קונצרט אנדרה ריו בברלין

קונצרט אנדרה ריו בברלין 31.01.18 - 04.02.18

1niri
בהדרכת: נירית בן יוסף
עבור המטיילים שכבר ביקרו בברלין וראו את האטרקציות העיקריות בה, הכנו במיוחד לסיור זה עם נירית בן יוסף תכנית מיוחדת המעמיקה וחושפת רבדים לא מוכרים ומרתקים של העיר. התכנית תתבצע במשך כ- 3-4 שעות ביום בהדרכת נירית בן יוסף, תושבת העיר, מומחית לתרבות, להיסטוריה הברלינאית ולעברה של העיר,  ובניהול אודי בן זאב.
 
 
 
 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • גולת הכותרת בביקורנו בברלין תהיה הקונצרט של הכנר, המלחין והמנצח ההולנדי המפורסם אנדרה ריו Andre Rieu ותזמורתו שיערך ב- Mercedes-Benz Arena באחד בפברואר 2018 בערב.
  "מלך הוואלס המודרני", הכנר והמנצח ההולנדי אנדרה ריו, התפרסם בשנות ה- 80 המאוחרות ומאז ועד היום הפך לאחד האמנים המצליחים בעולם. בשנת 1978 הקים ריו את התזמורת הראשונה שלו במאסטריכט, אשר פעלה עד שנת 1987. באותה שנה הקים ריו את "תזמורת יוהן שטראוס", איתה זכה לתהילה ועמה הוא מופיע עד היום. התזמורת מושפעת רבות מלחני שטראוס ואחיו, ומנגנת שלל מיצירותיהם. בדומה לאחים לבית שטראוס, גם ריו מנצח על התזמורת תוך כדי נגינה על כינור.
  בקונצרטים כמעט ותמיד קיים ריחוק בין הקהל היושב לבין הנגנים, אבל ריו שם לו למטרה לגשר על הפער הזה, לערב כמה שיותר את הקהל ולשלהב אותו. אין כל ספק שהוא עומד במשימתו בהצלחה רבה: התקליט הראשון שהוא הוציא, "מהולנד באהבה", היה לרב-מכר בינלאומי וכך גם התקליטים הבאים אחריו. הכרטיסים להופעותיו בכל רחבי העולם אוזלים במהירות, ובשנת 2013 סיבוב ההופעות שלו היה בין 25 סיבובי ההופעות המכניסים והמצליחים בעולם. לטענת ריו, הסיבה להצלחתו היא יכולתו לשחזר עידן שנעלם מן העולם - וינה של המאה ה- 19, עם אולמות הנשפים המפוארים, השמלות המקושטות והאווירה הרומנטית. בחינה מהירה של עץ המשפחה של ריו מגלה כי אין פלא שהוא פנה למוזיקה: אביו היה המנצח של אופרת לייפציג ושל התזמורת הסימפונית של לימבורג, ומרבית אחיו ואחיותיו גם הם מוזיקאים מקצועיים. בביתו הושמעה בעיקר מוזיקה קלאסית, ובילדותו הוא התחנך ככנר וכזמר.
 • ב"קשרי תרבות תבל" - לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
  • אירוח במלון מרכזי ברמת 4 כוכבים
  • ביקור באתרים שאינם מופיעים בתכניות הטיול הרגילות
  • כל ההעברות, כולל מהמלון למופע וחזרה
  • משוריינים לנו כרטיסים לקונצרט בקטגוריות 1 ו-2 לבחירה
  • מנהל קבוצה הדואג לפרט ולפרטים במשך כל היום
  • טיפים והמלצות לביקור עצמאי באתרים, מסעדות (וגם קניות...)
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
  • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכול כלול במחיר
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
  • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  • הנחה בסך 75 אירו למטייל
  • 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  • טיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין, בבדיקת תיקי היד ובביקורת הדרכונים
  • "קשרי תרבות תבל" - חוויה מתרבות אחרת!
 • יום 1, יום ד' 31.01.18 תל אביב - ברלין
  נמריא בטיסה ישירה אחר-הצהריים עם אל-על UP לברלין. עם ההגעה ניסע לבית המלון להתארגנות ומנוחה.

  יום 2, יום ה' 1.02.18 סיור במוזיאון השטאזי - הקונצרט של אנדרה ריו
  היום נבקר במוזיאון השטאזי(Stasimuseum) הנמצא בבניין מפקדת השטאזי (אשר שימשה כמשרד לביטחון לאומי של גרמניה המזרחית). רוב הקומפלקס הענק, שעבור בנייתו הרסו הקומוניסטים בניינים רבים, עומד כיום ריק ונטוש. אך בניין המפקדה עצמו הפך למוזיאון השטאזי המציג את האופן והשיטות בהם השתמשו עובדי השטאזי כדי לשלוט ולרדוף באזרחי מזרח גרמניה. לצד ביוגרפיות של עובדי ארגון הריגול הגדול מוצגות הביוגרפיות של קורבנות ומפות של העיר המציינות את האזורים בהם חיו ופעלו אנשי השטאזי. מכשירי הקלטה, מצלמות סודיות וכדומה מציגים את הטכניקה שעמדה לרשותם. מרכז התערוכה הוא ללא ספק משרדו של מפקד הארגון, אריך מילקה, שנותר במצבו המקורי מאז 1990.
  בשעות הצהריים נחזור למלוננו.
  בערב נצא ביחד ל- Mercedes-Benz Arena ונהנה מהקונצרט של אנדרה ריו ותזמורתו.
  לאחר הקונצרט, העברה למלון.

  יום 3, יום ו' 2.02.18 הרייכסטאג
  היום יוקדש לרייכסטאג, בניין הפרלמנט הגרמני שנבנה במאה ה- 19, הועלה באש על ידי הנאצים ב- 1933 וכיפתו החדשה, בה נבקר, מציעה מבט פנוראמי על העיר. בין היתר, נשמע מנירית בן יוסף על הפרלמנט הגרמני בתקופת הרייך השני והשלישי.
  במידה ויתאפשר נצא לסיור מודרך (באנגלית) בתוך הרייכסטאג, (הביקור כולל גם את אולם הפרלמנט אך מותנה באישור סופי ובהעברת שמות המשתתפים מראש).

  יום 4, יום שבת 3.02.18
  היום נבקר בתערוכה הנמצאת בכנסייה הגרמנית, הנמצאת בכיכר הז'נדרמים:
  ״דרכים - דרכים טועות - דרכים עוקפות״
  תערוכה היסטורית חשובה זאת מוצגת על ידי הפרלמנט הגרמני ומתארת את דרך החתחתים של העם הגרמני אל הדמוקרטיה.
  תחילתה של הדרך הייתה בעקבות המהפכה הצרפתית והכיבוש הצרפתי בין 1806 ל- 1814. העם הגרמני החל להגדיר את שאיפתו לאיחוד כמדינה אחת. חלום האיחוד והדמוקרטיה התנפץ לרסיסים עם דיכוי המהפכה של מרץ 1848 כחלק מאביב העמים האירופאי. בשנת 1949 קמו בגרמניה בשל המלחמה הקרה שתי מדינות. במערב דמוקרטיה יציבה, ובמזרח דיקטטורה קומוניסטית. ב- 1991 חזר הפרלמנט הגרמני המאוחד לברלין אל בנין הרייכסטאג, והפדרציה הגרמנית כולה דמוקרטית.
  נמשיך לביקור בתערוכת "מיתוס גרמניה" (Myth of Germania), המלמדת עד כמה היטלר היה רחוק מהמציאות כשחלם על גרמניה העתידית שלו.
  כבר בשנות העשרים תכנן היטלר כאדריכל חובב תכניות אדריכליות עבור ברלין שתהפוך לבירת הרייך השלישי בשם "גרמניה". לאחר עלייתו לשלטון מינה את אלברט שפר לאדריכל הראשי של הרייך השלישי, מסר בידו את התכניות ונתן לו את האור הירוק להתחיל בתכנון ובביצוע. למזלה של העיר ברלין, המבצע נשאר רק בשלב התכניות בשל חוסר בכסף. אם הם היו אכן מבצעים את התכנית המגלומנית, הם היו גורמים לעיר נזק הרבה יותר גדול מאשר המלחמה גרמה לה. התערוכה "מיתוס גרמניה" מציגה את המודל של הציר החדש, צפון דרום, והבניינים החדשים שהיו אמורים להיבנות לאורכו.

  יום 5, יום א' 4.02.18 - ברלין - תל אביב
  יום חופשי להשלמות וסידורים אישיים, ובערב נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו ארצה.

  הערות:
  1. תכנית הטיול מציינת נקודות פוקוס בלבד, מהווה תכנית מסגרת וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות, ו/או בלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות הטיול.
  2. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
  3. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון ולחברת התעופה (ראו נא סעיף 7 להלן). נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה בטיסה והקצאת החדרים במלון היא של חברת התעופה ובית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
  4. ניתן לשדרג לחדר דה לקס בתוספת 90 אירו סה"כ לאדם ל- 4 לילות.
  5. המחיר כולל מזוודה אחת לנוסע במשקל עד 23 ק"ג.
  6. יושבי תיירים פלוס מקבלים ארוחה ללא עלות, שאר הנוסעים יכולים לקנות כריכים, סלטים וכו' בתשלום במטוס עצמו בלבד.
  7. בחירת מושבים מראש במחלקת תיירים כרוכה בתשלום של $35 לנוסע (כולל הלוך ושוב).
  הזמנת מושב מועדף בשורות קדמיות 24-27 או בשורה 45 (אקזיט) כרוכה בתשלום של 80$ לנוסע סה"כ הלוך ושוב (מושב מועדף במחלקת תיירים הוא מושב הממוקם בשורה ראשונה ו/או במושב הסמוך ליציאת חירום עם מרווח יחסית גדול יותר לרגליים).
  הזמנת מושב במחלקת תיירים פלוס כרוכה בתשלום של 145$ לנוסע סה"כ הלוך ושוב (הישיבה בשורות הראשונות, 21-23). יושבי תיירים פלוס מקבלים ללא עלות ארוחה קלה ומגוון משקאות ומושבים בשורות הראשונות בעלי מרווח רגליים משופר.
  ניתן גם לבחור הושבה בתהליך אונליין צ'ק אין החל מ- 24 שעות לפני ההמראה, ללא עלות, בהתאם לזמינות המושבים.
  חברי היוקרה של מועדון הנוסע המתמיד של אל על במעמד טופ פלטינה, פלטינה וזהב זכאים להושבה חינם במחלקת תיירים פלוס, מושב מועדף ומושב לבחירתם במחלקת התיירים, על בסיס זמינות המושבים במטוס במועד בחירת המושב. חברי מועדון במעמד כסף זכאים להושבה חינם במחלקת התיירים.
  8. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או אמבטיה ו/או מקלחת בבתי המלון (למען הסר ספק, בחדר תהיה מקלחת או אמבטיה).
  9. הטבות מיוחדות לרישום מוקדם עד 31.10.17: הנחה בסך 75 אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול P.I.V ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים.
 • המחיר:
  עלות החוויה:   1095 אירו לאדם בחדר זוגי 
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 5.11.17:
  75 אירו הנחה לנוסע + 6 תשלומים + טיפול V.I.P בנתב"ג!
  הנחה לנרשמים בין 6-20.11.17: 30 אירו הנחה לנוסע.
  למטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל: הנחה נוספת בסך 25 אירו לטיול הראשון החל מ- 1.1.15,


  המחיר כולל:
  טיסה:  טיסות אחה"צ ישירות עם אל על UP
  לינה:  מלון Leonardo ברמת 4 כוכבים  
   כלכלה:  ארוחות בוקר מלאות, מלבד היום הראשון
  תחבורה:  הסעות על פי התכנית. 
   הדרכה:  מדריכה תושבת ברלין מסגל ההדרכה של "קשרי תרבות תבל" ומנהל קבוצה.
  - מפגש הכנה בארץ
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים שבתכנית    
  - העברות והסעות לפי התכנית                  
  - תשר לנותני השירות המקומיים ולמדריכת הטיול
  - מס עירוני עבור הלינה בבית המלון
  - לנרשמים עד 5.11.17 - הנחה בסך 75 אירו, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P. ביציאה מהארץ.

  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 160 אירו
  - מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שיקבע בסמוך ליציאה 
   (נכון ל- 22.10.17: כ- 80 דולר)
   - ניתן לשדרג לחדר דלקס בתוספת מחיר של 90 אירו סה"כ לאדם (לכל ארבעת הלילות)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית   
  - כרטיסים למופע של אנדרה ריו (לבחירה)
  - הוצאות בעלות אופי אישי:  
    (כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו')
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של סוף 
  השבוע 
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל
  - ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף ביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול).
   
  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038, 
  או במשרדי קשרי תרבות תבל.  טל' 072-211-6888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום. 
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.  יציאת הטיול מותנית במינימום 15 מטיילים משלמים.         טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום. 
  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד. 
             2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם.  טל"ח
   

  עלות החוויה:   1095 אירו לאדם בחדר זוגי 

 • בירה: ברלין (כ - 3.5 מיליון תושבים) 52 31 N, 13 24 E
  שטח: 357,021 קמ"ר
  אוכלוסיה: כ- 80.99 מיליון נפש (הערכה ל- 2014. הערכה ל- 2013: כ- 81.15 מיליון נפש)
  שפה רשמית: גרמנית
  צורת שלטון: רפובליקה פדראלית
  גבולות: צפון: דנמרק, הים הבלטי, הים הצפוני. דרום: שוויץ. דרום, דרום מזרח: אוסטריה.
  מזרח: פולין, צ'כיה. מערב: לוקסמבורג, צרפת, בלגיה, הולנד
  דתות: 34% פרוטסטנטים, 34% רומן-קתולים, כ - 4% מוסלמים, 28% אחרים או לא מזוהים
  תל"ג: 3.227 טריליון דולר
  תל"ג לנפש: 39,500$
  צמיחה: 0.5% (הערכה לשנת 2013. לשנת 2012- 0.9%, לשנת 2011 - 3.4%)
  אcטלה: 5.3%. (על פי הסוכנות הפדרלית לתעסוקה, הממוצע לשנת 2011 עמד על 7.1%)
  חקלאות: גידולים עיקריים: גפני יין, חיטה, שיפון, שעורה, שיבולת שועל, תירס, תפוחי אדמה, סלק-סוכר, לפתית, מספוא
  תעשייה: מלט, פלדה, אלומיניום, נחושת, דשנים חנקניים, מוצרי פלסטיק ביתיים, קמח, נייר, רכב, מכשירי חשמל, בירה, סיבים סינתטיים
  אוצרות טבע: נפט, גז, ברזל, פחם, עץ
  צבא: 10 חודשי שירות צבאי חובה
  נשיא: Joachim GAUCK (החל מ - 23.3.12)
  ראש ממשלה (קנצלר): Chancellor Angela MERKEL (החל מ - 22.11.05)
  הערה: הנתונים נלקחו מאתר ה -C.I.A , ונכונים ל- 30.6.14
  (חלקם הגדול הערכה לשנת 2013)
 • כתבי עת:
  כתב העת "מטרופוליס" מבית ארץ וטבע - מגזין "ברלין" שיצא לאור ביוני 2003


  ספרים מומלצים לקריאה:
  שלמה אהרונסון, היטלר, בעלות הברית והיהודים, הקיבוץ המאוחד, 2008
  עמוס אילון, רקוויאם גרמני, הוצאת דביר, 2004
  אנטוני ביוור, 1945 נפילת ברלין, הוצאת יבנה, 2003
  קתרין הימלר, האחים הימלר, מטר, 2007
  אנה מריה זיגמונד, נשות הצמרת הנאצית, ספרית הפועלים, 2005
  גבריאל נסים, בחסד עליון, שוקן, 2007
  ארנון סופר, גבולות שהיו, אוניברסיטת חיפה, 1999
  פניה עוז, ישראלים, ברלין, הוצאת כתר 2001
  יואכים פסט, 14 הימים האחרונים בתוך הבונקר של היטלר, אחוזת בית, 2006
  לוי פרימו, הזהו אדם, עם עובד, 1988
  משה צימרמן, עורך, יחסים 'נורמלים': יחסי ישראל-גרמניה, הוצאת מאגנס, 1993
  משה צימרמן, עורך, דרכה המיוחדת של גרמניה בהיסטוריה, הוצאת מגנס, 1989
  משה צימרמן, גרמנים נגד גרמנים, גורלם של היהודים 1945-1938, הוצאת עם עובד, 2013
  יורם קניוק, הברלינאי האחרון, הוצאת ידיעות אחרונות, 2004
  רוביק רוזנטל, רחוב הפרחים 22, הוצאת כתר, 2003
  גרשון שלום, מברלין לירושלים, הוצאת עם עובד, 1982
  אלברט שפאר, בתוככי הרייך השלישי, הוצאת מודן, 1979

התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888