מלטה - טבור הים התיכון

מלטה - טבור הים התיכון 13.03.18 - 18.03.18

 

 
ברנדווין שוקי 1 בהדרכת שוקי ברנדווין - גיאוגרף ומרצה, מדריך  ותיק ומנוסה למלטה שמכיר את כל צפונותיה.
להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • מלטה היא הפינה הדרומית ביותר של אירופה, ואחת המדינות הקטנות ומעוטות האוכלוסין ביותר שלה. עם זאת, מהווה ארץ קטנה זאת מיקרוקוסמוס מרתק של השפעות היסטוריות, תרבותיות, לשוניות ואמנותיות.
  מלטה איננה מתויירת מדי, ויש בה, במקביל למציאות המערבית של המאה ה- 21, סממנים קסומים של מציאות בלתי ממוסחרת ותיירותית. בני העם המלטזי, כולם, ללא יוצא מן הכלל, דוברי אנגלית, מה שהופך את המקום לידידותי למטייל ונוח מאד.
  האתרים הפרהיסטוריים הקדומים ביותר עלי אדמות, ההשפעות של הפניקים, היוונים והרומים, המצור העות'מני, קאראוואג'יו, נפוליאון והקרב הכבד במלחמת העולם השנייה הותירו את רישומם על אי זה. מלטה היא מקום מרתק וקסום, המושך ומזמין את המעוניינים לחוויה ייחודית ושונה. חודש מרץ הוא ללא ספק הזמן האידיאלי לטיול במלטה מבחינת התנאים ומזג האוויר. מלוננו המעולה, בדרגת חמישה כוכבים, ממוקם על חוף ים מרהיב בסט. ג'וליאן ומשקיף על מפרץ בלוטה.
 • שילוב של חוויה רגשית והעשרה אינטלקטואלית במפגש עם מלטה,  נופיה, אנשיה ותרבותה.
  ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
  • אירוח במלון אינטרקונטיננטל ברמת 5 כוכבים
  • מדריך מומחה למלטה, בעל ידע רב וניסיון עשיר בהדרכה במקום
  • ביקור בפינות חמד נסתרות מהעין, בזכות ההיכרות המיוחדת של המדריך
  • מנהל קבוצה הדואג לפרט ולפרטים
  • כניסות רבות לאתרים שאינם מופיעים בתכניות הטיול הרגילות
  • מקראה מהודרת על מלטה, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
  • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
  • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  • הנחה בסך 75 אירו למטייל
  • 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  • טיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין, בבדיקת תיקי היד ובביקורת הדרכונים
 • יום 1, יום ג', 13.03.18 תל אביב - מלטה - ואלטה - "שלוש הערים"
  נצא בטיסת בוקר ישירה, מנתב"ג למלטה (Malta). לאחר התרעננות קצרה, ניסע אל עבר "שלוש הערים" (The Three Cities). זהו כינוין של שלוש הערים העתיקות של מלטה, היושבות מצדו האחר של "הנמל הגדול" (The Grand Harbour), מול ואלטה הבירה. בערים אלו השתמר האופי העתיק, הים תיכוני, של מלטה, בניגוד לוואלטה La Valletta)) שהיא עיר מתוכננת.
  בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע למלוננו.

  יום 2, יום ד', 14.03.18 ואלטה - גוזו - ואלטה
  נצא מוקדם ממלוננו בדרכנו למערב האי, שם נעלה על מעבורת ונשוט לאי הקטן יותר בקבוצת האיים של מלטה, גוזו (Gozo). נתחיל את סיורנו באמג'אר (Mgarr), ומשם נמשיך אל המקדש המרשים של ג'גאנטייה (Ggantija). נבקר באזור הכפר הציורי שלנדי (Xlendi), נעלה לויקטוריה (Victoria), או בשמה הקודם ראבאט (לא לבלבל עם העיר ראבאט באי מלטה, בה נבקר בהמשך טיולנו - "בירת" האי הקטן והעיר הגדולה בו). נסייר בה ונעלה למצודה לתצפית על האי כולו. נפקוד את הקתדרלה היפהפייה ונשלים את הסיור באתרי האי גוזו באזור דווירה (Dwejra), שם, אם מזג האוויר יאפשר, נצא לשייט אל בין המערות ואתרי הסלעים המופלאים. לעת ערב, נשוב למלוננו.

  יום 3, יום ה', 15.08.18 ואלטה
  נקדיש את היום לסיור מקיף באתריה המרכזיים של ואלטה, בירת מלטה. העיר ואלטה נקראת על שמו של האח הגדול ז'אן דה לה ואלט (Jean Parisot de la Valette), שהדף, בשנת 1565, את המצור התורכי על האי. נבקר בכמה מהמוזיאונים המרכזיים בעיר, כולל מוזיאון המלחמה, בהם יחשפו לפנינו צדדים שונים ומגוונים של האי הקטן אך הגדוש. נצפה בחזיון האור-קולי "סיפורה של מלטה"(Malta Experience) , אשר יחשוף בפנינו את תולדותיו של אי קסום זה. לאחר מכן, נבקר בגני בארקה (Barraka Gardens), הנמצאים בקצה הצוק המשקיף אל הנמל והמפרץ ובקתדרלת סט. ג'ון John's Co-Cathedral) (St., מפניני האי. בקתדרלה המדהימה והססגונית, ניתן למצוא גם את תמונותיו של ענק הציור, קאראוואג'יו (Caravaggio), בן המאה ה- 17, המוכר בציוריו המתארים סצנות מהתנ"ך ונחשב לאחד מחלוצי סגנון הבארוק. נכיר את המסדר ההוספיטלרי, שאביריו קבלו את השליטה על האי מלטה בשנת 1530, נראה את ארמונו המרשים של מפקד המסדר ההוספיטלרי (Grand Master's Palace) ונשמע על המצור העות'מאני הגדול. לא נשכח כמובן את סיפורה של מלטה במלחמת העולם השנייה. נסיים בביקור בקאזה רוקה פיקולה (Casa Rocca Piccola), שהיה, ומשמש גם כיום כמקום מגוריהן של בני משפחות האצולה.

  יום 4, יום ו', 16.08.18 ואלטה - מוסטה - מדינה - ראבאט - מערת סט. פול - ואלטה
  היום ניסע מערבה. בדרכנו, נראה את הכנסייה המרשימה של מוסטה (Mosta Church), המוכרת גם בשמה כנסיית עליית מרים או הכיפה של מוסטה (Mosta Rotunda). הכנסייה, שהיא אחד המבנים הגדולים באי, בנויה בצורת רוטונדה בעלת כיפה גדולה הנראית מכל רחבי האי. במהלך מלחמת העולם השנייה חדרה פצצה גרמנית את כיפת הכנסייה, נפלה אל תוך המבנה, אך בדרך נס לא התפוצצה. נמשיך לשתי הערים העתיקות והיפהפיות של מלטה הסמוכות זו לזו. הראשונה היא מדינה (Mdina) העתיקה, היפה והקסומה, אחת מן הפנינים האורבאניות של אירופה, שבסמטאותיה קפא הזמן מלכת. נבקר בכמה מן האתרים החשובים שבעיר: הווילה הרומית (Domus Romana) המפורסמת, הקתדרלה (St. Paul's Cathedral) והכנסייה הכרמליטית (Carmelite Church), בה החל המרד נגד נפוליאון. נמשיך לתצפית אל עבר צוקי דינגלי (Dingli Cliffs) המרהיבים. העיר השנייה בה נבקר היא ראבאט (Rabat), העיר הססגונית הצמודה למדינה. נבקר במוזיאון לחפצי דת ואמנות (Vignacourt Museum), השוכן במבנה מהמאה ה- 18 ונקרא על שם אחד ממושלי מלטה. נסיים את היום בביקור במערת סט. פול Catacombs) (St. Paul'sונראה את הקטקומבות מעליהן נבנתה העיר.

  יום 5, שבת, 17.03.18 ואלטה - המערה הכחולה - מקדשים - מרסהשלוק - ואלטה - תל אביב
  נתחיל את יומנו בביקור במערה הכחולה (Blue Grotto) היפהפייה של מלטה. נצא לשייט מענג ומהנה, בסירות מנוע קטנות, אל המערות הכחולות, למרגלות מצוקי הים (מותנה במזג האוויר ובמצב הים). נבקר במקדשים מגליתיים פרה-היסטוריים מרתקים: חַגַ'ר אִים (Hagar Qim) ומנאיידרה (Mnajdra). במהלך היום, נתייחס גם לקהילה היהודית של מלטה. אחר הצהריים, נבקר בכפר הדייגים הצבעוני שהיה לעיירה, מרסהשלוק ,(Marsaxlokk) הממוקם על שפת המפרץ הגדול ביותר במלטה, בדרום-מזרח האי. נמל הכפר הוא אחד הנמלים דרכם ניסו צבאות תורכיה וצרפת לכבוש את האי בעבר. נהנה מזמן לסיור עצמאי בשווקים הנערכים מדי יום לאורך קו המים. נשוב לוואלטה לביקור במוזיאון הארכיאולוגי (Valletta Archeological Museum). נחתום את טיולנו בשיחת סיכום וארוחת ערב במסעדה מקומית, ובשעות הלילה המאוחרות ניסע אל שדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה ארצה.
  * המראה ונחיתה ביום ראשון ה- 18.03.18.

