שייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג

שייט ממוסקבה לסנט פטרסבורג 08.08.17 - 30.07.17

 

שייט נהרות ממוסקבה לסנט פטרסבורג

10 ימים / 9 לילות
כולל לילה אחד בבית מלון במוסקבה לפני השייט, 7 ימים / 7 לילות שייט, לילה אחד בבית מלון בסט. פטרסבורג בתום השיייט

בהדרכת: מיקי בנדרלי, עופר גולדשטיין, פרופ' ארנון סופר, ד”ר שלמה צדקיהו ואדריכל רן שהם.

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • פטר הגדול עשה את המסלול הזה לפני 300 שנה על פני הוולגה, הנהר הגדול והארוך ביותר באירופה. המסלול יוביל אותנו אל כמה מעריה היפות ביותר של רוסיה, וגם אל כפרי נהר ציוריים בעלי מסורות עתיקות של אמנות ואומנות. לאורך השייט, על פני נהרות ואגמים רחבי ידיים, נכיר את האתרים ההיסטוריים המפורסמים של מוסקבה, את שכיות החמדה של סנט פטרסבורג, את כנסיות האבן והמנזרים המרשימים של אוגליץ' וגוריצי, ואת אדריכלות העץ המרהיבה במוזיאון הפתוח באי קיז'י.
  מסלול השייט בין מוסקבה לסנט פטרסבורג משלב מקסימום נוחיות עם סיורי חוף מרתקים, פעילויות תרבות עשירות והרצאות תוכן מעשירות.
  "בית המלון הצף" יפליג בנהרות העצומים וולגה Volga, ניבה Neva, בתעלת מוסקבה המפורסמת, באגמים לדוגה Ladoga ואונגה Onega ויעגון בערים היסטוריות ובעיירות וכפרים קדומים. הערים הרוסיות שנבנו לפני מאות שנים על גדות הנהרות והאגמים מציעות כיום תערובת מיוחדת של אטרקציות וזיכרונות לשנים רבות.
  לטייל וללמוד את העולם
  חופשת השייט שלנו ארוזה בחבילה מושלמת, מפנקת ומאורגנת לשלמות הכוללת: העברות, לינות וארוחות* לצד הרצאות מעשירות וסיורי חוף מודרכים בערים העתיקות, באתרים ההיסטוריים, בקתדרלות ותצפיות נוף והכל בליווי מקצועי צמוד של המדריך הישראלי. במהלך השייט על הספינה, נצפה במופעי פולקלור ובידור ומכלול של שירותים והנאות, עליהם מופקד צוות הספינה, ותוספות מיוחדות שלנו!
  גם המחיר שאנו מציעים כולל למעשה כמעט הכל!*
  טיסות, העברות, סיורי חוף, מיסי הספינה, טיפים לכל נותני השירותים המקומיים. בימי השייט תוכלו להשאיר את הארנק עמוק בכספת... (*בימים 2+9 - האירוח על בסיס חצי פנסיון)
  הספינה: מלון פאר צף
  הספינות בשייט הנהרות שלנו נבנו במטרה אחת: לתת לכם פינוק מושלם. בספינה יקיפו אתכם פאר ונוחות, החל בטרקלין המהודר ובבר עם חלונות פנוראמיים וכורסאות רכות, דרך חדרים מאובזרים עד לפרט האחרון. ספינת הנהר מעוצבת בסגנון קלאסי-אלגנטי ומפורסמת ברמת השירות הגבוהה שלה. בספינה תמצאו מעלית למעבר נוח בין הקומות ותלונו בתאים חיצוניים, חלקם עם מרפסת, הפונים אל נופי הנהר - המשתווים ברמתם לחדר מלון 5 כוכבים, כולל מיזוג אוויר, שירותים, מקלחת וחלון.
  שייט הנהרות, על גבי הספינה המפנקת הזאת, הוא הדרך הטובה ביותר להכיר את רוסיה מזווית אחרת ולא שגרתית. יש מספר מסלולי שייט בנהרות אירופה, ואחד המיוחדים שבהם עובר בנתיבי המים של רוסיה, ממוסקבה לסנט פטרסבורג.
  אתם מוזמנים לעלות לספינה, לפרוק את המזוודות שלכם (רק פעם אחת במהלך השייט) ולהרגיש את החופש...
  אמנת השירות
  השירות בספינות עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של התיירות העולמית, החל מעבודת דיילות, שירות החדרים וכלה בשירותי מנהל השייט. הצוות הידידותי קשוב לצרכיו של הנוסע ויתאמץ לעשות הכל על מנת להפוך את הטיול לחוויה שאתם מצפים לה.
 •  יום 1 / יום א' (30.7): הגעה למוסקבה:
  נצא בטיסת צהריים ישירה למוסקבה. נגיע לקראת שעות הערב וניסע ישר למלוננו. נתארגן בחדרים ונרד לארוחת ערב במלון.
  לינה בבית מלון במוסקבה.

  יום 2 / יום ב' (31.7): מוסקבה - פארק הניצחון, הכיכר האדומה, הקרמלין:
  הבוקר נצא לסיור באתרים הבולטים של מוסקבה. נתחיל בפארק הניצחון (Victory Park), במוזיאון המנציח את הניצחון על הגרמנים במלחמת העולם השנייה. נמשיך לבית הכנסת הגדול (Moscow Choral Synagogue), מוקד מרכזי בתולדות יהודי העיר. נצא לסיור בכיכר האדומה (Red Square), אחד מסמליה הבולטים של העיר ולאחר הפסקת הצהריים נגיע לסיור במתחם הקרמלין (Kremlin) המבוצר בו משולבים היסטוריה, אוצרות אמנות אדירים, ארכיטקטורה ופוליטיקה, בצורה מרתקת ביותר. הקרמלין ששימש בעבר כמקום מושבם של הצארים ובהמשך של המנהיגים הקומוניסטים, הוא היום משכנו של נשיא רוסיה. נבקר בקתדרלת המלאך מיכאל (The Archangel's Cathedral) המשמשת כמקום מנוחתם האחרונה של הצארים, ונצפה על קתדרלת העלייה לשמים (Assumption Cathedral).
  לקראת אחר הצהריים נגיע לספינת הנהר שלנו Ms Victoria 5*. בערב תתקיים בספינה ארוחת גאלה חגיגית לחגיגות תחילת השייט. הלילה הספינה תעגון במוסקבה.
  לאחר ארוחת הערב נהנה מקונצרט של שירים רוסיים אהובים בביצוע להקה ווקאלית מקומית.

  יום 3 / יום ג' (1.8): מוסקבה - מערכת המטרו המפורסמת, בית הקברות נובודיצ'י:
  לאחר ארוחת בוקר על הספינה נמשיך בסיורנו במוסקבה. נצא לסיור הכרות עם מערכת המטרו, רכבת התחתית המפורסמת של העיר מוסקבה (Moscow Metro), שתחנותיה תוכננו על ידי טובי האדריכלים ומעוטרות בפסיפסים, פסלים, נברשות ועוד. חלק מהתחנות יראו לנו יותר כארמונות מאשר כתחנות רכבת תחתית!
  נבקר במנזר נובודביצ'י (Novodevichy Monastery) המבוצר, אשר במתחמו נמצאות כנסיות יפהפיות ומבנים עתירי חשיבות היסטורית.
  נמשיך לבית הקברות הסמוך למנזר, בו קבורים אישים מפורסמים כמו: צ'כוב וגוגול, אויסטרך ושליאפין, ריכטר וגיללס, פרוקופייב, שוסטקוביץ' וסקריאבין, חרושצ'וב וראיסה גורבאצ'וב. לפני החזרה לספינה נעלה לתצפית נפלאה על העיר מאוניברסיטת מוסקבה. אחר הצהריים נצא לדרך בשייט מרתק על נהר הוולגה בדרכנו לאוגליץ.

  יום 4 / יום ד' (2.8): שייט בתעלת מוסקבה והוולגה, אוגליץ (Uglich):
  הבוקר נהנה משייט נופי בתעלת מוסקבה המרשימה ונעגון בעיר אוגליץ' (Uglich), על גדות נהר הוולגה (Volga River), הנהר הארוך ביותר באירופה המהווה נתיב תחבורה חשוב, כמו גם מקור מי השקיה וכוח הידרואלקטרי. נצא לסיור רגלי באתריה המרכזיים של העיר שנוסדה במאה ה- 12 ונמצאות בה כמה מהכנסיות היפות ברוסיה.
  נבקר בארמון דימיטרי (Palace of Tsarevich Dmitri), הבניין העתיק ביותר בעיר שהוקם לקראת סוף המאה ה- 15 ומהבודדים בתקופתו ששרדו עד היום ומשמש כמוזיאון. נמשיך לכנסיית ההישתנות (Cathedral of the Transfiguration) עם קיר האיקונות המפואר שבה, נאזין לקונצרט ווקאלי קצר, ובמידת האפשר נותיר גם זמן קצר ליהנות מהשוק הצבעוני והססגוני שבמקום.
  במהלך ארוחת הערב הספינה תפליג לכיוון גוריצי.

  יום 5 / יום ה' (3.8): גוריצי (Goritsy) ושייט בימת אונגה:
  לאחר ארוחת הבוקר נעגון בעיירה הירוקה והשלווה גוריצי (Goritsy) ונהנה מהאפשרות להציץ על חיי היום יום באזור שעדיין משמר מסורות עתיקות רבות.
  בהגיענו, ניסע למנזר הגדול ביותר בצפון רוסיה, קירילוב-בלוזרסקי, (Kirillo-Belozersky Monastery), הנמצא במתחם שיעניק לנו תחושה של חזרה בזמן לאווירת ימי הביניים. במתחם העצום 11 כנסיות שרובן מהמאה ה- 16 והוא מוקף בחומה שרוחבה כ- 7 מטר. בהמשך נבקר במנזר סנט קיריל מהמאה ה- 14.
  נחזור לארוחת צהריים מאוחרת בספינה ובמהלכה נפליג על ימת אונגה.

  יום 6 / יום ו' (4.8): שייט בימת אונגה, האי קיצי:
  הבוקר נמשיך בהפלגה בימת אונגה. אחר הצהריים נעגון באי הקטן והציורי קיצי (Kizhi Island), במרכזו של אגם אונגה בחבל קרליה (Republic of Karelia). האי הקטן שאורכו כ- 6 ק"מ ורוחבו כ- 1 ק"מ בלבד, מהווה מוזיאון פתוח לארכיטקטורה ונמנה על אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. זהו מכלול אדריכלי גדול המכיל כ- 90 מבני עץ וביניהם כנסיות, קפלות, מגדל פעמונים, טחנת רוח, בתי איכרים ועוד, שכולם בנויים מעץ, ללא כל שימוש במסמרים או ברגים. נערוך סיור רגלי במוזיאון פתוח זה, ונחזור לקראת ערב לספינה.
  במהלך ארוחת הערב נפליג בנהר הסוויר (Svir River) לכיוון מנדרוגי.

  יום 7 / יום שבת (5.8): שייט בנהר סוויר, מנדרוגי, שייט באגם לדוגה:
  לאורכו של נהר הסוויר יש שתי תחנות הידרואלקטריות להפקת חשמל והוא זורם מערבה מאגם אונגה (Onega Lake) אל אגם לדוגה (Ladoga Lake) ומקשר בין שני אגמי המים המתוקים הגדולים באירופה. בנהר שאינו עמוק במיוחד (כ- 5 מטר), שפע של דגים ועל גדתו עיירות וכפרים בנוף מיוער. נבקר בכפר מנדרוגי (Mandrogi Village), בו נכיר ונחווה את אורח החיים הטיפוסי של כפר רוסי בימי הביניים. נטייל עצמאית להנאתנו בסמטאות הכפר שלאורכם פזורים סדנאות בעלי מלאכה העוסקים בציור, פיסול בעץ, אריגה, בדי תחרה וקדרות.
  ארוחת הצהריים היום תהיה בסגנון ברביקיו על שפת האגם.
  הלילה נפליג לסט. פטרסבורג.

  יום 8 / יום א' (6.8): סט. פטרסבורג - סיור פנורמי:
  היום נצא לסיור בעיר היפה והמפוארת - סנט פטרסבורג, הנחשבת ליפה שבערי רוסיה ומציעה מגוון אינסופי של מוזיאונים עצומים, קתדרלות מרשימות, ארמונות מפוארים, גנים מטופחים וחיי תרבות עשירים. דוסטוייבסקי תיאר את העיר, ששימשה כעיר בירה מימי פטר הגדול, מייסדה, במילים: "העיר הפנטסטית ביותר, בעלת ההיסטוריה הפנטסטית ביותר מכל ערי כדור הארץ".
  העיר, הידועה גם בשמה מימי הקומוניזם, לנינגרד (Leningrad), שוכנת לאורך שפכו של נהר ניבה (Neva River) ונבנתה על מנת להפגין את גדולתו של מייסדה ולהתחרות בבירות אירופה האחרות.
  את הסיור נתחיל בביקור בגני ארמון פטרהוף (Peterhof Gardens), ארמון הקיץ המפורסם של פטר הגדול ויורשיו, שנבנה על חוף הים הבלטי בהשראת ארמון וורסאי והגנים היפים שמחוצה לו. נבקר בגנים המרשימים בהם פסלים, מזרקות ואגמי מים.
  לאחר הפסקת צהריים קצרה, נמשיך אל העיירה הסמוכה פושקין (Pushkin) בה שוכן ארמון יקתרינה המפואר (Catherine Palace), שנהרס על ידי הגרמנים במלחמת העולם השנייה. חזית הארמון כוללת כיפות זהובות ועיטורים בכחול ובלבן ועיצוב הפנים שופע מראות, נברשות ומלאכים שמנמנים. נבקר בארמון ולא נחמיץ כמובן גם את חדר הענבר (Amber Room) המפורסם.
  חזרה לארוחת ערב אחרונה, לסיום השייט, עם קפטן הספינה.
  הלילה הספינה תעגון בסט. פטרסבורג.

  יום 9 / יום ב' (7.8): בית הכנסת, מוזיאון ההרמיטג', מצודת פטר ופול:
  הבוקר ניפרד מצוות הספינה ונמשיך בסיורנו בעיר המרתקת. נבקר בבית הכנסת הגדול של העיר הנחשב לאחד היפים במזרח אירופה והיחיד באירופה שנבנה בסגנון מאורי. נמשיך לביקור במוזיאון ההרמיטאז' (Hermitage Museum) המפורסם השוכן בארמון החורף של הצארים - הגדול שבמוזיאוני רוסיה ומהגדולים בעולם. המוזיאון מכיל 3 מיליון מוצגים הפזורים לאורך 19 ק"מ של גלריות המכילות יצירות מופת ואוספים נדירים של פסלים, ציורים, רהיטים ופריטי אמנות אחרים, חלקם של אמנים יידועי שם כמו לאונרדו דה וינצ'י, רמבראנדט, ואן גוך ועוד מאות אלפי ממצאים ארכיאולוגיים וחפצי אומנות.
  לאחר הפסקת הצהריים נגיע אל מצודת פטר ופול ונעבור דרך אתריה המרכזיים של העיר. בסיום הסיור נגיע למלוננו ללילה הקרוב.
  נאכל ארוחת ערב במלון, ונצא למופע פולקלור מקומי מרהיב.
  לינה בסט. פטרסבורג.

  יום 10 / יום ג' (8.8): סט. פטרסבורג - תל אביב:
  נאכל ארוחת בוקר במלון ולאחריה נשים פעמנו לשדה התעופה בעיר לטיסת בוקר ישירה הביתה. ננחת בישראל עמוסים בחוויות ממסענו המרתק.

  פעילויות על הספינה במהלך השייט:
  שירה בציבור
  מדי יום, ינחה דייב אורן, מראשוני מנחי הזמר העברי בישראל, שירה בציבור בליווי מילות השירים על מסך: שירים רוסיים בעברית, שירי פלמ"ח, מחרוזת חסידית, מסביב למדורה, תנועות הנוער, שנות השישים ועוד.
  למעוניינים - אפשרות גם לשירי לדינו ושירים באידיש.
  הרצאות בעברית למעוניינים
  פרופ' ארנון סופר:
  • הגיאוגרפיה ההיסטורית של רוסיה
  • תקופת הקרחונים ונופי השייט שלנו בצפון רוסיה, חבל קרליה והים הבלטי
  • נהר הוולגה ומפעלי הסכרים, חיבור הנהר לימים הבלטי, הצפוני והשחור ולחבלי ארץ נוספים
  עופר גולדשטיין:
  • הנצרות הפרבוסלבית ברוסיה
  • פטר הגדול, הרעם המתגלגל והברק המאיר את חשכת ימיה של רוסיה
  • גיאומורפולוגיה מגוונת, קרחונים ונהרות, אגמים וסכרים, מהים הבלטי אל הים השחור
  אדריכל רן שהם:
  • מביזנטיון לרוסיה. האדריכלות של הכנסייה האורתודוכסית מקונסטנטינופול, דרך יוון ואוקראינה עד לרוסיה
  • רוסיה והמערב, בארוק וניאו קלאסיזם ברוסיה הפותחת פניה למערב. סט. פטרסבורג - עיר צרפתית עם אדריכלים איטלקיים הבנויה על בוץ
  • אדריכלות המהפכה: קומוניזם, קונסטרוקטיביזם ושלטון טוטאליטרי. אדריכלות כמסר חברתי במאה ועשרים
  ד"ר צדקיהו:
  • רוסיה במלחמת העולם השנייה, בדגש על לנינגרד ומוסקבה
  • הגיאוגרפיה ההיסטורית של סט. פטרסבורג

  פעילויות באנגלית למעוניינים
  הרצאות בנושא היסטוריה רוסית, רוסיה העכשווית, רוסיה באמנות (מוסיקה, ספרות וציור)
  מוסיקה לריקודים
  מדי לילה מוסיקה חיה • מפרט הספינה:
  השקה: 1982, שיפוץ: 2011, אורך: 129 מ', רוחב: 17 מ', סיפונים: 5, סה"כ נוסעים: 206, סה"כ אנשי צוות: 100, מהירות מירבית: 25 קמ"ש.
  מתקנים בספינה: טרקלין "שגאל" עם בר ורחבת ריקודים  בר "קתרינה" עם פאטיו חיצוני
   מסעדת "פושקין" עם חלונות פנורמיים  סיפון שמש עם פאטיו וכיסאות נוח  רופא  חדר כושר  ספא  בוטיק  עמדת אינטרנט  עמדת קפה/תה 24 שעות  ספרייה  מעלית.
  בחדרים: כל החדרים פונים כלפי חוץ עם תצפית לנהר  לחדרים ולסוויטות בסיפונים Volga ו- Neva יש מרפסות פרטיות  בכל החדרים יש מיטות בית-מלון  מיזוג אוויר  טלפון  מערכת Infotainment עם מסך טלוויזיה שטוח, תכניות בידור וסרטים  כספת  מקרר
  חדרים: 93 (15-20 מ"ר); סוויטה נשיאותית: 2 (38 מ"ר); ג'וניור סוויטה: 2 (31 מ"ר); סוויטת דה-לוקס: 6 (25 מ"ר)

  ספינה רוסיה

 • מחיר לאדם בחדר זוגי

  קטגוריה

  sold out C-4

  2599 אירו

  C-3

  2657 אירו

  C-2

  2829 אירו

  C

  sold out B-4

  sold out

  B-3

  sold out

  B-2

  3071 אירו

  B

  sold out

  A-4

  3140 אירו

  A-3

  3174 אירו

  A-2

  3232 אירו

  A

  3361 אירו

  C-SUITE

  sold out

  B- SUITE

  sold out A- SUITE

  sold out

  JUNIOR SUITE

  sold out PRESIDENTAL SUITE  רשימת החדרים שנותרו פנויים מתעדכנת אחת לשבוע
  תוספת ליחיד בחדר:
  5 נרשמים ראשונים - 960 אירו
  הבאים - 1396 אירו
  חדרי יחיד באישור של המשרד, בכתב בלבד
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 31.12.16:
  הנחה בסך 100 אירו למטייל, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  הטבה למטיילים ותיקים:
  למטיילים ותיקים הנרשמים החל מ- 1.1.17 - הנחה בסך 50 אירו למטייל ושלושה תשלומים ללא ריבית והצמדה (אין כפל הנחות)

  המחיר לאדם בחדר זוגי וכולל:
  • טיסות סדירות ליעד ובחזרה
  • העברות באוטובוס תיירים ממוזג
  • 1 לילה במלון במוסקבה ברמה ראשונה, ע"ב חצי פנסיון (ארוחת ערב ובוקר)
  • 7 לילות שייט נהרות בספינת פאר 5* MS Victoriaבתאים חיצוניים מרווחים
  • 1 לילה במלון בסט. פטרסבורג ברמה ראשונה, ע"ב חצי פנסיון (ארוחת ערב ובוקר)
  • כלכלה ע"ב פנסיון מלא בספינה (ארוחת ערב ביום ההגעה + ארוחת בוקר ביום העזיבה)
  • שתיה קלה, בירות ויין חופשי במהלך ארוחות הערב בשייט
  • תוכנית סיורים עשירה
  • מדריך ישראלי, ומדריך מקומי דובר אנגלית בכל הסיורים
  • 2 ימי טיול מלאים במוסקבה כולל הקרמלין והרכבת התחתית המפורסמת של העיר
  • 2 ימי טיול מלאים בסט. פטרסבורג כולל הרמיטאג', ארמון הקיץ וארמון יקתרינה
  • הרצאות בעברית ובאנגלית, ופעילויות עשירות לאורך השייט
  • מערכות שמע בכל הסיורים
  • מופע ווקאלי ומופע פולקלור מקומי
  • שירותי סבלות לאורך כל המסלול
  • תשר לנותני השירות המקומיים
  • כל המיסים וההיטלים
  • פעילויות על הספינה
  המחיר לא כולל:
  • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית
  • הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו')
  • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל
  • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 1.12.16
  • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  • תשר למדריך הישראלי
  הערות:
  • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שבכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי. לעיתים יש ללכת כ- 10 דק' מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
  • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר, תקלה בספינה, תקלה בלוקים (תאי ציפה) או בהתאם להחלטת חברת השייט. במקרה כזה, יכול להיות שינוי במסלול, במקום הלינה או באמצעי התחבורה (אוטובוס).
  • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו הבלעדי של הצוות הישראלי, ובהחלטתו בשטח.
  • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  תנאי תשלום:
  • מקדמה ע"ס 200 אירו לאישור העסקה
  • 90 יום לפני היציאה - גמר חשבון
  • הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (רצ"ב) מלא וחתום ע"י הלקוח
  מדיניות ביטול:
  • עד 90 יום לפני היציאה - עלות מקדמה בלבד
  • 60-89 יום - 50% מעלות העסקה
  • 30-59 יום - 70% מעלות העסקה
  • 29 ימים ומטה - 100% מעלות העסקה

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888