ונציה חוגגת ביאנלה

ונציה חוגגת ביאנלה 22.10.17 - 26.10.17

veniceguide

אמנות, אמנות ועוד... אמנות

בהדרכת גילית איבגי 

מרצה בנושאי תולדות האמנות והתרבות המערבית, כותבת דוקטורט בתוכנית ללימודי תרבות באוניברסיטה העברית בנושא “היסטוריה של מוזיאונים”. מדריכה ותיקה ומנוסה.

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • הביאנלה, התערוכה הדו שנתית המתקיימת בוונציה מאז 1895, עם הפסקה בעת מלחמת העולם השנייה, הינה האירוע החשוב המקיף והמרגש ביותר בעולם האמנות. זו הזדמנות מיוחדת במינה להתרשם מן העשייה האמנותית המתרחשת היום בעולם, ולעמוד על הלכי רוח חברתיים, פוליטיים, מגדריים ואחרים. במסגרת זו גם נחשפות הטכנולוגיות העדכניות ביותר הנמצאות, או נכנסות לשימוש, בעולם האמנות.
  הביאנלה אף מעוררת שאלות בנוגע לתפקיד האוצר / האוצרת הראשית וכן מקומן ותפקידן של תערוכות האמנות המרכזיות. הביאנלה איננה מסתפקת בשני מתחמי הענק: ארסנלה וג'רדיני והיא מספקת אטרקציות והצבות במרחבי העיר, על כנסיותיה, ארמונותיה ותעלותיה.
  סיור זה מתרכז באירוע הביאנלה ובאמנות עכשווית. יתקיים מפגש אחד עם אמנות מודרנית (אמנות המחצית הראשונה של המאה העשרים) בבית האספנית פגי גוגנהיים אשר הפך למוזיאון.
 • הביאנלה בוונציה חוויה ויזואלית ואינטלקטואלית

  רק אצלנו:
  • טיסות ישירות הלוך חזור עם אל על לוונציה.
  • אירוח בבית מלוןNuovo Teson בדרגת *3 במרכז ונציה, בסמוך לארסנלה וכיכר סן מרקו
  • הדרכת עומק של הביאנלה על-ידי גילית איבגי.
  • בנוסף למדריכה, מנהל/ת טיול הדואג/ת לפרט ולפרטים.
  • סמינר הכנה מעמיק לקראת היציאה לביאנלה, כולל הרצאות מבוא מקצועיות.
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר. גודל קבוצה מירבי: 25 מטיילים.
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל.
  • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר.
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך.
  • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
   הנחה בסך 75 אירו למטייל ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.
 • יום 1, יום א' 22.10.17 ת"א - ונציה סן ג'ורג'יו מג'ורה
  בשעות הבוקר המוקדמות, נטוס לוונציה בטיסה ישירה של אל-על. עם ההגעה, נעלה על מוניות המים שיקחו אותנו סמוך לבית המלון. לאחר התרעננות קלה וקבלת הסברים בלובי, נתחיל את סיור הביאנלה. נחצה את הלגונה לאי דורסודורו (Dorsoduro) שם נתפזר לארוחת הצהריים, ולאחר מכן נמשיך לאי הקטנטן סן ג'ורג'יו מג'ורה (San Giorgio Maggiore). על האי ישנה בזיליקה מעשה ידי האדריכל הנודע פאלאדיו (Palladio), אשר יצר בחזית המבנה פתרון מקורי לשאלת מיזוג חזית קלאסית עם חזית כנסייתית. כנסייה זו היא אתר מרגש בכל ביאנלה ליצירת אמנות של אמן בינלאומי המוזמן כאורח לביאנלה. כן מוצגות תערוכות אמנות נוספות על האי במסגרת הביאנלה. לקראת שקיעה נעלה אל מגדל הפעמונים לתצפית על הלגונה. בדרכנו חזרה למלון, נערוך סיור היכרות והתמצאות עם סביבת כיכר סן מרקו (Piazza San Marco), סביבת המלון.

  יום 2, יום ב' 23.10.17 האספנים גוגנהיים ופינו
  לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא למקום בו נפגשת התעלה הגדולה של ונציה עם תעלת ג’ודקה. על קצה המשולש ניצב מבנה ששימש מאז המאה ה- 14 כבית המכס של ונציה. המבנה הוסב על ידי המיליארדר הצרפתי פרנסואה פינו (François Pinault) למוזיאון המציג את אוספי האמנות של פינו, או תערוכות אורחות. המוזיאון קיבל את שם "נקודת המכס" לשעבר: פונטה דה לה דוגנה (Punta della Dogana). במסגרת הביאנלה 2017, יארח פינו את האמן הנודע דמיאן הירסט הבריטי. נמשיך בהליכה קצרה אל בית פגי גוגנהיים לסיור באוסף החשוב באיטליה לאמנות מודרנית, בדגש על סוראליזם. לבית גן יפה ומרפסת מרהיבה הצופה אל התעלה הגדולה. נתפזר לארוחת צהריים בין שפע המסעדות אשר בסביבה. לאחר ההפסקה נחצה את התעלה הגדולה ונבקר בפאלאצו גראסי (Palazzo Grassi), ארמון הבנוי בסגנון נאו קלאסי הממוקם על גדתה המזרחית של התעלה הגדולה ברובע סן מרקו. הארמון, שתוכנן על ידי האדריכל ג'ורג'ו מאסארי ונבנה במאה ה- 18, משמש כיום גם הוא, כמו גם הפונטה דלה דוגנה, את אספן האמנות פרנסואה פינו להצגת האוסף שלו ותערוכות אורחות של אמנות בת זמננו.

  יום 3, יום ג' 24.10.17 הביאנלה - מתחם הג'ארדיני
  הבוקר נצא אל מתחם גני הביאנלה, ה"ג'ארדיני" (The Giardini). במתחם זה מצויים הביתנים של המדינות המשתתפות בביאנלה, כולל הביתן הישראלי, אשר תוכנן על ידי זאב רכטר ונחנך בשנת 1952. לפיכך ביום זה נבקר בין השאר בביתן הישראלי, ונראה את יצירתו של גל וינשטיין, באוצרות של תמי כץ פרימן. היום כולו יוקדש לביאנלה. בג'רדיני קיים גם מבנה מרכזי בו מתקיימת תערוכת אמנות באצירת אוצרת הביאנלה. זו תערוכה מגוונת בה ניתן ייצוג לאמנים רבים.

  יום 4, יום ד' 25.10.17 הביאנלה - מתחם הארסנלה
  לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא אל מתחם הביאנלה ה"ארסנלה". המתחם היה מספנה, אשר במאה ה- 16 הייתה הגדולה בעולם, עם יכולת לבנות אנייה שלמה ביממה, והוא המתחם הגדול הנוסף של הביאנלה. אמנים רבים נענים לחללים הגדולים בשטח זה, ויוצרים יצירות רבות עוצמה. גם בארסנלה שטח מרכזי המוקדש לתערוכה באצירת אוצרת הביאנלה.

  יום 5, יום ה' 26.10.17 ונציה - ת"א
  נשכים קום ביום זה, ונצא מוקדם מאוד בבוקר במונית ימית לשדה התעופה, לטיסתנו הישירה לתל אביב.

  הערות:
  1) תכנית טיול התרבות המפורסמת כאן, באפריל 2017, הינה תכנית מסגרת, המציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לאילוצים ולתנאים אשר יכתיב המקום ולשיקול הדעת המקצועי של המדריכה ומנהל הטיול.
  2) אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרים ללא עישון (Non-Smoking) ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה מקלחת או אמבטיה).
  3) ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, להבדיל מהזמנות אישיות, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4) בחירת מושבים במחלקת תיירים כרוכה בתשלום של $35 לנוסע, הלוך ושוב. הזמנת מושב מועדף כרוכה בדמי טיפול של 125$ לנוסע, הלוך ושוב (מושב מועדף במחלקת תיירים הוא מושב הממוקם בשורה ראשונה ו/או במושב הסמוך ליציאת חירום, בכל אזורי המטוס, ובד"כ הוא מושב עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים). ניתן גם להמתין עד 24 שעות לפני ההמראה ולקבל הושבה שהמערכת נותנת באופן אוטומטי, ללא אפשרות בחירה וללא עלות.
  5) במידה שחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה והקצאת החדרים במלון שהיא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את מקומות הישיבה שביקשתם.
  6) אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  7) Save the Date! - בתאריך 12.5.17 בין השעות 09:00-13:00 יתקיים סמינר הכנה מעמיק לקראת היציאה לביאנלה, כולל הרצאות מבוא.
  8) הטיול אינו קשה ומותאם לגיל השלישי. יחד עם זאת, אנו יוצאים כל יום בבוקר מבית המלון וחוזרים אליו רק בשעות הערב. הטיול אינו מתאים למוגבלים בהליכה ועמידה. ישנה הליכה אורבנית רבה בסמטאות ונציה שכולן סלולות, ותהיינה עליות וירידות במדרגות הגשרים הרבים, כמו כן, נרבה להשתמש בוופורטו (אוטובוס ימי). מומלץ מאד לקחת עימכם מהארץ כיסא מוזיאון, שיקל על ההליכה והעמידה סביב יצירות האמנות.
  9) מספר המקומות בטיול מוגבל ל- 25 מטיילים לקבוצה (בשל מגבלה בכמות האנשים המורשים להיכנס כקבוצה למוזאונים). אשר על כן, הבטחת המקום בטיול תתבצע בשיטת "כל הקודם זוכה".
  10) חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש שאינן מוחזרות. בתקופות שיא, כדוגמת הביאנלה, הדרישות אף מחמירות יותר וכך גם תנאי הביטול. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - במידה והינכם מעוניינים להשתתף בטיול תרבות זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותהנו גם מההטבה לרישום מוקדם.
  11) אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. המעוניינים לקבל הצעה ללא התחייבות, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 • המחיר:
  1795 אירו לאדם בחדר זוגי
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 30.04.17: 75 אירו הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים
  הנחה לנרשמים בין 1-14.05.17: 30 אירו הנחה לנוסע.
  מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.01.14
  למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסת אל על, סדירה וישירה לוונציה.
  לינה: מלון Nuovo Teson ברמת 3 כוכבים,
  בסמוך לארסנלה ולכיכר סן מרקו
  כלכלה: ארוחות בוקר למעט ביום הראשון וביום האחרון של הטיול.
  הדרכה: גילית איבגי ומלווה ארגוני צמודים לקבוצה.
  - מפגש הכנה בארץ טרם היציאה לוונציה כמבוא לחלק האמנותי והאירגוני.
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות.
  - כרטיס ואופורטו (אוטובוס ימי) ל- 3 ימים.
  - דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית.
  - מסים עירוניים.
  - תשר לנותני שירות מקומיים.
  - לנרשמים עד 30.04.17: 75 אירו הנחה
  ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת ליחיד בחדר זוגי בסך 440* אירו.
  - מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י
  חב' התעופה. (המחיר נכון ל- 4.4.17, 82 דולר)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
  - הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור,
  וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל,
  הדלק והביטחון, החל מתאריך 4.4.17.
  - ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכיסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.
  המחיר אינו כולל:
  - תוספת ליחיד בחדר זוגי בסך 440* אירו.
  - מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י
  חב' התעופה. (המחיר נכון ל- 4.4.17, 82 דולר)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
  - הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור,
  וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל,
  הדלק והביטחון, החל מתאריך 4.4.17.
  - ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכיסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.
  - תשר למדריכת הטיול (נהוג כ- 5 אירו סה"כ למטייל ליום).
  * לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו
  ממליצים לנסות ולמצוא שותף/ה לחדר.

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסיור באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":
  רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-2116888, פקס: 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  אפשרות ביטול: * הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תיכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"
  (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 אירו למטייל דמי רישום וטיפול, אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 15 משתתפים. טל"ח.
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. המעוניינים לקבל הצעה ללא התחייבות, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושירותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888