בלגיה - צרפת - בסימן 100 שנה למלחמת העולם הראשונה

בלגיה - צרפת - בסימן 100 שנה למלחמת העולם הראשונה 03.07.18 - 26.06.18

עוזי טאובר - מדריך טיולים בכיר, מרצה ומצלם, חוקר מלחמות העולם באירופה.
ברוך בן נריה - מרצה וחוקר היסטוריה צבאית, האוניברסיטה העברית ירושלים.  שגריר ישראל בעבר בגיאורגיה וארמניה.

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • פלנדריה (Flanders), המכסה את חצייה הצפון-מערבי של בלגיה, ממפגש הגבולות עם הולנד וגרמניה במזרח, דרך בריסל וערי המסחר ההיסטוריות ועד לחוף הבלגי, היא חבל ארץ מרתק המהווה צומת דרכים חשוב בין עמים ותרבויות. בחבל נמצאות כמה מערי המסחר העתיקות והיפות ביותר באירופה, כמו אנטוורפן, ברוז' וגנט, שאת השגשוג האדיר, ממנו הן נהנו בימי הביניים ובתקופת הרנסנאס, ניתן לראות כיום בדמות מבני פאר בני מאות שנים וקתדרלות מרשימות.
  מיקומה האסטרטגי של פלנדריה - בין גרמניה, הולנד, צרפת והתעלה הבריטית - הוא זה אשר תרם לפריחתה הכלכלית לאורך ההיסטוריה, אך הוא גם זה אשר היה לה לרועץ בזמן מלחמת העולם ה- 1, עת הפכה שלא בטובתה לזירת הקרבות הקשה והמשמעותית ביותר במלחמה. מדינות ההסכמה התגוששו מול גרמניה במשך שלוש שנים ארוכות, תוך שהן מקיזות זו את דמה של זו במלחמת שוחות אכזרית, שלא הביאה את אף אחד מהצדדים לשום הישג משמעותי ורק גבתה מחיר שהדעת אינה מסוגלת להכילו.
  בסיורנו נראה את פלנדריה מכיוונים שונים: המסלול שלנו עובר אמנם דרך כמה מאתרי הקרבות החשובים ביותר של "החזית המערבית" של מלחמת העולם ה- 1, אך לצדם של שדות הקטל, השוחות, הבונקרים ואתרי השחזור המרתקים, נכיר גם את ההיסטוריה והתרבות של חבל הארץ הייחודי הזה ונבקר בעיירות קטנות וציוריות, שהכיכרות המרכזיות שלהן נבנו בימי הביניים ובהן מגדלי פעמונים ובגינאז'ים פלמיים, הלא הם אותם מקבצי בתים היסטוריים שנבנו לפני שבע מאות ושמונה מאות שנים כדי לשמש אכסניה לנשים שביקשו לעבוד את האל מבלי להפוך לגמרי לנזירות.
  ניסע בדרכים רוגעות לאורך תעלות מים, גבעות ירוקות וחופים חוליים ונלגום בירה מקומית איכותית במיקרו מבשלות ביתיות, או קפה בלגי משובח, עם אלכוהול וקצפת, בבתי קפה קטנים ומסוגננים...
 • חווית מסע מטלטלת במלאת 100 שנה לסיום מלחמת העולם הראשונה.
  שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית.
  ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

  סמינר ייחודי ומקורי במסלול שאינו מופיע במפת הטיולים בארץ
  הדרכה על ידי מומחים לחקר תולדות מלחמות העולם באירופה במאה העשרים
  העמקה לא שגרתית ורבת פנים הודות לצוות ההדרכה
  ביקורים באתרי הקרבות והתרשמות בלתי אמצעית בשטח
  הרצאות העשרה במהלך ימי הטיול מפי מדריכי הטיול
  אירוח בשלושה בתי מלון ברמת 5, 4 ו- 3 כוכבים
  מפגש הכנה מקיף לפני היציאה הכולל הרצאת רקע
  מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
  אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
  חבורת מטיילים איכותית ביותר
  חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
  הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  הנחה בסך 75 למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה, טיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים

  ב"קשרי תרבות תבל" - תמורה מלאה לכספך!
  סמינר מטייל מהנה ופורה
 • יום 1, יום ג', 26.06.18 תל אביב - בריסל - שדות פלנדריה
  בשעות אחר הצהריים נטוס לבריסל (Brussels) וממנה נצא בנסיעה מערבה, לעבר העיר הקטנה והציורית פופרינגה (Poperinge), הנמצאת במערב פלנדריה בבלגיה. לעיר זו היה תפקיד משמעותי במהלך מלחמת העולם הראשונה ועל כך נשוחח במהלך הטיול. נגיע ללינה במלוננו בשלושת הלילות הבאים.