  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
  2. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון הקצאת חדרים על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי, להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  5. אספקת ארוחות מיוחדות, לפי דרישה, הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  6. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  7. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 5.11.17: הנחה בסך 75 אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון בצ'ק-אין, בבדיקת תיקי היד ובביקורת הדרכונים!
 • עלות החוויה: 1355 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
  1395 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-29 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 5.11.17: 75 אירו הנחה לנוסע, 6 תשלומים וטיפול V.I.P ביציאה.
  הנחה לנרשמים בין 6-19.11.17: 30 אירו הנחה לנוסע.
  למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו אחרי 1.1.15 -
  הנחה נוספת בסך 25 אירו לנוסע מתמיד, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות שכר ישירות תל אביב-מלטה-תל אביב
  לינה: מלון אינטרקונטיננטל ברמת 5 כוכבים
  כלכלה: על בסיס ארוחות בוקר, וארוחת ערב אחת במסעדה
  מקומית ביום האחרון.
  הדרכה: מדריך בכיר, ותיק ומנוסה מצוות ההדרכה של
  קשרי תרבות תבל ומלווה ארגוני.
  תחבורה: טיסות, אוטובוס, מעבורת ושייט (מותנה במזג
  האוויר), כמפורט בתכנית.
  - דמי כניסה לאתרים, כמפורט בתכנית הטיול
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - מפגש הכנה בארץ לקראת הטיול
  - מקראה מהודרת בהפקת קשרי תרבות תבל
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - לנרשמים עד 5.11.17: הנחה של 75 דולר, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפולVIP בנתב"ג ביציאה מהארץ.

  המחיר אינו כולל:

  - תוספת למטייל בחדר ליחיד: 295 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך
  לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר כיום 65 $).
  - ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית
  - הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון,
  בידור וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי
  הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 17.10.17.
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה).
  ** מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 אירו למטייל ליום)

  נהלי רישום ותשלום

  הרשמה: רישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רח' ויצמן 74 כפר סבא 44364 או במשרדנו.
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית ב- 20 מטיילים משלמים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת נסיעות בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים נא ציינו זאת בטופס הרישום.

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח


 • שם מלא: הרפובליקה של מלטה Republic of Malta
  בירה: וולטה Valletta (כ- 92,000 תושבים) 35 53 N, 14 30 E
  שטח: 316 קמ"ר (מהם 316 קמ"ר אדמה ו - 0 קמ"ר מים)
  אוכלוסיה: 412,655 (הערכה ל- 2014)
  דת: 98% רומן קתולים
  שפות רשמיות: מלטזית (90.2%), אנגלית (6%), אחרות (3.8%)
  צורת שלטון: רפובליקה
  תוצר מקומי גולמי: 11.22 מיליארד דולר (כל הנתונים הכלכליים הינם הערכה ל- 2013)
  תל"ג לנפש: 29,200 $ (הערכה ל- 2011: 28,800$) כל הנתונים הכלכליים מעודכנים לפבר' 2015
  צמיחה שנתית: 2.4%, (הערכה ל- 2011: 1.6%) אינפלציה: 1% ,אבטלה: 6.4%
  חקלאות: יבולים עיקריים: תפוחי אדמה, כרובית, ענבים, שעורה, עגבניות ופלפלים
  משק חי: חזיר, עוף, ביצים, חלב ומוצרי חלב
  שותפות מסחריות עיקריות: גרמניה, סינגפור, צרפת, ארה"ב, הונג קונג, אנגליה ואיטליה
  תעשייה: ענפים עיקריים: תיירות, אלקטרוניקה, בניית ותיקון ספינות, בנייה, מזון ומשקאות, תרופות, הנעלה, ביגוד, טבק, שירותים פיננסיים ושירותי טכנולוגיית מידע
  נשיאה: ג'ורג' אבלה Marie-Louise Coleiro PRECA (מאז 4.4.2014)
  ראש הממשלה: ג'וזף מוסקט Joseph Muscat (מאז 11.3.2013)
  הערה: כל הנתונים נלקחו מאתר ה- CIA, ונכונים ל- 3.2.15
 • ספרים:
  ג'ורג' רוברטס ברלינג, ספיטפייר מעל מלטה: סיפורו של טייס הקרב ג'ורג' ברלינג, מערכות, 1980
  (Ernle Bradford,The Great Siege: Malta 1565, Wordsworth Editons, 1961 (1999
  James Holland. Fortress Malta: An Island Under Siege 1940-1943, Phoenix, 2003

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888