לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

טיול תרבות מוזיקה וזכויות האזרח מניו אורלינס לשיקגו

 • יציאה בתאריכים: 25.10.22 - 11.10.22 (סוכות)
 • משך הטיול: 15 יום

טיול תרבות מוזיקה וזכויות האזרח מניו אורלינס לשיקגו

 • יציאה בתאריכים: 25.10.22 - 11.10.22 (סוכות)
 • משך הטיול: 15 יום

מסלול הטיול

 

ben

בנצי גורן - מדריך טיולים בכיר. חבר הארגון הישראלי של מדריכי טיולים בחו"ל, בוגר בית הספר לתיירות של אונ' חיפה. חובב היסטוריה, חובב ספרות ו"פריק" של מוסיקה בכלל אך ג'אז וקלאסיקה בפרט. בנצי גורן בילה למעלה ממחצית חייו בחקר המוזיקה וזכויות האזרח בארצות הברית, ומדריך בעל ניסיון רב במסלול זה.

בדרום העמוק של ארצות הברית, בחצר האחורית של המעצמה הגדולה בתבל חלו תמורות מטלטלות ששינו את פני החברה האמריקאית. כאן, בין מטעי קני הסוכר, שטחי הביצות ומטעי הכותנה האינסופיים צמחה התנועה לזכויות האזרח ששמה לה למטרה לגאול את האדם השחור מסבלו. וכאן, באותה נשימה, נשזרו הצלילים של המוזיקה השחורה שהגדירו את המאבק של האדם השחור להכרה בזכויותיו הבסיסיות, ברצונו להיות פשוט אדם, לחיות חיים מלאים, חיים של עצב ושל שמחה, של ריגוש וריקוד. במסע מופלא שיחצה את הביצות של לואיזיאנה, פריחת הכותנה הנמתחת כאוקיינוס מאופק לאופק, מעיירות שכוחות אל בשוליים של ארצות הברית של אמריקה ועד לגורדי השחקים עוצרי הנשימה של הערים הגדולות, נצא במחול מסחרר של מוזיקה והיסטוריה, של תרבות ומפגש תרבויות. ג'אז, גוספל, קאנטרי ובעיקר בלוז ישמשו כפלטת הצבעים של הקנבס האדיר והמרובד שנקרא החברה האמריקאית.

בטיול ראשון מסוגו המשלב את המוזיקה שביטאה את הרצון לחופש עם סיפורם של אלו שקמו נגד כל הסיכויים להשיג את החופש הזה. נפגוש מוזיקאים, אנשי קהילה, משמרי היסטוריה וכאלו ששמו להם למטרה להנציח את הרצון לשוויון. נעבור בין אולפני הקלטה היסטוריים, מועדונים בהם מנגנים עדיין נגנים בני 80. נשתתף בפסטיבל ספרותי לכבודו של טנסי וויליאמס בן המקום, בפסטיבל בלוז המרכז מוזיקאים מקומיים לחוויה אותנטית. נבלה במועדוני ג'אז ובלוז, במופעי קאנטרי ועוד.

בכל אלה ועוד, נתנסה באופן ישיר וחוויתי בטיול תרבות יחיד מסוגו – "דרך הקצב"

 

 

תכנית הסמינר

יום 1, יום ג', 11.10.22 מתל אביב לניו אורלינס

12 0004 1נמריא מתל אביב בטיסה דרך לונדון לבירת מדינת לואיזיאנה שבארצות הברית, היא ניו אורלינס (New Orleans). נגיע למלון שלנו למנוחה והתארגנות. בכפוף לשעות ההגעה, הערב נצא לסיור ראשון באזור בו נולד הג'אז באמריקה. המקום ממנו באו אגדות כמו ג'לי רול מורטון, לואי ארמסטרונג ועוד רבים אחרים. נשוטט בין הבארים מהם בוקע תמיד צליל של מוזיקה חיה, וברחובות בהם תמיד נמצא מישהו המנגן בפינת הרחוב. נשוב למלון ללינה. לינה בניו אורלינס במלון בוטיק (VOCO St James).

 

 

 

 

 

 יום 2, יום ד', 12.10.22 ניו אורלינס - הרובע הצרפתי

12 0014 2בשנת 1686 הפכו שטחי הביצות לאורך השפך הדרומי של נהר המיסיסיפי לנחלה צרפתית שנקראה על שמו של המלך לואי ה- 14, לואיזיאנה. בשנת 1803 היא נרכשה על ידי אז ארצות הברית הצעירות. במסענו היום נעבור על ההיסטוריה של לואיזיאנה של המאה ה- 19, ועל הגיאוגרפיה המיוחדת שלה. כבר מהמאה ה- 17 נחטפו שחורים מארצם באפריקה ונמכרו כסחורה ברחבי העולם, כולל בארצות הברית. שם היה צורך בעבודה ידנית בשדות הטבק ומאוחר יותר במטעי קנה הסוכר של לואיזיאנה. אוכלוסיית העיר התרכזה בבתי האחוזה וב"רובע הצרפתי" בלב העיר, על גדות הנהר. נצא לסיור רגלי ארוך ברובע הצרפתי. נבקר ב"שוק הצרפתי", ב"קפה דו מונד" המפורסם בסופגניות שלו, ב"קאבילדו", מרכז השלטון בתקופה הספרדית, בכיכר ג'קסון ועוד ועוד. נמשיך בסיורים רגליים להיכרות עם ההיסטוריה, הארכיטקטורה והאוכל המיוחד של אנשי העיר. אחר הצוהריים נצא לסיור בלווית מדריך מוזיקאי, לסיור בעקבות מקורות המוזיקה של ניו אורלינס, הראג, הג'אז ומה לא... בערב נצא אל מועדוני הג'אז ברחובות אליהם מגיעים בדרך כלל רק התושבים המקומיים, שם נוכל למצוא את נגניה האותנטיים של ניו אורלינס, שיחזירו אותנו במנהרת הזמן לאחור, אל ימיה הזוהרים. לינה בניו אורלינס.

 

 

 

יום 3, יום ה', 13.10.22 ניו אורלינס וסביבתה

12 0013 3מדינת לואיזיאנה שופעת ביצות עתירות ירק ויערות עצים הגדלים מתוך המים. במסענו היום, נצא מניו אורלינס לסיור בביצות המקיפות את העיר, נעקוב אחר בעלי החיים המאכלסים את הביצות, בעיקר אליגטורים מאיימים. נשוט בין העלווה המסתורית והמיוחדת, כל זה מעל גבי סירות מונעות מדחף.

נשוב לניו אורלינס, שם נצא לכמה מהשכונות האותנטיות יותר של העיר, הרחק מעין התייר. בערב נצא לאזורי הבילוי והמועדונים הידועים יותר של העיר, למופעי ג'אז ובלוז.

 

 

 

 

 

 

יום 4, יום ו', 14.10.22 מניו אורלינס לנאצ'ז

12 0012 4בבוקר נצא לביקור בבתי האחוזה הישנים, עדות לתקופת העבדות בדרום ארצות הברית. בביקורנו בבית האחוזה היחיד בו השתמרו בתי העבדים בשלמותם, נבחן את מערך הגידולים החקלאיים ואת אורח החיים בתקופת העבדות. נבקר במקום בו היו מגורי העבדים, ונתחקה אחרי מקורות המוזיקה שהגדירה את חייהם של השחורים באמריקה. נשלים את סיורנו בניו אורלינס, ונצא אל אחת הנקודות היפות שעל נהר המיסיסיפי, היא העיירה נאצ'ז (Natchez), הנמצאת על "שביל הנאצ'ז" (Natchez Trace), ששימש בזמנו סוחרי עבדים ומבריחים. העיירה נאצ'ז משובצת במבנים מקסימים מהתקופה שקדמה למלחמת האזרחים, ובנקודות תצפית על הצוקים הנופלים על נהר המיסיסיפי. נסייר בעיירה בה נדמה שהזמן עצר מלכת, ובה נעשה את הלילה. לינה בנאצ'ז במלון Hampton Inn.

 

 

 

 

 

 

יום 5, יום שבת, 15.10.22 מנאצ'ז לקלארקסדייל

12 0011 5נשלים את סיורנו בנאצ'ז, ונצא בנסיעה בדרכנו אל הגבול שבין לואיזיאנה למדינת מיסיסיפי. כאן, לאורך כביש 61, הידוע בכינויו "אוטוסטרדת הבלוז", התפתחו סגנונות המוזיקה השחורה למיניהן, ובעיקר הבלוז. הבלוז הוא המגדיר האולטימטיבי של התרבות השחורה, והמייצג של מאבק השחורים לחופש. מיסיסיפי היא אחת המדינות המייצגות ביותר של האפרטהייד האמריקאי, ושל מאבק השחורים. כמעט אין עיקול לאורך הדרך שאינו מקפל בחובו פרק בתולדות הבלוז, ובעיקר עוד פרק בתולדות התהוות התרבות השחורה בארה"ב ומאבק השחורים לעצמאות ושיוויון. נעבור בנקודות ציון חשובות בדרכנו. נפגוש נגני בלוז מבוגרים (מאד), שאבותיהם עוד זכו לנגן עם אגדות הבלוז. נעצור להקשיב, לדבר, לשמוע את סיפורם... נעבור לאורך מטעי הכותנה הישנים, סמל הדיכוי ומאבק האדם השחור להכרה ועצמאות מהעבדות. בשעות הערב נגיע לעיירה קלארקסדייל (Clarksdale), שם נעשה את הלילה. בערב נצא למופע בלוז באחד המועדונים החשובים של קלארקסדייל. לינה בקלארקסדייל במלון Hampton Inn.

 

 

 

 

יום 6, יום א', 16.10.22 קלארקסדייל

12 0010 6כמות האתרים הקשורים הן לנושא הבלוז והן לנושא זכויות האזרח באזור זה כל כך גדולה, שיום אחד לא יספיק לנו... נמשיך להעמיק את סיורנו באזור הדלתא של המיסיסיפי. נפתח את היום בנסיעה קצרה אל המקום בו רואים האמריקאים את תחילת הבלוז כצורה אמנותית, הנקודה ממנה פרץ הבלוז וכבש את העולם כולו. משם נמשיך אל המקום שיפגיש אותנו עם אחד הסיפורים החשובים ביותר בתולדות מאבק השחורים לחופש, במוזיאון המוקדש לרצח של הילד אמט טיל(Emmett Till)  בשנת 1955. משם נצא דרומה, מרחק נסיעה לא ארוכה אל המוזיאון המוקדש לנגן הבלוז השחור הידוע ביותר בהיסטוריה, הוא בי. בי. קינג. נבקר במוזיאון, נלמד על חייו המיוחדים, וכיצד, נגד כל הסיכויים, הצליח להחדיר את מוזיקת הבלוז לכל רובדי החברה האמריקאית, כולל אפילו אל עומק הדרום הגזעני של ארצות הברית. נשוב לקלארקסדייל, שם נצא לסיור ברחובות העיר, ובעקבות סיפורי המוזיקה וזכויות האזרח הקשורים קשר עז לעיירה עצמה ולמבניה המתפוררים, המעידים על עברה המפואר. נמשיך לבלות במועדונים ונשוב למלוננו בקלארקסדייל.

 

 

 

יום 7, יום ב', 17.10.22 מקלארקסדייל לממפיס

12 0003 7נפתח את הבוקר בסיור רגלי בעיירה, ובמוזיאון הבלוז, שהוקם המוקדש לתולדות הבלוז בדלתא של המיסיסיפי. משם נמשיך בדרכנו צפונה. מרחק נסיעה של שעה וחצי בלבד מפריד בין הנופים החקלאיים של מיסיסיפי למרכז האורבני של ממפיס (Memphis) במדינת טנסי, אליה נגיע בשעת צוהריים מוקדמת. ממפיס הייתה מרכז מסחר הכותנה, והנקודה הראשונה להגירה של פועלי הדחק השחורים ממטעי הכותנה אל ערי התעשייה של אמריקה. ממפיס, כעיר במדינת טנסי (Tennessee) הייתה דוגמה אמיתית להפרדה הגזעית הקשוחה והאכזרית שאפיינה את דרום ארצות הברית, החל מימי העבדות ועד לשנות השבעים. נצא לביקור באחד האתרים העוצמתיים ביותר של תקופת העבדות, ממנו נמשיך בסיור רכוב אל אתרים שונים בעיר ממפיס, לרבות השיכונים בהם גדל אלביס פרסלי, המקום בו הופיע לראשונה, בית החולים לילדים  (St. Jude)והסיפור המיוחד המאפיין אותו ועוד. בערב נצא לרחוב הבילויים העיקרי של ממפיס, רח' ביל (Beale Street) אחד ממרכזי ההופעות הרוויים ביותר בארצות הברית כולה. לינה בממפיס במלון Canopy by Hilton Memphis Downtown.