  יום 2, יום ד', 27.06.18 המרוץ אל הים - דיקסמאוד - דנקרק
  "בשדות פלנדריה הפרגים את זרעיהם ברוח מפזרים,  בין אלפי צלבים העומדים, טורים, טורים ומציינים את מקומנו; אך בשמי הרקיע עפרוני עוד יעוף באומץ ושיר ישמיע, אך לא יישמע קול ציוציו, בין רעמי התותחים הפרוסים תחתיו"
  (ג'ון מק'קריי John McCrae, בשדות פלנדריה)
  את יומנו נתחיל ב"חוות אֶסקְס" (Essex Farm), הנמצאת ממש בסמוך לעיירה.
  כאן פעל בית חולים שדה בזמן המלחמה ובו שירת ג'ון מק'קריי, אותו רופא צבאי קנדי שכתב את הפואמה "בשדות פלנדריה" (In Flanders Fields), אשר הפכה לאחד משירי הלוחמים הגדולים של כל הזמנים ולהמנון הבלתי רשמי של מלחמת העולם הראשונה.
  מכאן ניסע לכיוון התעלה הבריטית בצפון, בדרכנו נעצור במחוז דיקסמאוד (Dixmude) על גדות נהר האיזר שהיה לחזית עקובה מדם. במקום זה התבצרו אחרוני החיילים הבלגים בפיקודו של המלך אלברט ה- I במאמץ הבלימה. הדרך עוברת בנוף כפרי שטוח של שדות ירוקים ושדרות עצים ארוכות, סמוך לתוואי בו הוקם קו הביצורים האדיר בתחילת המלחמה, וחולפת דרך עיירות מלאות השראה, כמו Veurne, שמבנים יפהפיים בסגנון הבארוק, הרנסאנס והגותי מעטרים את כיכר השוק שבמרכזה כמו גם De Panne, שחופיה החוליים מלחכים את מימי התעלה הבריטית ושאליה עברה משפחת המלוכה הבלגית בתקופת מלחמת העולם ה- 1, מכיוון שהיה זה אחד מהחלקים היחידים בממלכה שלא נכבשו תחת מגפי הגרמנים.
  אחר הצהריים נגיע אל עיר הנמל ההיסטורית, דנקרק, הנמצאת סמוך לגבול בלגיה וצרפת. דנקרק קיבלה את דקות התהילה שלה במלחמת העולם ה- 2, כשנותקה משאר העולם תחת מצור של הכובש הנאצי, ומאות אלפי החיילים של כוחות הברית שנותרו בה הוברחו בדרך הים במבצע שארך שבוע אחד בלבד.
  לעת ערב נשוב למלוננו.

  יום 3, יום ה', 28.06.18 מובלעת איפר
  עם בוקר נצא להכיר את "מבלט איפר" ואת חלקה הצפוני ביותר של החזית המערבית. המבלט הוא כינויה של אותה המובלעת שהשתרעה מסביב לעיר הקטנה ושממנה ניהלו כוחותיהן של מדינות ההסכמה קרבות קשים וסיזיפיים מול הצבא הגרמני.
  נסיעה קצרה לכיוון מזרח, דרך נוף חקלאי שטוח, תביא אותנו לעיירה Zonnebeke, ואל מוזיאון הזיכרון פָּשנְדֵייל 1917 (Memorial Museum Passchendaele 1917) השוכן בעיבורה, בתוך בית אחוזה מקסים עם גג אדום משופע וארובות, הניצב על שפת אגם קטנטן, מוקף ירק ונראה כמו מלון בוטיק רומנטי יותר מאשר כמו מוזיאון המנציח את אחת מהאיומות במלחמות שידע המין האנושי... מוזיאון הזיכרון מתמקד במאורעות קרב פָּשנְדֵייל שהתחולל ב- 1917 ממש כאן.

  סמוך למוזיאון נמצא בית העלמין הצבאי הגדול בעולם של הכוחות הבריטים, טיין קוט(Tyne Cot) ובו נחים את מנוחתם האחרונה 12,000 לוחמים של חבר העמים הבריטי, שנפלו בקרבות איפר. רובם כלל לא זוהו והם נותרו אלמונים בקבורתם.
  נמשיך בנסיעה לאורכו של הכביש הצר, החולף בין שדות ירוקים, שפרות מדושנות מלחכות בהם עשב, ונגיע לכפר לאנחמארק (Langemark), הנמצא כ- 8 ק"מ מבית הקברות. נחצה את הכפר לאורכם של רחובות הכפר המנומנם ובהם בתים פסטורליים של לבנים אדומות, ונצא מצדו השני שם נמצא בית עלמין קטן ומטופח בו קבורים עשרות אלפי חיילים גרמנים (רובם לא מזוהים) בקברי אחים. חלק לא מבוטל מהנופלים הגרמנים הטמונים כאן היו נערים צעירים וחסרי כל הכשרה צבאית, שהופקדו בידיהם של מפקדים צעירים ולא מנוסים ונשלחו לקרבות חסרי כל תכלית במהלך הקרב הראשון של איפר, בשנת 1914.
  ניסע אל גבעה 60 (Hill 60) הנמצאת מדרום לעיר הקטנה ונודעה עד מלחמת העולם הראשונה בתור "גבעת האוהבים"... גבעות נמוכות עטורות חורש וכפרים קטנים, עם בתי לבנים נעימים, שמדשאות מטופחות מפארות את חזיתותיהם, ילוו אותנו בדרכנו אל הגבעה הקטנה, שמיקומה האסטרטגי על מסילת הרכבת הפך אותה ליעד נחשק ששני הצדדים נאבקו עליו. בגבעה נשוטט בין תעלות, בונקרים ומכתשים שנוצרו על ידי מוקשי ענק שנועדו לפנות את שטח ההפקר שבין החזיתות לפני הסתערות רגלית.

  מכאן קצרה הדרך אל איפר (Ypres) הסמוכה, הנחה בשלווה על גדות נחל רוגע בין גבעות ירוקות, ונהנית מאווירה נעימה שאינה מרמזת כלל וכלל, על סדרת הקרבות העקובים מדם שהתחוללו מסביבה לפני מאה שנים. העיירה הרגועה, שלאורך רחובותיה המרוצפים ניצבים בתי לבנים נמוכים, שאת חלונותיהם מעטרות אדניות של פרחים, ידעה ימים של שגשוג בימי הביניים, עת פרח בה סחר הבדים והטקסטיל והעמיד אותה בשורה אחד עם ברוז' וגנט, אך עיקר פרסומה בא לה דווקא בזמן מלחמת העולם ה- 1, כשהעיר וסביבותיה היו "מובלעת" של כוחות בריטים, צרפתים ובלגיים, שבלטה לתוך מערך הלחימה של הגרמנים והייתה תקועה להם כמו עצם בגרון. נטייל בין אתריה היפים של העיר הקטנה והציורית, שרבים ממבניה ההיסטוריים חרבו ב"מלחמה הגדולה", ושוקמו בעבודת נמלים קפדנית בשנים שאחריה. את סיורנו נפתח בכיכר השוק ההיסטורית, ממנה התחילה העיירה את דרכה. הכיכר המרוצפת מוקפת בחנויות אלגנטיות, בארים ובתי קפה נעימים עם מקומות ישיבה בחוץ. מסביב לכיכר נמצאים כמה מהמבנים המרשימים של איפר, כמו "אולם הבדים" הנודע (Lakenhalle), מבנה גותי מרשים בן כשמונה מאות שנים עם מגדל שעון כביר, ששימש כשוק לסוחרי בדים וטקסטיל בימי הביניים, עת הייתה העיר הקטנה מרכז סחר חשוב; ובית העירייה ההיסטורי, בו נוכל להתפעל מהוויטראז'ים היפים. ברחוב הסמוך ל"אולם הבדים" מתנוסס הצריח של קתדרלת סט. מרטין לגובה מרשים של כמאה מטר. הקתדרלה היפהפייה נחנכה בשנת 1,370 והצריח שלה הוא אחד מהגבוהים בבלגיה. מעברה השני של כיכר השוק נמצא היכל בית המשפט, השוכן במבנה בסגנון הרנסנאס הפלמי, ומצד אחר שלה נמצא הרחוב בו שכן שוק הדגים הישן. מכאן נצא לביקור בשער מנין (Menin), או בשמו הרשמי, "אנדרטת איפר", המעוצב כשער ניצחון אדיר, אשר ניצב על גדת התעלה המקיפה את מרכז העיר ומנציח יותר מ- 50,000 לוחמים של צבאות הקומונוולת' שנהרגו באזור בתקופת מלחמת העולם ה- 1 ומקום קבורתם אינו ידוע.
  כל ערב, בשעה 20:00, נערך טקס זיכרון בשער ובו מודה העיר איפר לאלו אשר מסרו את נפשם למענה.
  את הערב נקדיש לשיטוט ברחובותיה מלאי האופי של העיר הקטנה ובעיקר לאזור כיכר-השוק שם נמצאים כמה מסעדות ובתי קפה, כמו גם בארים ביתיים המגישים בירה בלגית טובה ואפילו שוקולטיירים איכותיים...

  יום 4, יום שישי, 29.06.18 איפר - אראס (צרפת)
  עם בוקר נעזוב את איפר ונצא לכיוון הכפר הקטן Mesen, הנמצא כעשרה קילומטר מדרום לעיירה. בכיכר השוק המנומנמת של הכפר ניצב פסל מעניין של חייל בריטי וחייל גרמני הלוחצים ידיים בהיסוס וחשש, כשכדורגל מונח בדיוק ביניהם... הפסל מספר את סיפורו של אחד מהרגעים המרגשים והנוגעים ללב שהצליחה להצמיח התופת של קרבות מובלעת איפר, הלא היא "הפסקת האש של חג המולד", שנולדה והתהוותה באופן ספונטני לחלוטין בין חיילים בריטים וגרמנים שהחליטו לקחת הפסקה קצרה מפסטיבל ההרג האינסופי ולחגוג את חגם, מבלי לבקש רשות מהמפקדים, או מאף אחד אחר... שיאה של הפסקת האש המאולתרת הייתה החלפת המתנות והברכות, וכמובן משחק הכדורגל הידידותי שנערך בשטח ההפקר (No Man's Land) ושהונצח, בדיוק 100 שנה מאוחר יותר, על ידי התאחדות הכדורגל האירופאית, אופ"א. נבקר גם בציון "אוּפָ"א" (Uefa Monument), אתר מרגש ומטלטל ביותר וסביבו שרידי תעלות, שדות מעובדים ושדרות עצים ובית עלמין צנוע לצד בריכת מים קטנה.
  אירועי "הפסקת האש של חג המולד" מונצחים בסרט הצרפתי "חג מולד שמח" (Joyeux Noël) ובקליפ המרגש לשירו של פול מקרטני, Pipes of Peace, בו מגלם הזמר את דמותם של החייל הבריטי ושל החייל הגרמני...

  לאחר נסיעה קצרה נגיע לפארק קטן ויפה עם כרי דשא מטופחים ורוגעים לצד הדרך ובטבורו מגדל גבוה, בסגנון אירי, הבנוי אבנים גסות ונראה כלא קשור לנוף הארכיטקטוני הכפרי של פלנדריה ואכן, מדובר על פארק המנציח את פועלם של החיילים בני אירלנד בקרבות שהתחוללו באזור. נמשיך בנסיעה דרומה אל אנדרטת פלוגסטירט (Ploegsteert Memorial), לזכר החללים שמקום קבורתם לא נודע, השוכנת במבנה ניאו קלסי. מעברו השני של הכביש, ממש מול האנדרטה, ישנו בית עלמין קטן בשם Hyde Park Corner בו קבורים, זה ליד זה, חיל יהודי בריטי וחיל יהודי גרמני...
  עם חציית הגבול לצרפת נמשיך אל מתחם אדיר מימדים המנציח את חללי הקרבות הקנדיים סביב גבול צרפת. הרכס הקרוי ווימי רידג' מהווה תזכורת מוריקה לאחד הקרבות החשובים ביותר של הצבא הקנדי.
  נמשיך בנסיעה עד לעיר אראס (Arras) שבצפונה של צרפת. אראס, בירתו ההיסטורית של אזור ארטואה, השוכנת על מפגש של שני נהרות קטנים, ידועה בזכות הארכיטקטורה היפה שלה, הכוללת מבנים רבים בסגנון הבארוק הפלמי ולצדם מבנים מודרניים.
  מרכזה של העיר סובב סביב "כיכר הגיבורים" (Place des Héros): פיאצה רחבה מרוצפת אבן, המשתרעת למרגלותיו של בניין העירייה המפואר בן חמש מאות השנים ובה בתי קפה מסוגננים ושוקקי חיים (בעיקר בערבי הקיץ). ארוחת ערב ולינה באראס.

  יום 5, יום שבת, 30.06.18 אראס והסביבה
  אנו מתחילים את יומו החמישי של הטיול במוזיאון של מחצבות וולינגטון (Carrière Wellington), הנמצא מדרום למרכז העיר. בעבר, המחצבות תת-קרקעיות, שהורחבו והותאמו ע"י כוחות מדינות ההסכמה, שימשו כבסיס יציאה למתקפת הפתע של אביב 1917, שנודעה יותר מאוחר בשם "קרב אראס". מכאן נצא לטיול ברחבי העיר הנעימה. נעבור בקתדרלה של אראס, שנבנתה לפני כ- 260 שנה ולה חזית קלאסית, עם עמודים רומיים וגמלון. נחלוף על פני מצודת העיר (Arras Citadelle), שנבנתה במאה ה- 17 על ידי סבסטיאן דה וובאן, הארכיטקט הצבאי של המלך לואי הארבעה עשר, והייתה חלק מקבוצה של 12 ביצורים שנבנו על ידו כחלק מ"חגורת ברזל" שנועדה להגן על הממלכה. נבקר גם באנדרטת אראס, השוכנת בסמוך למצודה ומוקדשת, איך לא, לחללי מדינות ההסכמה שנפלו בקרבות על העיר וסביבתה במלחמת העולם ה- 1ומקום קבורתם לא נודע.

  לאחר ארוחת הצהריים נצא לכיוון דרום מזרח, אל העיר קמברה (Cambrei), הנמצאת כחמישים ק"מ מאראס ושלידה נערך, במלחמת העולם הראשונה, הקרב הראשון בהיסטוריה בו נעשה שימוש מוצלח בטנקים. נמשיך לכפר קטן ורוגע הניצב במקום בו היה שדה הקרב וננסה לראות את "דבורה" (Deborah): שריד של טנק בריטי אמיתי מדגם "מארק 4" שהשתתף בקרב, נפגע, כוסה בעפר והתגלה מחדש בסוף שנות התשעים...
  במהלך הביקור בעיר קמברה, שלה היסטוריה עשירה, ששורשיה נעוצים בתקופה הרומית, נראה את "שער פאריס", שהיה חלק ממערך הביצורים של העיר בימי הביניים ואת הקתדרלה של קמברה, שנבנתה בסביבות שנת 1700 ולה חזית ניאו-קלאסית יפהפייה, וכן מבנים היסטוריים המעטרים את רחובותיה מרוצפי-האבן, שבתי קפה נעימים פרוסים לאורכם. לינה באמיין (Amiens).

  יום 6, יום א' 1.07.18 אמיין
  עם בוקר נצא אל האזור הכפרי של בּוּמונְט-הָאמֶל (Beaumont-Hamel), הנמצא חצי שעה נסיעה דרומית לאראס ומהווה את שער הכניסה אל קו החזית של "הקרב על הסום": אחד מהקרבות הגדולים, הקשים והאכזריים ביותר שחווה המין האנושי מימיו, בו ניסו כוחות מדינות ההסכמה לבצע מתקפת ענק על קווי החזית הגרמניים ולהבקיע אותם, אך שילמו מחיר קשה מנשוא בחיי אדם ובפצועים.
  באתר ההנצחה המרשים, לזכרם של חיילי ניו-פאונדלנד (Newfoundland Memorial), נוכל לסייר בשטח ההפקר (No Man's land) שדרכו הסתערו הלוחמים הבריטיים אל עבר שוחות הגרמנים, ולחוות את שדה הקרב, שנותר בדיוק כפי שהיה עם שוך הקרבות, עם שוחות, תעלות, שרידי תיל ומכתשים שפערו הפגזים.
  נמשיך אל "מגדל אולסטר", אנדרטה נוספת לזכר האירים שנפלו בקרבות סום, ונגיע אל טיפוואָל, מונומנט היסטורי אדיר ממדים המנציח כ- 73,000 לוחמים שמקום קבורתם לא נודע. מכאן נמשיך אל העיירה לה-בואסיל, בה נשתמר מכתש ענק שנוצר ע"י מטען חבלה בן 27 טונות, וסימן את תחילת הקרב על הסום. בהמשך נבקר במוזיאון הסום ובעיירה אלבר.
  נחזור למלוננו באזור אמיין ללינה. 

