לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

מוסקבה - סמינר מטייל

 • יציאה בתאריכים: 13.08.19 - 07.08.19
 • משך הטיול: 6 ימי הדרכה

הטיול הסתיים. בהמשך יפורסם מועד חדש. התקשרו או השאירו פרטים כאן להיכנס לרשימת המתעניינים לטיול, ללא התחייבות.
תוכלו גם ללחוץ כאן ולעבור לרשימת הטיולים הקרובים.

מוסקבה - סמינר מטייל

 • יציאה בתאריכים: 13.08.19 - 07.08.19
 • משך הטיול: 6 ימי הדרכה

מסלול הטיול

 

gilitevegi

ד"ר גילית איבגי - מרצה בנושאי תולדות האמנות והתרבות המערבית. חוקרת היסטוריה של מוזיאונים. מדריכה ותיקה ומנוסה.

 

 

 

 

 

 

Ruhama

ד"ר רוחמה אלבג - מרצה בכירה בחוג לספרות במכללת לוינסקי, מתמחה ביהדות ובספרות העברית במזרח-אירופה. מלווה אקדמית ותיקה בסיורים בחו"ל  ומרצה מבוקשת במסגרות רבות בארץ.

 

 

 

 

 

 

 

amirasabag

אמירה סבג אליאב - בוגרת אוניברסיטת חיפה והשתלמויות נרחבות באומנות, בנצרות ואסלאם. מדריכת טיולים עם ניסיון של שנים רבות, נושמת וחיה טיולים.

 

 

 

 

 

micheldohabani

מיכאל דוחובני - גיאוגרף ומורה דרך, בוגר אוניברסיטת תל אביב. עלה לישראל ממוסקבה בגיל 16. מאז ומתמיד עסק בחקר המרחב, חקר הדתות והתבוננות בתולדות המחשבה.

 

 

 

 

 

ShohamRan

אדריכל רן שהם - אדריכל פעיל, מרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.

 

 

 

 

 

 

*הערה: הצוות המורחב מותנה במספר המשתתפים. ד"ר גילית איבגי, ד"ר רוחמה אלבג והאדריכל רן שהם, ידריכו בכל מספר משתתפים.

מוסקבה, העיר הגדולה באירופה, היא מגה-עיר בארץ עצומת מימדים, אשר גבולותיה והגדרותיה השתנו במהלך ההיסטוריה הרחוקה והקרובה. העיר שנבנתה מעגלים מעגלים סביב הקרמלין המבצר, ליבה ההיסטורי והגיאוגרפי - היא המרכז הפוליטי, התרבותי, הכלכלי, התעשייתי והדתי ברוסיה. העיר שידעה ימי זהב וימים מדממים ואפלים, הצמיחה מתוכה מאות כנסיות אורתודוקסיות בעלות כיפות בצלים, והרבה מוסיקה, פולקלור, מחול, ספרות ואמנות. במטבח שלה שפע מרקים ומאפים.

זוהי עיר עוצמתית ומרתקת, אשר לנגד עיננו מתמסרת לאלמנטים קפיטליסטים מערביים.

נבקר ב"פנתיאון" הרוסי הנדיר בייחודו הכולל גנים נאים, בית הקברות הידוע - נובודביצ'י, בו טמונים ענקי הרוח הדגולים שעיצבו את עולמה התרבותי והתודעתי של רוסיה בכלל ומוסקבה בפרט - סופרים ומשוררים, במאים ושחקנים, מלחינים זמרים, הוגי דעות ועוד, שתרמו תרומה משמעותית גם לתרבות העברית.

בסמינר מטייל ייחודי ולא שגרתי זה נחקור את מוסקבה הבירה הכבירה. נציג ישן לצד חדש, עתיק מול מודרני, בעיר שעדיין חיה בין עבר לבין הווה, כמו באמצע מנהרת זמן. נקדיש גם פרק נרחב לארכיטקטורה בעיר בה מבנים אפרוריים רבים ניצבים לצד מגדלים אולטרה מודרניים.

 

תכנית הסמינר:

יום 1, תל אביב - מוסקבה - מוזיאון טריטיאקוב

טיסת בוקר ישירה מתל אביב למוסקבה בירת רוסיה. נתחיל את סיורנו במוסקבה בסיור אוריינטציה בכיכר האדומה. לאחר הפסקת צהריים נבקר עם ד"ר גילית איבגי בסניף הקלאסי של גלריה טרטיאקוב Tretyakov Gallery, אשר באחוזת האחים טרטיאקוב. נעסוק בתור הזהב של הציור הרוסי במאה ה- 19: בתקופה זו צוירו גוונים שונים של ריאליזם: רומנטיציסטי, היסטורי, סוציאלי ולבסוף גם אימפרסיוניסטי.

 

יום 2, אמנות ותרבות רוסית

נתחיל את הבוקר עם ד"ר גילית איבגי במוזיאון פושקין Pushkin הקלאסי בו נעסוק באוסף יצירות המופת האירופאיות המוצג באולמות הוותיקים של המוזיאון. כאן נעסוק גם בדרכים בהן הגיעו היצירות למוזיאון, מה שיפנה את הזרקור גם אל ההיסטוריה המורכבת של רוסיה.

נחצה את הכביש לביקור בכנסיית ישוע המושיע Cathedral of Christ, ותצפית מגשר הפטריארך.

אחר הצהריים נסייר עם ד"ר רוחמה אלבג בבית הקברות נובודביצ'י - בו קבורים ענקי הרוח הרוסיים. בבית הקברות קבורים אישים מפורסמים כמו צ'כוב וגוגול, אויסטרך ושליאפין, ריכטר וגיללס, פרוקופייב, שוסטקוביץ' וסקריאבין, חרושצ'וב וראיסה גורבאצ'וב.

נתמקד באישי הרוח ונשמע על ייחודם ותרומתם לתרבות העולמית וליצירה העברית. בין השאר נפקוד את קבריהם של הסופר אנטון צ'כוב, כולל פרשת חייו וקבורתו החשאית כמעט, כשלצידו הצייר היהודי, יצחק לויטן, אגב חשיפת הקשרים ביניהם. הסופר ניקולאי גוגול בעל "האדרת", הסופר ס.מרשק (המפוזר מכפר אז"ר), הבמאי סרגיי אייזנשטיין שביים את הסרט "אניית הקרב פוטיומקין" ועוד מגדולי האומה של התרבות הרוסית המהוללת - מלחינים, שחקנים, זמרים ועוד.

 

יום 3, אמנות ואדריכלות  

את הבוקר נפתח בסיור בגן הפסלים האבודים Park of Arts תזכורת לתקופותיה השונות של רוסיה הנחשפות במיצג סביבתי ופיסול יוצא דופן. המקום מאפשר גם תצפיות נפלאות על הנהר.

לאחר מכן נמשיך עם ד"ר גילית איבגי לביקור בגלריית טרטיאקוב החדשה Tretyakov Gallery, בסמוך לפארק גורקי, הנחשבת למוזיאון המוביל בעולם בתחום האמנות הרוסית. במהלך סיור מודרך ומעמיק זה נעסוק בתקופה היצירתית הנפלאה של האמנות הרוסית במפנה המאה, ובמשמעותו ויופיו של תור הכסף של הציור הרוסי הסימבוליסטי-אסתטי.

 

ארכיטקטורה במיטבה

התפתחותה של רוסיה נתנה את אותותיה גם בסגנונות הבנייה של כנסיותיה ומבניה. השילוב של מיקומה הגאו פוליטי בין מזרח למערב, מצא ביטוי מיוחד גם ביצירות העץ והאבן שלה.

לאחר הפסקת צהריים בפארק הפסלים נצא עם האדריכל רן שהם דרומה. שם, בדרומה ומזרחה של מוסקבה לאורכו של הנהר הנודע, בין עצי הפרי ומדשאות ענק עומדת אחוזת הצאר - קולומנסקויה Kolomenskoye. היה זה מעוזם של מתיישבים זרים האחראים על מסחר הנהר, לגיונות הצבא המגונן על הקרמלין המרוחק וגבולה הדרומי של העיר הגדולה.

בתקופתו של הצאר אלכסיי רומנוב הראשון נבנתה כאן אחת מן הדוגמאות המבריקות ביותר לארכיטקטורה סלאבית טרום תקופת הנטייה מערבה של פטר הגדול.

נפנה את תשומת ליבנו לאלמנטים של הבנייה והתרבות של אותן השנים דרך התבוננות ביצירת המופת וסיור בפארק.

אם נרצה "להרחיק" לסנט פטרסבורג, מבלי לעזוב את מוסקבה רבת השנים, נגיע לפארק ומתחם צריצינו Zarizino, המשמש כיום ריאה ירוקה של אגמים כחולים, מדשאות מוקפדות ומרכז ציבורי משמעותי. בכניסתנו למתחם יקבל את פנינו ארמון מפואר בסגנון אקלקטי, פרי יוזמתה של הצארינה הגדולה מכולן, יקטרינה.

כאשר בירתה של האימפריה הועברה לסנט פטרסבורג הצפונית, מוסקבה הודחה ממעמדה, והפכה לעיר מסחר חשובה. יחד עם זאת, הנוכחות השלטונית בעיר הבירה המודחת היוותה את המפתח לאיחוד האימפריה, ואת זאת הבינה הצארינה היטב.

בניית ארמון הדרכים, כפי שהוא נקרא בתקופתה, ונוכחותה האילמת של הרוח הצפונית במוסקבה, תעניק לנו את האפשרות הנדירה לחדור לעידן תככי החצר, פאר הקלאסיקה והנאה מהטבע.

נסייר רגלית בפארק הנרחב ונגלה את הפנינים החבויות בו. נחזור העירה לארוחת הערב, ולאחריה נצא למופע אנסמבל ווקאלי המשלב עיבוד מודרני וחדשני לקלאסיקה רוסית. בסיום המופע, נצא לסיור שלMoscow By Night  בעיר המוארת להפליא.


יום 4, הקרמלין ומתחם הניצחון  

היום נגיע למתחם הקרמלין המוסקבאי Moscow Kremlin, אשר בו משולבים היסטוריה, ארכיטקטורה ופוליטיקה בצורה מרתקת ביותר. נבקר במתחם המרהיב, הכולל את פארק אלכסנדר ואת מוזיאון הנשקייה Armory Museum, ונסיים את ביקורנו בכיכר הקתדרלות שהינו המרכז הדתי וההיסטורי בשטח הקרמלין.

את הפסקת הצהריים נערוך ברחוב ארבאט המפורסם, שבו היה שביל מחאת החופש התודעתי, של אמנים ופעילים אזרחיים רבים בשנות הקומוניזם האדום. לאחר ההפסקה והשיטוט ברחוב נגיע

לגבעת פוקלונאיה Poklonnaya Hill הנקרא גם "הר ההשתחוות", שהוא מתחם מורשת לניצחונותיהם של הצבאות הרוסים לאורך ההיסטוריה. הביקור האחרון, ואולי המצמרר מכולם היום, יהיה במוזיאון הניצחון Victory Museum שבו נלמד על משמעויות של מורשת המלחמה והשפעתה המודרנית על החברה הרוסית לאורך ההיסטוריה.

לאחר ארוחת הערב נצא למופע "קוסטרומה":

תיאטרון הפולקלור - הבלט הרוסי הלאומי מציג מופע על רוסיה הגדולה והמסתורית, בו נחשפות אבני דרך היסטוריות חשובות, מסורות ומנהגים של רוסיה מרובת הלאומים. אלו מאות תרבויות של עם רוסי אחד.

הקהל נחשף לתקופות שונות: ימי ההטבלה של רוסיה העתיקה, רוסיה בימי הצאר, תקופת בריה"מ, ואף מראה את חיי האנשים: בצפון הרחוק, בסיביר, בערבות הדרומיות, בקווקז ההררי ובמרכז רוסיה.

באמצעות המחשה מופלאה של הדמויות: אם, בת, אשת איש, בן, בעל ולוחם, משתקפת הנשמה הייחודית של העם הרוסי - מורשת דורות רבים. המופע מתהדר בתמונות המתעוררות לתחיה בהקרנות וידאו, אפקטים פירוטכניים, אש ושמי כוכבים.

 

יום 5, אדריכלות סטניליסטית  

היום נעסוק באחת התקופות המורכבות של האומה הסובייטית - התקופה הסטאליניסטית. ננסה להתחקות אחר מאפייניה, השינויים התודעתיים שהיא הותירה וכיצד תקופה זו מגדירה עד היום את הערכים המודרניים ברוסיה. נתחיל בעולם עוצר נשימה הרוחש מתחת לאדמתה של מוסקבה, המטרו המוסקבאי. פרויקט הדגל ההנדסי הגדול של מנהיג צעיר בתחילת המאה ה- 20, שנמשך ומתרחב עד עצם היום הזה. הסיור חוויתי והוא יאפשר לנו לנוע בין תחנות בזמן ותחנות פיזיות. תחנות המטרו המפורסמות של מוסקבה אוצרות בתוכן פסיפסים, פסלים, נברשות ועוד. חלק מהתחנות נראות יותר כארמונות מאשר כתחנות!!!

