa) בה נראה פרסקאות מרשימות. נסע לכיוון עיר המערות החצובות בסלע אופלסחיצה (Uplistsikhe) זהו אתר פולחן עתיק, ולמרות הרס רב של צבאות שונים חלק מהכנסיות והמערות עדיין שרדו ומהווים חוויה מרתקת לפני כניסת הנצרות למדינה. לעת ערב נגיע למלוננו בטבילסי למנוחה וארוחת ערב.

 

 

 

 

 

יום 7, יום ה' 6.6.19 טביליסי - פסל מאמא גיאורגיה - הספרייה הלאומית - קונצרט ערב

g 0002 day7הבוקר נמשיך את סיורנו בטביליסי אחרי מספר ימים בטבע. נתחיל את היום בעלייה ברכבל לפסל של מאמא גיאורגיה, ומשם נמשיך רגלית לאזור המרחצאות העתיק. נבקר גם בבית הכנסת היהודי ונסתובב רגלית ברחוב שרדאן התוסס בין מגוון מסעדות, בתי קפה וחנויות. לאחר מכן נגיע לספריה הלאומית (National Library) לשם הקבוצה מוזמנת לתערוכה באופן אישי וייחודי. בתום הביקור נחזור למלוננו למנוחת צהריים והתארגנות לקראת הקונצרט בקונסרבטוריון הממלכתי של טביליסי בנגינתנו של הפסנתרן אלכסנדר (סשה) קורסנטייה. ובסיומו נתכנס לארוחת ערב בהזמנת מארגני פסטיבל האביב. חזרה למלון למנוחה בטביליסי.

 

 

 

 

 

יום 8, יום ו' 7.6.19 טביליסי - תל אביב

g 0001 day8בשעת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה בטביליסי לטיסה ישירה חזרה לישראל.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של המדריך.
 2. רמת בתי המלון בגיאורגיה בסיסית ונמוכה מן המקובל באירופה. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking בבתי המלון ו/או מיטות זוגיות ו/או מקלחת ו/או אמבטיה בבתי המלון (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
 3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או חדר מסוים במלון.
 4. במידה שחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 5. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 6. על כל שינוי מהטיסה הקבוצתית יחולו דמי שינוי בסך 50$, בנוסף לעלות שינוי/שדרוג הכרטיס מטעם חברת התעופה.
 7. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות של מטיילים, שבחוסר אחריותם לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם בחזרה
 8. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.                                                                                                                                                                                                                   

אצלנו זה אחרת

גיאורגיה - מטביליסי להרי הקווקז - רק ב"קשרי תרבות תבל" שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית, במפגש עם גיאורגיה על נופיה ותרבותה הייחודים. לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:

 • מדריך מנוסה ובכיר מצוות ההדרכה של קשרי תרבות בעל ניסיון רב בגיאורגיה
 • שני קונצרטים במסגרת פסטיבל האביב
 • מסלול ייחודי הכולל את הנופים המרהיבים של הקווקז הנמוך
 • בתי המלון מן הטובים באיזור הטיול
 • אירוח על בסיס פנסיון מלא למעט בטביליסי
 • מנזרי הסלע דוד גארג'ה, אזור ייחודי ובתולי אשר כמעט ואינו מתוייר
 • נסיעה בג'יפים 4X4 בעלייה לכנסיית גרגטי סאמבה
 • מופע פולקלור מקומי
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • מפגש הכנה מיוחד לפני היציאה לטיול
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול. כל האתרים כלולים במחיר
 • אין זמן חופשי במהלך הטיול - הזמן מנוצל נטו
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך

ב"קשרי תרבות תבל" - תמורה מלאה לכספך! סמינר מהנה ופורה

                                                                                                                

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

1795 דולר לאדם בחדר זוגי.

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות וישירות לטביליסי  
 • לינה:  בתי מלון ברמת 4 כוכבים, או הטוב בנמצא
 • כלכלה:  פנסיון מלא למעט בטביליסי
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל
 • תחבורה:  תחבורה לפי התכנית
  - מפגש הכנה בארץ
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - מופע פולקלור
  - בקבוק מים מינרלים לכל מטייל מדי יום
  - דמי כניסה לאתרים
  - תשר לנותני שירות מקומיים
  - טיול בג'יפים 4*4

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 355 דולר
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי:
 • כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו'
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 17.2.19
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול).
 •  תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 דולר למטייל ליום).

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:

הרישום לטיול התרבות באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 44364, או במשרדי "קשרי תרבות תבל": רח' ויצמן 74, כפר סבא.  טל'  07-22-11-68-88 פקס. 09-7428885.

הסדרי תשלום: בכרטיסי אשראי - עד 3 תשלומים: 1795 דולר למטייל בחדר זוגי.

* תשלום בהעברה בנקאית או המחאות דינם ככרטיס אשראי

  

 אפשרות ביטול: הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"

(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 $ למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 7- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. * יציאת הטיול מותנת במינימום 20 משתתפים.            טל"ח

** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת בטוח הכוללת אפשרות ביטול. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח  180 יום מראש, ובכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

 

הערות:

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
 • לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

 

גלרית תמונות

g_0007_Day2
g_0000_Day1
g_0001_Day8
g_0002_Day7
g_0003_Day6
g_0004_Day5
g_0005_Day4
g_0006_Day3

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze