יפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה

יפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה 05.10.17 - 22.10.17

טיול תרבות ביפן - סוד הקסם והחידה של ארץ השמש העולה 

 

ניסים אוטמזגין פרופ' ניסים אוטמזגין - ראש החוג למזרח אסיה באוניברסיטההעברית, מומחה להיסטוריה ותרבות

.של יפן

 

 

 

 

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • בטיול נלמד להכיר בצורה המעניינת ביותר את ההיסטוריה, התרבות והחברה של יפן. דרך מפגשים בלתי-אמצעיים נתנסה בחיי היומיום ביפן המסורתית והמודרנית. נשמע על אספקטים שונים בחברה ובתרבות היפנית: היסטוריה, ספרות, אמנות, תרבות פנאי, דתות, פוליטיקה, משפט, ביטחון, תקשורת ונוף. בזכות הידע, הניסיון והקשרים המיוחדים של מדריך הטיול נצליח להתבונן ולהכיר את יפן מעבר לחזות השגרתית המוצגת לתיירים. נערוך ביקורי עומק - בכפרים, בשווקים מקומיים, בעיירות קסומות, ברחובות צדדיים וביפן הסמויה מהעין.
  מסלול הטיול תוכנן כך שדרכו נוכל ללמוד על פניה המגוונות של "ארץ השמש העולה": יפן המסורתית, האוצרת בתוכה עושר תרבותי מפואר, אסתטיקה ייחודית, מקדשים עתיקים ואומנויות מרתקות. יפן הכפרית, השלווה והציורית הפרוסה על פני מרחבים מוריקים ותחומה בתוך הרים אדירים. יפן המודרנית, המעוצבת בכרכים עירוניים תוססים המשמשים כבתי גידול פוריים לאופנות ומגמות חברתיות עכשוויות.
  במהלך הטיול נבקר במוקדי היסטוריה ותרבות מרתקים כמו קיוטו ונארה. נטייל בערים ובכפרים ציוריים כמו טאקיאמה, גוג'ו הצ'ימן ושירקאווה-גו. נחשף לאומניות יפניות מסורתיות כמו טקס התה וכלי נגינה מסורתיים. נטייל בחבלי הטבע המרשימים של האלפים היפניים, אגם האקונה והאי מיאג'ימה. נטבול בבית מרחץ יפני מסורתי ונבקר בפארק השלום בהירושימה.
  נשוטט במטרופולינים האנרגטיים והמעניינים של נגויה וטוקיו, ונתוודע אל תרבות עכשווית מלאת החיים של הצעירים. נבקר ברובעי קניות ושעשועים שוקקי חיים ונצפה בארכיטקטורה העירונית המעניינת.
  את הימים האחרונים של הטיול נבלה בטוקיו: אחת הערים המיוחדות, האדירות, והמעניינות ביותר בעולם. המרכז הכלכלי, הפוליטי, והתרבותי של יפן המודרנית, אך היא איננה "רק" עוד עיר גדולה. היא ערב רב ומיוחד של מונומנטים, אנשים, חנויות, טכנולוגיות, פרסומות, מקדשים ושעשועים. ערבוב של השפעות, אופנות וריגושים וזרם בלתי פוסק של אורות, רכבות ומכוניות. הביקור בכרך העצום של טוקיו הוא תמיד חוויה מרגשת ולא ניתן להשוותו לביקור באף עיר אחרת בעולם. צריך להיות שם כדי להבין.
  בכל אלה ועוד, נתנסה באופן ישיר וחוויתי בסמינר מטייל יחיד מסוגו - "יפן".
 • טיול תרבות ביפן - סוד הקסם והחידה שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית מפגש מיוחד עם התרבות, המסורת ודופק החיים העכשווי של יפן רק ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר !
  מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:
  • הדרכה עם המומחה ליפן, לתרבות, לפולקלור, להיסטוריה, לפוליטיקה ולחברה היפנית
  • העמקה לא שגרתית ורבת פנים
  • 5 ארוחות ערב
  • מדריכה מקומית דוברת אנגלית רהוטה
  • בנוסף לצוות ההדרכה, מנהל טיול הדואג לפרט ולפרטים
  • דגשים ותוספות בתוכנית, ביפן הבלתי מוכרת ו"הלא תיירותית"
  • לינה מסורתית במנזר - לילה אחד של חוויה מרתקת עם דרך החיים הנזירית
  • ביקור חוויתי ב"בית שלום"; טקס תה והדגמת כלי נגינה מסורתיים; מפגש מרתק עם גיישה
  • מקראה מהודרת: "יפן", בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל
  • הכול כלול במחיר - אין תשלומים נוספים (Optional)
  • זמן הטיול מנוצל כולו - אין זמן חופשי במהלך הטיול
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • יום 1, יום ה', 5.10.17 תל אביב - פרנקפורט - קאנסאיי (אוסקה)
  נצא בטיסת בוקר דרך פרנקפורט אל אוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן.

  יום 2, יום ו', 6.10.17 קיוטו
  בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה קאנסאיי (Kansai), הבנוי על אי מלאכותי מעשה ידי אדם, ליד אוסקה. נעשה דרכנו בבוקר אל קיוטו (Kyoto), בירתה העתיקה של יפן ומקום מושבו של הקיסר עד לשלהי המאה התשע עשרה. בימים הקרובים נתוודע אל העושר התרבותי המגוון אותו אוצרת העיר קיוטו ונבקר במקדשים ובגנים שהם מהיפים ביותר ביפן. נבקר במקדש היאן (Heian Shrine), העתק מוקטן של הארמון הקיסרי. שערו של מקדש היאן הוא הגדול מסוגו ביפן, ושני עמודיו הענקיים נטועים משני צידי כביש דו-מסלולי, העובר מתחתיו. נתרשם גם ממקדש פושימי אינארי (Fushimi Inari), מקדש המשתרע על שטח גדול במורדות הר אינארי, דרומית לתחנה המרכזית של קיוטו. אחד מהמקדשים המקדשים את דמות השועל (ביפנית Inari). ביפן יש כ- 40,000 מקדשי אינארי. החקלאים היפנים האמינו כבר מתקופות קדומות שהשועל הוא שליח ודובר של אל קציר האורז (לאורז יש משמעות עמוקה בתרבות היפנית, הסאקה - הוא יין המופק מהאורז ונחשב גם כ"משקה האלים"). נסייר לאורך שביל הפילוסופים(Tetsugaku no Michi) הנמתח למרגלות הרי קיוטו המזרחיים ותחום בשדרת עצי סקורה ארוכה. לינה בקיוטו.

  יום 3, יום שבת 7.10.17 קיוטו - הבירה הקיסרית
  נתחיל את הבוקר בביקור בגן הסלעים המפורסם במקדש ריואנג'י (Ryoanji), בפביליון הכסף גינקאקוג'י (Ginkakuji) ובפביליון הזהב קינקאקוג'י (Kinkakuji). אלה נחשבים ליצירות המופת של האסתטיקה והגינון היפניים. נטייל בנישיקי (Nishiki), שוק המזון הצבעוני והתוסס של קיוטו המציע מגוון רחב של מאכלים מקומיים. בערב נסייר ברובע השעשועים העתיק גיאון המאוכלס בבתי-תה ישנים ונעימים ובבארים חדשנים ואפופי עשן. אם יתמזל מזלנו, אף נוכל לראות גיישה... בערב נצפה בטקס תה שבסיומו יגישו לנו תה ונקשיב להדגמת כלי נגינה מסורתיים. לינה בקיוטו.


  יום 4, יום א', 8.10.17 נארה - הבירה העתיקה
  בבוקר ניסע אל נארה(Nara) , עיר עתיקה ונעימה שבמאה השמינית שימשה כבירה הקיסרית של יפן. כאן נמשיך בחקירתנו את האסתטיקה, ארכיטקטורת העץ והדת ביפן. נבקר במקדש טודאיג'י(Todaiji) , ובו פסל בודהה מברונזה, הגדול ביותר בעולם, השוכן במקדש העץ הגדול ביותר ביפן, ובמקדש השינטואיסטי קסוגה (Kasuga Taisha). נטייל בפארק המקומי, המפורסם בצבאים החביבים הסובבים סביב המבקרים, וברחוב הסוחרים הישן של העיר. נחזור אל קיוטו ובערב נצא לארוחת ערב ומפגש עם גייקו-סאן ("גיישה" אמיתית!). לינה בקיוטו.

  יום 5, יום ב', 9.10.17 אראשיאמה
  בבוקר ניסע כ- 50 דקות מערבה ממרכז העיר, לאיזור Arashiyama, איזור פתוח ומיוער למרגלות הגבעות על שפת נהר ה- Oi-Kawa. מאז ומתמיד משך יופיו של האזור אנשי אצולה, נסיכים, אומנים ואנשי רוח. אראשיאמה ידועה בפריחת עץ הדובדבן באביב וביופי צבעי השלכת בסתיו ובעונות אלה מגיעים יפנים מקיוטו ומכל רחבי יפן ליהנות מהיופי המשכר. שיטוט של מספר שעות בינות מקדשים וגבעות האזור הינה חוויה אמיתית. אחת מנקודות הציון החשובות באזור היא "גשר חציית הירח" (Togetsu-Kyo). נסייר ביער הבמבוק המפורסם (Sagano Bamboo Forest). מראה עצי הבמבוק הצרים והירוקים, המתנשאים לגובה רב לאורך שביל צר, הוא ללא ספק אחד המראות היפים של קיוטו. בערב נבקר במרכז של קהילת בית-שלום (Beit Shalom), שם יערכו עבורנו קבלת פנים לבבית. לינה בקיוטו.

  יום 6, יום ג', 10.10.17 קיוטו - מיאג'ימה - הירושימה
  הערה חשובה: על מנת להקל על התנועה ברכבות, המזוודות ישלחו ישירות למלון באוסקה, ולכן יש צורך בתיק קטן (כדוגמת טרולי) לנשיאת חפצים למהלך הלילה בהירושימה.את הבוקר נתחיל בהכרות עם מערכת הרכבות ביפן. נצא מהמלון וניסע לתחנת הרכבת המרשימה של קיוטו, משם נצפה על העיר. התחנה עוצבה ותוכננה על ידי האדריכל היפני המפורסם הירושי הארה (Hiroshi Hara) ובנייתה הושלמה בשנת 1997. התחנה עצמה היא מיצג ארכיטקטוני אדיר וחדשני, המעניק למבקרים בה תחושה כאילו הם נמצאים בעיר העתיד.
  מתחנה זו נעלה על רכבת "קליע" מהירה (Shinkansen), פאר מערכת התחבורה היפנית, שתישא אותנו אל הירושימה (Hiroshima). מהירושימה נצא בשייט במעבורת לאי מיאג'ימה(Miyajima) , שנחשב לאחד משלושת המקומות היפים ביותר ביפן. במשך מרבית ההיסטוריה היפנית האי עצמו נחשב למקודש, ולאנשים פשוטים אסור היה אף להניח את כף רגלם על אדמת האי. במיאג'ימה נבקר במקדש השינטואיסטי האדיר איצוקושימה (Itsukushima) המשקיף על הים, ובו השער הכתום (טוריאי) שנראה כאילו "צף" על פני המים. לינה בהירושימה.

  יום 7, יום ד', 11.10.17 הירושימה - אוסקה
  בבוקר נצא לסיור רגלי בהירושימה. נלמד על ההיסטוריה המודרנית של יפן - על תהליכי המודרניזציה המואצים בתחילת המאה העשרים, על התנהלותה של יפן בזמן מלחה"ע השנייה, ועל השיקום התעשייתי לאחר המלחמה. נבקר במוזיאון השלום ובפארק השלום, המספרים את סיפור ההפצצה הגרעינית של העיר באוגוסט 1945, ונשמע הסברים על ההיסטוריה של העיר לפני ואחרי ההפצצה. נחזור לתחנת הרכבת בהירושימה ונעלה שוב על רכבת השינקנסן ונסע מזרחה אל אוסקה, שם נתוודע מקרוב ליפן מסוג אחר - זו המורכבת ממרכזים אורבאניים דינמיים ומעניינים. באוסקה נעלה לפסגתו של בנין אומדה(Umeda Sky Building) לתצפית אורבאנית של העיר, ונמשיך לסיור ערב רגלי באזור נאמבה (Namba), אזור הבארים והמסעדות התוסס.

  יום 8, יום ה', 12.10.17 וואקאימה והר קויה
  הערה חשובה: על מנת להקל על התנועה במנזר, המזוודות ישלחו ישירות למלון בנגויה ולכן יש צורך בתיק קטן (כדוגמת טרולי) לנשיאת חפצים למהלך הלילה במנזר.
  בבוקר נעזוב את הכרך הגדול ונצא לנסיעה הררית אל הר קויה(Koya-san) . בדרך נבקר בעיירה הנעימה וואקאימה (Wakayama), ונתרשם מהגן ומהביצורים הסובבים את הטירה הנמצאת במרכז העיירה. משם נמשיך להר קויה, מרכז בודהיסטי עתיק ואחד ממוקדי עליה לרגל החשובים ביפן. הפעילות הדתית בהר קויה החלה במאה התשיעית, כשהנזיר קובו דאיישי (Kobo Daishi) קבע בו את משכנו. מאז, ההר הוא ביתם של נזירים ומבקרים המקדישים את עצמם לפעילות מדידטטיבית. נבקר בבית הקברות העתיק והמסתורי (Okunoin) השוכן בתוך יער עצי ארז עבות, ובערב נהנה מארוחת ערב צמחונית טעימה ומיוחדת במקדש בו נלון (לינה בסגנון יפני מסורתי).

  יום 9, יום ו', 13.10.17 מוזיאון מיהו ונגויה
  משכימי קום יוכלו לצפות בתפילת הבוקר של הנזירים ולהצטרף לאחרים לארוחת הבוקר במנזר. לאחר מכן, נבקר במקדש קונגובוג'י (Kongobu-ji), המקדש הראשי של דת השינגון (בודהיזם איזוטרי). משם נמשיך אל מוזיאון מיהו (Miho Museum), אחד המוזיאונים המרשימים ביותר ביפן ובו אוסף מרשים של אמנות עתיקה. המבנה עצמו, הוא יצירת מופת ארכיטקטונית מרשימה, פרי תכנונו של האדריכל המפורסם פאי. אחר הצהריים ניסע ללינה בליבה התעשייתי של יפן - נגויה (Nagoya).

  יום 10, יום שבת, 14.10.17 יפן הכפרית
  את היום נתחיל במסע של שלושה ימים נעימים במחוזות הכפריים של יפן, שם נלמד על ה"אינאקה"(Inaka) - פנים הארץ היפני ואורח החיים בו. נתחיל בעיירה השלווה יאוטסו(Yaotsu) , בה נבקר באתר ההנצחה ע"ש סוגיהרה (Sugihara), חסיד אומות העולם שהציל אלפי יהודים במלחמת העולם השנייה. נמשיך לעיירה השלווה והפסטורלית גוג'ו הצ'ימן (Gujo Hachiman), עיירה אשר נחצית בתעלות ומימיה נחשבים לזכים ביותר ביפן. נלון בעיירהGero Onsen במלון סוימייקן (Suimeikan), השוכן בין נהר הידה (Hida) והאלפים היפניים, ומציע חדרים מרווחים עם אמבט עץ ארז ונוף להרים. הוא כולל בית תה יפני, 3 מרחצאות מעיינות חמים ובריכה. מקום האירוח הוא ריוקאן (Ryokan).

  יום 11, יום א', 15.10.17 טאקיאמה - שירקאווה-גו
  נמשיך בנסיעה אל טאקיאמה(Takayama) , עיירה קטנה ונעימה השוכנת באזור הררי בליבה של יפן, המפורסמת בעבודות עץ.
  בשעות הבוקר נבקר ביטאי קאיקן (Yatai Kaikan), מוזיאון הפולקלור האוצר בתוכו את עגלות האומיקושי האדירות, אותן דוחפים החוגגים בפסטיבלים מקומיים. נשמע הסבר על המצורי (פסטיבל) היפני, על מקורותיו, מאפייניו, והתנהלותו. אם יתאפשר נבקר בדרך במרכזה של הכת המסתורית מהיקרי(Mahikari) הנמצא קרוב אל העיר, שם נקבל הסבר קצר על אמונת אנשי הכת. נמשיך בנסיעה אל הכפר שירקאווה-גו (Shirakawago), כפר ציורי המאוכלס בבתי עץ אדירים בעלי ארכיטקטורת עץ ייחודית. נבקר באחד הבתים בכפר שירקאווה גו ונתרשם ממגורי האיכרים ביפן. בערב נוכל להשתכשך באונסן שבמלון (בריכות המים החמים - בית מרחץ יפני). היום נלון בטאקיאמה.

  יום 12, יום ב', 16.10.17 מצומוטו
  נצא בנסיעה לעיר ההררית מצומוטו(Matsumoto) , כשאנו עוברים בנסיעה דרך הרכס ההררי העצום של האלפים היפניים. בדרך נעצור להתרשמות מסכר נאגוונדו האדיר (Nagawando) ותחנת הכח ההידרואלקטרית. נמשיך בדרכנו לביקור בשדות וואסאבי (Wasabi). בהגיענו למצומוטו, נבקר במבצר מצומוטו המכונה גם "המבצר השחור", הנחשב לאחד המבצרים היפים ביותר ביפן, אשר בו ישב ה"דאימיו" (שליט) המקומי ונלמד על חיי הסמוראים בתקופת אדו (1603-1867). נבקר ברחוב הסוחרים העתיקKaerumichi ("רחוב הצפרדע") הנמצא במרכז העיירה. לינה במצומוטו.

  יום 13, יום ג', 17.10.17 יום בטבע: האקונה ומוזיאון קובוטה
  בבוקר נצא להאקונה(Hakone) , עיירת הספא השוכנת באזור המפורסם במעיינות החמים שבו. בדרך, למרגלות הר פוג'י, נבקר במוזיאון קובוטה (Itchiku Kubota Art Museum), אשר מוקדש לפועלו של אומן הטקסטיל איצ'יקו קובוטה אשר שיחזר את אמנות טוויית הקימונו שהייתה נפוצה בתקופת מורומצ'י (1392-1573). המוזיאון מציג רקמות קימונו מרהיבים לצד פריטי אמנות מסורתיים ובית תה יפיפה. אם יתאפשר נעלה ברכבל לביקור בעמק אווקודאני(Owakudani) עם נוף מרשים על מעיינות הגופרית, ונטעם ביצים שחורות ה"מוסיפות שבע שנים לחייו של הטועם". בלילה נוכל לטבול ולהתרענן באונסן שבמלון. לינה בהאקונה.

  יום 14, יום ד', 18.10.17 טוקיו - אסטטיקה וצרכנות
  הבוקר נצא למוזיאון הפתוח בהאקונה (Hakone Open-Air Art Museum), לסיור אמנותי האוצר מגוון יוצא דופן של יצירות אמנות מודרניות ופסלים סביבתיים ששולבו בנוף בקפידה. אחר הצהריים נגיע אל טוקיו(Tokyo) בירתה התוססת של יפן ואחד הכרכים האורבאניים הגדולים ביותר בעולם. בהשוואה לטוקיו, ערים כמו פריז, לונדון וניו-יורק עשויות להיראות כשכונות מנומנמות. בשלושת הלילות הבאים נלון בטוקיו הבירה. נסייר בשינג'וקו (Shinjuku), אזור הבילויים והמסעדות האהוב על הצעירים המקומיים וברובע גינזה (Ginza) היוקרתי, אזור השעשועים והקניות של האלפיון העליון היפני. לינה בטוקיו.

  יום 15, יום ה', 19.10.17 טוקיו - דגים, אמנות ותרבות
  מוקדם בבוקר נצא לביקור בשוק צוקיג'י(Tsukiji) , שוק הדגים הגדול ביותר בעולם. שם נוכל להתרשם מהמגוון העצום של הדגים ומאכלי הים (הביקור בשוק כפוף לאישור מוקדם). לאחר מכן נבקר במוזיאון אדו (Museum Edo), המציג פרספקטיבה היסטורית מרתקת על העיר ותרבותה ועל חיי היומיום החל מתקופת אדו (Edo). אחר הצהריים נמשיך לעיר החשמל האדירה אקיהאברה(Akihabara) , המציעה את המגוון המעודכן ביותר של מוצרי אלקטרוניקה, חשמל ומדיה. לינה בטוקיו.

  יום 16, יום ו', 20.10.17 טוקיו - כלכלה, חברה וצרכנות
  הבוקר נסייר בהאראג'וקו (Harajuku) אזור המפורסם בתרבות הנוער הססגונית שמתקיימת בו. נצעד לאורך רחובות אומוטסנדו ומייג'י (Omotesando Meiji), מקום מושבם של אמנים ומפורסמים יפנים צעירים, אשר בהם גם מתעצבות מגמות האופנה העכשוויות של יפן. נקבל הסבר על חיי החברה והתרבות הפופולארית ביפן המודרנית. נבקר בתערוכת אמנות מיוחדת במוזאון נזו(Nezo Museum) ובבניין פראדה המפורסם. נסיים בשיבויה (Shibuya), שהוא, קרוב לוודאי, הרובע התוסס והמרתק ביותר בטוקיו, בו כל מאפייני העיר שראינו בימים האחרונים - אמנות, חברה, צרכנות, תקשורת, תרבות פופולארית ואלקטרוניקה - מגיעים לשיא. בערב נתכנס לארוחת ערב, מפגש סיכום ופרידה באיזקיה (Izakaya), בר יפני טיפוסי. לינה בטוקיו.

  יום 17, יום שבת, 21.10.17 טוקיו - תל אביב
  בבוקר ניסע אל שדה התעופה האנדה, ניפרד מארץ השמש העולה ונעלה לטיסה חזרה לארץ, דרך מינכן.


  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמה לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלד וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הטיול.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
  3. החדרים ביפן קטנים מהמקובל במערב. חדרי היחיד אינם חדרים זוגיים לשימוש יחיד ומרבית החדרים הזוגיים הם בעלי שתי מיטות נפרדות.
  4. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי, להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות).
  5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  6. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  7. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשגת מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  8. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד15.06.17 : הנחה בסך 100 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים! • המחיר:
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 15.06.17: 100 דולר הנחה לנוסע, 6 תשלומים וליווי P.I.V בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 16-30.06.17: 30 דולר הנחה לנוסע.
  למטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל: הנחה נוספת בסך 25 דולר
  לטיול הראשון החל מ- 1.1.14, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.


  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות סדירות עם לופטהנזה.
  לינה: מלונות ברמת 4 ו- 5 כוכבים, ולינה מסורתית.
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות במשך כל ימי הטיול (למעט יום ההגעה) וחמש ארוחות ערב.
  תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ורכבת מהירה.
  הדרכה: מדריך בכיר מצוות ההדרכה של קשרי תרבות
  תבל, מלווה ארגוני ומדריכה מקומית.
  - מפגש הכנה בארץ
  - מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - טקס תה והדגמת כלי נגינה מסורתיים
  - ביקור בבית שלום, בחוות וואסאבי ומפגש מרתק עם גיישה
  - תשר לנותני שירותים מקומיים
  - לנרשמים עד 15.06.17:
  - הנחה של 100 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה,
  וליווי P.I.V בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת דרכונים.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 1395 $.
  - מיסי נמל, דלק וביטחון: כפי שייקבע בסמוך
  לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר נכון
  ל- 1.06.17: 157 $)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית.
  - תוספת לטיסה במחלקת עסקים.
  - הוצאות בעלות אופי אישי:
  (כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו')
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל
  של הטיול.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל.
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע
  ומיסי נמל, הדלק והביטחון, החל מ- 1.06.17.
  - ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריך (נהוג כ- 4 $ למטייל ליום).

  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רח' ויצמן 74, כפר סבא 4425038, או במשרדי "קשרי תרבות תבל". טל' 072-2116888 פקס. 09-7428885 מייל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"
  (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 $ למטייל דמי רישום וטיפול,
  אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20 - 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14 - 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 7 - 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 מטיילים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום.
  יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו
  ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה
  אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, ציינו זאת בטופס הרישום.
 • שם מלא: יפן, 日本, "מקור השמש", הגיית השם ביפנית כיום: ניהוֹן, בעבר הייתה מקובלת ההגייה: ניפּוֹן (Nippon). קואורדינטות: 36 00 N, 138 00 E
  בירה: טוקיו (כ- 12 מיליון נפש) 35°41' צפון, 139°46' מזרח
  שטח: 377,915 קמ"ר (מהם 364,485 קמ"ר אדמה ו - 13,430 קמ"ר מים)
  אוכלוסיה: 127,103,388 (הערכה ל- 2014, הערכה ליולי 2013: 127,253,075)
  שפה רשמית: יפנית
  צורת שלטון: מלוכה חוקתית
  קבוצות אתניות: % 98.5 יפנים, 0.5% קוריאנים, 0.4% סינים, 0.6% אחרים
  דת: 83.9% שינטו (Shinto)71.4% בודהיזם, 2% נוצרים, 7.8% אחרים (חלק גם שינטו וגם בודהיזם)
  תוצר מקומי גולמי: 4.729 טריליון דולר (כל הנתונים הכלכליים הינם הערכה ל- 2013)
  תל"ג לנפש: 37,100 $ (הערכה ל- 2012: 6, 3003 $)
  צמיחה שנתית: 2%, (הערכה ל- 2011: 0.6%-) אינפלציה: 0.2% ,אבטלה: 4.1% (2012: 4.4%)
  חקלאות: יבולים עיקריים: אורז, סלק סוכר, ירקות, פירות
  משק חי: חזיר, עוף, דגים, ביצים, חלב ומוצרי חלב
  שותפות מסחריות עיקריות: ארצות הברית, הונג קונג, טייוואן, דרום קוריאה, אינדונזיה וסין
  תעשייה: ענפים עיקריים: מכשירי חשמל, כלי רכב, מוצרי מזון מעובד, מכשור משרדי וכימיקלים
  ראש המדינה: הקיסר אקיהיטו, Akihito (החל מ- 7.01.1989, ראו נא הרחבה בעמוד 15)
  ראש הממשלה: שינזו אבה, Shinzo ABE (החל מ- 26.12.12)
  הערה: הנתונים נלקחו מאתר ה-CIA
 • ספרים:
  מוריס אדיטה, פרחי הירושימה, ספריית הפועלים, 1965
  מולי אדלר, סמוראים בחליפות, הוצאת צ'ריקובר, 1995
  מולי אדלר, תמיד יפני, הוצאת צבעונים, 2001
  ארתור גולדמן,זכרונותיה של גיישה, ידיעות אחרונות, 1998
  אויגן הריגל, זן באמנות הקשת, הוצאת דביר, 1990
  איריס ז'ורלט, לא רק סושי, נירפרינט מדיה והפקה בע"מ, 2010
  גון טולנד, השמש העולה, הוצאת מערכות, 1970
  מדזיני מירון, מפורט ארתור עד הירושימה: עלייתו ונפילתו של המליטריזם היפני, משרד הביטחון, 2006
  הארוקי מוראקאמי, יער נורווגי, כתר הוצאה לאור, 2000
  אלן ספנס, הארץ הטהורה, ידיעות אחרונות, 2007
  יעקב רז, שיחות מטורפות מעשי זן, הוצאת מודן, 1995
  יעקב רז, המיתולוגיה היפנית, הוצאת מפה, 2000
  יעקב רז, טוקיו הלוך חזורהוצאת מודן, 2000
  יעקב רז, אחי היאקוזה, הוצאת מודן, 2004
  בן עמי שילוני, יפן המסורתית תרבות והיסטוריה, הוצאת שוקן, 1995
  בן עמי שילוני,יפן המודרנית, הוצאת שוקן, 1997

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888