לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

יעד: סמינר שט קסמי הרון והסון

 • יציאה בתאריכים: 01-09.10.18
 • משך הטיול: 8 ימים

יעד: סמינר שט קסמי הרון והסון

 • יציאה בתאריכים: 01-09.10.18
 • משך הטיול: 8 ימים

מסלול הטיול

 

בהדרכת:

 

Ranרן שהם - אדריכל פעיל ומדריך טיולים דובר עברית, אנגלית וצרפתית. מרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.

 

 

 

 

 
 
 
 
המסע לאורך הנהרות רון (Rhone) וסון (Saône) יוביל אותנו על פני נוף כרמים של בורגונדי ומרחבי הלבנדר הסגולים של פרובנס. נבקר בערי מורשת עולמית של,UNESCO  ארל, אביניון, וליון, הפנינה הגסטרונומית של דרום צרפת, ונתוודע אל מיטב היינות ומעדני המטבח המקומיים. מסע המשלב חופשת שייט חלומית וייחודית עם חוויה יבשתית בטיולי חוף, המאפשרת ליהנות מגוון של נופים, ערים, אנשים ותרבויות בתנאים המהנים והמפנקים ביותר. השייט לאורך נתיב המים של הרון והסון יוביל אותנו אל ערים רומיות עתיקות, אתרים הסטוריים, שווקים ונופי טבע יפים ומרתקים. הטיול כולל תוכנית סיורים מידי יום לאורך המסלול והרצאות מאלפות על הספינה, המשמשת כמלון 5 כוכבים צמוד ומפנק. לצאת לחופשה מהנה ללא צורך בפריקה ואריזת המזוודות, שהרי בית המלון המפואר שלנו שט אתנו לאורכם של הרון והסון.
 
סמינר שט: חוויה שלא תרצו להפסיקה
טיול השייט שלנו הינו חבילה שלמה, מאורגנת היטב, הכוללת הכל: העברות משדה התעופה לספינה (כולל טיולים ככל שהזמן מאפשר), לינות, ארוחות, סיורי חוף, הרצאות מעשירות בערבי השייט על הספינה, מופעי פולקלור ובידור ומכלול של שירותים והנאות, עליהם מופקדים צוות חברת השייט. גם המחיר שאנו מציעים כולל למעשה הכל! טיסות, העברות, סיורי חוף, טיפים לכל נותני השירותים המקומיים (כולל צוות הספינה, שבכל מקום אחר יש לשלמם בנפרד) ולמדריך הישראלי. את הארנק תוכלו להשאיר הפעם בבית...

סיורים, הרצאות, מופעים
השייט כולל תכנית מגוונת של סיורי חוף מודרכים בעברית בערים העתיקות, באתרים ההיסטוריים, בכפרי היין, בקתדרלות, במוזיאונים, בתצפיות הנופיות ובשמורות הטבע. את המידע הנוסף תקבלו כאמור ממדריך הטיול הישראלי שיתלווה לקבוצה, ויעמיק את ההיכרות שלכם עם העמים והאתרים במקומות בהם נבקר. נציע גם הרצאות מפי המדריך הישראלי – אדריכל רן שהם.

הספינה: מלון פאר צף
ספינות שייט הנהרות נבנו כדי לפנק. כל אחת מהן היא בית מלון משובח על המים, ולעיתים אפילו אתר נופש קטן. בספינה יקיפו אתכם פאר ונוחות, החל בטרקלין ובבר עם חלונות פנורמיים וכורסאות רכות, דרך חדרים מאובזרים עד לפרט האחרון. כל החדרים בספינה חיצוניים, ופונים אל נופי הנהר. רובם משתווים ברמתם לחדר מלון מהודר, שכולל מיזוג אוויר, חדר שירותים ומקלחת וחלונות גדולים.
אתם מוזמנים לעלות לספינה, לפרוק את המזוודות שלכם (כאמור רק פעם אחת) ולהרגיש בבית.

אמנות השירות וארוחות 5 כוכבים
השירות בספינות עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של התיירות העולמית, החל מעבודת דיילות, שירות החדרים וכלה בשירותי מנהל השייט. הצוות הידידותי, קשוב לצרכיו של הנוסע ויתאמץ לעשות הכל על מנת להפוך את הטיול שלך לחוויה שאתם מצפים לה.
הארוחות בספינה מלהיבות לא פחות מהנופים ואתרי הטיול. צוות של שפים מובילים בתחומם מציע מדי יום 3 ארוחות עשירות, שכוללות, פרט למנות אוניברסליות, גם ממעדני המטבחים המקומיים, כחלק מחוויית ההיכרות עם העמים והתרבויות לאורך מסלול הטיול.
רישום מוקדם
הטבה מיוחדת לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מועדף בבדיקות הבטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!
 

יום 1, יום ב', 1.10.18 ת"א - ג'נבה - ליון
נצא מתל אביב בטיסת בוקר ישירה לג'נבה (Genève). משם ניסע לליון (Lyon), העיר השנייה בגודלה בצרפת, בדרך נופית יפה. בשעות אחר הצהריים יקבל אותנו צוות ספינת הנהר שתשמש לנו כמלון צף בימים הבאים. בערב ניהנה מקוקטייל קבלת פנים וארוחת ערב חגיגית על הספינה בהשתתפות הקפטן לתחילת הטיול המענג. לינה בספינת הנהר.

יום 2, יום ג', 2.10.18 לה פוזין - ג'ורג' ד'ארדש
בשעת הבוקר נגיע ללה פוזין (Le Pouzin). לאחר שנעגון נצא באוטובוס לטיול בקניון נהר ארדש .(Ardèche) ניסע דרך אחד הנופים היפים ביותר בדרום צרפת. במשך מיליוני שנים חצבו זרמי מים דרך אבן הגיר ערוץ זה, המגיע במקומות מסוימים לעומק של 300 מטרים. ניסע לאורך הנהר ונראה את פון ד'ארק (Pont d'Arc), המפורסם, גשר אבן שהפך לסמל עבור חבל ארדש. הסיור יכלול ביקור באחד מהמערות הרבות באזור, מערת שובה (Chauvet-Pont d'Arc) שהיא המערה הממוקמת על צוק אבן גיר מעל נהר ארדש, והמכילה כמה מציורי המערות הידועים המוקדמים. המערה נחשבת לאחד מאתרי האמנות הפרהיסטוריים המשמעותיים ביותר. כמו כן, נוכל ליהנות מביקור באחד מהמפעלים המפיקים לבנדר (Musee de la Lavande) של ארדש, כדי ללמוד על הסוגים השונים של לבנדר והשימושים שלהם. בשעת הצהריים, עם סיום סיורנו, נשוב לספינה שתמתין לנו בלה פוזין ונמשיך בהפלגה לכיוון ארל (Arles).
היום נאזין להרצאתו של רן שהם בנושא: "אדריכלות אימפריאלית רומית, העיר והפרובינציה (פרובנס)".

יום 3, יום ד', 3.10.18 ארל –
לאחר ארוחת הבוקר נרד מהספינה ונצא בנסיעה לעיירה הפרובנסלית סן רמי דה פרובנס(Saint-Rémy-de-Provence) בה נשתמרו רחובות עתיקים וסמטאות צרות, עצים גבוהי צמרת ומזרקות אבן. כאן אושפז במאי 1889 ואן גוך כשנה לפני מותו. נראה את הכיכר המרכזית (Place aux Herbes), בה נערך השוק המסורתי ונטייל ברחובותיה. נמשיך אל הכפר לה בו דה פרובנס (Les Baux-de-Provence), היושב על צוק אדיר בולט בצבעו הלבן, בין עצי הזית ונצפה במופע אור קולי מיוחד. עם סיום ביקורנו נשוב לארוחת צהריים בספינה שתמתין לנו בארל. נצא לסיור רגלי בארל (Arles), ששיטוט בסמטאות חושף את התשתית הרומית האיתנה שעדיין נראית פה ושם, ועל גביה נבנו בתיה המאוחרים של העיר. נסייר בשרידים המרשימים מהתקופה הרומית שנשתמרו היטב, כולל האמפיתיאטרון הגדול המשמש למופעים (ומלחמות שוורים) גם כיום. נצא לסיור רגלי ברחובות הציוריים העתיקים של העיר, שהפכה להיות יעד תיירותי לא מעט בשל העובדה שואן גוך גר כאן וצייר כאן מאות תמונות. שני הבתים בהם התגורר נהרסו בתקופת מלחמת העולם השנייה. לעת ערב נחזור לספינה.

יום 4, יום ה', 4.10.18 אביניון
העיר העתיקה אביניון (Avignon), אליה נגיע בשעות הבוקר נמצאת לגדתו השמאלית של נהר הרון. נצא לביקור באמת המים הרומית (Pont du Gard) המתנשאת לגובה של 50 מטר ונחשבת לאמת המים הגבוהה ביותר המוכרת כיום. אמת המים הוקמה בשנת 19 לפני הספירה והובילה מים לנים ((Nimes. גם אמת המים הוכרה כאתר מורשת של אונסק"ו.
לאחר ארוחת הצהריים נצא ברכבת תיירים קטנה (Petit Train Touristique) לביקור מסקרן בעיר. נצפה על ארמון האפיפיורים (Palais des Papas) המצוי בה ושבו חיו האפיפיורים במשך המאה ה- 14. ארמון האפיפיורים היה מקבילו של הוותיקן בימינו. נצא לסיור רגלי בעיר, נראה את כיכר מגדל השעון עם בתי הקפה הרבים שלה ואחר הצהריים נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה.