נמשיך לביקור מרתק במתחם שמור, שהיה סגור למבקרים עד לפני עשור בלבד, הבונקר של סטאלין Stalin Bunker. פה תהיה לנו האפשרות לבקר באובייקט אמיתי שהיווה אמצעי מילוט במקרה של כיבוש מוסקבה.

אחרי הפסקת הצהריים נסתובב עם אדריכל רן שהם רגלית במתחם חוצות היוצר של שנות ה- 50 במוסקבה ונתחקה אחר עיצוב תודעה דרך אדריכלות.

כדי שנוכל לחוש את האווירה של התקופה האדומה במוסקבה, נמשיך למיצג התקופה של הפסלת ורה מוכינהMukhina  "האיכר והפועלת". זהו העתק של הפסל המפורסם שהוצג בשנת 1937 בתערוכה הבינלאומית בפריז. נקנח בשני מבנים המשמשים כבתי מלון קוסמוס ואוקראינה, נתחקה אחר בנייה אימפריאליסטית ומגלומנית וננסה להבין את רציונל הבנייה הסובייטית .

לסיום היום נעלה לספינה, נצא לשייט פנורמי מקסים על נתיב המים השופע ואף נסעד את לבנו במהלך השייט.

 

יום 6, אדריכלות קונסטרוקטיביסטית מול אולטרה מודרנית

היום נסכם את חוויותינו במוסקבה.

נתחיל ב- Fly Over Moscow - חוויה דיגיטאלית בה נחזור על כל מה שראינו באתרי העיר, ונמשיך למתחם גורדי השחקים, Moscow City.

מוסקבה כפי שאומרים רבים אינה רק בירתה של רוסיה. היא מדינה בפני עצמה. עשירה וזוהרת, מצליחה ואינה סלחנית. האם זה כך?

בלב מרכז גורדי השחקים, המסמל יותר מכל את כוונתה של מוסקבה להפוך להיות מנהטן של אירופה המזרחית, מעל העננים ממוקמת תצפית יוצאת דופן: פנורמה 360.

המקום יעניק לנו אפשרות מודרכת להתבונן על הקומפלקס האורבאני האדיר מכל צדדיו. נחווה מנקודת מבטן של ציפורים את האתרים המגוונים של העיר. שדרות ופיצולי נהר, שכונות ומרכזי מחקר, כיכרות ומגדלי טלוויזיה.

אין זווית טובה יותר לראות את רב השכבתיות של אחד ממגה - פוליסים הגדולים בעולם.

כל כך קרובה, בפריסת כף היד שלנו וכל כך בלתי מובנת.

לאחר הביקורים בסיטי של מוסקבה, נערוך הפסקת צהריים שלאחריה נמשיך לפרק ההדרכה האחרון.

בתקופתה של האימפריה הסובייטית, קברניטיה שמו למטרה להפוך את הגישה הפרקטית, המדעית והחינוכית של הקונסטרוקטיביזם1 לסוד ההצלחה של הבנייה של האומה.

הייתה זו בנייה מנטאלית של האדם החדש, סדר חברתי חדש וכמובן סביבת חיים שתואמת את הגישה.

נסייר במסלול מיוחד בין הסמלים הקונסטרוקטיביסטיים הבולטים כגון: בית מלניקוב, בית מגורים לאנשי המפלגה, בית המגורים נקרומפין Narkomfin ועוד ככל שיאפשר לנו הזמן.

בסיום הסיור נצא לשדה התעופה לקראת הטיסה ארצה.

טיסות:

אלעל 611, 7.08.19 ת"א-מוסקבה.   המראה 05:50 - נחיתה 09:55

אלעל 614, 12.08.19 מוסקבה-ת"א. המראה 21:55 - נחיתה ב- 13.08.19 בשעה 02:05

קונסטרוקטיביזם הייתה תנועת אוונגרדית בתחומי האמנות, האדריכלות והספרות, אשר התקיימה ברוסיה החל משנת 1947, והיוותה את מרכזו של זרם האוונגרד הרוסי. התנועה הקונסטרוקטיביסטית צמחה לאחר מלחמת העולם הראשונה, ומבחינה אמנותית שילבה התנועה בין אסתטיקה תעשייתית והאמנות המופשטת לבין רעיונות סוציאליסטים אודות תפקידה של האמנות כמכשיר לשינוי חברתי של החברה.

המונח קונסטרוקטיביזם, שפרושו אמנות בנויה Construction Art נטבע לראשונה בשנת 1917 על ידי הצייר קזימיר מלאביץ כדי לתאר את עבודתו של האמן אלכסנדר רודצ'נקו.

הערות:

 1. תכנית הסמינר המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
 2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיה כמובן מקלחת או אמבטיה).
 1. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי, להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
 2. אנו מציעים טיסות ישירות עם אל-על הלוך חזור למוסקבה, כולל מזוודה אחת לבטן המטוס (עד 23 ק"ג) + תיק יד (עד 8 ק"ג). ניתן לצבור נקודות נוסע מתמיד אך לא ניתן במסגרת הזמנה קבוצתית לממש נקודות עבור שדרוגים. המעוניינים יוכלו להזמין טיסות באופן עצמאי ויקוזז מהמחיר 400 דולר ולא ייגבו מסי נמל, דלק וביטחון.
 3. ניתן להזמין הושבה הלוך חזור החל משורה 36 ואילך עבור 20 דולר לנוסע, בשורות 24-36 עבור 60 דולר לנוסע, בשורות 21-23 ובאקזיט עבור 140 דולר לנוסע. כל ההושבות יטופלו לאחר כרטוס בהתאם לזמינות המושבים. על המעוניינים בכרטוס מוקדם, על מנת להבטיח מקום הושבה מראש טרם הכרטוס הקבוצתי, לקחת בחשבון כי במקרה של ביטול השתתפות, תתווסף עלות ביטול כרטיסי הטיסה לעלות הכוללת, בהתאם לתנאי הביטול.
 4. יש לקחת בחשבון שהאתרים בהם נבקר הינם מן החשובים באירופה ולכן צפויה צפיפות בכניסה ועמידה בתורים. כמו כן מדובר במרחבי עיר מן הגדולות בעולם, כדי להקל על עצמכם בתוך האתרים ובסיורי העיר, אנו ממליצים להצטייד לסמינר זה בכיסא מוזיאון.
 5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או להזמין הושבה בטיסה, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 6. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 7. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות של מטיילים, שבחוסר אחריות לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד הכספי עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם חזרה.
 8. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 9. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 10. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 4.04.19: הנחה בסך 75 דולר ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

2095 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים ומעלה
2145 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
2195 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 4.04.19: 75 דולר הנחה לנוסע ו- 10 תשלומים! הנחה לנרשמים בין 5-18.04.19: 30 דולר הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים. מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.16. למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 דולר עבור הטיול הראשון, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז

המחיר כולל:

 • טיסות: ישירות עם אל-על הלוך-חזור למוסקבה
 • לינה: 5 לילות בבית מלון ברמת 4 כוכבים
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • הדרכה: חמישה מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווים ארגוניים (יציאת כל המדריכים מותנית במינימום משתתפים)
 • תחבורה: אוטובוס צמוד, שייט הכולל ארוחת ערב
 • מפגש הכנה בארץ כולל הרצאות מבוא
 • תשר לכל מדריכי הסמינר
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • דמי כניסה למוזיאונים
 • 2 מופעים בערבים
 • לנרשמים עד 4.04.19: 75 דולר הנחה וכן 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה!

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת למטייל בחדר ליחיד: 295$
 • מסי נמל, דלק וביטחון, כפי שייקבע בסמוך ליציאה (נכון ל- 18.03.19: כ- 94$)
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון, בידור, הושבה בטיסות וכו')
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • כל הוצאה, מס ו/או היטל שאינם כלולים ואינם מפורטים במחיר הכולל של הטיול.
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).

 

נהלי רישום ותשלום

הרשמה:

הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-2116888, פקס: 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

 

אפשרות ביטול: * הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 דולר למטייל דמי רישום וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 45% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 65% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 80% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הסמינר מותנית במינימום 20 משתתפים.                                               טל"ח.           

** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

 

הערות:

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
 • לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

 

גלרית תמונות

 

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze