אמנות ומוסיקה בברלין פסטאגה

אמנות ומוסיקה בברלין פסטאגה 29.03.18 - 03.04.18

 שהם רן עומר שומרוני

צוות ההדרכה: 

 • רן שהם - אדריכל פעיל, מדריך טיולים ומרצה להיסטוריה של האדריכלות ולתולדות התרבות והאמנות.
 • עומר שומרוני - מבכירי מבקרי המוסיקה הקלאסית בישראל ומרצה מבוקש למוסיקה. בעל תואר שני מאוניברסיטת ת"א, יוזם ומוביל סיורי מוסיקה קלאסית בחו"ל.
להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • בסמינר זה נתוודע לכמה מאוצרות התרבות והמוסיקה של ברלין, דרך ביקורים במגוון מוזיאונים וצפייה במופעי מוזיקה מעולים.
  בין המוזיאונים בהם נבקר נמנים ה"אלטסמוזיאום", מהמוזיאונים הראשונים בעולם המוקדשים לעידן  הקלאסי; אוסף "שארף גרטנברג", העוסק באומנות הסימבוליסטית והסוריאליסטית של סוף המאה ה- 19 ותחילת המאה העשרים;
  "הגלריה הברלינאית", המוקדשת לאומנות בברלין בין שתי מלחמות העולם; האוסף המרשים ב"המבורגר באנהוף", תחנת רכבת מהמאה ה- 19 שהוסבה למוזיאון לאומנות מודרנית בינלאומית.
  ברלין היא מרכז מוזיקלי עולמי מוביל. במהלך הסמינר נבקר בארבעה מופעי מוסיקה קלאסית מעולים, בהם ישתתפו כמה מהמוסיקאים הבולטים ביותר הפועלים כיום.
  ההפקות הן במסגרת "פסטיבל הפסחא" של האופרה הממלכתית של ברלין (Staatsoper Berlin), בניהולו המוסיקלי של דניאל ברנבוים (Barenboim). שתי האופרות בהן נצפה ייערכו באולם האופרה הממלכתית בשדרות "אונטר דר לינדן", שנפתח מחדש רק לאחרונה לאחר שיפוץ מקיף.
  הקונצרטים ינוגנו באולם הפילהרמונית הגדול. את הסיור ניפתח ביום חמישי (29.3) בקונצרט נפלא על טהרת יצירותיו של קלוד דביסי. בקונצרט ישתתפו מספר סולנים מעולים, ביניהם הפסנתרנית האגדית מרתה ארחריץ' (Argerich), בניצוחו של דניאל ברנבוים.
  בשבת אחר הצהרים (31.3) נבקר ברסיטל לשני פסנתרים, בו ינגנו שניים מגדולי הפסנתרנים של דורנו: דניאל ברנבוים ומרתה ארחריץ'. הרפרטואר יכלול יצירות מאת ואגנר ודביסי, חלקן לפסנתר בארבע ידיים וחלקן לשני פסנתרים.
  למחרת (1.4) נצפה בהפקה מסקרנת של האופרה "פלסטאף" של ג'וזפה ורדי (Verdi), האופרה הקומית היחידה של המלחין. בהפקה משתתפת שורה ארוכה של זמרים מהטובים בעולם, בניצוחו של דניאל ברנבוים.
  את סיורנו נסיים בהפקה מרתקת לאופרה המונומנטאלית "פרסיפאל" (Parsifal) של ריכרד וגנר, גם היא בניצוחו של דניאל ברנבוים ועם שורת סולנים מעולים.
  כתוביות תרגום מוקרנות באנגלית.
  בשעות הבוקר יתקיימו הרצאות הכנה של עומר שומרוני לכל אחד ממופעי הערב.
  (למופע הראשון ההרצאה תתקיים במפגש הקבוצה בארץ)
 • יום 1, יום ה', 29.3.18 תל אביב - ברלין - מוזיאון המוסיקה - ברנבוים וארחריץ'
  נמריא בשעות הבוקר המוקדמות בטיסה ישירה לברלין. לאחר הפסקה קצרה בטרמינל, נצא למוזיאון המוסיקה הנמצא במתחם הפילהרמונית. המבנה עוצב על ידי הנס שרון Hans Scharoun, שתכנן את כל המתחם. במוזיאון אחת מהתצוגות המגוונות ביותר בגרמניה, ובה אוסף כלים מוזיקליים מרחבי אירופה מהמאה ה- 16 ועד למאה ה- 21. בתערוכה הקבועה מוצגים מעל ל- 800 כלי נגינה (מתוך כ- 3,200 כלי נגינה שבבעלות המוזיאון), ועל רבים מהם ניתן לנגן גם היום. ההדרכה תהיה באנגלית על ידי מדריך של המוזיאון, ובהשתתפות עומר שומרוני.
  מכאן נצא להפסקת צהריים באזור מלוננו, ולאחריה נקבל את החדרים להתארגנות ומנוחה.
  בערב נצא לאולם ה"פילהרמוני" היפהפה של ברלין, לקונצרט של תזמורת האופרה הממלכתית ברלין בניצוחו של דניאל ברנבוים. הקונצרט יציג שתי יצירות יפהפיות, שכמעט ואינן מבוצעות, של המלחין הצרפתי קלוד דביסי (Debussy). הראשונה היא ה"פנטזיה" לפסנתר ותזמורת, שלביצועה תצטרף לתזמורת הפסנתרנית הארגנטינית האגדית מרתה ארחריץ'. השנייה היא מחזה המסתורין הנפלא "המארטיר מסן סבסטיאן", שלביצועו יצטרפו לתזמורת שלוש זמרות סולניות, מקהלה וקריינית. את תפקיד הקריינית תמלא השחקנית מאריה פורטוונגלר, נכדתו החורגת של המנצח הנודע וילהלם פורטוונגלר.
  ההרצאה של עומר שומרוני לקראת קונצרט זה תתקיים במפגש הקבוצה בארץ.
  תחילת המופע בשעה 20:00. אורך משוער שעתיים וחצי, כולל הפסקה אחת.

  יום 2, יום ו', 30.3.18 המוזיאון הישן - מוזיאון הבודה - הארמון החדש- ליל הסדר
  לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך עם רן שהם במוזיאון הישן, האלטסמוזיאום AltesMuseum, בו נלמד על האוסף העתיק והמרשים של פיסול וחפצי אמנות מן העידן הקלאסי, יוון, רומא והאטרוסקים, אשר מוצגים בבניין החשוב של האדריכל קארל פרידריך שינקל. בהמשך נבקר במוזיאון בודה הסמוך בו נראה חלק מאוסף האומנות של הרנסנאס האיטלקי כאנדראה מנטניה, אנדראס שולטר, דלה רוביה ועוד. בכיכר שמול המוזיאון הישן וקתדרלת ברלין (Berliner Dom) נראה את התקדמות העבודה על בניין הארמון, השטאט-שלוס(Stadtschloss) , ונדון בנושא התפתחותה, שחזורה ובנייתה מחדש של העיר ברלין.
  בערב נחגוג בצוותא את ליל הסדר במסעדה הממוקמת בבית המלון.


  יום 3, יום שבת, 31.3.18 מוזיאון ההמבורגר בנהוף ורסיטל ברנבוים וארחריץ'
  לאחר ארוחת הבוקר נאזין להרצאה של עומר שומרוני לקראת הקונצרט בו נבקר בערב. לאחר ההרצאה נצא למוזיאון ההמבורגר בנהוף Hamburger Bahnhof, הנמצא בבניין ניאו-רנסאנסי שהיה תחנת רכבת, והפך לאחד המוזיאונים הטובים בעולם לאמנות בת זמננו. המוזיאון קורא לעצמו "מוזיאון ההווה", ובו נראה את האוסף המרתק של האומנות העכשווית הכולל עבודות של יוזף בויס, אנדי וורהול, רוברט ראושנברג, גרהרדט ריכטר ועוד.
  לאחר מנוחה קצרה נצא שוב לאולם ה"פילהרמוני" של ברלין, בו נבקר בשעה 16:00 ברסיטל מסקרן לשני פסנתרים. ברסיטל ישתתפו שניים מגדולי הפסנתרנים בדורנו: דניאל ברנבוים ומרתה ארחריץ'. השניים הם ילידי ארגנטינה, ומופיעים יחדיו כדואו פסנתרנים בשנים האחרונות ברחבי אירופה.
  הרסיטל יתחיל עם הפתיחה לאופרה "ההולנדי המעופף" מאת וגנר, בגרסה לשני פסנתרים מאת קלוד דביסי. אחריה יבוצעו מבחר יצירות מאת קלוד דביסי עצמו: "שישה אפיגרפים עתיקים" לפסנתר בארבע ידיים, "בשחור ולבן" לשני פסנתרים, "ארמון לינדראחה" (Lindaraja) לשני פסנתרים, "פרלוד לאחר הצהרים של הפאון" (בגרסה של המלחין לפסנתר בארבע ידיים), והפואמה המפורסמת "הים" בגרסה לשני פסנתרים.
  תחילת המופע בשעה 16:00. אורך משוער שעתיים ורבע, כולל הפסקה אחת.

  יום 4, יום א', 1.4.18 אוסף שארף גרטנברג - פלסטאף (ורדי)
  בבוקר נאזין להרצאה של עומר שומרוני לקראת הקונצרט בו נבקר בערב, ולאחריה נצא לסיור באוסף שארף גרטנברג Scharf Gerstenberg המכיל אוסף מרתק של אמנות סימבוליסטית מתחיל המאה העשרים וגם כמה דוגמאות של סימבוליזם מוקדם כמו גויה ופירנאזי. נראה כיצד האומנות הסימבוליסטית התגלגלה לאמנות הסוריאליסטית של אמצע המאה העשרים.
  לאחר הפסקת הצהרים נצא לבית האופרה "אונטר דן לינדן". כאן נבקר בהפקה של האופרה "פלסטאף" (Falstaff) מאת ג'וזפה ורדי. זוהי האופרה הקומית היחידה של ורדי, שחוברה על בסיס הקומדיה "נשות ווינדזור העליזות" של שייקספיר.
  על האופרה ינצח דניאל ברנבוים, ותחת שרביטו תופיע סוללת זמרים-סולנים גדולי עולם: מיכאל פולה (Volle) בתפקיד פאלסטף, סימון פיאצולה בתפקיד פורד, מאריה אגרסטה (Agresta) בתפקיד אשתו אליס פורד, נאדין סיירה בתפקיד נאנטה, דניאלה ברצלונה כגברת קוויקלי ורבים וטובים אחרים.

  תחילת המופע בשעה 17:00.
  אורך משוער 3 שעות. ההופעה בשפה האיטלקית בליווי כתוביות תרגום באנגלית ובגרמנית.


  יום 5, יום ב', 2.4.18 ברלינישה גלרי - האופרה פרסיפל (וגנר)
  בתום ארוחת הבוקר נתכנס להרצאה של עומר שומרוני לקראת הקונצרט בו נבקר בערב. לאחר ההרצאה נבקר במוזיאון "ברלינישה גלרי" Berlinische Galerie המוקדש לאמנות הגרמנית ברלינאית במאה העשרים. נראה עבודות מאת אוטו דיקס, אנה הוך, מקס בקמן, מקס ליברמן ועוד. נלמד כיצד האמנות בברלין משקפת את השינויים שחלו בעיר מתחילת המאה העשרים ועד איחוד העיר בשנות התשעים של המאה העשרים.
  לאחר מנוחת הצהרים נצא שוב אל משכנה של האופרה הממלכתית של ברלין בשדרות "אונטר דן לינדן". הפעם נצפה באופרה המונומנטלית "פרסיפל" של ריכרד וגנר, בניצוחו של דניאל ברנבוים. בהפקה ישתתפו כמה מגדולי זמרי וגנר הפועלים כיום, ביניהם רנה פאפה (Pape) בתפקיד גורנמנץ, אנדראס שאגר בתפקיד פרסיפל, נינה שטמה (Stemme) בתפקיד קונדרי, פאלק שטרוקמן בתפקיד קלינגזור, ואחרים.

  תחילת המופע בשעה 16:00. אורך משוער 5 וחצי שעות כולל שתי הפסקות.
  אורך האופרה נטו כ- 4:30 שעות. ההופעה בשפה הגרמנית בליווי כתוביות תרגום באנגלית ובגרמנית.

  יום 6, יום ה', 3.4.18 ברלין - תל אביב
  לאחר ארוחת הבוקר של יומנו האחרון בסמינר המטייל, נצא אל שדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לארץ.

  לפני תכנית זאת מתקיים פסטיבל באדן באדן, כך שאפשר לשלב גם את שני הפסטיבלים.

  הערות:
  1. תכנית הסמינר מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
  2. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה כמובן מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
  4. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה, בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  5. ניתן לרכוש מגוון משקאות קלים, אלכוהוליים ופריטי מזון על פי תפריט שיחולק בטיסה.
  6. המחיר כולל מזוודה אחת לנוסע במשקל עד 23 ק"ג + תיק יד.
  7. יושבי תיירים פלוס מקבלים ארוחה ללא עלות, שאר הנוסעים יכולים לקנות כריכים, סלטים וכו' בתשלום במטוס עצמו בלבד.
  8. הזמנת מושב במחלקת תיירים כרוכה בתשלום של $35 לנוסע (כולל הלוך ושוב).
  9. הזמנת מושב מועדף בשורות קדמיות 24-26 או בשורה 45 (אקזיט) כרוכה בתשלום של 80$ לנוסע סה"כ הלוך ושוב (מרווח יחסית גדול יותר לרגליים).
  10. הזמנת מושב במחלקת תיירים פלוס כרוכה בתשלום של 145$ לנוסע סה"כ הלוך ושוב (הישיבה בשורות הראשונות, 21-23). יושבי תיירים פלוס מקבלים ללא עלות ארוחה קלה ומגוון משקאות ומושבים בשורות הראשונות בעלי מרווח רגליים משופר.
  11. ניתן גם לבחור הושבה בתהליך אונליין צ'ק אין החל מ- 24 שעות לפני ההמראה, ללא עלות, בהתאם לזמינות המושבים.
  12. חברי היוקרה של מועדון הנוסע המתמיד של אל על במעמד טופ פלטינה, פלטינה וזהב זכאים להושבה חינם במחלקת תיירים פלוס, מושב מועדף ומושב לבחירתם במחלקת התיירים, על בסיס זמינות המושבים במטוס במועד בחירת המושב. חברי מועדון במעמד כסף זכאים להושבה חינם במחלקת התיירים.
  13. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבטיה).
  14. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 15.12.17: הנחה בסך 75 אירו, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים. טל"ח
 • עלות החוויה:
  1790 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של מעל 25 מטיילים
  1890 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 15-24 מטיילים
  הטבות מיוחדות לנרשמים עד 15.12.17:
  75 אירו הנחה, 10 תשלומים וטיפול V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 16-31.12.17: 30 אירו הנחה לנוסע
  מטייל מתמיד עם  "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע איתנו לחו"ל אחרי 1.01.15. 
  למטייל המתמיד: הנחה נוספת בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.
   

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות ישירות לברלין
  לינה: מלון Maritim proArte ברלין ברמת 4 כוכבים, במרכז ברלין (ממוקם ברחוב הקניות פרידריכשטראסה)
  כלכלה: ארוחות בוקר מלאות, למעט היום הראשון
  תחבורה: על פי המפורט בתכנית
  הדרכה: שני מדריכים מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומלווה אדמיניסטרטיבי
  - ארוחת ליל הסדר
  - מפגש הכנה מורחב בארץ
  - הרצאות הכנה למופעים המוסיקליים
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה למוזיאונים
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - לנרשמים עד 15.12.17 - 75 אירו הנחה למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P בנתב"ג.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד: 295 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה  
    (נכון ל- 26.11.17: כ- 86 דולר) 
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית   
  - כניסות למופעים בערבים   
  - הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון
    בידור וכו').
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של
    הסמינר.
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח
    הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול
    (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל 
    או לחפציו במהלך הטיול).
  - תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 € למטייל ליום)

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038, 
  או במשרדי קשרי תרבות תבל.  טל' 072-211-6888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום. 
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 50 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.  יציאת הסמינר מותנית במינימום 15 מטיילים משלמים.      טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
  טל':  072-2116888 , פקס. 09-7428885 , dialog@k-tarbut.co.il
   
   

  עלות החוויה:

  1790 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של מעל 25 מטיילים

  1890 אירו למטייל בחדר זוגי בקבוצה של 15-24 מטיילים

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888