 

 

 

 

יום 8, יום ג', 18.10.22 ממפיס

12 0009 8טיול התרבות שלנו מוקדש למוזיקה השחורה ולקשר שלה למאבק השחורים בארה"ב לחופש ושיוויון. ממפיס היא המקום בו שני אלו פוגשים זה את זה בעוצמה שאין שני לה לכל אורך הדרך שלנו. בבוקר נצא אל האתר החשוב ביותר של המאבק לחופש ושיוויון של האוכלוסיה השחורה, מלון לוריין (Lorraine Motel) , המקום בו, ב- 4 באפריל 1968, נורה ונרצח מרטין לות'ר קינג. במקום זה הוקם מוזיאון זכויות האזרח הגדול והחשוב ביותר בארה"ב, מקום טעון ומרגש שיאכלס את חלקו השני של היום שלנו. משם נמשיך אל לבה הפועם של תעשיית המוזיקה בממפיס, והמקום שהביא לעולם את המוזיקה שחיברה את הלבן והשחור. נצא לביקור מרגש ומרטיט באחת ממרכזי המוזיקה הפופולרית החשובים בעולם כולו, אולפני סאן (Sun Studio) של המפיק האגדי סם פיליפס. אתר עלייה לרגל, שם הוקלט שירו הראשון של אלביס פרסלי, שהביא לתודעה העולמית את המוזיקה השחורה, ואליו נהרו אמנים מכל העולם כדי להקליט את שיריהם. נאזין לחלק מההקלטות האגדיות של האמנים שהקליטו במקום, ונשלב את סיפור המוזיקה עם התמורות החברתיות החשובות בארה"ב ובעולם כולו בשנות ה- 50 וה- 60. המוזיקאי החשוב הראשון של אולפני Sun היה כמובן אלביס פרסלי. נצא לביקור באחוזה המפוארת של אלביס: גרייסלנד (Graceland). נבקר בחדרי האחוזה השונים, ונעקוב בקפידה אחרי השינויים בחייו של אלביס, המהדהדים בשינויים שחלו בתרבות ובמוזיקה האמריקאית והעולמית אחרי הופעתו. נשוב למלוננו, ובערב נצא שוב לסיבוב מועדונים באזורי המוזיקה של ממפיס.

 

 

 

יום 9, יום ד', 19.10.22 ממפיס לנאשוויל

12 0008 9עדיין אנחנו במוזיקה, אבל סוטים מדרכנו ה"שחורה" אל המוזיקה המייצגת של הרוב הלבן באמריקה, מוזיקת הקאנטרי, שבירתה היא בירת חבל טנסי, העיר נאשוויל(Nashville) . נצא תחילה לאחד מאתרי הקרבות החשובים ביותר של מלחמת האזרחים (Shiloh), ששמה קץ לעבדות. משם נמשיך בנסיעה של כשעתיים אל נאשוויל. אחרי התארגנות קצרה במלון, נצא בהליכה אל רחובה הראשי של נאשוויל, הוא רחוב ברודוויי (Broadway) שכולו מועדוני קאנטרי, בלוז, רוק ועוד. לינה בנאשוויל במלון Dream Nashville.

 

 

 

 

 

 

 

יום 10, יום ה', 20.10.22 לינצ'בורג וג'ק דניאלס

12 0007 10בבוקר נצא בנסיעה של כשעה וחצי אל העיירה לינצ'בורג (Lynchburg) המקום בו נמצאת מזקקת הוויסקי של ג'ק דניאלס (Jack Daniels). הדרך ללינצ'בורג מקסימה, והדרך המייצגת ביותר של הדרום האמריקאי. העיירה עצמה היא מעין עיירת מערבונים מפתיעה ומקסימה. נבלה במזקקה ובעיירה, ונשוב בנסיעה אל נאשוויל, שם נצא למופע באולם המופעים Grand Ole Opry (בכפוף ללוח הזמנים של אולם המופעים ולזמינות הופעה בתאריך הטיול).

 

 

 

 

 

 

יום 11, יום ו', 21.10.22 מנאשוויל לשיקגו

12 0002 11 בבוקר נצא לכיוון שדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו ליעדנו הבא: שיקגו! התחנה הסופית לגלי ההגירה של המהגרים מהדלתא של המיסיסיפי בשנות ה- 40. שיקגו האורבנית, הסוערת והרועשת היוותה ניגוד מוחלט לשקט המדכא של הדלתא. הגיטרה האקוסטית, המפוחית וקרש הכביסה ששימשו את השחורים ביצירת המוזיקה שלהם כבר לא היו ברי שימוש בעיר הרועשת... כאן, במטרופולין הסוער, על סמטאותיו, קהילות המהגרים שלו, הפשע המאורגן ותחושת החוק המעורערת התפתח הסגנון שהשפיע על העולם כולו, הבלוז החשמלי של שיקגו. אבל לא רק מוזיקה התפתחה בשיקגו והשפיעה על העולם. גם הארכיטקטורה של שיקגו היוותה חלק חשוב ומשמעותי בעיצוב פניה של אמריקה. העיר בה הומצאו גורדי השחקים ראויה ליותר ממבט חטוף. ראשית נגיע אל המלון, ממנו נצא בנסיעת רכבת תחתית אל ה- Magnificent Mile. נבקר במגדל המים, השריד האחרון של השריפה הגדולה של שיקגו  בשנת 1871. משם נעשה את דרכנו דרך כיכר דילי ועבודותיהם של פיקאסו ומירו חזרה אל המלון שלנו. בערב נצא בתחבורה ציבורית אל מועדון הבלוז Kingston Mines, המועדון הוותיק והחשוב ביותר של מוזיקת הבלוז בשיקגו. לינה במלון Staypineapple Iconic Hotel.

 

 

 

 

 

יום 12, יום שבת, 22.10.22 שיקגו של ארכיטקטורה, תכנון עירוני ומוזיקה

12 0006 12בבוקר נצא לסיור ארכיטקטוני ייחודי מסוגו שייקח אותנו אל תוך המבנים המרשימים ועוצרי הנשימה של תחילת המאה ה- 20. ניכנס עם מומחית לתחום אל תוך מבנים שכמעט ואינם רואים קבוצות מטיילים. אחרי הפסקה קצרה נצא אל דרום העיר שיקגו, שם נערוך סיור בעקבות התכנון האורבני של העיר, והקשר שלו להגירה הגדולה של האוכלוסייה השחורה מדרום ארצות הברית אל שיקגו, הגירה הקשורה ישירות להתפתחות המוסיקה הפופולרית בשיקגו ומשם לארצות הברית כולה. משם נמשיך אל דרום שדרות מישיגן, אל אחד המקומות החשובים ביותר בהיסטוריה של המוזיקה הפופולרית המודרנית. כאן, ב- 2120 S. Michigan Ave, הקימו האחים לאונרד ופיל צ'סקי את תקליטי צ'ס (Chess Records), ששברו את כל המחיצות בין מה שהוא "לבן" ו"שחור". האחים שינו את עולם המוזיקה, והביאו את בשורת הבלוז החשמלי והרוק נ' רול אל העולם כולו. נצא לסיור באולפן שהפך היום ל"גן העדן של הבלוז". נחזור למלוננו ללינה.

 

 

 

 

יום 13, יום א', 23.10.22 שיקגו

12 0005 13בבוקר נצא אל פארק מילניום. נוכל להצטלם ליד "שער הענן", יצירתו המפורסת של אניש קאפור, המכונה בשם "השעועית" בפי המקומיים. נבקר בפביליון פריצקר, במוזיאון האמנות של שיקגו ועוד ככל שיתיר הזמן. אחר הצוהריים נצא בנסיעה אל המזח הצפוני של נהר שיקגו, משם נצא לשייט פרטי על נהר שיקגו, שייקח אותנו אל תוך אגם מישיגן, למראה ספקטקולרי על קו הרקיע של שיקגו. את מסיבת הסיום נערוך על האנייה, ובסיום השייט נשוב למלון.

 

 

 

 

 

 

 

יום 14, יום ב' 24.10.22 שיקגו וטיסה לארץ

12 0001 14 2בבוקר נצא ליעדנו האחרון, מגדל סירס, הידוע בשמו החדש, מגדל וויליס (Willis Tower). נעפיל עד לקומה 103 לתצפית על העיר שיקגו. משם נשוב למלון, נסיים את הקניות וההתארגנות, ונצא לשדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו ארצה דרך לונדון.

 

 

 

 

 

 

 

יום 15, יום ג' 25.10.22 מלונדון ארצה

12 0000 15ננחת בלונדון ונתחבר לטיסה שתיקח אותנו ארצה, אליה נגיע בשעות הצהריים המוקדמות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הערות:

 1. תכנית טיול התרבות המופיעה לעיל מציינת נקודות פוקוס ודוגמא לחלוקת ימי ההדרכה בלבד. התכנית מהווה מסגרת שלדית וכפופה לשינויים עקב נסיבות משתנות ובלתי צפויות שאינן ניתנות לשליטה או לחיזוי. כל שינוי יהיה בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של המדריך.
 2. על פי ההנחיות הידועות ביום הפרסום, על כל הנרשמים להיות מחוסנים נגד קורונה במינימום 2 חיסונים.
 3. בכניסה לארה"ב חובה להציג אשרת כניסה (ויזה) בתוקף.
 4. אנו מזמינים את כל החדרים במלון כחדרים ללא עישון. יחד עם זאת, לא ניתן להבטיח חדרים ללא עישון (Non-Smoking) ו/או מיטות זוגיות בבית המלון ו/או מקלחת ו/או אמבטיה (למען הסר ספק בחדר תהייה כמובן מקלחת או אמבטיה).
 5. ישנם נושאים שאינם בשליטתנו כגון החלוקה לחדרים המתבצעת על ידי בית המלון, או הזמנה מראש של מקומות הישיבה במטוס.
 6. במידה שחשוב לכם לקבל חדר מסוים במלון, אנא העבירו אלינו את הבקשה, בכתב, מוקדם ככל האפשר, ואנו נעבירה לבית המלון. נחזור ונדגיש כי ההחלטה לגבי הקצאת החדרים במלון היא של בית המלון בלבד, ואין באפשרותנו להבטיח שאכן תקבלו את החדרים שביקשתם.
 7. כל בקשות ההושבות יטופלו לאחר כרטוס בהתאם לזמינות המושבים. יש לקחת בחשבון, כי במקרה של ביטול השתתפות, למעוניינים בכרטוס מוקדם (במטרה להבטיח מקום הושבה מראש טרם הכרטוס הקבוצתי), תתווסף עלות ביטול כרטיסי הטיסה לעלות הכוללת, בהתאם לתנאי הביטול.
 8. אספקת ארוחות מיוחדות לפי דרישה הינה באחריותה הבלעדית של חברת התעופה.
 9. אפשרויות ביטול: הודעת הביטול, מכל סיבה היא, תכנס לתוקף מרגע התקבלה בכתב במשרדי "קשרי תרבות תבל" (יש לוודא קבלת ההודעה). מאחר ודמי הביטול מחושבים ע"פ הסכמים עם ספקים שונים, הם אינם ניתנים לשינוי.

לבחירתך, ישנם שני מסלולי ביטול אותם עליך לבחור בעת הרישום והם אינם ניתנים לשינוי לאחר ההרשמה.

מסלול חובק עולם:

 • אפשרות ביטול בהתאם להסכמים עם הספקים השונים בחו"ל (להלן). מסלול זה כולל את ההטבות: הטבות רישום מוקדם: 75 דולר הנחה ופריסה לעד 6 תשלומים. במקרה של ביטול עד 31 ימי עבודה לפני היציאה, לא ישולמו דמי ביטול, למעט 100 דולר למטייל דמי רישום וטיפול (שלא יוחזרו בשום מקרה), אלא אם כורטסו טיסות כלשהן, או נקנו שירותים נוספים (כגון: ויזות, טיסות פנימיות, כרטיסים למופעים), ואז יתווסף המחיר בפועל לדמי הרישום והטיפול. עבור ביטול עסקה ששולמה בכרטיס אשראי, בנוסף לדמי הרישום והטיפול, ינוכו 3% מעלות העסקה בגין עמלות סליקה של חברות האשראי והניכיון בגין עסקת מכר מרחוק.
 • מטייל המבטל בין 20- 30 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 40% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 14- 19 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 60% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • מטייל המבטל בין 07- 13 ימי עבודה לפני היציאה, ישלם לחברה סך של 80% למטייל כפיצוי מוסכם מראש.
 • במקרה של ביטול החל מ - 6 ימי עבודה לפני היציאה, או במהלך הטיול, ישלם המטייל את מלוא מחיר הטיול.

מסלול מקומי:

 • אפשרות ביטול בהתאם לזכות ביטול מכח חוק הגנת הצרכן הישראלי. מסלול מקומי אינו מקנה הטבות רישום מוקדם, ומחירו גבוה יותר ב- 400 דולר ממסלול חובק עולם. המסלול מאפשר, בין היתר, לבני 65 ומעלה לבטל את הרישום עד 4 חודשים מיום הרישום ותנאים מיטיבים נוספים, על פי התנאים המלאים והסייגים כפי שמופיעים בחוק הגנת הצרכן והתקנות.

לאחר תום תקופת זכות הביטול במסלול המקומי ו/או באם הלקוח אינו זכאי לתנאים המיטיבים בחוק הגנת הצרכן והתקנות, תחול מדיניות הביטול במסלול "חובק עולם".

 1. ימי עבודה: ימים א' - ה', שאינם ימי חג או ערב חג.
 2. יציאת טיול התרבות מותנית במינימום 20 מטיילים משלמים.
 3. בשל דמי הביטול הגבוהים אנו ממליצים להוציא פוליסת ביטוח במקביל להרשמה, הכוללת אפשרות ביטול רישום וכיסוי מלא לקורונה. יש לוודא שפוליסה זו תכסה את דמי הביטול במקרה של מחלה של המבוטח או קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אנו ממליצים על סוכנות הביטוח "זיו פתרונות חכמים בביטוח", שתתאים לכם פוליסת נסיעות לחו"ל בהתאמה אישית ובמחיר הטוב ביותר. הפוליסה אטרקטיבית ומאפשרת ביטוח 120 יום מראש לכל גיל ובכל מצב רפואי. כך תהנו מייצוג וליווי אישי מול חברות הביטוח בעת אירוע בחו"ל ובחזרה לארץ. למעוניינים, נא ציינו זאת בטופס הרישום.
 4. עקב עליית הביקוש העולמי לטיולים ומגבלות הקורונה הידועות נכון ליום הפרסום, אנו נמצאים בתחרות מתמדת להשיג מקומות בטיסות ובבתי המלון. אנו מבקשים להדגיש את חשיבות ההרשמה המוקדמת, מוקדם ככל האפשר. הדבר יאפשר לנו להתחייב בפני חברת התעופה ובתי המלון, ולוודא כי שירותי הקרקע והטיסות הינם הטובים ביותר שבאפשרותנו להציע.

הטבות מיוחדות לרישום מוקדם, במסלול חובק עולם בלבד, עד 28.07.22: 75 דולר הנחה למטייל ועד 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

                         טל"ח

                                                                   

אצלנו זה אחרת

הלב המוזיקלי וזכויות האזרח בארה"ב גדת הנהר, רחוב הסול ואוטוסטרדת הבלוז

ב"קשרי תרבות תבל" לא מתפשרים על פחות מהטוב ביותר!

 • כניסות והדרכת עומק באתרים ייחודים כולל אירוח ביתי
 • דגש מיוחד על מוזיקה וזכויות האזרח בארצות הברית
 • מסלול מקורי של קשרי תרבות תבל בשיתוף שביל הדרקון
 • מפגשים מיוחדים עם מוזיקאים ואנשי זכויות אזרח
 • סיור ארכיטקטוני בשיקגו עם מדריכה מומחה
 • סיור מוזיקלי בניו אורלינס עם מוסיקאי מקומי
 • מופעים ואירועים פרטיים לקבוצה
 • שייט פרטי בשיקגו
 • טיסות בינ"ל סדירות של בריטיש אירוויז
 • לינה בבתי מלון ברמת 4 כוכבים (חלקם מלונות בוטיק)
 • כרטיסים משודרגים למופעים וסיורים למניעת תורים ומיקומים מועדפים
 • מפגש הכנה, מיוחד ומקיף לפני היציאה לטיול
 • מערכת שמע קבוצתית, הכוללת אוזניה אישית לכל מטייל
 • חיוב כספי רק לאחר הבטחת היציאה לטיול - בשביל השקט הכלכלי שלך
 • חבורת מטיילים איכותית ביותר
 • הטבות מיוחדות לנרשמים עד 28.07.22: 75 דולר הנחה ועד 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה!

   "קשרי תרבות תבל" - חוויה מתרבות אחרת!

                                                                                                                

תנאים ומחירים

 

עלות החוויה:

6,585 $ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה.
6,835 $ לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים

הטבה מיוחדת לנרשמים עד 28.07.22: 75 דולר הנחה לנוסע, 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה. למטייל מתמיד עם קשרי תרבות תבל: הנחה נוספת בסך 25 דולר לטיול הראשון החל מ- 1.01.19, ועוד 10 דולר לכל טיול נוסף מאז.

המחיר כולל:

 • טיסות: סדירות בינ"ל-בריטיש איירוויז דרך לונדון
 • טיסה פנימית- בקו נאשוויל-שיקגו  
 •  לינה: במלונות בוטיק וברמת 4 כוכבים
 •  כלכלה: ארוחות בוקר בניו אורלינס, נאצ'ז    וקלרקסדייל (סה"כ 6 ארוחות בוקר) ועוד - 5 ארוחות נוספות
 •  הדרכה: מדריך ישראלי מומחה ומדריכים מקומיים
 • תחבורה: אוטובוסים ומטרו לפי התכנית
 • דמי ביטול: על פי מסלול "חובק עולם" (ראו לעיל)
 • מפגש הכנה מקיף בארץ                                       
 • מיסי נמל, דלק ובטחון כפי שייקבע בסמוך לנסיעה ע"י חברת התעופה (המחיר כיום כ- 400 $)
 • מערכת שמע קבוצתית כולל אוזניות אישיות     
 • דמי כניסה לאתרים                                             
 • תשר לנותני שירות מקומיים                               
 • לנרשמים עד 28.07.22: (במסלול חובק עולם) 75 דולר הנחה ועד 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

 

המחיר אינו כולל:

 • תוספת בחדר ליחיד בסך של 1765 $
 • אפשרות ביטול על פי "מסלול מקומי" (ראו לעיל)
 • אשרת כניסה לארה"ב
 • כניסות למופעים שאינם מפורטים בתוכנית
 • ארוחות שאינן מפורטות בתוכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, שתייה, טלפון וכו')
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל
 • כל מס ו/או היטל שאינם כלולים במחיר הטיול
 • הוצאות שאינן מפורטות במחיר הכולל שינויים בתעריפי הטיסות, שירותי הקרקע ומיסי הנמל, הדלק והביטחון, החל מתאריך 17.07.22
 • לאור הסכום הגבוה של התוספת ליחיד, אנו ממליצים לנסות ולמצוא שותף/ה לחדר
 • ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ לוודא את הכסוי במקרה של ביטול ובמקרה קורונה. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל ו/או לחפציו במהלך הטיול.
 • תשר למדריך הטיול (נהוג כ- 5 דולר סה"כ למטייל ליום)

הרשמה:

הרישום לטיול באמצעות טופס הרשמה בלבד בפקס, בדוא"ל, בדואר, או במשרדי "קשרי תרבות תבל":

רח' ויצמן 74, כפר סבא, מיקוד 4425038. טל. 072-2116888, פקס. 09-7428885, דואר אלקטרוני: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הסדרי תשלום: כמפורט בטופס הרישום.

  

 

הערות:

 • המחיר כפוף לשינויים במחירי הטיסות, המיסים ושרותי התיירות השונים בארץ היעד.
 • לאור מגבלה במספר המקומות בטיסה - הבטחת מקום למקדימים הרשמתם. טל"ח

 

גלרית תמונות

12_0000_יום15
12_0001_יום14 (2)
12_0002_יום11
12_0003_יום7
12_0004_יום1
12_0005_יום-13
12_0006_יום 12
12_0007_יום 10
12_0008_יום 9
12_0009_יום 8
12_0010_יום 6
12_0011_יום 5
12_0012_יום 4
12_0013_יום 3
12_0014_יום 2
12_0015_תמונת נושא

טופס הרשמה לטיול

לחץ כאן להורדת מפרט הטיול וטופס הרשמה

 

email call waze waze