לוח טיולים שנתי   לשיחה עם יועצת טיולים: 073-3742283

לשיחה עם יועצת טיולים:

073-3742283

 

לוח טיולים שנתי

 

סדרות הרצאות מהבית

עם ניסיון של כ- 20 שנה בתחום תרבות הפנאי והתיירות, קשרי תרבות תבל התמקדה תמיד בהבאת השירות הטוב ביותר, ובתנאים הטובים ביותר עבור לקוחותיה. בימים בהם נבצר מאיתנו לטייל בעולם, חלק מן הדברים אליהם אנו מתגעגעים יותר מכל, הוא לספוג היסטוריה, תרבות, אמנות ומוסיקה, להעשיר את הידע שלנו ולהכיר לעומק יעדים, נושאים ויצירות החוצות את גבולות הזמן והמקום. על מנת לענות על צורך זה, יצרנו סדרות של הרצאות לצפייה מהבית, של מיטב המרצים מבית קשרי תרבות תבל.
 

מה היתרון בהרצאות של קשרי תרבות תבל?

הסדרות מוגשות בצורה שונה, מתקדמת ומיוחדת. ההרצאות מצולמות ומוקלטות באיכות גבוהה, באולפן מקצועי ומושקע שהקמנו במיוחד לצילום ההרצאות. הצפייה בהרצאות אלו פתוחה מרגע הרישום ולמשך 30 יום לפחות, ותוכלו לצפות בהן בכל יום, ובכל שעה הנוחים לכם, אינכם כבולים עוד למועד מסוים. בשונה מהרצאות הזום, הרצאות אלה אינן חד פעמיות, וניתן לצפות בהן מספר רב של פעמים. בנוסף, אצלנו ב"קשרי תרבות תבל" לכל הרצאה יש ערך מוסף להעמקת ולהטמעת הידע, אותו תוכלו למצוא בתחתית דף הצפייה.
 
הצטרפו אלינו להרצאות מושקעות של מיטב המרצים בארץ.

 

טיולים מאורגנים עם קשרי תרבות תבל

חברת "קשרי תרבות תבל" הינה חברת בוטיק אשר יוזמת, מפתחת ומפיקה סמינרים מטיילים בחו"ל, בהם ישנם מפגשים לדיאלוג בינינו לבין תרבויות העולם.
החברה עורכת ומארגנת בחו"ל טיולי עומק לציבור אנין דעת, סקרן, משכיל ו"רעב" לחוויה תרבותית, אינטלקטואלית, מעוררת, מעשירה ובעיקר - מהנה.
התוכניות בחו"ל מתבצעות במסגרת סמינרי מטייל - פעילות עומק עם צוות מומחים בכירים בתחומם.

מהי המהות של חוויה תרבותית עם קשרי תרבות תבל?
להבין את המקום ואת הסיפורים שמאחורי המראות, לראות אותו מזוויות שונות, לשמוע על תחומי עניין מגוונים, לחוות את המקומות והאירועים ההיסטוריים, את העמים והתרבויות,
להפעיל את כל החושים בעיר, בטבע, במוזיאון, באולמות הקונצרטים, האופרה והבלט, בכרם, ביקב ובמסעדה, באתר לא מתוייר, במסלול ייחודי ובמפגש אותנטי עם תושב מקומי.

 

הצטרפו אלינו לטיולי איכות ולסמינרים מעמיקים ברחבי העולם.

 

 

ברכה פליישמן

מפגש סיום סמינר הבלטיות יוני 2008

הבטחתי לדבר על 3 המדריכים עדינה, יוליק ומוטי.

נתחיל בכללי אח"כ נעבור לעדינה (LADIES FIRST) ולמוטי ויוליק ביחד אתם שלושה ואולי אפשר לראות אתכם כשלוש הקדוש וואו איזה צוות לעניין.

הקבוצה נראית לי כמו תזמורת, אבל זו תזמורת מיוחדת כי יש לה שני מאסטרוס [ואגב, מאסטרו בספרדית זה - מורה]

וכנרת ראשונה.התזמורת לא יכוה לנגן ללא שני המאסטרוס וכמובן ללא הכנרת הראשונה.

בתזמורת הזאת חברים 32 אנשים ולכל אחד כלי נגינה משלו [ולא נפרט] ומדי כמה זמן אחד הכלים פותח בנגינה.

התזמורת הזאת מתפקדת כבר 10 ימים בצורה יפה והיום הגיעה לפינלה בעיר הצפונית היפה והקרה טאלין.

לעדינה:

בדקתי ומצאתי שאת הצעירה בינינו, אבל את מתפקדת כאמנו, מדריכתנו ומורתנו [בעקר לחשבון]

לא להתרגש, לא לשכוח, לשתות ובעקר לאכול מטוב הארץ. ["בחסות קשרי תרבות תבל!!"]

תודה לך בשם כל הקבוצה על המסירות האכפתיות והדאגה. ואגב הקבוצה יודעת לספר גם 33.

יוליק ומוטי:

במקראה שקבלנו, לפני הטיול כתוב: דר' מוטי זלקין ויוליק מדריך מקומי בכיר. אז דר', ידענו בערך למה לצפות. אבל מדריך מקומי בכיר למה הכוונה?

למדריך שנולד במקום ויודע את השפה, וגם לאן ללכת. לא חשבנו שמדובר על אדם דובר עברית רהוטה...

ועכשיו לעצם העניין

יוליק ומוטי צמד חמד, "טובים השניים מן האחד" או הנעימים בחייהם לא נפרדו [לא השתמשתי בכוונה במילה הראשונה נאהבים...כי יש לה קונוטציות שונות]

כשרון, ידע, חכמה, בקיאות, התמצאות ושפות יחד עם קריאה ומחקר עם נתינה ללא קץ ללא לאות, כל הזמן פתוחים לכל שאלה ודרוכים...

אפשר נפספס איזשהו פרט או מקום. יוליק ומוטי הם אחד עם השני, לא יכולים אחד בלי השני ואחד משלים את השני.

בודקים זה את זה, מתווכחים זה עם זה, ולפעמים "מתנצחים" אחד עם השני.

ושוב בודקים זה את זה, ומתקנים מזכירים אחד לשני ומדברים לפי קילומטר. והכל ברור בדרך טובה עם הרבה אכפתיות, הבנה וחוש הומור נפלא לשמחת כולנו.

אומרים מקצת שבחו של אדם בפניו והשאר שלא בפניו אז נעצור פה.

תודה לכם קשרי תרבות תבל על סמינר מאלף מהטובים ביותר!!!

מוטי אמר אתמול בנסיעה לטאלין "אינפורמציה זה כח" אז מוטי נתת לנו כח.

בהרבה הערכה

ברכה פליישמן בשם כל הקבוצה.

 

חנה בן צבי

דבר המטיילים לארצות הבלטיות- קיץ 2009

אם יש טיול כמעט מושלם, אולי הטיול הזה התקרב למדרגת שלמות.  

הטריאומווירט   של מיקי, מוטי ויוליק פעל בנועם ובמאור פנים.

התפעלנו מן החברות העמוקה וההערכה ההדדית בין השלושה.

כל אחד בדרכו תרם לחוויה המיוחדת במינה שחווינו ביחד.

התפעלנו מן הידע המעמיק, הבקיאות והשליטה בתרבות, בהיסטוריה ובספרות, ומן ההומור הדק שעידן וריכך את הדברים הקשים ביותר.

מיקי המתיקה את שעותינו בדברי מתיקה, דאגה לכול העניינים שבחומר ומלאה את משאלותינו בנעימות וביעילות.

ואנו, המטיילים, הפכנו מחבורה של 32 איש ואישה זרים זה לזה, לידידים שנהנים זה בחברת זה, נהנים להחליף דעות וידע, חושפים פרקי עבר כואבים ומגלים המון נושאים ומכרים משותפים.

בשם הקבוצה,
חנה בן צבי

 

מאירה אופיר

 

זה עתה חזרנו מטיול מסע סמינר מדהים ומרתק.

מוטי, יוליק ועמר לא רק  שכל אחד מכם תרם בדרכו ובתחומו אלא גם עבודת הצוות תרמו למסע המושלם.

מוטי אתה חזרת וחשפת לכולנו כיצד חוקר ההיסטוריון. לנו עיניים פקחת  בעזרת  הידע הרב שלך, לנו  סייעת להשתחרר מעמדות מוטעות.

בעזרת בחירותיכם פסענו בעקבות דרכי ההשמדה וניסיונות ההתמודדות. הצלחנו להבין את שהתרחש בתקופת השואה.

היכולת המופלאת שלכם לשלב את הפרטי והכללי אפשרו לנו להבין אך לא פחות הצלחת כקו מנחה לבנות את העולם היהודי המגוון  שקדם את התמורות שהתחוללו במרחב הבלטי.

יוליק ואתה בעברית רהוטה משולבת באידיש משלבות סיפורי חיים, מעשיות וזיכרונות.

העשרת הובלת אותנו מיערות, לבורות הריגה, פענחת דרכי הנצחה - סייעת לנו להבין את דרכי ההתמודדות של תושבי המרחב עם בעיות ההווה.

אין לך תחליף , יישר כוח.

תודה לקבוצה שפיתחה יחסי ידידות ותמיכה, שבדייקנות רבה התנהלה ובכך תרמה להצלחת המסע.

וע"כ לעמר ולקשרי תרבות תבל על תכנון וביצוע ללא דופי יישר כוח והמון תודות.

אנא כך תמשיכו לעתיד
מאירה אופיר

 

מיכל

 יוליק ומוטי יקרים,

לפני שאני צוללת לחיי היומיום בקיץ המהביל (הנכדים הגיעו הבוקר לקייטנת סבתא), אני רוצה להודות לשניכם על החוויה הלא שגרתית שהייתה לי בסיור הבלטי.  למדתי מכם לא רק על ההסטוריה של האזור ושל היהודים שחיו בו אלא על ההסטוריה של היהדות שממנה בעצם נולדתי. קרבתם אותי, את החילונית השמאלנית הגאה, למקורות היהודיים ולשורשים הליטאיים שבי.

תודה גם בשם עודד ובשם אמי שבקושי זיהתה את בית ילדותה בתמונות שצילמתי 

מיכל

 

דינה

עם השנה החדשה העומדת בפתח, זו הזדמנות נהדרת לברך אותך ואת משפחתך בשנה טובה ,בריאות ,שמחה, נחת והרבה עשיה  מענינת ומוצלחת. כן יהי רצון.

מוטי יקר, רציתי להודות לך שוב על החויה המופלאה שזכינו לה במסע לארצות הבלטיות.לא יכולתי לחלום על הדרכה שכזאת. אתה ויוליק  באמת מדהימים. מעבר לענין המקצועי

הייתם קשובים לאנשים ובזכותכם מצאתי את בית משפחתי בשאולי ואת מוזאון הפרטיזנים בנובוגרודק. אני עדין מתרגשת וכמובן אשא עמי את החויה עד עולם.

שוב תודות רבות, חג שמח וחיבוק,

דינה

 

איציק פ

למטיילים בארצות הבלטיות שלום,

מקווה שהתאוששתם פיזית מהטיול, ברור שאת החוויות נמשיך לחוות ולעכל עוד ימים רבים.

בהזדמנות זו רציתי שוב להודות למוטי ויולק באופן אישי ובשם הקבוצה על טיול מהנה ומעניין מכל ההיבטים.

הכל נאמר במכתב של תמי וכל המוסיף גורע.
לסיכום שמחנו שזכינו להיות מודרכים על ידכם.

ברכות תודה גם לעומר בן זאב ולאסף מרון מחברת קשרי תרבות תבל, שעמדה מאחורי הטיול ואפשרה את ביצועו המוצלח בתכנון, בארגון ובבחירת בתי המלון והמסעדות ולכך הם זוכים להערכה מלאה מצדנו.

לבסוף, לחברים אני מאחל לכולכם הנאה מרובה בטיולים הבאים.

נוכחותכם בטיולים משרה אווירה טובה ומעשירה את הידע שהופכים את הטיול לכיפי ורק מעודדת לתכנן טיולים נוספים אתכם.

לכולנו הרבה בריאות ונחת מהילדים ומהנכדים והנינים

בברכת שנה טובה ומאושרת

איציק פ. בשם הקבוצה, ספטמבר 2019.

 

תמי שילה

סמינר מטיילים לארצות הבלטיות, 4/9/2019 – 15/9/2019

     "לטיול יצאנו, כלנית מצאנו" – לא באמת ולא ממש. זה לא היה טיול. עפ"י ההגדרה אלא "סמינר מטיילים", באמת מסע לתוך הזכרון של תולדות יהדות הארצות הבלטיות, בעקר בליטא ובלטביה. אכן סמינר שבו לימדו והרצו, השמיעו דברים ושירים ועוד ועוד ויותר. שני האנשים המופלאים שהיו אתנו ושהוליכו אותנו, והדריכו אותנו, מוטי ויולק, ברחובות ובסימטאות, בדרכים ראשיות וצדדיות. ומה לא הראו לנו? כמעט כל מה שאפשר – כיכרות, כנסיות, ארמונות, אוניברסיטאות, סמטאות מרוצפות, בתי כנסת קיימים וכאלה שהיו ואינם. אזורי הגטו, אנדרטאות ואתרי זכרון שתעייף היד מלרשום, מוילניוס (וילנה) בליטא, ושם, מיד בהגיענו – גבעת הצלבים, ואח"כ פסל הגאון וחצרו, קברו וזה של הגרף פוטוצקי (דמות אמיתית, למרבה הפלא), מגדל הפעמונים ומה שבסביבתו - ומה שאמרתי אינו בסדר הנכון – אתרים, סיפורים, הסטוריה, תאריכים, מאורעות ואנשים, וכן, כל זה הסתיים בפונאר – "שקט שקט בני נחרישה, כאן צומחים קברים...."  השכל ממאן לקלוט, זה לא אמיתי, אבל כן, זה היה, הסתכלו בעיניים וירו. נורא מכל נורא. ולא יכסו על זה תולדות מפוארים של דבורה ראם, אנטוקולסקי, אדם מיצקביץ ואחרים, גם לא מדרחובים שוקקים ואורות מנצנצים.....

וקובנה השקטה, שבה חיו אברהם מאפו, לודביג זמנהוף שהונצחו בשמות של רחובות, ולאה גולדברג על שיריה המופלאים וגעגועיה לילדותה ועברה שנמחק, וכמובן הגטו והמרד, יצחק ויטנברג ואבא קובנר. ומעל כל אלה, מתנשא פורט 9 על הזוועות המונצחות בו, סבא של, סבתא של, והיו גם חסידי אומות העולם, אבל כה מעט.....וקלייפדה, ונרינגה, כאנטי תיזה, שחפים וברווזים ויער המכשפות על כל הצחוקים שהפקנו בו..... בהמשך, על הדרך, בהפתעה גמורה ובלי כל הכנה חכתה לנו פלונגה, לא חרש העץ היה העיקר, אלא ושוב, קברי האחים, קבר הבנות....ריגה קבלה את פנינו עם בתיה העתיקים ואלה בסגנון הארט נואובו העמוסים קישוטים לעייפה, בית הכנסת שנותר כשריד וזכר לחורבן, ושוב האנדרטה הרוסית בסאלאספילס ואתר הזכרון המרשים לקהילות ערי גרמניה ביער ביקירינקי. וכל זה מלווה, כמובן, בכל הפרטים, התהליכים והתאריכים בתולדות לטביה ושוב ליטא, ששתיהן חוו כיבושים, שעבודים, חירות, וחוזר חלילה.

ורק באסטוניה, וכבר בדרך לטאלין, התחלנו להרגע ולהתחבר שוב קצת לנורמליות, למודרנה. גם כאן, עיר עתיקה, עליונה ותחתונה ושרידי חומה ומגדלים מרשימים, ככר מרכזית שוקקת, אנשים ומסעדות, בתי ארט נואובו וסמטאות בעלי המלאכה.והנה הגענו לסוף המסע. אין לי די מלים להודות למוטי, בדרכו, וליולק, בדרכו, על הידע העצום שהרעיפו עלינו כגשם נדבות, על החברות המופלאה שלהם שהקסימה, אותי לפחות, על נועם ההליכות והנינוחות, על כל אלה שעשו את המסע הזה למיוחד כל כך. אתם שניכם "צמד חמד" במובן הכי טוב של הביטוי. תודה ענקית לכם. ולך יולק,על ששיתפת אותנו בסיפורך האישי המופלא. אי אפשר שלא להודות לעידית, שבשקט, בעדינות ובטוב טעם שיתפה אותנו בקורות אביה, שברח מן הגטו בוילנה וחבר לפרטיזנים והציל את חייו, וקראה קטעים מספרו שלא מש מידיה. 

ואי אפשר בלי לומר גם תודה ענקית ל "צמד חמד" שלנו, איציק ושרונת, שכתמיד הגישו לנו 'מטעם' משובח, מתוכנן ומסודר. לא אכזבתם גם הפעם ושרק נזכה לפעמים נוספות.

חיבוק ליולק, ולכם חברינו המשתתפים משכבר הימים, ושתהיה לנו טיסה בטוחה הביתה.

email call waze waze