יום 5, יום שישי, 5.10.18 טורנון
בבוקר נגיע לטורנון (Tournon) שם נשמע הסברים על גידול הגפנים ונטעם יינות בטברנה מפורסמת. מיין נמשיך לשוקולד - נגיע רגלית למתחם שנבנה על מפעל שוקולד - סיטה דו שוקולט (Cite du Chocolat), שם נסייר מאחורי הקלעים של תרבות השוקולד ונגלה את סודות תעשיית השוקולד. לאחר שנחזור הספינה תפליג ותעגון בלילה בליון.
היום נאזין להרצאתו של רן שהם בנושא: "צרפת בימי הביניים, אדריכלות צפונית גותית מול השפעות הים התיכון, אפיפיורים ואסלאם".

יום 6, יום שבת, 6.10.18 ליון RDPC:
בשעות הבוקר נעגון בליון (Lyon) ונסייר בעיר. נצפה על בזיליקת נוטרדאם דה פורבייה המפורסמת של העיר (Basilique Notre Dame de Fourviere). נמשיך בסיורנו ונראה את כיכרותיה האלגנטיות, את בנייניה העתיקים, את הרובע הישן, הנמצא על גדות נהר הסון (Saône), אשר הוכרז כאתר מורשת על ידי אונסק"ו ועוד, ככל שיותיר הזמן. בשעת צהריים נשוב לספינה ונמשיך בדרכנו.
היום נאזין להרצאתו של רן שהם בנושא: "הקסם של פרובאנס במאה ה- 19. אומנים ואריסטוקרטיה".

יום 7, יום א', 7.10.18 שאלון סור סון - טורנונס
נצא בבוקר מן העיירה השלווה והמקסימה שאלון סור סון(Châlon-sur-Saône) שנמצאת על נהר הסון בלב בורגונדי שמהווה את אחד ממרכזי היין החשובים בצרפת.
נמשיך לעיר הסמוכה בון (Beaune) שם נבקר בבית החולים (Hospices de Beaune) שהיה בית תמחוי במאה ה- 15. הספינה תמשיך בדרכה ותעגון בטורנו(Tournus) שבדרום החבל. אחרי הצהרים נרד מהספינה ונמשיך בסיורנו לאורך נתיב היין, כשאנו חולפים בדרכנו על פני טירות וכרמים. נבקר במנזר קלוני (Cluny Abbey), שם נראה את שרידי המנזר המרשימים. כנסיית מנזר קלוני היה המבנה הנוצרי הגדול ביותר בעולם עד לבניית כנסיית פטרוס הקדוש ברומא. נחזור לספינה שממתינה לנו בטורנו, ובלילה הספינה תמשיך בהפלגה לליון (Lyon).

יום 8, יום ב', 8.10.18 ליון ג'נבה יום 8' , יום ב', 8.10.18
בבוקר יגיע סיורנו לתחנתו האחרונה, העיר ליון. לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהספינה ונשים פעמנו לעיירת הנופש אנסי (Annecy), הנחשבת לוונציה של האלפים הצרפתיים. העיר היפה והמטופחת שוכנת בחלקו הצפוני של אגם הקרוי על שמה ונחשב לנקי ביותר באירופה. נשוטט בסמטאות של העיר העתיקה, נצפה על הטירה העתיקה שנבנתה במאה ה- 13 ונמשיך לשדה התעופה של ג'נבה לטיסתנו ארצה.


הערות:

 • תכנית השייט המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית הכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועית של המדריך ו/או מנהל הטיול.
 • הספינה כולה היא אזור ללא עישון.
 • כל החדרים בספינה מודולריים. המיטות ניתנות להפרדה או לחיבור.
 • ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי חברת השייט, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות).
 • במידה וחשוב לכם לקבל חדר מסוים בספינה, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לחברת השייט או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי חלוקת החדרים ומקומות הישיבה היא של חברות השייט והתעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן בקשתכם תתמלא.
 • יכולים לחול שינויים בלוחות הזמנים ובפעילויות בכפוף לגובה פני המים, אפשרות הגישה לנמל, תנאי מזג האוויר, תקלות בספינה וכד'. במקרים אלו עשויים להיות שינויים בשייט ולהשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, והן לגבי לינה בבתי מלון במקום בספינה, שינוי אמצעי תחבורה וכיו"ב.
 • עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובשייט. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה וחברת השייט, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.

תנאים ומחירים

 

המחיר:

עלות החוויה: 2995 אירו לאדם בחדר זוגי (קטגוריה B)
הטבה מיוחדת לנרשמים עד 8.3.18:
75 אירו הנחה לנוסע, 10 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג!
לנרשמים בין 22.3-9.3.18 - הנחה בסך 30 אירו לנוסע ו- 6 תשלומים.
מטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל החל מ- 1.1.15:
הנחה נוספת בסך 25 אירו לטיול ראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.


המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות בינלאומיות סדירות בלופטנזה ואוסטריאן
 • לינה: ספינת הנהר MS SWISS CORONA, 5 כוכבים
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט, כולל חבילת שתייה מפנקת: משקאות קלים, יין ובירה בא. צהריים והערב.
 • תחבורה: ספינת שייט נהרות ואוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • הדרכה: מדריך מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל  ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנית ב- 25 מטיילים)
 • מפגש הכנה בארץ
 • מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
 • סיורי חוף ודמי כניסה לאתרים (שאינם כלולים בתכניות שייט אחרות)
 • מס נמלי השייט
 • תשר לכל נותני השירותים, הכולל גם תשר לצוות הספינה ותשר למדריך הטיול
 • הטבה לנרשמים עד 8.3.18:

הנחה בסך 75 אירו לנוסע, עד 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וליווי V.I.P. בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים.


המחיר אינו כולל:

- תוספת בתא ליחיד בקטגוריה B 1,050€* (מוגבל ל- 2 תאים)
- תוספת בתא ליחיד בקטגוריה A - נא להתקשר
- תוספת לקומת Upper Deck (קטגוריה A): 240€ לאדם בתא זוגי
- תוספת לשדרוג לסוויטה - 640€ לאדם בתא זוגי
- מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברות התעופה (המחיר כיום כ- 119€)
- ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
- הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפון, בידור וכו')
- כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר
- הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
- שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 19.2.18
- *לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו ממליצים לנסות ולמצוא שותף/ה לחדר
- ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.נהלי רישום ותשלום

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל או בדואר: רח' ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038.
טל' 072-211-6888, פקס 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 • הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
 • אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
 • במקרה של ביטול עד 90 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100€ למטייל (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
 • מטייל המבטל בין 60- 89 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 30- 59 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 7- 29 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 85% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
 • ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית ב- 20 משתתפים. טל"ח

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

מפרט הספינה

מפרט הספינה MS SWISS CORONA
הספינה הושקה בשנת 2004, ובחורף 2011 עברה תהליך חידוש מקיף.
בתכנונה נלקחו בחשבון עיצובה הפנימי האלגנטי יחד עם נוחות מרבית לנוסעים.
לספינה 3 מפלסים והיא מעוצבת בעץ ובד בצבעים נעימים היוצרים אווירה רגועה ונינוחה המתאימה לשייט נהרות.

נתונים כלליים של הספינה

השקה: 2004. חידוש: 2011
מימדים: אורך 110 מטר, רוחב 11.40 מטר
קיבולת: 148 נוסעים
ארץ רישום הספינה: שוויץ
חדר אוכל: חדר אוכל מהודר בהושבה מסודרת
גודל התאים: 15 מטר מרובע לתא רגיל
כמות התאים בספינה: 74 חדרים וסוויטות
שירותים בתא: מיזוג אוויר, מקלחת ושירותים, טלפון, מייבש שיער, טלוויזיה, ארון, שולחן, כיסא וכספת
מתקנים בספינה: מעלית, מספרה, סלון, בר, חדר אוכל מהודר בהושבה מסודרת, חנות וחדר כושר

סוגי התאים העומדים לרשותנו:
קטגוריה A - Diamond Deck - Upper Deck
קטגוריה B - Ruby Deck - Middle Deck
תאים: כל תאי הספינה חיצוניים, חלקם עם חלון פנורמי הניתן לפתיחה וחלקם עם מרפסת צרפתית (French Balcony). בתאים מיזוג אוויר, ארון, שתי מיטות (ניתן להגדיר כמיטות נפרדות על פי בקשה), מייבש שיער, כספת, טלפון, מקלחת ושירותים, טלוויזיה עם מסך שטוח ומערכת GPS המאפשרת לראות את מסלול הספינה. גודל החדר 15 מ"ר.
חדר האוכל: בספינה מסעדה ובר פנורמיים. כל הארוחות מוגשות בחדר האוכל המרכזי בספינה, אשר משני צדיו ישנם חלונות גדולים, מהם ניתן להשקיף על הנוף הסובב בזמן הארוחות. המטבח בספינה מציע מגוון מאכלים בינלאומיים.
נקודות חשמל: המתח בספינה הינו של 220 וולט עם שקע אירופאי בעל שני חורים עגולים.
לבוש: הלבוש הינו יומיומי ומומלץ ללבוש ג'קט אלגנטי לקבלת הפנים ולאירועים חגיגיים אחרים. מומלץ ללבוש בגדים הניתנים להפשלה בגלל החימום בספינה.

גלרית תמונות

1r
ar
PanoramaDeck
ShipMSCorona
WineGlass

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze