קרנבל המסכות בוונציה 2018

קרנבל המסכות בוונציה 2018 01.02.18 - 05.02.18

 

ונציה במסכה - קרנבל של כל החושים

שהם רן

בהדרכת רן שהם
אדריכל פעיל ומדריך טיולים ותיק, מרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.

 
להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • כולם מכירים את המונח "קרנבל", אולם לא רבים מבינים את משמעות המילה ואת מקורה. המילה והמשמעות גם יחד, נולדו באחת הערים הקסומות והמרתקות ביותר בתבל - ונציה, העיר המרחפת על פני המים. בעיר זו, בין התעלות לבניינים הציוריים, הבריות נטו תמיד חיבה לחגיגות, להנאה ולאירועים רבי צליל וצבע. במשך תקופה ארוכה מאד הייתה ונציה החוגגת, אנטיתזה לרומא הדתית והמחמירה.
  ונציה השכילה לשלב קונוטציות דתיות האופייניות לכנסייה הקתולית של ימי הביניים עם דמויות מן הקומדיה דל-ארטה, מן הפולקלור המקומי ומן ההיסטוריה של האזור, תוך שימוש בכישורים איטלקיים אופייניים - חוש אסתטי, דמיון עשיר, יכולת עיצוב מרשימה ושמחת חיים. התוצאה הינה אחד האירועים הססגוניים והיפים ביותר בנמצא: קרנבל המסכות של ונציה. קרנבל זה, ראש וראשון לאינספור אירועים ברחבי העולם המתיימרים לחקותו או ליטול ממנו דוגמה, מהווה חוויה בלתי נשכחת בה נוטלים חלק כל החושים.
  הטיול שלנו מיועד בראש ובראשונה להתנסות בחוויית הקרנבל המיוחדת והנפלאה, דבר שאין לו מקביל או מתחרה בעולם כולו. יחד עם זאת, ננסה לגעת ולחוות תחומים נוספים המרכיבים את העיר הייחודית הנקראת ונציה. חלק מתחומים אלו הינם "קלאסיים" ומזוהים עם העיר, וחלקם מוכרים ומתויירים הרבה פחות.
  טיול מיוחד למעוניינים לחקור את צפונותיה של עיר התעלות. למי שלא היה, אפשר לסכם אירוע זה במילה אחת - מומלץ!!!
 • קרנבל המסכות בוונציה
  שילוב של חוויה רגשית ומעשירה, מפגש ייחודי, ויזואלי ואינטלקטואלי עם ונציה, אתריה ותרבותה!
  רק ב"קשרי תרבות תבל"
  לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
  מסלול ייחודי ולא שיגרתי בו תיהנו מ:
  אירוח בבית מלון BONVECCHIATI בדרגת *4 במרכז ונציה, בסמוך לכיכר סן מרקו, שלו מעגן פרטי למוניות (סירות)
  מיקומו המצוין של המלון מאפשר "לקפוץ" אליו להתרעננות במהלך שעות הקרנבל
  מנהל סמינר הדואג לפרט ולפרטים
  טיסות סדירות לוונציה וחזרה
  כניסות והדרכה באתרים ייחודים
  דגשים ותוספות בתוכניות, בוונציה הבלתי מוכרת ו"הלא תיירותית"
  מפגש הכנה מיוחד לפני היציאה לטיול הכולל הרצאת מבוא
  חבורת מטיילים איכותית ביותר
  מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניה אישית לכל מטייל
  מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
  חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
  הטבה מיוחדות לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 אירו למטייל ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  "קשרי תרבות תבל" - חוויה מתרבות אחרת!
 • יום 1, יום ה', 1.2.2018 תל אביב - ונציה
  ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה למינכן, ממנה נמשיך אל ונציה. לאחר התרעננות קצרה במלון, נצא לסיור היכרות ראשון עם עיר התעלות הקסומה, עיר שבנויה כולה על תעלות מים. ונציה, עיר הולדתם של המאהב הגדול קזנובה ושל הנוסע הגדול מרקו פולו, שוכנת על 117 איים שפזורים ברחבי הלגונה. נשוטט בסמטאותיה ונתרשם משלל בנייניה וארמונותיה של העיר, כולל המקומות המפורסמים והחשובים ביותר בה. בשעות אחר הצהריים נגיע אל סביבת כיכר סן מרקו (Piazza San Marco), בה ננסה לחוש ולהבין את אווירת הקרנבל. הכיכר המרכזית של העיר והיחידה הנושאת את השם "כיכר", Piazza (הכיכרות האחרות בעיר נקראות קאמפו, Campo), מפורסמת בהמוני היונים המשוטטות ומעופפות מעליה ובשלל מבנים מרשימים: בזיליקת סן מרקו, קתדרלה מרשימה מהמאה ה- 9; מגדל הפעמונים של בזיליקת סן מרקו; ארמון הדוג'ה; גשר האנחות ועוד.

  יום 2, יום ו', 2.2.2018 האי טורצ'לו - האי בוראנו - בזיליקה די סן ג'יורג'יו מג'ורה
  ביקור בוונציה אינו שלם ללא קפיצה לאחד או יותר מהאיים המקיפים אותה. לאחר ארוחת הבוקר, נשוט לאי הקטן טורצ'לו (Torcello), שם נבקר בקתדרלת סנטה מריה אסונטה (Chiesa di Santa Maria Asunta), שנוסדה עוד במאה ה- 7 לספירה והורחבה ושוחזרה במאה ה- 11. לאחר הביקור נשוט רבע שעה לאי בוראנו (Burano), ארכיפלג זעיר המורכב מארבעה איים המחוברים ביניהם באמצעות גשרים. ייצור התחרה באי החל עוד במאה ה- 16, ופרח במיוחד בסוף המאה ה- 19. באי בתים צבעוניים וססגוניים בשלל גוונים עזים, המשווים לו מראה ציורי שובה לב. נסיים את השייט באי המשקיף על הכיכר. נבקר בכנסייה המדהימה שתכנן האדריכל האיטלקי הגאון אנדריאה פאלאדיו (Andrea Palladio), בזיליקה די סן ג'יורג'יו מג'ורה (Basilica di San Giorgio Maggiore). אם מזג האוויר יאפשר, נעלה לתצפית בלתי נשכחת ממרומי מגדל הפעמונים. היום גם נחווה כמה מהאירועים המסורתיים והססגוניים ביותר של הקרנבל. נשוב עם מצלמותינו לכיכר סן מרקו ההיסטורית, הלב הפועם של חיי העיר. נבקר בכיכר בה מתקיימים האירועים הציבוריים האזרחיים, הדתיים והבידוריים של העיר ונשתלב באירועים המרהיבים של הקרנבל המתרחשים בכיכר.

  יום 3, יום שבת, 3.2.2018 ארמון הדוג'ים - כנסיית סן מרקו והכיכר
  הבוקר נערוך ביקור בלתי נשכח בארמון הדוג'ים (Palazzo dei Dogi), השתקפות העושר והעוצמה של הרפובליקה הוונציאנית. נסייר בבניין מדהים זה על אגפיו השונים, בהם ידמה לנו כי הזמן קפא מלכת. נמשיך לביקור בכנסייה המפורסמת ביותר בעיר, כנסיית סן מרקו (Basilica di San Marco), נתרשם ונבין את אדריכלות הבזיליקה המיוחדת ונשקיף אל הכיכר וקומפלקס הבניינים המרשים המשקף היבטים שונים מההיסטוריה והתרבות של העיר. נתכנס למרכז החגיגות ומופעי הרחוב. תחפושות בשלל צבעים, דמויות מהעבר ומההווה, והכל באווירת קרנבלים בלתי נשכחת.
  בשעות הערב המעוניינים יוכלו לצאת לבית האופרה הנפלא, "לה פניצ'ה", לצפייה באופרה הקומית של רוסיני - "הספר מסביליה" (Il Barbiere Di Siviglia) (בתשלום נוסף, המופע אינו כלול במחיר).
  * תחילת המופע בשעה 19:00 ואורכו 3 שעות כולל הפסקה

  יום 4, יום א', 4.2.2018 סנטה מריה דלה סלוטה - "מעוף המלאך" ומוזיאון האקדמיה
  המעוניינים ומשכימי קום מוזמנים לצאת אל התאורה והאווירה המיוחדת של העיר המתעוררת, לצלם ולהתרשם מערפילי הבוקר המתפזרים מעל הכיכר עם שחר והסמטאות באור ראשון... זוהי חוויה ייחודית להתבוננות על כל המחופשים היוצאים עם שחר לדגמן את מיטב התחפושות, על רקע קו המים. נחזור אל המלון ולאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בכנסיית סנטה מריה דלה סלוטה (Basilica di Santa Maria della Salute). הכנסייה המעוטרת כיפות מרשימות ניצבת במלוא עוצמתה, בקצה חצי האי, בפתחה של הקנאלה גרנדה, התעלה הגדולה (Canale Grande). זהו המונומנט הנלכד בעינו של כל צלם הנכנס לעיר מכיוון כיכר סן מרקו. נצא לכיכר העמוסה לראות את טקס "מעוף המלאך", אחת מהמסורות הוותיקות של הקרנבל, בו משתלשלת דמות מחופשת ממרומי מגדל הפעמונים אל הבמה שבכיכר.
  בצהריים נבקר במקדש האמנות המרשים של ונציה - גלריה של האקדמיה (Galleria del'Accademia), בה נמצאים יצירות מופת של מיטב ציירי ונציה בתקופת הרנסנס המוקדם (ונציאנו), הרנסנס (בליני, טיציאן, ג'ורג'ונה) והרנסנס המאוחר או המנייריזם (טינטורטו למשל). הציור הוונציאני חווה את מהפיכת הציור בשמן, וניזון מפיגמנטים יקרים המובאים בחלקם ממרחקים. צבעוניות ורטט אור-צל, חושניות ואווירה שורים על הציורים, בניגוד לפירנצה או רומא של אותם הימים, שם ה"דיזניו" - הרישום, התכנון, המבנה של הקומפוזיציה עמדו בראש סדר העדיפויות.

  יום 5, יום ב', 5.2.2018 הגטו - סנטה מריה גלוריוזה די פרארי - סקואולה גראנדה די סן רוקו - תל אביב
  לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לגטו (Ghetto). כאן נולד בשנת 1516 המושג שליווה את העם היהודי במשך מאות שנים. נטייל בגטו ונבקר בבתי הכנסת.
  נבקר באחת מהכנסיות החשובות והיפות בוונציה - סנטה מריה גלוריוזה די פרארי (Santa Maria Gloriosa di Frari). לאחר מכן נמשיך לביקור במוסד הוונציאני ששימש שנים כמרכז תמיכה חברתי וכלכלי, והוקדש לאחד מהקדושים הנוצרים החשובים - הסקואולה גראנדה די סן רוקו (Scuola Grande di San Rocco). המקום מכונה גם "הקאפלה הסיסטינית של ונציה", בגלל ציוריו המדהימים של הגאון הוונציאני טינטורטו (Tintoretto). בשעות אחר הצהריים נחזור למלוננו לאסוף את המזוודות ונצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לתל אביב דרך ציריך. בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת (יום שלישי, 6.2) ננחת בתל אביב.


  הערות:
  1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר בלבד.
  2. יציאת הטיול מותנית במינימום 15 משתתפים.
  3. בית המלון מאוד מרכזי אך חדריו קטנים (כמו בבתי מלון הנמצאים במרכזי הערים באירופה).
  4. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהיינה מקלחת או אמבטיה).
  5. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, להבדיל מהזמנות אישיות, לא ניתן, במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות), או להבטיח חדר מסוים במלון.
  6. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב מוקדם ככל האפשר, ואנו מעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה והקצאת החדרים במלון שהיא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את מקומות הישיבה שביקשתם.
  7. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  8. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה יואל זיו יתאים לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חבורת הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
  9. חשוב: עליית מחירי הדלק, ועליית הביקוש העולמי לטיולים גרמו לתחרות מתמדת על מקומות בטיסות ובבתי המלון בחו"ל. הספקים השונים דורשים התחייבויות כספיות ומקדמות מראש שאינן מוחזרות. בתקופות שיא, כדוגמת הקרנבל בוונציה, הדרישות אף מחמירות יותר וכך גם תנאי הביטול. על מנת לוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע - במידה והינכם מעוניינים להשתתף בסמינר זה - נא הקדימו הרשמתכם, ותהנו גם מההטבה לרישום מוקדם.
  10. הטבת רישום מוקדם מיוחדת למהירי החלטה הנרשמים עד 31.08.2017: הנחה בסך 75 אירו ו- 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.
  טל"ח


 • המחיר: 1,595 אירו לאדם בחדר זוגי (30 מטיילים ומעלה)
  1,695 אירו לאדם בחדר זוגי (25-29 מטיילים)
  1,795 אירו לאדם בחדר זוגי (20-24 מטיילים)
  * המחיר כולל תוספת מיוחדת לקרנבל *
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 31.08.2017: 75 אירו הנחה לנוסע ו- 6 תשלומים
  הנחה לנרשמים בין 1-14.09.2017: 30 אירו הנחה לנוסע ו- 3 תשלומים.
  למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" שנסעו אחרי 1.1.15,
  הנחה נוספת בסך 25 אירו לנוסע מתמיד, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות סדירות בחברות לופטהנזה וסוויס
  לינה: מלון BONVECCHIATI ברמת 4 כוכבים,
  בסמוך לכיכר סן מרקו (מאוד מרכזי).
  כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול.
  הדרכה: מדריך מצוות קשרי תרבות תבל, מומחה
  להיסטוריה ואמנות, ומלווה ארגוני.
  - מפגש הכנה מורחב בארץ לפני היציאה לטיול
  - מקראה מהודרת בהפקה מיוחדת של קשרי תרבות תבל.
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית
  - מסים עירוניים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת ליחיד בחדר זוגי: 560 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון: כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י
  חב' התעופה (המחיר נכון ל- 8.08.2017 - $153)
  - כרטיסים לאופרה "הספר מסביליה"
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון, וכו'.
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל,
  הדלק והביטחון, החל מתאריך 8.08.17
  ** ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו מסיבה כל שהיא במהלך הטיול.
  - תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 4 אירו למטייל ליום)

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":
  רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל: 072-211-68-88, פקס: 09-7428885, מייל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום::כמפורט בטופס הרישום.

  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה שהיא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"
  (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 € למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה) אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20-30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14-19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 7-13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ- 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 20 משתתפים. טל"ח.
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת ביטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת ביטוח לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ולאחר החזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח
   
 • ספרים מומלצים לקריאה:
  איטאלו קאלווינו, הערים הסמויות מעין, ספרית הפועלים
  דיי בלאסי מרלנה, אלף ימים בוונציה, הוצאת מטר
  ויליאם שקספיר, הסוחר מונציה, הקיבוץ המאוחד
  מקיואן איאן, נחמת זרים, זמורה-ביתן
  תומס מאן, מוות בוונציה, ספריה הקטנה
  שמחה לוצאטו, מאמר על יהודי ונציה, תרגם דן לאטס, הוצאת מוסד ביאליק

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888