תרבות, אמנות ומוסיקה בדרזדן

תרבות, אמנות ומוסיקה בדרזדן 23.05.17 - 18.05.17

סמינר אמנות, תרבות ומוסיקה בדרזדן

 

a udi
בהדרכת: נורית גוטהלף - מומחית לגרמניה, לתולדות האמנות ולארכיטקטורה. שליחת משרד החינוך לדרזדן ונספחת התרבות בשגרירות ישראל בבון, לשעבר.

שיפמן יוסי
יוסי שיפמן

מבכירי מבקרי המוסיקה הקלאסית בישראל ומרצה מבוקש למוסיקה. יועץ אמנותי לתזמורות ומנהל פסטיבלי מוסיקה, יוזם ומוביל סיורי מוסיקה קלאסית בחו"ל.

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • "דרזדן - הפלא על נהר האֶלבֶּה", בירת מדינת סקסוניה, מקסימה את מבקריה מזה ימים ימימה בזכות תערובת מרתקת של מסורת ומודרניות. סיור רגלי במרכז העיר, בין משכנותיהם של נסיכים ומלכים סקסוניים, מגלה את הקסם הייחודי של העיר, הנקראת, ולא בכדי, "פירנצה של האלבה". במרכז העיר מבנים נפלאים מתקופות הרנסנס, הבארוק והניאו קלסיקה והיא עיר שוחרת תרבות ברמה עולמית. למרות ההרס הקשה במלחמת העולם השנייה, חלקה הגדול שלהעיר העתיקה ומבניה היפים, עברו שיקום ושחזור שהחזירו לעיר את הוד עברה. הארמון, כנסיית גבירתנו, כנסיית הארמון, הצווינגר, והסֶמפֶּר אופרה - כל פינה בדרזדן מרהיבה!
  מסורת פסטיבל המוסיקה בדרזדן החלה עוד בתקופת השלטון הקומוניסטית, כשהייתה עיר מחוז ברפובליקה הדמוקרטית הגרמנית (מזרח גרמניה). למרות היותה "עיר מעבר לחומה", הופיעו בה הרברט פון קראיאן, זובין מהטה וקלאודיו אבאדו עם הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק ותזמורת לה סקאלה. נפילת החומה, לפני כחצי יובל שנים, הציבה בפני הפסטיבל אתגרים חדשים בהתמודדות עם ההיצע העצום שהיה במערב כל אותן השנים, איתם התמודד בהצלחה. חשובי האמנים בעולם מגיעים כיום לדרזדן ומופיעים בפסטיבל, בניהולו של הצ'לן והמנצח יאן פוגלר. הנושא המרכזי לפסטיבל השנה הוא הקול האנושי, לצד אנסמבלים ותזמורות מהמשובחות הקיימות.
  בשעות הבוקר תתקיימנה שתי הרצאות הכנה למופעי הערב, בהנחייתו של יוסי שיפמן.
  הצטרפו אלינו לטיול ייחודי ומיוחד לחגיגות פסטיבל דרזדן, לרגל ארבעים שנות קיומו
 • יום 1, יום ה', 18.05.17 תל אביב - דרזדן
  נמריא בשעות הבוקר המוקדמות בטיסה סדירה דרך פרנקפורט לדרזדן. לאחר מנוחה קצרה במלון, הנמצא במרכז העיר העתיקה, נצא לסיור הכרות בעיר העתיקה שנפגעה קשות בהפצצות בנות הברית במלחמת העולם השנייה, והיא שוקמה ושוחזרה להפליא. נצפה מגשר אוגוסט בפנורמה היפיפייה רבת המגדלים והכיפות של העיר. נראה את אופרת סמפר (Semper Oper) ואת הצווינגר (Zwinger) - מבנה בארוקי עטור פסלים וקישוטים מסביב לחצר גדולה שנבנה לחתונת בנו של המלך אוגוסט, שעל עלילותיו נשמע רבות בעת שהותנו שם. בכיכר השוק נראה את כנסיית הגבירה (Frauenkirche) הפרוטסטנטית, "כנסיית העם" שהוקמה גם היא מחדש. נראה את הארמון ואת כנסיית הארמון (Schlosskirche) , את חצר הרכיבה ואת "מצעד הנסיכים" (Fuerstenzug) - קיר ובו 24,000 אריחי חרסינת מייסן, המתאר את תולדות מלכי סקסוניה. נתרשם מהמבנה המודרני של בית הכנסת החדש ונשמע על תולדות יהדות דרזדן.

  יום 2, יום ו', 19.05.17 מוזיאון גרונה גוולבה - הסימפוניה החמישית של שוסטקוביץ'
  לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל מוזיאון גרונה גוולבה (Gruene Gewoelbe) בו מוצג אוסף אוצרות אוגוסט שהוצג בעבר בחללים עם קמרונות ירוקים, ומכאן שמו. באוסף ששרד באורח פלא את המלחמה, יצירות נפלאות של עבודות קריסטל, שעונים, פסלים קטנים ומבחר מעבודותיו של יוהן מלכיור דינגלינדר שהיה צורף החצר. לעת ערב, נצא רגלית אל היכל התרבות (Kulturpalast). ולרי גרגייב (Valery Gergiev), אחד המנצחים המפורסמים בעולם כיום, מהאהובים והמוערכים על אוהבי המוסיקה בישראל, ינצח על תזמורת בית האופרה מרינסקי מסנט-פטרבורג. התזמורת, הניצבת מזה שנים בפסגת המוסיקה התזמורתית ברוסיה ובעולם כולו, תנגן את הסימפוניה החמישית של שוסטקוביץ' - יצירה המהווה תשובה לאיום של הרודן סטלין על המלחין. בשנת 1937 שמע הקהל ברוסיה את היצירה והבין מבין הצלילים את המחאה. תזמורת המארינסקי תציב בקונצרט זה גשר בין מהפכות: בסימפוניה החמישית של שוסטקוביץ' – הוא מוחה כנגד עריצות הרודן שהתייצב בראש השלטון, ובקטעים מאופרות של וגנר (האחרון שבהם חותם האופרה שלו "דמדומי האלים"), ניכרת בבירור המהפכה האישית שלו כנגד עולם המוסיקה שקדם לו.
  * תחילת המופע בשעה 20:00 והוא כולל הפסקה אחת

  יום 3, יום שבת, 20.05.17 מוזיאון גלרי אלטה מייסטר - בּרַק הבארוק וזוהר החצוצרה
  לאחר ארוחת הבוקר נאזין להרצאה של יוסי שיפמן לקראת הקונצרט אותו נשמע הערב. נצא אל מוזיאון האמנות גלרי אלטה מייסטר (Galerie Alte Meister) . מוזיאון זה הוא אחד המפורסמים בגרמניה בשל יצירות האמנות המוצגות בו מימי הביניים ועד המאה ה- 19 וגולת הכותרת שלו, היא ציור המדונה הסיסטינית של רפאל. נספר את סיפורו של הציור, מאז הגעתו מאיטליה ועד שובו מרוסיה, לאחר שנלקח במלחמת העולם השנייה על ידי הרוסים. כמו כן, נראה יצירות של רובנס ובני תקופתו, יצירות נפלאות של רמברנדט (שמשון ודלילה, העולה של מנוח ואוטופורטרטים של אשתו האהובה ססקיה), עבודות נפלאות של ורמר, ורונזה, טינטורטו ועוד. לאחר מנוחה בבית המלון, נצא אל כנסיית גבירתנו, פְרַאוּאֶנְקִירכֶה (Frauenkirche), הנמצאת מול בית המלון. המנצח והחצוצרן לודוויג גיטלר יוביל את התזמורת הקאמרית של מרכז גרמניה, האנסמבל הקולי של סקסוניה, בתכנית ש"נתפרה" בהתאמה לאקוסטיקה של כנסיית הגבירה. דרזדן, בירת סקסוניה, היתה עיר המחוז של באך, לכאן הפנה טרוניות כנגד מעסיקיו בלייפציג. התכנית כוללת יצירות של יוהן סבסטיאן באך, יוהן פרידריך פאש, פאוול יוזף וייואנובסקי, בהן תישמע היטב החצוצרה שעליה מפליא לנגן גיטלר. לצד הכלי המבריק, נשמע את אחת הפנינים הנפלאות של מוצארט המוטט "Exultate Jubilate" (צהלו ושמחו).
  * תחילת המופע בשעה 20:00 והוא כולל הפסקה אחת

  יום 4, יום א', 21.05.17 מוזיאון אלברטינום - מופע בֶּל-קנטו איטלקי וצרפתי
  לאחר ארוחת הבוקר, נאזין להרצאה של יוסי שיפמן לקראת המופע בו נבקר בערב. נצא אל מוזיאון אלברטינום (Albertinum) המציג עבודות ציור ופיסול מתקופת הרומנטיקה, מהמאה ה- 19 ועד ימינו, של קספר דוד פרידריך וגרהארד ריכטר ופסלים של רודין. לצידם, אוסף העתקי פסלים מהעת העתיקה שמאוחסן ומוצג בצורה מעניינת. המוזיאון יוצר את המעבר בין עבר לעתיד באמצעות יצירות של אימפרסיוניסטים כמו דגה, מונה ומקס ליברמן ואקספרסיוניסטים גרמנים מחברי תנועת הגשר כמו ארנסט לודוויג קירשנר, אריך הקל וקרל שמידט רוטלוף. נראה גם יצירות של אמנים מודרניים, ביניהם גאורג בזליץ יליד דרזדן, שתרם את כל האוסף שלו למוזיאון. המוזיאון עבר שיפוץ לאחר שנפגע קשות בשיטפון הגדול בדרזדן ב- 2002. לאחר הפסקת צהריים במלון, נצא אל בית האופרה סמפר (Semperoper). דיאנה דמראו (Diana Damrau), מזמרות הסופרן החשובות ביותר בעולם כיום, תופיע בתכנית שרובה ככולה, אריות ודואטים מתקופת הבֶּל-קנטו (Belcanto), "השירה היפה". הזמרים עמדו במרכז הבמה ביפי קולם, תוך הוספת סלסולים קוליים ובמנגינות מתמשכות ומענגות ביצירות של וינצ'נזו בליני, ג'קומו מאיירבר, ז'יל מאסנה ועוד. בן זוגה להופעה של דיאנה דמראו, יהיה זמר הבס-בריטון ניקולא טסטה (Nicolas Testé), ואליהם תצטרף התזמורת הפילהרמוניה של פראג והמנצח שלה עמנואל וִיוֹם (Emmanuel Villaume).
  * תחילת הקונצרט בשעה 20:00 והוא כולל הפסקה אחת

  יום 5, יום ב', 22.05.17 דרזדן - לייפציג - תל אביב
  היום נצא לטיול בלייפציג (Leipzig) - עירם של יוהאן סבסטיאן באך, פליקס מנדלסון ברטולדי וקלרה ורוברט שומאן - עיר מסחר עתיקה, עיר של ירידים והוצאות ספרים, מרכז תרבות מוביל ועיר אוניברסיטאית מהעתיקות בגרמניה. נטייל בעיר ונראה את תחנת הרכבת שהייתה בעבר הגדולה והמפוארת בגרמניה. נלך לאורך רחוב ניקולאי (Nikolaistrasse) אל כנסיית ניקולאי (Nikolaikirche), בה התמקדו ההתנגדות והמרד הפסיבי נגד שלטונות מזרח גרמניה. נבקר בכיכר השוק (Marktplatz) עם בית העירייה היפיפה מתקופת הרנסנס, נטייל בפסאג'ים המעניינים של העיר ונספר את סיפורו של מרתף אאורבך (Auerbachs Keller) בו ביקר גיתה בקביעות כסטודנט, ושם גם כתב את יצירתו המפורסמת פאוסט. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה בדרזדן לקראת הטיסה, דרך מינכן, חזרה לארץ.

  הערות:
  1. תכנית הסמינר מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
  2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה כמובן מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה, בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  5. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה, הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  6. המופעים הינם במסגרת תכנית המינויים והכרטיסים שמורים לנו עד 19.01.17. אשר על כן, מומלץ להקדים, ככל האפשר, את הרישום לסמינר והזמנת המופעים.
  7. מחירי המופעים אינם כלולים במחיר, ניתן לבחור את הקטגוריה והמחיר לכל אירוע - פרטים בנספח אירועים.
  8. ההרצאות פתוחות לכל המשתתפים, גם אם לא רכשו כרטיסים לאירוע. ההרצאה לקראת המופע הראשון תתקיים במפגש הקבוצה בארץ.
  9. אנו ניצור איתך קשר לאחר ההרשמה, לאישור הזמנת הכרטיסים למופעים שיתקיימו בערבים.
  10. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 19.01.17: 75 אירו הנחה, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! טל"ח.

  לפרטים על המופעים צרו קשר 072-2116888
 • מחיר הסמינר : 1495 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
  1595 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים
  1695 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 19.01.17: 75 אירו הנחה + 6 תשלומים + טיפול V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 20.01-31.01.17 : 30 אירו הנחה לנוסע
  מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 01.01.14.
  למטייל המתמיד: הנחה נוספת בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות סדירות בחברת לופטהנזה
  לינה: מלון הילטון ברמת 5 כוכבים, במרכז דרזדן
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות, למעט היום הראשון
  תחבורה: על פי המפורט בתכנית
  הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה אדמיניסטרטיבי
  - מפגש הכנה מורחב בארץ
  - הרצאות הכנה למופעים המוסיקליים
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה למוזיאונים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - מס עירוני עבור הלינה בבית המלון
  - לנרשמים עד 19.01.17 - 75 אירו הנחה למטייל ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה + טיפול V.I.P בנתב"ג.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת למטייל בחדר ליחיד: 295 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון, כפי שיקבע בסמוך ליציאה (נכון ל- 02.01.17: כ- 262 דולר)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - כניסות למופעים בערבים
  - הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הסמינר.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).
  - תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 אירו למטייל ליום)
  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038,
  או במשרדי קשרי תרבות תבל. טל' 072-211-6888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הסמינר מותנית במינימום 15 מטיילים משלמים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
  טל': 072-2116888 , פקס. 09-7428885 , dialog@k-tarbut.co.il


התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888