אוזבקיסטן על דרך המשי

אוזבקיסטן על דרך המשי 26.04.18 - 07.05.18

 

 avioד"ר אביהו בר איל - היסטוריון, עוסק בתנועות אידיאולוגיות ודתות. מרצה בקורסים של מלווי קבוצות, במסגרות שונות ובהשתלמויות מורים. מדריך בטיולי עומק וסמינרים מטיילים שנים רבות.

 

 

 

 

 itzikמר איציק הרמן - אדריכל, מתמחה בשימור מבנים ומרצה לאמנות ואדריכלות מוסלמית, מומחה לעבודות יד בוכריות. 

 

 

 

 

 

להגשמת החלום ולרישום לטיול הורד את טופס ההרשמה
 • אוזבקיסטן היא ארץ רבת פנים וגוונים, השוכנת במרכז אסיה, כאשר מצידה האחד מדבר ומצידה האחר הרים השייכים לרכס ההימלאיה האדיר - ניגוד מרתק של נופים. מיקומה על דרך המשי גרם להתפתחות תרבותית מרתקת שספגה השפעות מסין, מפרס ומהעולם ההלניסטי והפכה אותה לאחד ממרכזי התרבות החשובים של סוף ימי הביניים. הפתיחות התרבותית הזו ניכרת גם כיום בהליכות אנשיה וביחסם אל הזר. התייחסותם של האוזבקים אל הדת, מראה שיכול להיות גם אסלאם אחר, שפוי ונעים הליכות. נוצרה בה ארכיטקטורה שמשאירה אותנו פעורי פה, וצבעוניות מרתקת ושובת לב. הסמינר המטייל יתרכז כמובן בכל האספקטים האלה, שכאשר הם מחוברים יחדיו הם יוצרים חוויה מרתקת שלא תישכח במהרה.
 • שילוב של חוויה רגשית לצד העשרה אינטלקטואלית במפגש עם אוזבקיסטן, נופיה ותרבותה
  רק ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!
  • דגש מיוחד למפגש עם התרבות ודופק החיים של אוזבקיסטן
  • שני מדריכים מקצועיים המומחים לאוזבקיסטן, לאסלאם ולאמנות
  • *מנהל/ת טיול הדואג/ת לפרט ולפרטים, בנוסף לשני המדריכים המקצועיים
  • העמקה לא שגרתית ורבת פנים, בזכות צוות ההדרכה המורחב
  • דגשים ותוספות בתוכניות, באוזבקיסטן הבלתי מוכרת ו "הלא תיירותית"
  • לינה בבתי מלון ברמת 4 כוכבים או הטוב בנמצא
  • כלכלה על בסיס חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים אחת
  • מופעי פולקלור
  • 3 טיסות פנים לחסוך את הנסיעות הארוכות במדבר
  • מפגש הכנה לפני היציאה כולל הרצאת רקע
  • מקראה מהודרת על אוזבקיסטן, בהפקה מיוחדת של "קשרי תרבות תבל" לקראת הטיול
  • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אזניות אישיות לכל מטייל
  • הכל כלול במחיר - אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול
  • אין זמן חופשי במהלך הטיול - הזמן מנוצל נטו
  • חבורת מטיילים איכותית ביותר
  • הטבות מיוחדות לרישום מוקדם:
  • הנחה בסך 100 דולר למטייל
  • 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה
  • טיפול V.I.P ביציאה מהארץ – ליווי אישי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק-אין ובביקורת הדרכונים.

   ב"קשרי תרבות תבל" - תמורה מלאה לכספך !
 • יום 1, יום ה', 26.04.18 - תל אביב - טשקנט
  נצא מת"א בשעות הצהריים בטיסה אל נמל התעופה הבינלאומי של טשקנט (Tashkent), בירת אוזבקיסטן, בה ננחת בשעות הערב המוקדמות. לאחר ארוחת הערב במסעדה מקומית, נגיע למלוננו ללינה.

  יום 2, יום ו', 27.04.18 טשקנט
  נצא לסיור הכרות ראשון בו נעצור באנדרטה המנציחה את רעש האדמה העז שהרס את העיר בשנת 1966. נבקר בקבר החייל האלמוני, המנציח את זכרם של חצי מיליון אוזבקים שנפלו במלחמת העולם השנייה, בעת ששרתו בצבא האדום. חיילים אלו מלאו תפקיד חשוב בקרבות במוסקבה, בסטלינגרד ובמהלך כיבוש ברלין. נסייר במתחם חאסט אימאם (Khasti-Imam), המרכז הדתי של אוזבקיסטן, שבספרייתו נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים של הקוראן העתיק בעולם. נמשיך אל הגדול בשווקי אוזבקיסטן, צ'ורסו באזאר (Chorsu Bazari), ההומה אדם בכל שעות היום. נשוטט בין דוכני הרוכלים, נעבור ברחוב בעלי מלאכה ונכיר את העריסה האסיאתית הייחודית, ובה פתרון לבעיה כיצד ניתן לגדל תינוק מבלי להחליף חיתולים. נבקר במוזיאון לאמנויות שימושיות (Applied Art Museum) ונמשיך למוזיאון האמיר טימור (Amir Timur Museum), שייתן לנו מבוא טוב למה שצפוי לנו בהמשך הסיור באוזבקיסטן. נסיים את היום בארוחת ערב במסעדה מקומית שלאחריה נשוב למלוננו ללינה.

  יום 3, יום שבת, 28.04.18 טשקנט - חיוה
  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא לשדה התעופה ונטוס לעיר
  אורגנץ' (Urgench)בירת חבל ח'וארִזם (Xorezm). משדה התעופה ניסע ללב מדבר קיזילקום (Kyzylkum Desert) ונבקר באייאז קלה ((Ayaz Qale, אחד המבצרים שנבנו כדי לאבטח את נאות המדבר מפני פשיטות של הנוודים. משם ניסע אל העיר חיוה (Khiva), ונוכל להתרשם ממנה בעת השקיעה. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בחיוה.

  יום 4, יום א', 29.04.18 חיוה
  נקדיש את היום כולו למדרסותיה, ארמונותיה, שווקיה וצריחיה של חיוה, שהינה עיר מוזיאון המשלבת בתוכה את מיטב הארכיטקטורה התורכמנית-אוזבקית, נשתמרה בשלמותה ומאפשרת מבט אל הארכיטקטורה האופיינית כל כך לאסיה התיכונה. נבקר בארמון קוחנה ארק (Kunya Ark Palace), ונתרשם מהצריח הצבעוני קאלטה מינור (Kalta Minor Tower) - סמלה התיירותי של העיר. ניכנס למסגד ג'ומה
  (Juma Masjid)הייחודי, אחד ממבני העץ הגדולים בעולם ולא נחמיץ את המאוזוליאום של המתאבק פחלוון מחמוד (Pahlavan Mahmud) הקדוש, אליו עולים לרגל מאמינים, כדי להתפלל ולשתות ממי המעיין הקדושים. לאחר ארוחת ערב מוקדמת נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לטשקנט הבירה. לינה בטשקנט.

  יום 5, יום ב', 30.04.18 טשקנט - בוכרה היפה
  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו לבוכרה (Bukhara), שם נבקר במסגד ששימש גם כבית כנסת, נתרשם מכיכר ליאבי חאוז (Lyab-i Khauz), מהבריכה שבמרכזה, ומהמדרסות שסביבה. נתוודע לעלילותיו של חוג'ה נאצר א-דין, שהיה פילוסוף ומתמטיקאי ולא נוותר על ביקור ברובע היהודי ובבית הכנסת הסמוכים לכיכר. נסעד ארוחת ערב במסעדה מקומית. בשלושת הלילות הבאים נלון בבוכרה.

  יום 6, יום ג', 1.05.18 בוכרה היפה
  בוכרה היא אחת משבע הערים הקדושות לאסלאם ומרכז לימוד מהחשובים בימי הביניים בעולם כולו. בוכרה הייתה המרכז הדתי והתרבותי של כל עולם האסלאם, ממנו יצאו גדולי המלומדים, שלא רק עצבו את חיי האסלאם, אלא גם תרמו תרומה מכרעת לידע המדעי בתחומים נרחבים כרפואה, אסטרונומיה, מתמטיקה ושטחי ידע רבים ומגוונים אחרים. נצא אל המאוזוליאום של אסמאעיל הסאמאני (Samanid's Mousoleum), המבנה העתיק ביותר באוזבקיסטן, בו טמון השליט שהפך את בוכרה למרכז חשוב כל כך. נראה את מבנה הקבורה באר איוב (Chasma Ayub), בו היכה איוב המקראי במטהו על האדמה ומיד פרצו ממנה מים, נראה את חומות העיר ונבקר בשוק האיכרים ובמסגד יום השישי. נטפס אל המצודה העתיקה, שרובה נהרס בהרעשה סובייטית בשנת 1920 ובה מוזיאון המתעד את התפתחותה של בוכרה ונבקר בבית הכלא הידוע לשמצה, הזינדאן (Zindan). נמשיך דרך שכונת מגורים טיפוסית אל המסגד הגדול ונראה את הצריח העצום, קאלון מינור
  (Kalon Minor) הצופה על העיר כולה. נתוודע לעבודות היד המפורסמות של בוכרה, הרקמות והשטיחים, נסתובב בשוק ההומה תוך התמקדות בדוכני השטיחים ורקמות הסוזנה (Suzane) המיוחדות לאוזבקיסטן. אחר הצהריים ניסע אל מסגד ארבעת הצריחים (Chor Minor) . בערב נהנה מארוחת ערב עם מופע פולקלור במסעדה מקומית.

  יום 7, יום ד', 2.05.18 בוכרה היפה
  היום נצא מבוכרה לביקורים בסביבותיה. נפתח את היום בעיר הקברים צ'ור באקר (Chor Bakr), שבה קבור אחד מצאצאיו של הנביא מוחמד. נתוודע אל הארכיטקטורה המיוחדת של מבני הקבורה ואל האישים הקבורים בהם. נמשיך לאחד האתרים הדתיים החשובים ביותר באוזבקיסטן, האתר לזכרו של בהא אוד דין נקשאבנד (Bahauddin Naqshband). נעסוק בתורת הנסתר באסלאם ובייחודה של תורת נקשבאנדי (Imam Naqshbandi), נתרשם מעולי הרגל הרבים הפוקדים את האתר ומריטואל העלייה לרגל. נסיים את היום בארמון הקיץ של האמירים של בוכרה ובגנים שלו.

  יום 8, יום ה', 3.05.18 בוכרה היפה - שאחריסאבז - סמקרנד
  בבוקר נצא אל עיר הולדתו של הגיבור הלאומי של אוזבקיסטן, מגדולי הכובשים בכל הדורות, אמיר תימור לנג (Amir Timur Lang), שאחריסאבז (Shahrisabz). נסייר בשרידי ארמונו של תימור, הארמון הלבן (Ak Saray), בחומות העיר, במסגד הכיפה הכחולה ובאתרים נוספים של השושלת התימורית. אחר הצהריים נצא לכיוון סמרקנד (Samarkand) במכוניות קטנות, בכביש הררי מתפתל, סעיף של דרך המשי המובילה מהודו לעיר היסטורית זו. בדרך נעצור לתצפית בראש מעבר ההרים. בערב נגיע לסמרקנד. לארוחת הערב נתארח בביתה של נינה, יהודייה תושבת אוזבקיסטן. בשני הלילות הבאים נלון בסמרקנד.

  יום 9, יום ו' 4.05.18 - סמרקנד
  סמרקנד היא ללא ספק הפנינה של אוזבקיסטן. לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בשוק הגדול (Siab Bazari), שם נפגוש בנשים בעלות לבוש ססגוני, נטעם מלחמה המפורסם של סמרקנד ונתבשם מריחות התבלינים. נבקר בכיכר רג'יסטאן (Registan) המהוללת, מהיפות שבכיכרות העולם, המרכז ההיסטורי של סמרקנד ונתוודע למדרסות הנהדרות המכוסות אריחים צבעוניים בתמונות מרהיבות. נבקר במאוזוליאום גורי אמיר (Guri Emir), שם טמונים תימור לנג ובני משפחתו. ניסע אל המסגד העצום ביבי ח'אנום (Bibi Khanum), נשמע את סיפורו המעניין ונבקר במתחם הקברים המדהים של שאהי זינדה (Shohi Zinda), שם נקבר לפי המסורת בן דודו של הנביא מֻחמד, קֻסאם אבן עבאס. נסיים בביקור בבית הקברות היהודי. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

  יום 10, יום שבת, 5.05.18 סמרקנד - טשקנט
  את יומנו נפתח במצפה הכוכבים של אולוג בג (Ulug Beg), מגדולי האסטרונומים בכל הדורות, שנרצח בשל הערצתו למדע ודחייתו את האמונות הקדומות. נראה את ביתו (כיום מוזיאון) של הגביר היהודי יליד 1873, אברהם קלנטרוב (Abram Kalantarov), ונבקר בבית הכנסת הישן של סמרקנד ובמוזיאון של אפרוסיאב (Afrosyab), בו מתועדים שרידיה הקדומים של סמרקנד, ששיאם חדר מלכותי ועליו תמשיחי צבע מרהיבים. נסיים בביקור במאפייה ללחם מיוחד ובבית חרושת בו מייצרים בעבודת יד נייר משי (Silk Paper). לאחר מכן נצא לנסיעה ארוכה לעיר הבירה טשקנט (Tashkent). ארוחת ערב במסעדה מקומית.

  יום 11, יום א', 6.05.18 יום בטבע - הרי טיאן שאן הנישאים
  ננוח מעט משפע המבנים המרהיבים, בסיור באזור הנופש העיקרי של תושבי טשקנט, הרי טיאן-שאן (Tian Shan), הרכס הצפוני ביותר של הרי ההימליה. נצא אל צ'ימגאן (Chimgan), המרוחקת כ- 100 ק"מ מטשקנט. ניסע בין נהרות, אגמים ואולי אף נספיק לראות משטחי שלג שטרם נמסו. אם יתאפשר תעבור דרכנו בעיירה חוג'ה קנט (Hodjakent), מאגר צ'ארואק (Charvak) ואתר הנופש של באקאצ'ור (Bakachur). נעלה ברכבל כסאות (אם מזג האוויר יאפשר) אל פסגת הר שגובהו למעלה מ- 2600 מ' (וקר בו מאוד!!!). לעת ערב נשוב לטשקנט ונסיים את טיולנו בשיחת סיכום וארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית.

  יום 12, יום ב' 7.05.18 טשקנט - תל אביב
  לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נשים פעמינו לשדה התעופה לקראת טיסת הבוקר מטשקנט לשדה התעופה בן גוריון, אליו נגיע בשעות הצהריים.


  הערות:
  1. תכנית הסמינר המופיעה לעיל, מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה ו/או מנהל הסמינר.
  2. לא ניתן להבטיח חדריNon-Smoking ו/או מיטות זוגיות בבתי המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק, בחדר תהייה מקלחת או אמבטיה).
  3. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו, כגון החלוקה לחדרים, המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל, לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות).
  4. לא ניתן לבחור מושב בטיסות מראש (גם לא בתשלום) אלא רק בצ'ק אין בשדה.
  5. אם חשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון.
  6. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
  7. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי המלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
  8. הטבה מיוחדת לרישום מוקדם לנרשמים עד 30.11.2017: הנחה בסך 100 דולר, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה וטיפול V.I.P ביציאה מהארץ - ליווי של נציג מנתב"ג לטיפול מאיץ תור בבדיקות הביטחון, בצ'ק אין ובביקורת הדרכונים!
 • עלות החוויה:
  2895 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה
  2995 דולר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-24 מטיילים
  הטבה מיוחדת לנרשמים עד 30.11.17: 100 דולר הנחה לנוסע,
  10 תשלומים וליווי V.I.P בנתב"ג
  הטבה לנרשמים בין 1-14.12.17: 50 דולר לנוסע ו- 6 תשלומים.
  למטיילים מתמידים בחו"ל עם "קשרי תרבות תבל" הנחה נוספת בסף 25 דולר ועוד 10 דולר
  לכל טיול נוסף מאז. מטייל מתמיד: מי שנסע איתנו לטיול אחד אחרי 1.1.15

  המחיר כולל:
  טיסה: טיסות ישירות וסדירות בחברת אוזבקיסטאן איירווייס
  לינה: בתי המלון ברמת 4* או הטוב ביותר בנמצא
  כלכלה: חצי פנסיון ועוד ארוחת צהריים אחת
  תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, 3 טיסות פנים
  הדרכה: מדריך בכיר לאוזבקיסטן, מדריך מומחה לאמנות
  האסלאם ומלווה ארגוני (יציאת המלווה מותנת
  במינימום 20 מטיילים)
  - מקראה מהודרת בהפקה של קשרי תרבות תבל
  - מפגש הכנה בארץ
  - מופעי פולקלור
  - מערכת שמע קבוצתית הכוללת אוזניות אישיות
  - דמי כניסה לאתרים
  - בקבוק מים לאדם ליום
  - תשר לנותני השירותים המקומיים
  - לנרשמים עד 30.11.17: הנחה של 100 דולר ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה


  המחיר אינו כולל:
  - תוספת לאדם בחדר ליחיד בסך 395$
  - מיסי נמל, בטחון ודלק כפי שיקבע בסמוך ליציאה ע"י
  חברת התעופה (נכון ל- 20.11.17: כ- 95 $)
  - ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
  - הוצאות בעלות אופי אישי כגון: כביסה, שתייה, טלפון בידור וכו'
  - כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול
  - הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל
  - אשרת כניסה קבוצתית לאוזבקיסטן בסך $85 (אנו נטפל בבקשה לאשרת כניסה)
  - שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי נמל, הדלק
  והביטחון החל מ- 20.11.17
  - **ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
  - תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 $ למטייל ליום).

  נהלי רישום ותשלום
  הרשמה:
  הרישום לסמינר באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר: רחוב ויצמן 74 כפר סבא, מיקוד 4425038,
  או במשרדי קשרי תרבות תבל. טל' 07-22-11-68-88 פקס. 09-7428885. מייל: dialog@k-tarbut.co.il
  הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.
  אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.
  • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 $ למטייל דמי רישום וטיפול, (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול.
  • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 35% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 55% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • מטייל המבטל בין 7- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 70% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
  • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.
  ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג. יציאת הטיול מותנית במינימום 15 משתתפים. טל"ח
  ** בשל דמי הביטול הגבוהים, אנו ממליצים להוציא במקביל להרשמה, פוליסת בטוח הכוללת אפשרות ביטול רישום. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שמנהלה, יואל זיו, יתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל, בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומיוחדת למטיילי קשרי תרבות תבל ומאפשרת ביטוח 180 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל וגם בחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
  טל': 072-211-6888 פקס: 09-7428885 אימייל: dialog@k-tarbut.co.il

  הערות:
  1. המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
  2. לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח


התקשרו עכשיו 073-3742283 או מלאו פרטים ונחזור בהקדם

כתבו לנו או התקשרו 072-2116888