  יום 7, יום ב' 2.07.18 אמיין וסביבתה
  היום נתרווח ונצא לשוטט בעיר הציורית אמיין, שבה התגורר הסופר בעל החוש הנבואי ז'ול ורן, ושבה גם נולד נשיא צרפת הנוכחי עמנואל מקרון. מרכזה העתיק של העיר נעים להפליא ובו הרבה "מדרחובים" שלאורכם מבנים בסגנון האר-דקו, כמו גם בניינים ניאו-קלאסיים מרשימים בני מאתיים שנה ויותר...
  חנויות אלגנטיות ובתי קפה מקסימים, הצופים אל רחובות העיר, הופכים את השיטוט באמיין ביום שמש לחביב במיוחד.
  נבקר בקתדרלה האדירה, המהווה את גולת הכותרת של הסיור באמיין. הקתדרלה, מן הגדולות והיפות מסוגה, המהווה מופת לארכיטקטורה גותית, נבנתה בימי שלטונו של לואי התשיעי ועל פי המסורת נמצא בה ראשו של יוחנן המטביל, שהובא לכאן מקונסטנטינופול בידי ואלון דה סרטון (Wallon de Sarton) כאשר זה חזר ממסע הצלב הרביעי.
  בסמוך, בין התעלות הרוגעות של נהר הסום, משתרע רובע סן לו (Saint-Leu), ובו שפע של בתי לבנים ועץ ישנים וססגוניים, המושכים אליהם צעירים בוהמיינים. כפי במקום כמה וכמה בתי קפה קטנים ואינטימיים, גלריות מיוחדות וחנויות לעתיקות ווינטג'. בצהריים נשוט להנאתנו על הנהר והתעלות המסתעפות ממנו בשייט המשלב גם ארוחת צהריים.
  לינה באזור אמיין.

  יום 8, יום ג' 3.07.18 אמיין - בריסל - תל אביב
  עם בוקר נעזוב את המלון ונצא לכיוון בריסל. בדרכנו עוד נספיק לבקר בכמה מאתרי הקרבות המאוחרים של החזית הדרמטית הזאת, וכן בשכיות חמדה. נמשיך לבריסל, נגיע לשדה התעופה ובשעה היעודה - נטוס הביתה מלאי רשמים מסעירים וחוויות ייחודיות...

  הערות:
  1. תכנית הטיול מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. בחירת מושב במחלקת תיירים (חלון, אמצע או מעבר) כרוכה בתשלום של $40 לנוסע, הלוך ושוב.
  5. הזמנת מושב ביציאת חירום כרוכה בדמי טיפול של 145$ לנוסע, הלוך ושוב.
  6. ניתן גם להמתין עד 24 שעות לפני ההמראה ולבחור הושבה בהתאם לזמינות וללא עלות.
  7. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  8. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה, הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  9. חשוב: עליית הביקוש העולמי לטיולים גרמה לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש, שאינן מוחזרות. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - אם הנכם מעוניינים להשתתף ביטול זה - נא הקדימו הרשמתכם.
  10. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם הנחה בסך 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפולV.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח
 • עלות החוויה: 2595 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של מעל 30 מטיילים
  2695 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
  2895 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

  הטבות מיוחדות לנרשמים עד 31.12.17:
  75 אירו הנחה, 10 תשלומים וטיפול V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 1-11.01.18: 30 אירו הנחה לנוסע
  מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 1.01.15.
  למטייל המתמיד: הנחה נוספת בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות אל-על ישירות לפריס
  לינה: ברמת 5, 4 ו- 3 כוכבים
  כלכלה: חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים אחת
  תחבורה: על פי המפורט בתכנית
  הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה אדמיניסטרטיבי
  - מפגש הכנה מורחב בארץ
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לכל האתרים
  - שייט באמיין כולל ארוחת צהריים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  לנרשמים עד 31.12.17 - 75 אירו הנחה למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P בנתב"ג.


  המחיר אינו כולל:
  תוספת לאדם בחדר ליחיד: 496 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה
  (נכון ל- 12.12.17: כ- 96 דולר)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון
  בידור וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של
  הסמינר.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח
  הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול
  (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל
  או לחפציו במהלך הטיול).
  - תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 € למטייל ליום)


  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038,
  או במשרדי קשרי תרבות תבל. טל' 072-211-6888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הסמינר מותנית במינימום 20 מטיילים משלמים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"חהתקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888