לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

אובראמרגאו 2020 - 7 ימים בבוואריה הקתולית עם יסכה הרני

 • יציאה בתאריכים: 30.06.20 - 23.06.20
 • משך הטיול: 7 יום

אובראמרגאו 2020 - 7 ימים בבוואריה הקתולית עם יסכה הרני

 • יציאה בתאריכים: 30.06.20 - 23.06.20
 • משך הטיול: 7 יום

מסלול הטיול

 

guideb

יסכה הרני - מומחית, מרצה, יועצת, חוקרת ומדריכה בנושא נצרות וצליינות. מרצה ומדריכה סטודנטים, מורים, מורי דרך, דיפלומטים ופקידי ממשלה בתחום הנצרות בארץ ובעולם.

 

 

 

 

 

 

 

avihobareyal

ד"ר אביהו בר איל - בוגר הסורבון, היסטוריון ומדריך העוסק בהיסטוריה תרבותית ובזרמים במוזיקה בספרות, בשירה וההקשרים שלהם לאירועי התקופה.

 

 

 

 

 

 

העיירה הקטנה אובראמרגאו ממוקמת בדרום בוואריה בין הגבעות המיוערות הנמצאות לרגלי הרי אמרגאו האלפיים. אחת לעשור למשך חצי שנה, וכמעט מדי יום, מוצג מחזה ה"פסיון" אשר כל בני הכפר משתתפים בהצגתו ובהפקתו. הפסיון, שהצגתו נמשכת מספר שעות, הועלה לראשונה עוד בשנת 1634 כהבעת תודה לאלוהים על עצירתה הפלאית של מגפת דבר שהשתוללה רגע לפני שהגיעה אל הכפר. המסורת נמשכת עד ימינו ובשנים של העלאת המחזה מתמלא הכפר בהמוני תיירים. אבל לא רק - גם ביתר "שנות חול" פוקדים אותו תיירים רבים פשוט מפני שהוא יפה כל כך. רחובות הכפר מרוצפי אבנים, בתיו מעוטרים בציורי קיר מרהיבים ובתריסי עץ צבועים. בכפר כיכרות קטנות שובות לב (שבאחת מהן ניצב "עמוד דבר" - גם הוא מזכרת לאותה מגיפה מהמאה ה- 17), חנויות רבות המעוצבות להפליא ועמוסות מזכרות עץ עשויות בידי אמנים בני המקום, מסעדות, בתי קפה וגלריות קטנות. שטחה של בוואריה, טובל ביערות, אגמים והרים, ולא פחות מכך - בכנסיות, מנזרים ואתרי עלייה לרגל. הנצרות הקתולית של בוואריה הייתה תעודת זהות נוספת לתושביה (מקור שם העיר "מינכן", במילה Monk = נזיר). הסמינר המטייל יפגיש אותנו עם נופים גאוגרפיים ותאולוגיים (דתיים), ויגיע לשיאו בצפייה בתיאטרון דתי, כאילו נשאבנו במנהרת הזמן לימי הביניים. מעבר לנופים, להיסטוריה, ולאתרים - תיפרש לעיננו הדרמה של העידן המודרני: התמודדות הכנסייה עם הדרישה לשינוי יחסה ליהודים ויהדות, והתמודדותה במציאות של חילון, ביקורת פנימית וחשיפת שערוריות.

זהו סמינר ייחודי ללא מקבילה, בו נתנסה באופן ישיר וחוויתי בימי ביניים במחזה הפסיון באובראמרגאו!

 

תכנית הסמינר

יום 1, יום ג', 23.06.20 תל אביב - מינכן

o 0006 day1בשעות הבוקר נצא בטיסה סדירה וישירה למינכן. לאחר הנחיתה נצא לסיור ראשוני בבירה הבווארית, העיר השלישית בגודלה בגרמניה. נערוך סיור רגלי במרכז העיר בו נעמוד תחת עמוד מרים ונראה את שוק המזון הידוע, בתי העיריה הישן והחדש, הקתדרלה ואבן הזיכרון לבית הכנסת שנשרף בליל הבדולח. בערב יתקיים מפגש בנושא של יחסי יהודים-נוצרים סביב ההצגה. לינה במינכן.

 

 

 

 

 

 

 

יום 2, יום ד', 24.06.20 מינכן, דיון בנסיכים, שליטים ויהודים - יחסים מורכבים

o 0005 day2נערוך סיור עם האוטובוס בין כיכרותיה היפות של העיר. נבקר במרכז היהודי החדש: המוזיאון היהודי ובית הכנסת אוהל יעקב. אחר הצוהריים נבקר בארמון מלכי בוואריה (Munich Residenz) ונראה את חדר האוצר שלהם ובו אוסף תכשיטים מרהיב, נבקר בתיאטרון שבתוך הארמון, יצירת פאר ברוקית. בערב נצא לארוחת ערב ב"גן בירה" מקומי שלאחריה נחזור למלוננו.

 

 

 

 

 

 

 

יום 3, יום ה', 25.06.20 ווסרבורג ואלטוטינג, צליינות והמדונה השחורה

o 0004 day3הבוקר נצא ממינכן לווסרבורג(Wasserburg am Inn) . נרד רגלית אל העיירה הקטנה והייחודית שהשתמרה מימי הביניים הממוקמת על חצי אי ומוקפת כמעט לחלוטין על ידי נהר .Inn נמשיך לאלטוטינג(Altötting) , אחד ממוקדי העלייה לרגל הפופולריים בבוואריה הקתולית. כאן באים לסגוד ל"מדונה השחורה" אשר לזכותה נזקפים מספר נסים במהלך השנים. לקראת ערב נגיע לעיירת הספא באד רייכנהל  (Bad Reichenhall)בה נלון. ארוחת ערב, 4 מנות במלון.

 

 

 

 

 

 

יום 4, יום ו', 26.06.20 קן הנשרים, ברכטנסגדן יום של נופים מהממים ועוד

o 0003 day4היום נצא בנסיעה מרהיבה לברכטסגדן (Berchtesgaden) לביקור ב"קן הנשרים" המפורסם, שבמקור נבנה כבית תה עבור אדולף היטלר, על הר קהלשטיין (Kehlstein). ממרפסת גן הבירה ומפסגת ההר ניתן לראות פסגות למרחק של עד 200 ק"מ. אחר הצוהריים, ניסע לחוף של אגם קוניג (Königssee), ונפליג אל כנסיית סנט ברתולומיאו היפה על חצי האי הירשאו (Hirschau). הכנסייה על רקע ההר השלישי בגובהו בגרמניה, ה'וואצמן' (Watzmann) - היוותה מודל עבור ציירים וציורים רבים. נחזור ללינה בבאד רייכנהל. ארוחת ערב במלון.

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום שבת, 27.06.20 אגם קים ומנזר אטאל, עולמם של נזירים, נזירות ומנזרים על אגמים

o 0002 day5הבוקר ניסע לגסטאד (Gstadt am Chiemsee) על גדות אגם קים (Chiemsee). שייט קצר בסירה יביאנו לאי הנשים (Fraueninsel) הציורי לביקור במנזר הבנדיקטי (Frauenwörth), המנזר העתיק ביותר בגרמניה, שנוסד בשנת 772 על ידי דוכס בוואריה. שטחו של האי הוא 120 דונמים בלבד וניתן ללכת לאורך כל החוף בכ- 20 דקות. נחזור בסירה לגסטאד, ומכאן, נמשיך בנסיעה ארוכה אל אטאל (Ettal), מתחם ענק של מנזר בנדיקטיני מפורסם. לינה וארוחת ערב במלון באטאל.

 

 

 

 

 

יום 6, יום א', 28.06.20 ארמון לינדרהוף, סיור בכפר אובראמרגאו והצגת הפסיון

o 0001 day6ישוע מדבר בגרמנית, קידוש בעברית וקהל אמריקאי מוחה דמעות

נפתח את היום בסיור בארמון לינדרהוף (Linderhof) היפהפה, שהיה אחת מהטירות המלכותיות של המלך לודוויג השני, בסגנון ניאו-רוקוקו ייחודי. ניסע לאובראמרגאו (Oberammergau) אשר למרגלות האלפים ונטייל בכפר היפיפה, בין הבתים המצוירים עם גילופי העץ המפורסמים, וכנסיית הקהילה. לאחר ארוחת הצוהריים בכפר, נתמקם בתיאטרון ויחל חלקו הראשון של מופע הפסיון המציג את השבוע האחרון בחייו של ישוע, עם מאות שחקנים ותזמורת של עשרות כלים. לאחר שעתיים וחצי של המופע, תהיה הפסקה לארוחת ערב - ואז ימשיך החלק השני של המחזה, עוד כשעתיים וחצי עד השעה 23:00. נחזור למלון באטאל.

 

 

 

 

 

יום 7, יום ב', 29.06.20 אובראמרגאו, בכנסיות וולפנמונסטר ו-וויס, נסיעה לשדה התעופה

o 0000 day7חזרה לאובראמרגאו למפגש וסיכום החוויה, ופסגות נוספות של ארכיטקטורה ואמנות לקינוח טיולנו בבוואריה.

לאחר ארוחת הבוקר, תהיה לנו הזדמנות לפגוש נציג מהכפר אובראמרגאו אשר ישתף אותנו בפרטים מאחורי הקלעים של הצגת הפסיון ויענה על שאלותינו. נמשיך לשטיינגדן (Steingaden) לכנסיית המנזר של יוחנן המטביל וולפנמונסטר (Welfenmünster), ומשם לכנסיית וויס (Wies), אחת הכנסיות המפורסמות ביותר של גרמניה מתקופת הבארוק ואתר מורשת עולמית. ניפרד מנופי האלפים בנסיעה למינכן, לשדה התעופה לטיסת לילה.

* הנחיתה בארץ, למחרת לפנות בוקר (יום שלישי, 30.06.20).

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית הטיול המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של צוות ההדרכה.
 2. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס. ככלל לא ניתן במסגרת כרטוס קבוצתי להזמין מראש מקומות ישיבה במטוס (להבדיל מהזמנות אישיות) או להבטיח חדר מסוים במלון.
 3. לא ניתן להבטיח חדרי Non-Smoking ו/או מיטות זוגיות ו/או מקלחת ו/או אמבטיה בבתי המלון (למען הסר ספק: בחדר תהייה מקלחת או אמבטיה).
 4. במידה וחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, או לשבת במקום מסוים במטוס, אנא העבירו אלינו את הבקשה בכתב מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון או לחברת התעופה. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי מקומות הישיבה היא של חברת התעופה בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את המקומות שביקשתם.
 5. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 6. אנו מציעים טיסות ישירות עם אל-על הלוך חזור למינכן, כולל מזוודה אחת לבטן המטוס (עד 23 ק"ג) + תיק יד (עד 8 ק"ג). ניתן לצבור נקודות נוסע מתמיד אך לא ניתן במסגרת הזמנה קבוצתית לממש נקודות עבור שדרוגים והושבות. המעוניינים יוכלו להזמין טיסות באופן עצמאי ויקוזז מהמחיר 300 אירו לאדם ולא ייגבו מסי נמל, דלק וביטחון.
 7. חברת אל על החלה לאחרונה במודל של תמחור דינמי ברכישת הושבה, כלומר מחירי ההושבה יהיו נתונים לשינויים מצד החברה מעת לעת, מיעד ליעד, ומטיסה לטיסה. להלן פירוט עלויות של מושבים נכון להיום:
 8. ניתן להזמין הושבה הלוך חזור בשורות אחוריות עבור 20 אירו לנוסע, בשורות קדמיות עבור 60 אירו לנוסע, ומושב מועדף (עם מרווח רגליים משופר) עבור 150 אירו לנוסע. כל ההושבות יטופלו לאחר כרטוס בהתאם לזמינות המושבים. על המעוניינים בכרטוס מוקדם, על מנת להבטיח מקום הושבה מראש טרם הכרטוס הקבוצתי, לקחת בחשבון כי במקרה של ביטול השתתפות, תתווסף עלות ביטול כרטיסי הטיסה לעלות הכוללת, בהתאם לתנאי הביטול.
 9. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי מלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.
 10. לאור הניסיון שלנו עם הודעות ביטול, אנו מבקשים להבהיר כי יש לעשות ביטוח רפואי מוקדם ככל האפשר לאחר ההרשמה לטיול, ובכל מקרה לא יאוחר מ- 60 יום לפני היציאה לטיול. לצערנו, לא נוכל להיענות לבקשות של מטיילים, שבחוסר אחריותם לא עושים ביטוח נסיעות (הכולל גם כיסוי של ביטול מסיבה מוצדקת) ומבקשים לגלגל את ההפסד עלינו, במחשבה כי אם הודיעו לנו על ביטול, הרי שמגיע להם לקבל את כספם בחזרה. 
 11. הטבות מיוחדות למהירי החלטה (עד 1.08.19): הנחה בסך 75 אירו למטייל ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה. טל"ח                                                                                                                                                                                           

                                                                           

אצלנו זה אחרת

קשרי תרבות ויסכה הרני מזמינים אתכם למסע בן 7 ימים לבוואריה הקתולית. מפגש ייחודי, ויזואלי ואינטלקטואלי עם נופי בוואריה, אתריה ותרבותה, עם הפסיון של ישוע והנצרות הקתולית. 

ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

 • אירוח בבתי מלון בדרגת 4* ו- 4* סופריור (למעט אובראמרגאו, 3*)
 • 5 ארוחות ערב (כולל "גן בירה" במינכן וארוחות 4 מנות בבאד רייכנהל)
 • הרצאת הכנה על התיאטרון הדתי בימי הביניים - יסכה הרני
 • סיור בירושלים הנוצרית - בהדרכת יסכה הרני (הגעה עצמאית)
 • כניסות והדרכה באתרים ייחודים
 • צפייה בהצגת "הפסיון של ישוע" הרציפה העתיקה בעולם - כרטיסים בקטגוריה 2
 • שייט באגם קוניג
 • שייט באגם קים
 • מפגש עם נציג הוועדה ליחסי יהודים נוצרים של האגודה הקתולית הגרמנית
 • מפגש עם גורם מהפקת הפסיון של ישוע
 • מקראה מהודרת, בהפקה מיוחדת של יסכה הרני וקשרי תרבות תבל לקראת הסמינר
 • אין זמן חופשי במהלך הטיול, הזמן מנוצל נטו
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת מקלט ואוזניות אישיות לכל מטייל
 • מפגש הכנה מקיף לפני היציאה לטיול
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • אין תשלומים נוספים (Optionals) במהלך הטיול, הכל כלול במחיר
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • הטבות לרישום מוקדם: הנחה בסך 75 € למטייל ו- 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה

   "קשרי תרבות תבל" - חוויה מתרבות אחרת!

                                                                                                                

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

2895 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים
2995 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים
3195 אירו לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבות מיוחדות לנרשמים עד 1.08.1975 אירו הנחה לנוסע ו- 10 תשלומים מטייל מתמיד עם "קשרי תרבות תבל" הוא מי שנסע אתנו לחו"ל אחרי 1.1.17. למטייל המתמיד: הנחה בסך 25 אירו עבור הטיול הראשון, ועוד 10 אירו לכל טיול נוסף מאז.

המחיר כולל:

 • טיסה: טיסות סדירות וישירות למינכן
 • לינה: בתי מלון ברמת 3-4 כוכבים
 • כלכלה: 5 ארוחות ערב
 • הדרכה: מדריכים מנוסים מצוות ההדרכה של קשרי תרבות תבל
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג
  מפגש הכנה בארץ, לפני היציאה לטיול
  סיור הכנה בירושלים בהדרכת יסכה (הגעה עצמאית)
  שייט באגם קוניגזה וקימזה
  מקראה מהודרת, בהפקת יסכה הרני וקשרי תרבות תבל
  מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניות אישיות
  דמי כניסה לאתרים ולפעילויות, כמפורט בתוכנית
  תשר לנותני השירותים המקומיים, כולל הסבלים
  לנרשמים עד 1.08.19:
  75 אירו הנחה, 10 תשלומים ללא ריבית והצמדה

המחיר אינו כולל:

 • תוספת לאדם בחדר ליחיד: 495 אירו
 • מיסי נמל, דלק וביטחון: 115 אירו (נכון ל- 18.07.19)
 • ארוחות שאינן מפורטות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי: כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו'.
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הכולל של הטיול
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר כולל
 • שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 18.07.19.
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ להוסיף לביטוח גם הטסה רפואית ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול הטיול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול).
 • תשר למדריכי הטיול (נהוג כ- 6 אירו למטייל ליום).

 

הרשמה:

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל. 072-2116888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  

 אפשרות ביטול: **הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל"

(יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

 • במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 75 אירו למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים, ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול (3 ימים באובראמרגאו הם בהתחייבות מלאה ובכל מקרה יתווספו לדמי הרישום והטיפול).
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 45% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 65% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 80% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.       יציאת הטיול מותנית במינימום 20 מטיילים.                     טל"ח.

** בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת בטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום.   

יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו

ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 240 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תיהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.

 

הערות:

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
 • לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

 

גלרית תמונות

o_0000_Day7
o_0001_Day6
o_0002_Day5
o_0003_Day4
o_0004_Day3
o_0005_Day2
o_0006_Day1

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze